A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
meg kérdeztem benfentes haverom honvédségnél hogy mi a szitu


Tényleg az van hogy Maróth és Korom összeveszett

Maróth 300 t-72-es akart venni majd felújítani

Korom inkább lynx alapon akart 140 mm-es lövegeket

Nem tudtak megegyezni , csak egy maradhatott
Ha ez volt az ok, és így, akkor azt belátható időn belül megtudjuk...
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 516
113
Sztem is csak a fejlesztés körüli ok lehet, az stratégiai kérdés most a Honvédségnél. Lenne tippem, de nem akarok xart dobállni.
Szerintem rossz szemszögből nezitek.
A katonák fegyelmezettek. És nem ostobák.

Előbbi miatt bármilyen fegyvernek örülnek, azt használják amit kapnak. Mert a magyar katona (a képzettebb) ezt szokta meg. Ebből szerintem nem lehet konfliktus.

És mivel nem ostoba, soha nem bocsájtkozna vitába a politikai vezetéssel.

Amugy, ha én ilyen beosztásából kérném a felmentésem, lehet, hogy jobban kommunikál ám.....
Kivéve, ha reggel tudom meg a közlönyből, hogy le akarok mondani....
;)
Akkor lehet, hogy más kommunikalná helyettem.
Utólag.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 798
113
Szerintem rossz szemszögből nezitek.
A katonák fegyelmezettek. És nem ostobák.

Előbbi miatt bármilyen fegyvernek örülnek, azt használják amit kapnak. Mert a magyar katona (a képzettebb) ezt szokta meg. Ebből szerintem nem lehet konfliktus.

És mivel nem ostoba, soha nem bocsájtkozna vitába a politikai vezetéssel.

Amugy, ha én ilyen beosztásából kérném a felmentésem, lehet, hogy jobban kommunikál ám.....
Kivéve, ha reggel tudom meg a közlönyből, hogy le akarok mondani....
;)
Akkor lehet, hogy más kommunikalná helyettem.
Utólag.
Ezt én is igy gondolom.
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
809
2 096
93
Erősen gyanakszom, hogy a felmentés hátterében az is állhat, hogy időnként megkérdezte: ..és a honvédelemmel mi lesz??
Mivel neki az volt a fő feladata, az volt a fő felelőssége, és ebben nem sokat segített, hogy majd egyszer ilyen és olyan fejlesztésekben veszünk majd részt. (Amiket mostanában hallunk az interjúkban.)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Felvetelin meg kiszamoljak a jelentkezo aszcendenset, ha Leo akkor megy a Leo-ba, ha nyilas akkor lovesznek ha meg merleg akkor meg a raktarbol mehet nyugdijba. :)
Ha Ikrek, akkor pedig irány a felderítők, Bakokat a hegyivadász zászlóaljba, Halakat a folyami naszádosokhoz vagy búvárokhoz, Bikákat a hadtáp egységekhez! :D
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
meg kérdeztem benfentes haverom honvédségnél hogy mi a szitu


Tényleg az van hogy Maróth és Korom összeveszett

Maróth 300 t-72-es akart venni majd felújítani

Korom inkább lynx alapon akart 140 mm-es lövegeket

Nem tudtak megegyezni , csak egy maradhatott

Ha ez volt az ok, és így, akkor azt belátható időn belül megtudjuk...

Ha ez lenne --meglepne--, akkor "megdobom" őket a 1.000/1.200 Le-s T-72 motorral... ;)
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55
K

kamm

Guest
Hat ez mindenkeppen erdekes fejlemeny. Viszont pillanatokon belul kiderul, ki lesz az utod es az sok mindent elarul (milyen hatterbol stb.)
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 159
15 823
113
Ezek nálunk nem léteznek, mi több: igen kevés országban léteznek! Ilyesmire gondolok:

ATGM alkalmazás mélységben:
  • 0,5km alatt: Carl Gustav századszinten gyalogságnál
  • 5km alatt: Spike LR zászlóaljszinten gyalogságnál
  • 25km alatt Spike NLOS páncéltörő tüzérosztálynál
  • 50km alatt Spike NLOS helikopterről
  • 200km alatt mondjuk L-UMTAS Bayraktar TB2 támadódrónról

Tüzérségi támogatás mélységben:
  • 0,5km alatt 81mm aknavetővel a támogató szakaszok
  • 1km alatt 120mm önjáró aknavetővel a zászlóaljtüzérség
  • 10km alatt könnyű cirkálódrónnal a támogató szakaszok
  • 20km alatt 155mm önjáró tarackágyú hagyományos lőszerrel a dandártüzérség
  • 25km alatt könnyű cirkálódrónnal a zászlóaljtüzérség
  • 30km körül MLRS hagyományos vagy precíziós lőszerrel
  • 75km-ig könnyű cirkálódrónnal a zászlóaljtüzérség
  • 25-200km között a támadódrónok, mondjuk MAM lőszerrel Bayraktar TB2
  • 200km alatt közepes cirkálódrónnal a dandár vagy hadosztálytüzérség

Fel kell építeni egy új rendszert, mert olyan mélysége és mennyisége nyílt meg a precíziós csapásnak, ami teljesen átalakítja a harmező képét!

dtr.jpg

Gondolj bele, a dandár még Debrecennél gyülekezik, de a dróntüzérségével már támadni tudja a Romániát legázoló orosz csapatokat Kolozsvárnál! Ilyen mélységben korábban a tüzérség hadsereg szinten gondolkodott Tocskával annak szórásával együtt területcélokra VX ideggázzal, míg most ez egy olcsó és hatékony precíziós csapás, amit akár óránként százas nagyságrendben is tudunk abszolválni meglehetőségen kevés eszközzel Az 16 darab hatos közepes cirkálódrónindító teherautón és egy páncéloshadosztály kilőve, feltéve, hogy az ISTAR azonosította a harckocsik többségét!

Az egyetlen kérdés a koordináció! Nem lesz kevés az az egy nehézdandár, de olyan szinten hálózat alapú hadviselést kell vívni, aminek töredékére se vagyunk jelenleg felkészülve, pedig ez a jelen!

Nálunk a beugrók szerintem nem a CG-k hanem az RGW-k lesznek.
 

Baxee

Active Member
2018. január 8.
64
172
33
Hát igen! Egy katona nem akkor lép le amikor azt mondják neki hogy lesz pénz, sőt több is mint gondoltuk és még ezt is veszünk azonkívül amit kértél, hanem amikor azt mondják neki hogy amit kértél sajnos nem lesz, igaz hogy azt mondtuk hogy lesz de sajnos mégsem prioritás.

Remélem nem ez az ok és lesz még leo2, pzh, kerekes tűzérség, MRLS, stb. és nem állunk meg a minimumnál ami a NATO felajánlás:(:(