A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
nagyobb a valószínűsége egy önálló Rába vonalnak. Azt nem zárnám ki hogy az alapítvány után a RM is kap 10 % ot CSM a piacon összeszedhetett 5 % körülit. A 8x8 témában ki, mi jöhet szóba ?
8x8 Kaposváron lesz gyártva.
Mármint, hogy RM beszállna Rábába? Ugyan már miért tenné? Ha akarna vele közös terméket simán alapíthat vele vegyes vállalatot mint ahogy a MAN-al gyártja vegyes vállalatban a HX-et. Nem akarok tiszteletlen lenni, kérlek ne érts félre de Te mégis hogyan magyaráznád el az RM részvényeseinek majd az éves közgyűlésen miért kellett egy piszlicsáré magyar állami többségi tulajdonú cég totál illikvid papírjaiból bevásárolni miközben épp építed le a saját autóipari szegmensed? Én is szeretek vad dolgokat bekonteózni pl legutóbb mikor próbáltam rájönni mi a francnak venné meg valaki az Arerót arra gondoltam majd biztos Gripen C/D-t gyárt licenszbe . Rendesek voltak velem az itteni srácok és nem bántottak érte Na de azt hogy az RM bevásárolja magát a Rábába na azt még én is vadnak érzem. De kiváncsi vagyok a véleményedre. Te mégis mit gondolsz az RM-mit nyerne ebből? Mi ebben az eladható növekedési story?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 736
113

Watson

Active Member
2020. október 27.
130
57
28
8x8 Kaposváron lesz gyártva.
Mármint, hogy RM beszállna Rábába? Ugyan már miért tenné? Ha akarna vele közös terméket simán alapíthat vele vegyes vállalatot mint ahogy a MAN-al gyártja vegyes vállalatban a HX-et. Nem akarok tiszteletlen lenni, kérlek ne érts félre de Te mégis hogyan magyaráznád el az RM részvényeseinek majd az éves közgyűlésen miért kellett egy piszlicsáré magyar állami többségi tulajdonú cég totál illikvid papírjaiból bevásárolni miközben épp építed le a saját autóipari szegmensed? Én is szeretek vad dolgokat bekonteózni pl legutóbb mikor próbáltam rájönni mi a francnak venné meg valaki az Arerót arra gondoltam majd biztos Gripen C/D-t gyárt licenszbe . Rendesek voltak velem az itteni srácok és nem bántottak érte Na de azt hogy az RM bevásárolja magát a Rábába na azt még én is vadnak érzem. De kiváncsi vagyok a véleményedre. Te mégis mit gondolsz az RM-mit nyerne ebből? Mi ebben az eladható növekedési story?
Igazából a Rheinmetall Hungaryra asszociáltam
De valóban lehet hogy vad gondolat.

A MNV nél maradt még a törvényi minimum felett 10 % ami gazdára vár

szerintem ezzel szándék van
Persze az is lehet hogy megy a piacra.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 208
113
Mire mi bármit kifejlesztünk évtized is eltelhet. Addig Örményország vagyunk.

Majd ha a politikai vezetés felismeri végre a katonai "ütőkártya" fontosságát, az önvédelmi képesség szükségességét és nem politikai jóindulat-vásárlásra használja! ...úgy hogy közben ennek a képességnek a hiánya miatt folyamatosan zsarolhatóak vagyunk, rendszeresen megcsapolva a gazdasági sikereinket, eredményeinket!

Haditechnikai/technológiai szempontból:
A törökök sokkal alacsonyabb szintről érték el a jelenlegi --túlértékelt-- technológiai szintjüket!

A Puha-Pöcs (szak-)politikai vezetés vevő a látszólagos politikai előnyökért, a külföldről (Eu-s/kis-antant) politikailag média-támogatott "letolt-gatya" állapot fenntartására idomítva, a közel száz-éves érdekeknek megfelelően.

Szomorú!
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 155
113
"...Ezért inkább a fejlesztést szeretnénk idehozni úgy a drónok, mint az ellenük való védekezés tekintetében..."
Ez szerintem nem azt jelenti, hogy nem veszünk, hanem azt, hogy amit veszünk azt készen vesszük (nem idehaza lesz gyártva), de a típust fel fogjuk használni a későbbiekben saját fejlesztések által...egy saját rendszerhez.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Igazából a Rheinmetall Hungaryra asszociáltam
De valóban lehet hogy vad gondolat.

A MNV nél maradt még a törvényi minimum felett 10 % ami gazdára vár

szerintem ezzel szándék van
Persze az is lehet hogy megy a piacra.

Ha az RM Hungary-ba apportálja a Rába részvényeket az állam akkor sztem az RM kissebségi tulajdonos lesz onnantól a RM Hungaryba nem? Ezt szerintem sem ők sem pedig mi nem szeretnénk.
Én inkább akvizíciók során gondolnám felhasználni azokat a részvényeket. Pl Csaba Metal felvásárlás saját részvénnyel fizetve? A Csaba Metál vezetőség meg viszi tovább a Rábát valamint az immáron bele integrálódott Csaba Metált. De ez csak egy ötlet.
 
  • Tetszik
Reactions: Watson

Watson

Active Member
2020. október 27.
130
57
28
Ha az RM Hungary-ba apportálja a Rába részvényeket az állam akkor sztem az RM kissebségi tulajdonos lesz onnantól a RM Hungaryba nem? Ezt szerintem sem ők sem pedig mi nem szeretnénk.
Én inkább akvizíciók során gondolnám felhasználni azokat a részvényeket. Pl Csaba Metal felvásárlás saját részvénnyel fizetve? A Csaba Metál vezetőség meg viszi tovább a Rábát valamint az immáron bele integrálódott Csaba Metált. De ez csak egy ötlet.
Minimális sajátrészvénye van a Rábának.
 
  • Tetszik
Reactions: Shadow

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Minimális sajátrészvénye van a Rábának.
Papíron. Én nem magamban nem teszek jelentős különbséget az állam kezében levő részvények es a saját részvények között. Mert pl mi van ha az állam veszi meg az ingatlan tulajdont és Rába részvénnyel fizet? Akkor máris van saját részvény. Mondom vad dolgokat tudok konteózni
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Papíron. Én nem magamban nem teszek jelentős különbséget az állam kezében levő részvények es a saját részvények között. Mert pl mi van ha az állam veszi meg az ingatlan tulajdont és Rába részvénnyel fizet? Akkor máris van saját részvény. Mondom vad dolgokat tudok konteózni

Szerintem nem kell ennyire messzire menni. Én inkább azt gyanítom, hogy a visszavásárolt részvényeket egyfajta "hitelkén" fogták fel. Tőkét vontak be, de amikor az megtérült és néhány nem stratégiai befektető szerette volna visszakapni a pénzét, akkor simán csak megvásárolta a cég és ezzel

1, Bizalmat erősített a piacon, hiszen a spekuláns tőke nem tudta rángatni a tőzsdei árfolyamot.
2, Másfelől a stratégiai befektetők nyugodtabban alhattak, hogy ha ki akarnak vonulni, akkor hamar és megbízhatóan magas áron pénzükhöz jutnak.
3, Egy nem várt piaci dráma esetén a cég vezetésének könnyebb helyzete van pótlólagos forrásokat bevonni, nem kell az idejüket és energiájukat új részvények tulajdonosi engedélyezésére fecsérelni.
 

Watson

Active Member
2020. október 27.
130
57
28
Papíron. Én nem magamban nem teszek jelentős különbséget az állam kezében levő részvények es a saját részvények között. Mert pl mi van ha az állam veszi meg az ingatlan tulajdont és Rába részvénnyel fizet? Akkor máris van saját részvény. Mondom vad dolgokat tudok konteózni
Ez kicsit az
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Én csak annyit mondok hogy sok a gyanús történés.

Először is Csaba metál emberei beülnek a Rábába.

A Rába igazgatója nyíltan elkezd akvizíciókról beszélni, főként mezőgazdasági gépgyártás területén
"A másik nagyon erős szegmensünk, ahol teljes megoldást kínálunk vevőinknek a koncepció kidolgozásától egészen a gyártásig, a mezőgazdasági gépgyártás. Ezt a területet is fejleszteni szeretnénk, részben organikusan, részben akvizíciókon keresztül. Az utóbbira példa a tavalyi Rekard-akvizíció, amely 2021 utolsó negyedévében fejeződik majd be."

Majd most bejelentik hogy a Rába Jármű civil részét vasszerkezeti szegmens néven beszervezi a Futómű üzletágba.
"A Rába Jármű Kft.-nek a 2000-es évek elején a katonai járművek gyártása vált a fő tevékenységévé, ez azonban az elmúlt két-három évben járműmegrendelések hiányában pótalkatrészgyártásra szűkült. Emiatt döntött úgy tavaly a Rába igazgatósága, hogy a kft. polgári üzletágát a Rába Futómű Kft.-be szervezi át vasszerkezeti szegmens néven. A változás január 1-jén lépett életbe."

A Csaba Metálnak meg pont 2 üzletága van. Az egyik ugye Alumínium öntvények autóipar számára. a Másik pedig acélszerkezeti üzletág néven fut. Termékei pedig főként alvázak, pótkocsik, mezőgazdasági gépalkatrészek valamint egyedi járművek.
Magyarán van szinergia amit ki lehet használni, valamint egy jól menő Alumínium öntöde, mint új üzletág, ami már jelenleg is WV, BMW, Mercedes beszállító.

Az ingatlan vagyonból meg pont most sikerült eladni egy szállodát 1,5 milliárdért,a madarak pedig azt csiripelik a vevő az kitömött MCC alapítvány volt.

Nekem gyanús, hogy az átszervezések mögött már a Csaba Metal leendő integrációja áll.
 

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
809
2 096
93
Nincs pénz. Nem kell tovább ragozni.
Kíváncsi voltam mikor kezdődik a mese mese mátka..
Hát megkezdődött..
Múltkor korán örültünk. :(
Addig is örüljünk annak, ami biztosan lesz, megpróbálok majd reinkarnálódni, hogy lássam a Zrínyi 20.. végét.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 810
113
Nincs pénz. Nem kell tovább ragozni.
Kíváncsi voltam mikor kezdődik a mese mese mátka..
Hát megkezdődött..
Múltkor korán örültünk. :(
Addig is örüljünk annak, ami biztosan lesz, megpróbálok majd reinkarnálódni, hogy lássam a Zrínyi 20.. végét.
Hm?????
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Ha jól értem azt mondja azért nem veszünk drónt mert nincs pénz. Ez a fejlesztésbe beszállás, meg csak duma.

“– A világban zajló drónfejlesztéseket hosszú ideje figyelemmel követjük. Több szempontból is érdekel minket, nemcsak a katonai képességek, amelyek a drónokban rejlenek, hanem az iparágban való részvétel lehetősége miatt is. Ez utóbbi kiemelt feladat. Mindenkit óvatosságra intenék ugyanakkor, hiszen a drónok alkalmazási területe sokrétű, és sok eddigi technika lehetőségeit képesek ötvözni a maguk korlátai mellett. Mind a saját, mind az elhárításukra alkalmas képességük rohamléptékben fejlődik, így jelenleg nem tartjuk megfelelőnek az időt, hogy végleges megoldásokba invesztáljunk. Ezért inkább a fejlesztést szeretnénk idehozni úgy a drónok, mint az ellenük való védekezés tekintetében”
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Nincs pénz. Nem kell tovább ragozni.
Kíváncsi voltam mikor kezdődik a mese mese mátka..
Hát megkezdődött..
Múltkor korán örültünk. :(
Addig is örüljünk annak, ami biztosan lesz, megpróbálok majd reinkarnálódni, hogy lássam a Zrínyi 20.. végét.
Ugye most a depressziós fázisba kerültél?
Ne izgulj, jön még majd a mániás fázis is! :cool: