A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
809
2 096
93
Ugye most a depressziós fázisba kerültél?
Ne izgulj, jön még majd a mániás fázis is! :cool:
Nem csak sejtettem, hogy ez lesz. Így legyen lottó ötösöm.
Az ellenkezőjének drukkoltam, de tudtam ez lesz a vége, nesze semmi fogd meg jól. Ez Magyarország, fogjuk fel tréfásan.
Nem vagyok depis típus inkább jót szoktam nevetni, ha bejön valami.
De tudom itt többen nagy erővel megmagyarázzák majd, hogy ez micsoda nagyszerű dolog, ami történik, fú micsoda fejlesztés lesz itt!!!! Igaz lesz közben legalább két-három választás (négy?? öt??) amelyik közül bármelyik negálhatja ezeknek nagy részét.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 809
113
Ha jól értem azt mondja azért nem veszünk drónt mert nincs pénz. Ez a fejlesztésbe beszállás, meg csak duma.

“– A világban zajló drónfejlesztéseket hosszú ideje figyelemmel követjük. Több szempontból is érdekel minket, nemcsak a katonai képességek, amelyek a drónokban rejlenek, hanem az iparágban való részvétel lehetősége miatt is. Ez utóbbi kiemelt feladat. Mindenkit óvatosságra intenék ugyanakkor, hiszen a drónok alkalmazási területe sokrétű, és sok eddigi technika lehetőségeit képesek ötvözni a maguk korlátai mellett. Mind a saját, mind az elhárításukra alkalmas képességük rohamléptékben fejlődik, így jelenleg nem tartjuk megfelelőnek az időt, hogy végleges megoldásokba invesztáljunk. Ezért inkább a fejlesztést szeretnénk idehozni úgy a drónok, mint az ellenük való védekezés tekintetében”
Ebben nincs bent, hogy nem veszünk, sőt több van benne, gyártás - fejlesztéssel együtt veszünk. Ahogy a Gidran, Lynx és a drónok elleni Skyranger!!!! Direkt kommunikálták2 hete, hogy aktívan követjük a helyszínen a török teszteket, illetve Izraellel is drónokról tárgyalunk a Spike mellett.

Én úgy erzem itt a türelem hianyzik. Ilyen milliárd eurós uzleteknél sok szempont van.

A pénzt meg nem értem. Jövőre 1.000 milliard a tervezett büdzsé, 200 milliárddal több mint az idei tervezett. Most a 2005-2014 kozti 200-300 milliárdot hagyjuk is. Miről beszélünk hogy nincs pénz?? Van korlát, de ennyi sosem volt a seregre.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 886
113
Ebben nincs bent, hogy nem veszünk, sőt több van benne, gyártás - fejlesztéssel együtt veszünk. Ahogy a Gidran, Lynx és a drónok elleni Skyranger!!!! Direkt kommunikálták2 hete, hogy aktívan követjük a helyszínen a török teszteket, illetve Izraellel is drónokról tárgyalunk a Spike mellett.

Én úgy erzem itt a türelem hianyzik. Ilyen milliárd eurós uzleteknél sok szempont van.

A pénzt meg nem értem. Jövőre 1.000 milliard a tervezett büdzsé, 200 milliárddal több mint az idei tervezett. Most a 2005-2014 kozti 200-300 milliárdot hagyjuk is. Miről beszélünk hogy nincs pénz?? Van korlát, de ennyi sosem volt a seregre.
ez oké de pl a 22-es költségvetés is nagyon ki lett szomolva és kb nincs mozgástér...
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
A pénzt meg nem értem. Jövőre 1.000 milliard a tervezett büdzsé, 200 milliárddal több mint az idei tervezett. Most a 2005-2014 kozti 200-300 milliárdot hagyjuk is. Miről beszélünk hogy nincs pénz?? Van korlát, de ennyi sosem volt a seregre.

ez oké de pl a 22-es költségvetés is nagyon ki lett szomolva és kb nincs mozgástér...

Minek veszekedtek, ha bunyózni is lehet!?
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Szerintem pont ott, hogy vannak korlátok.

Nem ő lenne az első, akinek csak sehova tartó toporgás 44 tank, meg 220 IFV, meg légvédelem, meg helikopteres támogatók beszerzése, ha nem az a kijelentés, hogy költhetünk annyit, amennyit szeretnénk.

Hozzá téve azt is, hogy persze ezek önmagukban még nem elegendőek sem az orosz teljes haderőt, sem az ukránt nézve. Meg jó érzéssel sokan elfeledkeznek arról, hogy akik a környező országok tekintetében előttünk járnak, azok egy kivétellel többszörös lakosság számból dolgoznak. Másfelől a régióban a lengyelek kivételével mindenki csak a múlt haditechből rendelkezik fölénnyel, amit egy idő után selejtezniük kell majd. Vagy ugyan úgy zsebbe nyúlni és korszerűsíteni.
A mi jelenlegi költségvetésünkből elég időtállónak tűnő beruházások mennek és ez lehetőséget teremt arra, hogy az elkövetkezendő években pótoljuk azokat a lemaradásokat, amiket a Múlt bűnei miatt megörököltünk. (Még ha kétséges is, hogy ezt mennyire lehet örökségnek felfogni, a legtöbben a fórumon lévők választó polgárok voltak akkor, amikor a nagy leépítések zajlottak.)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
értsd úgy ahogy mondtam, nagyon ki van számolva a 22-es honvédelmi büdzsé , mindennek megvan a helye, többsége már hivatalos is
Hááát a költségvetések már csak ilyenek... :)
Fillérre ki van számolva. De az új beszerzések sosem az eredeti költségvetés terhére érkeztek.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 886
113
Hááát a költségvetések már csak ilyenek... :)
Fillérre ki van számolva. De az új beszerzések sosem az eredeti költségvetés terhére érkeztek.
de a költségvetésekben állatalában van már milliárd mozgástér , a 22-es nem ilyen lesz , jönnek a vasak , fizetni kell a részleteket , fizetni kell amik bejönnek stbstbstb , nagyon fillérb@szó lesz és hát így sem lesz meg sok minden jövőre , pedig már 2020-ra tökéletesen működnie kellett volna/rendszerben kellene lennie azóta , jövőre is és még 23ban is "strict" költségvetésünk lesz, és még mindig a vas fog a középpontban állni
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 809
113
de a költségvetésekben állatalában van már milliárd mozgástér , a 22-es nem ilyen lesz , jönnek a vasak , fizetni kell a részleteket , fizetni kell amik bejönnek stbstbstb , nagyon fillérb@szó lesz és hát így sem lesz meg sok minden jövőre , pedig már 2020-ra tökéletesen működnie kellett volna/rendszerben kellene lennie azóta , jövőre is és még 23ban is "strict" költségvetésünk lesz, és még mindig a vas fog a középpontban állni
A idei ktgvetési tervezés alapján 235 milliárd megy jövőre vasakra plusz húzósabb infrastruktúra.

programok.jpg


Ebben sztem a Gidrán meg a Lynx nincs benne. 40 Gidrán mondjuk 20 milliárd, de inkább 15. A Lynx tippre 70 milliárd jövőre.

Adjunk hozzá a tervezett fejlesztési pénzhez, 235 milliárd, 100at ami tavaly beesett és jövőre esedékes. 335 milliárd. Ez pont az 1.000 milliárdos költségvetés harmada. Azaz arányosan tartják az 1/3-adot. Nem látom aránytalannak vagy vmit nagyon rosszul becsültem.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Valamit szögezzünk le!

A hadsereget lehet úgy fejleszteni, mint a román Agilis projekt volt. Ha ez valakit megnyugtat, akkor lehet 2 milliárd dolláros Lynx elképzeléseket havonta bejelenteni és akkor jól dolgoztunk.
Ha valóban át akarjuk venni a vasakat, a gyáraknak termelést szánunk, nem csak üresen álljanak, akkor ahhoz fizetni kell. Méghozzá hosszútávon. Vannak hosszútávra tervek, de azt figyelembe kell venni, hogy eddig nagyon kevés átvett konkrét megvalósulás volt. Plusz ijesztően alacsony személyi kiadás a hadsereg alacsony feltöltöttsége miatt.
Ne azt várjuk el, hogy ha beérkeztek az első nagymacskák, de a java még a Hold túloldalán van; még csak oszlopok állnak a híres zalai gyárból, de ott pénz kell nem csak a létrehozásához, de a megrendelt tétel kifizetéséhez is. Meg a kerekesek még csak a tervasztalon, de a K+F is zsozsó.
Értem én, hogy a fórumra akkor lehet sokat írni, ha pörögnek a bejelentések, de itt azt is értékelni kell, hogy ugyan ezek a már elindított projektek haladnak-e. Hiába vagyunk részvényesek az RM H-ban, a mi tételünkön túl még ha a cseheké is bejön, az a pénz is megy javarészt a további már beígért dolgokra. Ha nem jön be, akkor meg rövid távon még inkább csak a mi pénzünkből megy minden továbbfejlesztés. A technológia nem kiforrott és én nem azt várom tűkön ülve, hogy Birodalmi Űrflottát bejelentenek, hanem a torony végre ne csak az oldalára biggyesztett konténereket hurcolássza, azok a szoftverek legyenek kidolgozva, amik az USA tenderre készülnek.
Amikor valaki azt mondja, hogy a jövő évi büdzsében nincs 90%-os szabad felhasználású rész, az nem hajlandó tudomásul venni, hogy az eddig bejelentett dolgok csak kis része valósult meg. (Pont mint a románoknál, csak ott már több évtizedes hagyomány.) És az is a hadsereg képességeinek növelése, hogy nem csak most legyen csúcstechnológia, de holnapután is legyen naprakész! (Épp ezért a gyárakból lehet, hogy csak egy évtized múlva kezd visszajönni valamennyi befektetés, és akkor már nagyobb létszám mellett is könnyebb lehet arról beszélni, hogy a jelenlegi lendületet fenn tudjuk tartani és több pénzből tud gazdálkodni a honvédelem, mint a környező országok, ha ők kudarcosabbak lesznek a minden rendelésre külön gyárat alapítani politikával.)
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 886
113
A idei ktgvetési tervezés alapján 235 milliárd megy jövőre vasakra plusz húzósabb infrastruktúra.

programok.jpg


Ebben sztem a Gidrán meg a Lynx nincs benne. 40 Gidrán mondjuk 20 milliárd, de inkább 15. A Lynx tippre 70 milliárd jövőre.

Adjunk hozzá a tervezett fejlesztési pénzhez, 235 milliárd, 100at ami tavaly beesett és jövőre esedékes. 335 milliárd. Ez pont az 1.000 milliárdos költségvetés harmada. Azaz arányosan tartják az 1/3-adot. Nem látom aránytalannak vagy vmit nagyon rosszul becsültem.
nem mondtam hogy aránytalan, vagy hogy rossz, csak azt hogy gatya még nem lesz 22ben de vszeg 23-ban sem mert a vasak viszik el
 
  • Tetszik
Reactions: krisss and Pogány

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
nem mondtam hogy aránytalan, vagy hogy rossz, csak azt hogy gatya még nem lesz 22ben de vszeg 23-ban sem mert a vasak viszik el

És akkor most mondd el, hogy mit szeretnél helyette! (LM-nek 250 T-72-est ajándékba, de azon kívül.)
Úgy kezdődött ez a beszélgetés, hogy már megint hazudtak és megint nem adják meg a pénzt, amit a hadseregre kellene költeni. És még mindig nem tudjuk, hogy mi hiányzik ebből a bűvös költségvetésből.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 886
113
És akkor most mondd el, hogy mit szeretnél helyette! (LM-nek 250 T-72-est ajándékba, de azon kívül.)
Úgy kezdődött ez a beszélgetés, hogy már megint hazudtak és megint nem adják meg a pénzt, amit a hadseregre kellene költeni. És még mindig nem tudjuk, hogy mi hiányzik ebből a bűvös költségvetésből.
:D még ajándékba sem kéne/adnám a 72-est, nem is szeretnék sírni mert ez az elmúlt 30 év aranykora kb szóval nem sírunk, legalább a vasak előtérben vannak , majd kell rá az ember is
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 155
113
(tudom, se a hvg, se a 444 nem írhat igazat :cool: )
Dehogynem:
444: "A lehetséges vevők közt pedig ott van Magyarország is, vagyis ha a NER üzleti körének sikerül a gyárba bevásárolni magát, akkor ahogy a HVG fogalmaz: a magyar gépvásárlások profitja is visszacsorog a kormányzati klubhoz."

...csak hát ők egy sajátos szűrőn keresztül nézik a világot, mindenhol csak azt a fránya mumust keresve,...és ettől olyan szuper "függetlenek-objektivak" szoktak lenni a mindent eltipró "diktatúra" közepette...

De legalább kideritik, hogy az üzlet még mindig nem jött létre, ezt is jó tudni.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 809
113
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0