A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 693
90 787
113
Ha RR megigérte Benkőnek meg OV-nek hogy ugyanennyi pénzből több embert be tud vinni a rendszerbe mint eddig akkor nagy bajban van....!
De miért lenne erre ugyanennyi pénz, amikor évről évre nő a büdzsé. Nem véletlen, hogy idén a +6 havi is belefér. (tudom a valasztások miatt, de akkor is ott van rá a zsozsó)
 
  • Vicces
Reactions: krisss

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 328
113
Ha a tarcsisoknak nem lessz állandó meló pont azok akik megélhetési hvadászok dobbantanak majd... (egy jelentős része 30+ családos teháthogy szerdzsonak áljon felejtős keres civil melót...) és maradnak akik évi 1X-2X vonulnának be amikor nekik épp megfelel... mert igen jelentős az a réteg aki megélhetési szinten tekint a tartalékos rendszerre és a 2 hét tik ak tökéletes neki. de ahhoz már öreg hogy családot költöztetve szerdzsonak hivatásosnak álljon. vagy mert épp megvan mér a családiház csokra.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 328
113
ugyhogy egy ilyen belenyúlással csunyán zuhanna a bevethető állomány pont a java... a tartalékosoknak (és pont a legolcsobb kategória akiknek a munkahelyének nem kell kompenzációt fizetni)... ugyhogy imádkozok hogy ilyen még csak véletlen se forduljon meg senki fejébe odafent csak azért mert nincs tisztába mi zajlik ideent információ áramlásiproblémák miatt) mert hazavágja vele a rendszert. ami épp gyarapodásnak indult. a kiknypn már ugyhallottam elcsesztek egy jelentős létszámot vagy épp most készülnek rá. (tanfolyam/kiképzés helyett)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 328
113
mert a végén tényleg az marad akik megmodják mikor hivják be őket és nem az aki akkor lessz behivható amikor a rendszernek szüksége van rá.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 328
113
ugyhogy nemtudom hogy akarnak létszámot növelni olcsón amikor pont a 25% al olcsobb áévek óta a rendszerben levőket állandó behivásosokat küldik el... (aki nem fog tartalékos maradni mert keres helyette civil melót és csá) ugyhogy a helyükre mindenféleképp kell majd ember... aki drágábban fog dolgozni és mivel 0 eól kezd a többéves tapasztalattal rendelkezővel szemben kevésbé lessz hatékony.... tehát eleinte több ember kell majd vagy túlöra...

ugyhogy most nállam is biztosítékot vertek aki aztán még a szart is mosdattam...

igy még az a fiatal is kiesik aki eddig egyéb mmagánéleti okok miatt nem ment át szerdzsónak de belátható időn bellül a problémálya mególdódásával át akarna menni...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 982
113
ugyhogy nemtudom hogy akarnak létszámot növelni olcsón amikor pont a 25% al olcsobb áévek óta a rendszerben levőket állandó behivásosokat küldik el... (aki nem fog tartalékos maradni mert keres helyette civil melót és csá) ugyhogy a helyükre mindenféleképp kell majd ember... aki drágábban fog dolgozni és mivel 0 eól kezd a többéves tapasztalattal rendelkezővel szemben kevésbé lessz hatékony.... tehát eleinte több ember kell majd vagy túlöra...

ugyhogy most nállam is biztosítékot vertek aki aztán még a szart is mosdattam...

igy még az a fiatal is kiesik aki eddig egyéb mmagánéleti okok miatt nem ment át szerdzsónak de belátható időn bellül a problémálya mególdódásával át akarna menni...
Amúgy lehet hogy segítene a többségnek, hogy ha leírod mi a felháborodásod alapja mert fingjuk sincs róla miről beszélsz. Meg mondjuk nekem is csak részben.
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 171
4 961
113
Hát sajnos még mindig a személyügyi kiadások nőnek a legkevésbé a költségvetésben.... Remélem ez nem csak az ígéretek szintjén változik.


Hàt ha igaz hogy megnyitjàk a zárolt beosztásokat akkor mindenképpen növelni kell.

5% fizuemelést bejelentették amiatt is emelni kell.

A kérdés ismerve a ki és beàramlàs arànyàt hogy mekkora növekmènnyel kell szàmolni.

Példàul: amikor ivàncsàn megnyitjàk az új akkumulátor gyárat ami 2500 új munkahelyet jelent vajon szfehérvarról hány ember fog leszerelni akár a vv zlj től akár a híradó ezredtől

Vagy a BMW gyár Debrecenben. Mit fog jelenteni a dandarnàl meg a felderítő ezrednél?

Lenovo gyár gyàlon milyen hatással lesz a Táborfalva Tatárszentgyörgy Szolnok stb alakulatokra?

Nekem halk érzésem hogy brutàlisan nehéz dolga lesz az új MHPK-nak.

Nem csak a fizetesekkel hanem az alakulatoknàl lévő moràllal és a szervező készséggel is kezdeni kellene valamit. Mondjuk hogy legalább 1 hónapra előre tudjon tervezni az állomány...
 
W

Wilson

Guest
Ebbe most botlottam bele a net feneketlen bugyraiban,szerintem Maróthnak azonnal fel kellene vennie a kapcsolatot a "Vietkonggal", hogy minél gyorsabbam rendszeresíthessük ezt a "forradalmi" elképzelést:):)

Vietnami "harci robot ":)

A vietnami hadsereg által idén májusban bemutatott minimalista robotikai mestermű :)

926eee644196.jpg

9af2c9e514cb.jpg

d5e946f4ee36.jpg
 

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 019
2 445
113
Interjú Maróth Gáspárral, elsősorban az ipar felől megközelítve:
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 789
75 836
113
Hàt ha igaz hogy megnyitjàk a zárolt beosztásokat akkor mindenképpen növelni kell.

5% fizuemelést bejelentették amiatt is emelni kell.

A kérdés ismerve a ki és beàramlàs arànyàt hogy mekkora növekmènnyel kell szàmolni.

Példàul: amikor ivàncsàn megnyitjàk az új akkumulátor gyárat ami 2500 új munkahelyet jelent vajon szfehérvarról hány ember fog leszerelni akár a vv zlj től akár a híradó ezredtől

Vagy a BMW gyár Debrecenben. Mit fog jelenteni a dandarnàl meg a felderítő ezrednél?

Lenovo gyár gyàlon milyen hatással lesz a Táborfalva Tatárszentgyörgy Szolnok stb alakulatokra?

Nekem halk érzésem hogy brutàlisan nehéz dolga lesz az új MHPK-nak.

Nem csak a fizetesekkel hanem az alakulatoknàl lévő moràllal és a szervező készséggel is kezdeni kellene valamit. Mondjuk hogy legalább 1 hónapra előre tudjon tervezni az állomány...
Jajj de kis vicces vagy. Amióta katona vagyok egy kezemen meg tudom szamolni, hogy hány alkalommal tudtam teljes biztonsággal1 hónapra előre tervezni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 789
75 836
113
Hàt ha igaz hogy megnyitjàk a zárolt beosztásokat akkor mindenképpen növelni kell.

5% fizuemelést bejelentették amiatt is emelni kell.

A kérdés ismerve a ki és beàramlàs arànyàt hogy mekkora növekmènnyel kell szàmolni.

Példàul: amikor ivàncsàn megnyitjàk az új akkumulátor gyárat ami 2500 új munkahelyet jelent vajon szfehérvarról hány ember fog leszerelni akár a vv zlj től akár a híradó ezredtől

Vagy a BMW gyár Debrecenben. Mit fog jelenteni a dandarnàl meg a felderítő ezrednél?

Lenovo gyár gyàlon milyen hatással lesz a Táborfalva Tatárszentgyörgy Szolnok stb alakulatokra?

Nekem halk érzésem hogy brutàlisan nehéz dolga lesz az új MHPK-nak.

Nem csak a fizetesekkel hanem az alakulatoknàl lévő moràllal és a szervező készséggel is kezdeni kellene valamit. Mondjuk hogy legalább 1 hónapra előre tudjon tervezni az állomány...
A zárolt beosztások megnyitásának nem az a legnagyobb hozadéka, hogy jöhetnek az új katonák (nem fognak) hanem az, hogy a parancsnokok végre rendbe rakhatják a beosztásokat. Eddig kín és szenvedés volt valakit egyik beosztásból a másikba átrakni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 789
75 836
113
De ez a világon kb mindenhol így van. Aki azt szeretné, hogy folyamatosan tudjon 1 hónapra előre tervezni az ne jöjjön katonának. Az persze más kérdés, hogy ezt a bizonytalanságot vállaló munkaerőt meg kell fizetni.
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 171
4 961
113
Jajj de kis vicces vagy. Amióta katona vagyok egy kezemen meg tudom szamolni, hogy hány alkalommal tudtam teljes biztonsággal1 hónapra előre tervezni.


Kicsit több mint két évtized alatt én azt tapasztaltam hogy a tervezhető ség döntő részt a vezetőkön múlik.

De azzal egyetértek hogy ha nem lehet tervezni azt meg kell fizetni