Dehogyis. Majd a BTR-re.Fel lehet szerelni T-72-re?
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Dehogyis. Majd a BTR-re.Fel lehet szerelni T-72-re?
Talán a Hegyi-Karabah és a drónok harca?Mi volt az elmúlt hónapokban ennyire durva?
Most fogan?Passz. Még kezdő fázisban van.
Ahhoz rengeteget kéne a spike-on fejleszteni...!Fel lehet szerelni T-72-re?
Épp írni akartam hogy az utóbbi két hónapban Franciaországba, Izraelbe és Amerikába jártak gyakran és sokat a Honvédség utasszállító gépei. Pl. az egyik Falcon napok óta San Antonioban van. Ott épp nagyjavításon van az egyik pápai C-17-es. De az is lehet, hogy más miatt vannak ott. És az is lehet hogy semmi köze ezeknek az utaknak a haderőfejlesztéshez, hanem csak a külügy használja a gépeket, vagy csak gyakorolnak a pilóták. Az egyik Airbus most is Izrealben van. Akkor a gyakori izraeli utak rejtélye most megoldódott. A francia utakra előző héten részben magyarázatot kaptunk. Amerika meg lehet hogy csak a NASAMS (pl. Sentinel radar) és a nemzeti gárdás gyakorlat miatt volt, Washingtonba meg a külügy jár."Spike irányított páncéltörő rakéták beszerzéséről szóló megállapodást írt alá szerdán Izraelben Maróth Gáspár védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztos Cví Marmornak, a gyártó cégcsoport Rafael Advanced Defense System Ltd. alelnökének jelenlétében, és katonai fejlesztésekről tárgyalt az Elbit, valamint az Israel Aerospace Industries (IAI) nevű fegyvergyárban."
Nah, még egyszer. 3 izraeli céget említ a cikk."Spike irányított páncéltörő rakéták beszerzéséről szóló megállapodást írt alá szerdán Izraelben Maróth Gáspár védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztos Cví Marmornak, a gyártó cégcsoport Rafael Advanced Defense System Ltd. alelnökének jelenlétében, és katonai fejlesztésekről tárgyalt az Elbit, valamint az Israel Aerospace Industries (IAI) nevű fegyvergyárban."
"Spike irányított páncéltörő rakéták beszerzéséről szóló megállapodást írt alá szerdán Izraelben Maróth Gáspár védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztos Cví Marmornak, a gyártó cégcsoport Rafael Advanced Defense System Ltd. alelnökének jelenlétében, és katonai fejlesztésekről tárgyalt az Elbit, valamint az Israel Aerospace Industries (IAI) nevű fegyvergyárban."
Szerintem ott egy alaposabb Portfóló cikk fog születni.Furcsa, hogy nem @Green Leader hozta le elsőnek
Sajna pont úton vagyok, de majd lesz hamarosan cikkFurcsa, hogy nem @Green Leader hozta le elsőnek
Még folyik a jelöltek ideológiai képzése...Passz. Még kezdő fázisban van.
ö,,, akkor Mo akarja fizetni az intergráció költségeit az Airbusokra?– Vizsgáljuk például a tankok elleni Spike rakéták megvételét a Rafaeltől, harci járművekben vagy akár helikopterekben való felhasználásra. Az Elbit kapcsán a Hermes pilóta nélküli repülőgépét vizsgáljuk – nyilatkozta Maróth Gáspár a Jediót Ahronótnak adott, pénteken megjelent interjúban.
Szóval akkor Hermes lesz....!
Nem egyféle változat lesz, hanem minden járműre (H145M, Lynx, Gidran?) a megfelelő változat. Az meg az adott járműtípushoz tartozik, amelyeknek már mind van saját topikja. Lesz kézi indítású változat is? Így melyik fejezet alá sorolnád be a Spike topikot?Illendo lenne akkor egy HUN Spike topic.
Egeszen biztos lehet benne mindenki.Nem egyféle változat lesz, hanem minden járműre (H145M, Lynx, Gidran?) a megfelelő változat. Az meg az adott járműtípushoz tartozik, amelyeknek már mind van saját topikja. Lesz kézi indítású változat is?
Egyébként az azerieknek is volt Hermes 900-as drónjuk!Úgy érzem ez itt van a legjobb helyen.....
Az orosz légvédelem értékelése az ukrajnai, szíriai, líbiai és hegyi-karabahi konfliktusok tapasztalatainak figyelembevételével.
A németek elemző anyagot készítettek (nem kevesebb, mint 76 oldalnyi német pedantéria), figyelembe véve az ukrajnai, szíriai, líbiai és hegyi-karabahi katonai konfliktusok tapasztalatait. A fő tézis: "Az új trendek nem változtatják meg a játék (háború) alapvető szabályait".
1) Az UAV-k jelentősége nagy, de túlértékelt, fontos figyelmet fordítani az EOD és a légvédelmi eszközök fejlesztésére, beleértve a lehetséges jövőbeli kockázatok - a mérgező, bakteriológiai és radioaktív anyagokat tartalmazó pilóta nélküli rendszerek használata - elleni küzdelmet is. Csak a biztonság kedvéért A németek vázlatosan felvázolták az orosz légvédelmi rendszerről alkotott elképzelésüket (1. ábra).
1. ábra. A Bundeswehr-Siasco elemzőinek értékelése
Тахтическвй контур- Taktikai kontúr
2) Az erők bevetésének minősége közvetlenül függ a parancsnoki és irányítási rendszerek hatékonyságától.
3) Az emberek a kulcsa mindennek. Egy művelet sikere közvetlenül függ a személyzet képzésétől és képességétől, hogy időben meghozzák a megfelelő döntéseket.
4) A katonai magánvállalatok mint a katonai erők ígéretes alternatívája, amely rövid távon lehetővé teszi a szövetséges államok csapatainak harci képességei, valamint a politikai rendszer megerősítése a fegyveres csoportok tevékenységének növekedésének megakadályozása érdekében.
Különlegességként érdemes megemlíteni, hogy a mesterséges intelligencia technológiákat alkalmaztak az összegyűjtött információk rendszerezésére és a fegyverrendszerek hatékonyságának értékelésére. A kutatás eredményeit az ipar képviselői és a Bundeswehr fejlesztési tervezői iránymutatásként elfogadták.
Igen Zsolti. Ez az egesz egy NER lenyulas, minket mindenki amugy is rutinszeruen atbasz, a tobbi csak agitprop, vagy hogy mondjak itt.ö,,, akkor Mo akarja fizetni az intergráció költségeit az Airbusokra?
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..