A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 626
5 481
113
Látom már régi a történet, de ha ennyire elkezdjük hasogatni egymás szőre szálát, akkor a „belső égésű röpcsik”-be minden beleszámít a seregnél, mert a repülőkön alkalmazott gázturbinák is belső égésű hőerőgépek. A dugattyús motorost persze motorpróbázzák még civilben is. :)
A légvédelmisnek annyiban igaza van, hogy a „rakétamotor” tényleg idegen a magyar nyelvtől és műszakilag sem igazán helyes kifejezés.
Igazad van! Dugattyúst kellett volna írnom! Bár ezen a fórumon mindegy,a lelkes laikusok úgyis mindent jobban tudnak,simán kioktatják a szakmabélit!(Bár ez manapság az internet világában nem nagy meglepetés...)
Ez olyan mint a "propeller vagy rotor" van aki nek mindennapokban használatos szavak,nekem szakszó vizsga bukta... meg annak is tuti a bukta aki benzinest akar hajtóművezni... ;)
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 707
113
Igazad van! Dugattyúst kellett volna írnom! Bár ezen a fórumon mindegy,a lelkes laikusok úgyis mindent jobban tudnak,simán kioktatják a szakmabélit!(Bár ez manapság az internet világában nem nagy meglepetés...)
Ez olyan mint a "propeller vagy rotor" van aki nek mindennapokban használatos szavak,nekem szakszó vizsga bukta... meg annak is tuti a bukta aki benzinest akar hajtóművezni... ;)
Rocket, vagy misile? Okoska.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Azért ez mekkora blama, ill presztizs, és közpénz veszteség a britteknek.. De ez legyen az ő gondjuk, és lehetőleg alternatívaként válasszák a híúzt.
Hát, ez a botrány ott, még csak most kezd kifejlődni. A most nyilvánosságra került jelentések, bizottsági ülés, valamint a vezetők reakcióiból az látszik, hogy ha bukik a program (márpedig !!!), akkor ott per lesz.
Az az érdekes, hogy szerintem még talán elég jó esélyük is lesz a dolog megnyerésére, ugyanis ha előre minden fejlesztést kifizettek - és a GD nem teljesített -, akkor jogosan kérhetik vissza a pénzüket.
Így utólag, van is értelme annak, hogy ilyen sokáig húzták a botrány kirobbantását. És maga a botrány is egy elég jól felépített narratíva mentén nyílik ki.
Az egész azzal kezdődött, hogy elkezdték "kisuttogni" zárt tesztek eredményit. Aztán most már az is nyilvános, hogy az elejétől fennállt a probléma. Emiatt viszont szerintem nyerhető a per is.
Ott lóg ki a lóláb, hogy időben megelőzte a tavaszi Orbán-Johnson találkozó (ahova Orbán nyilvánvalóan Papperger által felkészítve ment) azt, hogy kipattanjon a botrány.
Tehát jelenleg már aktívan egyezkednek a Warrior, és az Ajax programok beszántását követő utódról, amikor még "reménykednek" az Ajax menthetőségében.
Ez különben - szerintem - nem szól másról, mint hogy kihúzzák valahogy a GD szerződésében foglalt határidőig (nem tudom, hogy ez mi lehet), ami után már hivatalosan is hibás teljesítés miatt kérhetik vissza a pénzt. Már közel vagyunk ehhez a dátumhoz, hacsak már el nem hagytuk... :rolleyes:
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 972
22 918
113
Ne akarj ilyet max ha csak falidísznek használnád! Nekem van egy és a tus adapter törik mint a ropi! 
Ohh... :confused: nekem "csak" Novritsch cuccaim vannak - pontosabban a gyereknek - AEG-m még nincs. A kettes Bren replikára várok egy ideje, ha nem jön ki értelmes kiadásban marad TM HK416 vagy Novritsch SSR15...
De ennek valami Airsoft/Paintball/T4E topikban lenne a helye ha lenne...
 

Green Leader

Well-Known Member
2020. szeptember 10.
171
2 192
93
x60f7fdcdae87c639110055.jpg.pagespeed.ic.Ghu5mVzsN8.webp


Ez a Bren "2" majdnem megtévesztett, de ha jól látom ez egy airsoft Bren a1? A válltámasz, a tűzváltó kar jelzései, a tár, a tár foglalata, a lángrejtő és gázszabályzó is más. És az elülső markolat sem az, amit rendszeresítettek a többihez.

ASG Bren A1 airsoft replika, volt még KJW P09 meg Cyma CM.057 SzVD-replika is.

Amikor kérdeztem az illetékeseket, hogy miért airsoft van kiállítva valódi fegyverek helyett, azt mondták, hogy "nem akkora gond, ha netán lába kél" :D
 
W

Wilson

Guest
ASG Bren A1 airsoft replika, volt még KJW P09 meg Cyma CM.057 SzVD-replika is.

Amikor kérdeztem az illetékeseket, hogy miért airsoft van kiállítva valódi fegyverek helyett, azt mondták, hogy "nem akkora gond, ha netán lába kél" :D
Kész vagyok :):):).Ezen magyarázat után kivert a víz mekkora kockázatot vállalt a honvédség tavaly amikor valódi Leo2A4-t mutatott be:):)