A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 361
11 318
113
Erre való a szakképzés, ahok a gyárak mondják meg mik kerüljenek bele a tananyagba és a legjobbakat beviszik magukhoz szakmai gyakorlatra, plusz megtolják már őket is ösztöndíjjal. Így biztisítható képzett szakember.


Elég naiv elképzeléseid vannak a fiatalok nyafogási hajlamairól.

Néhány gyomrossal nem lehet állítani ezen?

megvan a 200 (ha nincs akkor sajna tényleg az alatt van, gáz). Határos hónapokban ~300

Mármint bruttó vagy nettó?

Ez nekem a cikkből azonnal lejött.

Nekem az volt a gyanús, hogy magával is ellentmondásba keveredett. :D

Benkő konkrétumokat is mondott.
Én valamennyire belelátok ;) 3 új helyörség fog nyílni a közeljövőbe. (az eggyikbe már nem folyamatos munkavégzés is zajlik. hamarosan hír is lessz az átadó/megnyitó...)

Na és melyikben? :D

Hat ez meg max par evig lesz igy, aztan lehetetlen lesz az elvonalban maradni nyelvek nelkul (elkaristolni mindig el lehet majd a masodvonalban valahol, de azt nem fizetik majd meg.)

I didn't say i can't speak english. I wrote I don't use it during work. That's all folks.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 129
4 172
113
Szittya said:
Benkő konkrétumokat is mondott.
Én valamennyire belelátok ;) 3 új helyörség fog nyílni a közeljövőbe. (az eggyikbe már nem folyamatos munkavégzés is zajlik. hamarosan hír is lessz az átadó/megnyitó...)

Szerintem Kalocsa lesz a megfejtés.
Többé-kevésbé működő laktanya, viszonylag közel van a Táborfalvi lőtér, a vasút a laktanyához, és még reptere is van! És Paks közelsége is talán számít valamit, ami miatt esetleg egy légvédelmi egység is kerülhetne ide!
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
960
2 389
93
Szegedről is hallottam pletykát de nem tudom elképzelni hogy igaz, Hódmezőtől 20 kmre mikor onnan ingázik át a negyed laktanya vagy több.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
Az első 3 ba nincs benne Kalocsa de szerintem a 2.-3. körben tuti benne lessz. igazából valami minden járási központba lessz. hol egy pár helyiséges "iroda raktár tanterem" hol komolyabb helyörség ahol az igazán kicsik komolyabb felszerelése is tárolva lessz... valahol meg a honvédségi sportközpont köré fog épülni a dolog. (ez a toborzást is elő fogja segíteni ha nem is fogják magát a toborzás procedúráját egy az egyben lezavarni ezekben információ szolgáltatás mindenféleképpen lessz ha nem is dedikált beosztású emberrel.)

egyébként kalocsa szerintem is nagyon fontos stratégiailag is (igazából 3 dunahíd is kőhajításnyira lessz.) sok minden egyéb melett.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Igen, a déli rész, különösen Baranya teljesen negligalva van, kozben például ott a siklósi bazis maradéka, valaki linkelte, hogy eladták, de semmi nem lett belole, ott anno 4-5 szazadnyi ember és technika fért el, bentlakásos szállással, mindennel.
Kicsit feljebb Bajan meg volt a 108. gldd, ott is csak rohad a bazis, azoknak meg sajat loteruk is volt hazon belül, hely es infra 40-50 hk, 100-120 PSZH folyamatos üzemeltetéséhez, egy marek BTR meg BRDM, volt sajat tuzerosztalya stb.
akkor már inkább egy Pécs-Szigetvár helyőrségnek lenne nagyobb értelme, pécset ott van/volt a hatalmas laktanya , Szigetvár meg elég régi katonaváros volt jó sokáig
Baja szerintem a sorkatonaságba állta meg a helyét bár tény hogy jó kis laktanya volt, ahogy mondtad saját lőtérrel és infrastruktúra is emgvolt az akkori mentalitáshoz kiépült vasak rendben tartására de sajnos nem sajnos Baja nem lenne jó hely már a mostani időkben.
Szeged helyet dél Baranyát kéne megcélozni. Szeged mellett ott van Hódmezővásárhely. Kiépített új tömegközlekedési kapcsolattal. Pécs -Mohács környékén nincs semmi. Multi is kevés van így nem kell aggódni az elszívás miatt.
A többi várossal egyetértek. Ennyi pont elég lenne szerintem is. Esetleg még Zala megye valamelyik nagyobb városa.
Éééén inkább arra gondolnék Szeged kapcsán (amire írtam hogy zlj szinten lehetne vele gondolkodni és laktanyát nyitni/építeni/felújítani) hogy HA egyszer esetleg majd Hódmező önálló dandár lesz akkor akár Szegedre is mehetne még egy vagy kettő zlj mert ez a mostani Debrecen-Hódmező f@szság borzalmas....
Zalát engedd el , mint mondtam, Pécs-Szigetvár vonalon lenne érdemes még gondolkodni illetve fent északon , Miskolc-Eger-Gyöngyös-Nyíregy simán szóba jöhetne vagyis látnám értelmét zlj szinten, felette hááát , nem tudom, talán ha összeraknak zlj-akat úgy hogy parancsnokság Miskolc +1 lvszzlj és akkor Gyöngyösön meg Egerben 1-1 lvszzlj + valamelyikben support és tüzérség, egyszer már szóba jött ez nálunk, egész szép tervek is készültek hogy milyen városoknál/településeknél lehetne ilyen formában lvszdd-rt felállítani úgy hogy értelme is legyen, ha van rá érdeklődés holnap majd megkeresem azt az excelt és bemásolok párat
Az első 3 ba nincs benne Kalocsa de szerintem a 2.-3. körben tuti benne lessz. igazából valami minden járási központba lessz. hol egy pár helyiséges "iroda raktár tanterem" hol komolyabb helyörség ahol az igazán kicsik komolyabb felszerelése is tárolva lessz... valahol meg a honvédségi sportközpont köré fog épülni a dolog. (ez a toborzást is elő fogja segíteni ha nem is fogják magát a toborzás procedúráját egy az egyben lezavarni ezekben információ szolgáltatás mindenféleképpen lessz ha nem is dedikált beosztású emberrel.)

egyébként kalocsa szerintem is nagyon fontos stratégiailag is (igazából 3 dunahíd is kőhajításnyira lessz.) sok minden egyéb melett.

ne feszítsd túl :D tudod hogy értem ;)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
akkor már inkább egy Pécs-Szigetvár helyőrségnek lenne nagyobb értelme, pécset ott van/volt a hatalmas laktanya , Szigetvár meg elég régi katonaváros volt jó sokáig
Baja szerintem a sorkatonaságba állta meg a helyét bár tény hogy jó kis laktanya volt, ahogy mondtad saját lőtérrel és infrastruktúra is emgvolt az akkori mentalitáshoz kiépült vasak rendben tartására de sajnos nem sajnos Baja nem lenne jó hely már a mostani időkben.

Éééén inkább arra gondolnék Szeged kapcsán (amire írtam hogy zlj szinten lehetne vele gondolkodni és laktanyát nyitni/építeni/felújítani) hogy HA egyszer esetleg majd Hódmező önálló dandár lesz akkor akár Szegedre is mehetne még egy vagy kettő zlj mert ez a mostani Debrecen-Hódmező f@szság borzalmas....
Zalát engedd el , mint mondtam, Pécs-Szigetvár vonalon lenne érdemes még gondolkodni illetve fent északon , Miskolc-Eger-Gyöngyös-Nyíregy simán szóba jöhetne vagyis látnám értelmét zlj szinten, felette hááát , nem tudom, talán ha összeraknak zlj-akat úgy hogy parancsnokság Miskolc +1 lvszzlj és akkor Gyöngyösön meg Egerben 1-1 lvszzlj + valamelyikben support és tüzérség, egyszer már szóba jött ez nálunk, egész szép tervek is készültek hogy milyen városoknál/településeknél lehetne ilyen formában lvszdd-rt felállítani úgy hogy értelme is legyen, ha van rá érdeklődés holnap majd megkeresem azt az excelt és bemásolok párat


ne feszítsd túl :D tudod hogy értem ;)
Én azt gondolom, hogy a kampány kapcsán fognak előjönni megfejtések.
Pl. az egri laktanyával kapcsolatban évek óta húzódik a hasznosítás, és a most elolvasott riportokból úgy tűnik, hogy a helyi politikai szövevényes helyzet egyik fontos ütőkártyája lehet, hogy mi lesz vele. AZ ellenzéki Momementum civil hasznosítást szeretne, míg szerintem a kormánypárt hasznosabbnak látná eredeti funkcióját felújítással visszaállítani. (illetve majdnem, mert mint honvédelmi középiskola is szóba jött)
Mirkóczki meg gyakorlatilag annak az álláspontját képviseli, aki beáll mögé (megélhetési a szentem).

Miskolcon a város északi határán a rendőr szakközéphez tartozó laktanyát, illetve annak egyes létesítményeit használhatnák (közösen a rendőrökkel), de alapvetően ott zöldmezős létesítménybe kellene kezdeni.
 
H

Hummen23

Guest
Az első 3 ba nincs benne Kalocsa de szerintem a 2.-3. körben tuti benne lessz. igazából valami minden járási központba lessz. hol egy pár helyiséges "iroda raktár tanterem" hol komolyabb helyörség ahol az igazán kicsik komolyabb felszerelése is tárolva lessz... valahol meg a honvédségi sportközpont köré fog épülni a dolog. (ez a toborzást is elő fogja segíteni ha nem is fogják magát a toborzás procedúráját egy az egyben lezavarni ezekben információ szolgáltatás mindenféleképpen lessz ha nem is dedikált beosztású emberrel.)

egyébként kalocsa szerintem is nagyon fontos stratégiailag is (igazából 3 dunahíd is kőhajításnyira lessz.) sok minden egyéb melett.
Ha most azt írod, hogy ezek az új helyőrségek tartalékosoknak lesznek akkor én dunának megyek.
Lenne létjogosultsága a rendszernek, ha normálisan csinálnák, és HA már feltöltötték a hovatásos/szerződéses állományt és megadtak nekik MINDENT.
És én is akkor lennék tartalékos, ha nem Mari nénivel és Gyula bácsi lennének a társaim.
Sajnos nem elég lelkesnek lenni. A francért nem szűrik meg az embereket!? Van olyan, bárki, akárki, akit nem találnak alkalmasnak?
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Az Aper? Azt nem megkapta az egyetem vagy valaki?
Na meg az tuzerlaktanya volt...?

Pécsett amúgy állandó a cirkusz sajtobol nyert emlékeim szerint, a fideszes Pavat seggberugtak a pecsiek 2019-ben es vmi független polgi van azóta, aki meg a kismillio ellenzeki érdekcsoport foglya, ha jol emlekszem, a DKsokat utalja, de a szocikkal uzletel stb.
Erosen kétlem, hogy a Foniek egy fillért is odavinnenek, plane, hogy kuzdjenek veluk, no meg olcsóbb egy volt gldd bazist atepiteni, mint egy volt tuzerlaktanyat, nem?
Az Aper az egy olasz cégé. És csak épületcsontvázat láttam legutóbb mikor arra jártam, meg az épületek egy része már nyomokban sem volt. Azt kis híján a 0-ról kéne felépíteni. Akkor már jobb ötlet Pécs másik felén lévő volt Határőr laktanya, abban több minden megvan ránézésre, és az állami tulajdonú még. Bár kisebb, de ha nem dandár méretben tervez az ember akkor bőven elég hely van benne.
 
K

kamm

Guest
lessz. lessz. lessz... lessz lessz.)

Elnezest, de nem birom... LESZ, az uristenit. :eek:

MeLLett. Huh, maris jobban erzem magam... :D

Az Aper az egy olasz cégé. És csak épületcsontvázat láttam legutóbb mikor arra jártam, meg az épületek egy része már nyomokban sem volt. Azt kis híján a 0-ról kéne felépíteni. Akkor már jobb ötlet Pécs másik felén lévő volt Határőr laktanya, abban több minden megvan ránézésre, és az állami tulajdonú még. Bár kisebb, de ha nem dandár méretben tervez az ember akkor bőven elég hely van benne.

Ja, hat azt ismerem, az valoban zl meretu max, kisebb, mint a regi siklosi bazis.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and honved

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 050
18 747
113
Az első 3 ba nincs benne Kalocsa de szerintem a 2.-3. körben tuti benne lessz. igazából valami minden járási központba lessz. hol egy pár helyiséges "iroda raktár tanterem" hol komolyabb helyörség ahol az igazán kicsik komolyabb felszerelése is tárolva lessz... valahol meg a honvédségi sportközpont köré fog épülni a dolog. (ez a toborzást is elő fogja segíteni ha nem is fogják magát a toborzás procedúráját egy az egyben lezavarni ezekben információ szolgáltatás mindenféleképpen lessz ha nem is dedikált beosztású emberrel.)

egyébként kalocsa szerintem is nagyon fontos stratégiailag is (igazából 3 dunahíd is kőhajításnyira lessz.) sok minden egyéb melett.

Vas és Zala teljesen Honvédség mentes. Erről a két megyéről tudsz valamit ?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 050
18 747
113
Ebből is látszik hogy ez az összeszerelésre épülő magyar gazdasági modell a végét járja: ha már olcsó munkaerőt sem tudunk biztosítani, akkor nem nagyon éri már meg idejönni a multiknak.
Állítólag a villanyautókba harmadannyi alaktrész kell, mint egy benzinesbe és az összeszerelés jobban robotizálható. Ha egyszer átáll az autó ipar, nem biztos hogy itt maradnak nálunk....

Nem arra épül már alapvetően. Azok a gyárak, amelyek legalább 10 éve itt vannak ,vagy régebben, már a fejlesztés bizonyos részét is idehozták. Az elektromos kocsik valóban kevesebb alkatrészből fognak állni, de nem kell félteni a beszállítókat sem. A mi cégünk, már bővítette is a palettát, elektromos kocsik alkatrészeivel, illetve kamion szegmens is beindult, valamint elkezdődött a BMW motorkerékpárokhoz is az alkatrészgyártás. Nem elenni akar a cég, hanem tovább terjeszkedni, bővülni. Már építi az új gyárát az egykori Savaria dandár gyakorlóterén, mert már nem férünk el ahol vagyunk, miközben dolgozunk ott 3.000+ fővel.
 

sisimoto

Well-Known Member
2020. február 1.
523
2 774
93
Az emberi erőforrás kérdéséhez tartozik Orbán miniszterelnök úr által a rejtett tartalékként emlegetett hazai cigányság.
https://honvedelem.hu/media/aktualis-videok/szuksegunk-van-egymasra-szamithatunk-egymasra.html

Ez most, hogy áll, csak mert a javító intézetek, árvaházak igencsak tele vannak cigány gyerekekkel, fiatalkorúakkal! Ezeknek hátrányos helyzetű fiataloknak, akiknek egy része nehezen kezelhető az életkilátásaik elég trének mondható, és ennek az egész társadalom issza nap mint nap a levét…
Laikusként továbbra is azt gondolom, hogy a kötelező sorkatonaságra szükség lenne, mert ott nyomban lehetne bemutatni egy életpályát azoknak a fiatal cigányoknak akikben van potenciál! De akár a szerényebb képességűeknek is akadna megélhetési lehetőség! Tudom hogy nem lesz sorkatonaság, de valami rövidebbre talán lenne mód.
 
  • Vicces
Reactions: L.O.B

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Ha most azt írod, hogy ezek az új helyőrségek tartalékosoknak lesznek akkor én dunának megyek.
Lenne létjogosultsága a rendszernek, ha normálisan csinálnák, és HA már feltöltötték a hovatásos/szerződéses állományt és megadtak nekik MINDENT.
És én is akkor lennék tartalékos, ha nem Mari nénivel és Gyula bácsi lennének a társaim.
Sajnos nem elég lelkesnek lenni. A francért nem szűrik meg az embereket!? Van olyan, bárki, akárki, akit nem találnak alkalmasnak?

A nyilatkozatokból én az elejétől fogva csak azt olvastam, hogy tartalékosoknak lesznek új laktanyák idővel talán minden megyében. Szittya szokta mondani, hogy ez ténylegesen 20% profi állományt is takar.
A magánvéleményem, hogy sosem lesz 100%-osra feltöltve az állomány. Ezt máshol se látni.
 
H

Hummen23

Guest
A nyilatkozatokból én az elejétől fogva csak azt olvastam, hogy tartalékosoknak lesznek új laktanyák idővel talán minden megyében. Szittya szokta mondani, hogy ez ténylegesen 20% profi állományt is takar.
A magánvéleményem, hogy sosem lesz 100%-osra feltöltve az állomány. Ezt máshol se látni.
A feltöltöttségen felül is fogalmaztam meg kritikát.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Ja, hat azt ismerem, az valoban zl meretu max, kisebb, mint a regi siklosi bazis.
De pont ezért lenne jobb a feladatra a határőr laktanya mert valljuk be mikor lesz egy zászlóaljnál több arrafelé? Az aper-nek akkor lenne értelme, ha újfennt akarnának egy tüzér dandárt. Mert az hatalmas, és ezért a fenntartása is drága lenne utána. Van hozzá tüzérségi lőtér is (ez honvédségi tulajdonú jelenleg is). Na meg annyi pénz felújítani, hogy akkor éri meg ha egy teljes értékű tüzérdandár beköltözhet utána oda. Az alatt inkább a kisebb laktanyával érdemes foglalkozni, amit nem kell visszavásárolni.
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 361
11 318
113
Van olyan, bárki, akárki, akit nem találnak alkalmasnak?

Én tudnék neveket, mind politikai.

Az Aper az egy olasz cégé. És csak épületcsontvázat láttam legutóbb mikor arra jártam, meg az épületek egy része már nyomokban sem volt. Azt kis híján a 0-ról kéne felépíteni. Akkor már jobb ötlet Pécs másik felén lévő volt Határőr laktanya, abban több minden megvan ránézésre, és az állami tulajdonú még. Bár kisebb, de ha nem dandár méretben tervez az ember akkor bőven elég hely van benne.

Szerintem egyszerűbb újat építeni, mint felújítással bohóckodni. A nagyobb cégek is néhány évente irodaházat cserélnek inkább.

Az emberi erőforrás kérdéséhez tartozik Orbán miniszterelnök úr által a rejtett tartalékként emlegetett hazai cigányság.
https://honvedelem.hu/media/aktualis-videok/szuksegunk-van-egymasra-szamithatunk-egymasra.html

Ez most, hogy áll, csak mert a javító intézetek, árvaházak igencsak tele vannak cigány gyerekekkel, fiatalkorúakkal! Ezeknek hátrányos helyzetű fiataloknak, akiknek egy része nehezen kezelhető az életkilátásaik elég trének mondható, és ennek az egész társadalom issza nap mint nap a levét…
Laikusként továbbra is azt gondolom, hogy a kötelező sorkatonaságra szükség lenne, mert ott nyomban lehetne bemutatni egy életpályát azoknak a fiatal cigányoknak akikben van potenciál! De akár a szerényebb képességűeknek is akadna megélhetési lehetőség! Tudom hogy nem lesz sorkatonaság, de valami rövidebbre talán lenne mód.

Jajj, csak azt ne.
 
K

kamm

Guest
De pont ezért lenne jobb a feladatra a határőr laktanya mert valljuk be mikor lesz egy zászlóaljnál több arrafelé? Az aper-nek akkor lenne értelme, ha újfennt akarnának egy tüzér dandárt. Mert az hatalmas, és ezért a fenntartása is drága lenne utána. Van hozzá tüzérségi lőtér is (ez honvédségi tulajdonú jelenleg is). Na meg annyi pénz felújítani, hogy akkor éri meg ha egy teljes értékű tüzérdandár beköltözhet utána oda. Az alatt inkább a kisebb laktanyával érdemes foglalkozni, amit nem kell visszavásárolni.
Az oke, en csak azt mondom, hogy akkor már a siklósi kényelmesebb, ott van hely is boven...