A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 236
113
Az állam egy amorf dolog. A fegyveres erők, amíg állami kontroll alatt vannak, mindig az aktuális hatalom érdekében járnak el.

Az állam a nemzeti lét egyetlen egzakt megnyilvánulása.

Ez nem a magyarok "kiváltsága". Hanem általános emberi tulajdonság.

Nincs az árulásban semmi általános emberi Magyarországon kívül. Ha a magyarnak valami apró-cseprő politikai problémája van, egyből a nemzetére támad és azt próbálja elpusztítani, mert a nemzetét okolja rögtön, vagy annál is nagyobb képződményeket a saját kisded balsorsáért.

Ebben részben egyetértek, tényleg sokaknak nem való a kezébe fegyver. Viszont, ugyanezen okból, a gyermekvállalásukat is meg kéne tiltani...

Én most konkrétan nem a cigányokra gondoltam, hanem azokra, akik 1990-ben, vagy 2006-ban zavarogtak. Ugyanakkor ezen személyek kötelező munkaszolgálatával egyetértek. Az nem normális eugenikai szempontból, hogy egy háborúban adott esetben a legjava esik el és a legalja marad hátra, hogy tovább szaporodjon! Igenis legyen háromszoros a halálozási aránya a legaljának munkaszolgálatosként aknát szedve, sáncárkot ásva a front előtt, mint az értékes aktív katonáknak! Sorozzák be a csürhét és kapjon lapátot, azzal kárt okozni nem tud a hazának, míg hasznot munkájával és pusztulásával egyaránt hajthat.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
<blockquote rel="wolfram"><blockquote rel="tomsinner">....de a VSZ idején sem sokon múlott, hogy Ceaucescu nem kezdett el rakétázni minket.

Most nincs erőm utánanézni (bocs...), de úgy rémlik, hogy erről a sztoriról kiderült azóta, hogy kamu volt.

</blockquote>

Hát nem tudom, hogy mi mennyire volt kamu (lehet, hogy konkrétan a szárazföldi rakétázás az igen), de akkoriban pl. Tökölre érkezett és állomásozott egy Iljusin A-50 szovjet AWACS-gép. A szomszédi kapcsolatoknak köszönhetően a PG-ben is terjedtek a hírek, hogy ez a gép nagyjából a keleti határ mentén járőrözött, és Románia felé figyelt. Akkoriban ugyanis már Moszkvában is attól tartottak, hogy Csau - mint a VSz-ből kilógó "lázadó" bízva a nyugati támogatásban - kirobbant egy háborút, na és vajon akkor ki ellen lett volna olyan bátor, hogy elkezdi a területszerzést?! Az északkeleti szomszédját akkor még Szovjetúniónak hívták, sose hallottam hogy a bolgárokkal lett volna problémája, viszont állandóan az erdélyi magyar kisebbség volt neki az ellenség, meg az őket esetleg támogató magyar hátország....</blockquote>

Tényleg nincs most energiám ennek utánamenni... De valami olyasmi rémlik, hogy a román titkosszolgálat 1989-90 után valamikor hozzáférhető doksijaiból kiderült, hogy ez csak egy alaptalan szóbeszéd volt és a románoknak nem is volt ehhez eszközük, vagy valami ilyesmi... Amúgy, szerinted Csau komolyan szembe mert volna menni a Szovjetunióval ennyire durván, amíg az létezett?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="emel"><blockquote rel="wolfram"><blockquote rel="tomsinner">....de a VSZ idején sem sokon múlott, hogy Ceaucescu nem kezdett el rakétázni minket.

Most nincs erőm utánanézni (bocs...), de úgy rémlik, hogy erről a sztoriról kiderült azóta, hogy kamu volt.

</blockquote>

Hát nem tudom, hogy mi mennyire volt kamu (lehet, hogy konkrétan a szárazföldi rakétázás az igen), de akkoriban pl. Tökölre érkezett és állomásozott egy Iljusin A-50 szovjet AWACS-gép. A szomszédi kapcsolatoknak köszönhetően a PG-ben is terjedtek a hírek, hogy ez a gép nagyjából a keleti határ mentén járőrözött, és Románia felé figyelt. Akkoriban ugyanis már Moszkvában is attól tartottak, hogy Csau - mint a VSz-ből kilógó "lázadó" bízva a nyugati támogatásban - kirobbant egy háborút, na és vajon akkor ki ellen lett volna olyan bátor, hogy elkezdi a területszerzést?! Az északkeleti szomszédját akkor még Szovjetúniónak hívták, sose hallottam hogy a bolgárokkal lett volna problémája, viszont állandóan az erdélyi magyar kisebbség volt neki az ellenség, meg az őket esetleg támogató magyar hátország....</blockquote>

Tényleg nincs most energiám ennek utánamenni... De valami olyasmi rémlik, hogy a román titkosszolgálat 1989-90 után valamikor hozzáférhető doksijaiból kiderült, hogy ez csak egy alaptalan szóbeszéd volt és a románoknak nem is volt ehhez eszközük, vagy valami ilyesmi... Amúgy, szerinted Csau komolyan szembe mert volna menni a Szovjetunióval ennyire durván, amíg az létezett?

</blockquote>

Hogy Csau mit mert volna és mit nem, arra én akkor se mertem volna komolyabban jósolni, mindenesetre hadserege volt neki, komolyabb mint nekünk. Mint ahogy ugye anno azt se hitte el senki, hogy az előjelek ellenére Szaddam meg meri lépni Kuvait lerohanását.......Tudod, pont a legkeményebb diktátorok azok, akiknek a környezete ritkán meri belemondani a pacekjába a teljes igazat, és így könnyen előfordulhat, hogy az infóhiány miatt rosszul mérik fel saját fontosságukat és lehetőségeiket a "politikai világpiacon".
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
<blockquote rel="wolfram"><blockquote rel="emel"><blockquote rel="wolfram"><blockquote rel="tomsinner">....de a VSZ idején sem sokon múlott, hogy Ceaucescu nem kezdett el rakétázni minket.

Most nincs erőm utánanézni (bocs...), de úgy rémlik, hogy erről a sztoriról kiderült azóta, hogy kamu volt.

</blockquote>

Hát nem tudom, hogy mi mennyire volt kamu (lehet, hogy konkrétan a szárazföldi rakétázás az igen), de akkoriban pl. Tökölre érkezett és állomásozott egy Iljusin A-50 szovjet AWACS-gép. A szomszédi kapcsolatoknak köszönhetően a PG-ben is terjedtek a hírek, hogy ez a gép nagyjából a keleti határ mentén járőrözött, és Románia felé figyelt. Akkoriban ugyanis már Moszkvában is attól tartottak, hogy Csau - mint a VSz-ből kilógó "lázadó" bízva a nyugati támogatásban - kirobbant egy háborút, na és vajon akkor ki ellen lett volna olyan bátor, hogy elkezdi a területszerzést?! Az északkeleti szomszédját akkor még Szovjetúniónak hívták, sose hallottam hogy a bolgárokkal lett volna problémája, viszont állandóan az erdélyi magyar kisebbség volt neki az ellenség, meg az őket esetleg támogató magyar hátország....</blockquote>

Tényleg nincs most energiám ennek utánamenni... De valami olyasmi rémlik, hogy a román titkosszolgálat 1989-90 után valamikor hozzáférhető doksijaiból kiderült, hogy ez csak egy alaptalan szóbeszéd volt és a románoknak nem is volt ehhez eszközük, vagy valami ilyesmi... Amúgy, szerinted Csau komolyan szembe mert volna menni a Szovjetunióval ennyire durván, amíg az létezett?

</blockquote>

Hogy Csau mit mert volna és mit nem, arra én akkor se mertem volna komolyabban jósolni, mindenesetre hadserege volt neki, komolyabb mint nekünk. Mint ahogy ugye anno azt se hitte el senki, hogy az előjelek ellenére Szaddam meg meri lépni Kuvait lerohanását.......Tudod, pont a legkeményebb diktátorok azok, akiknek a környezete ritkán meri belemondani a pacekjába a teljes igazat, és így könnyen előfordulhat, hogy az infóhiány miatt rosszul mérik fel saját fontosságukat és lehetőségeiket a "politikai világpiacon".</blockquote>

Hááát, a románok ugye majd' minden oldalról varsói-szövetséges országokkal voltak körülvéve... Szaddam kicsit azért más szituban volt. Szóval, innentől kezdve az izmozás csúnya véget ért volna a románok számára... Amúgy állítólag Csau halálában is része volt az akkor még szovjet titkosszolgálatnak, vagyis a KGB-nek. De ez valószínűleg soha nem fog kiderülni...
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
<blockquote rel="wolfram">Az állam egy amorf dolog. A fegyveres erők, amíg állami kontroll alatt vannak, mindig az aktuális hatalom érdekében járnak el.

Az állam a nemzeti lét egyetlen egzakt megnyilvánulása.</blockquote>

Hápersze... Akiket a birkák megválasztanak (már ugye a demokráciában) vezérürüknek azok közül, akiknek az "indulását" lehetővé tették bizonyos körök, akiknek volt pénzük, hatalmuk...

Ez nem a magyarok "kiváltsága". Hanem általános emberi tulajdonság.

Nincs az árulásban semmi általános emberi Magyarországon kívül. Ha a magyarnak valami apró-cseprő politikai problémája van, egyből a nemzetére támad és azt próbálja elpusztítani, mert a nemzetét okolja rögtön, vagy annál is nagyobb képződményeket a saját kisded balsorsáért.</blockquote>

Blogen, ne hülyülj már! Nézd már meg a németeket! Főleg a véleményüket a bevándorlás kapcsán! Totál szét van esve a nemzetük. Van,aki még mindig a Merkel-féle fazssághoz hű, meg vannak, akik alternatív irányokba mennek és emiatt szembehelyezkednek az állammal/hatalommal.

Ebben részben egyetértek, tényleg sokaknak nem való a kezébe fegyver. Viszont, ugyanezen okból, a gyermekvállalásukat is meg kéne tiltani...

Én most konkrétan nem a cigányokra gondoltam, hanem azokra, akik 1990-ben, vagy 2006-ban zavarogtak. Ugyanakkor ezen személyek kötelező munkaszolgálatával egyetértek. Az nem normális eugenikai szempontból, hogy egy háborúban adott esetben a legjava esik el és a legalja marad hátra, hogy tovább szaporodjon! Igenis legyen háromszoros a halálozási aránya a legaljának munkaszolgálatosként aknát szedve, sáncárkot ásva a front előtt, mint az értékes aktív katonáknak! Sorozzák be a csürhét és kapjon lapátot, azzal kárt okozni nem tud a hazának, míg hasznot munkájával és pusztulásával egyaránt hajthat.</blockquote>

Én sem a cigókra gondoltam. ;) Nem romák (ez így eléggé PC?) között is sok a seggfej, akikre még egy kutyát sem bíznék. Ami pedig a legszomorúbb, hogy ezek annyira hülyék, hogy a saját korlátaikkal sincsenek tisztában.
Az eugenikának meg a születésszabályozásnál kell kezdődnie, nem pedig a már megszületett emberek szelekciójánál, legalábbis az én értékrendem ezt diktálja. :)
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="emel"><blockquote rel="wolfram"><blockquote rel="emel"><blockquote rel="wolfram"><blockquote rel="tomsinner">....de a VSZ idején sem sokon múlott, hogy Ceaucescu nem kezdett el rakétázni minket.

Most nincs erőm utánanézni (bocs...), de úgy rémlik, hogy erről a sztoriról kiderült azóta, hogy kamu volt.

</blockquote>

Hát nem tudom, hogy mi mennyire volt kamu (lehet, hogy konkrétan a szárazföldi rakétázás az igen), de akkoriban pl. Tökölre érkezett és állomásozott egy Iljusin A-50 szovjet AWACS-gép. A szomszédi kapcsolatoknak köszönhetően a PG-ben is terjedtek a hírek, hogy ez a gép nagyjából a keleti határ mentén járőrözött, és Románia felé figyelt. Akkoriban ugyanis már Moszkvában is attól tartottak, hogy Csau - mint a VSz-ből kilógó "lázadó" bízva a nyugati támogatásban - kirobbant egy háborút, na és vajon akkor ki ellen lett volna olyan bátor, hogy elkezdi a területszerzést?! Az északkeleti szomszédját akkor még Szovjetúniónak hívták, sose hallottam hogy a bolgárokkal lett volna problémája, viszont állandóan az erdélyi magyar kisebbség volt neki az ellenség, meg az őket esetleg támogató magyar hátország....</blockquote>

Tényleg nincs most energiám ennek utánamenni... De valami olyasmi rémlik, hogy a román titkosszolgálat 1989-90 után valamikor hozzáférhető doksijaiból kiderült, hogy ez csak egy alaptalan szóbeszéd volt és a románoknak nem is volt ehhez eszközük, vagy valami ilyesmi... Amúgy, szerinted Csau komolyan szembe mert volna menni a Szovjetunióval ennyire durván, amíg az létezett?

</blockquote>

Hogy Csau mit mert volna és mit nem, arra én akkor se mertem volna komolyabban jósolni, mindenesetre hadserege volt neki, komolyabb mint nekünk. Mint ahogy ugye anno azt se hitte el senki, hogy az előjelek ellenére Szaddam meg meri lépni Kuvait lerohanását.......Tudod, pont a legkeményebb diktátorok azok, akiknek a környezete ritkán meri belemondani a pacekjába a teljes igazat, és így könnyen előfordulhat, hogy az infóhiány miatt rosszul mérik fel saját fontosságukat és lehetőségeiket a "politikai világpiacon".</blockquote>

Hááát, a románok ugye majd' minden oldalról varsói-szövetséges országokkal voltak körülvéve... Szaddam kicsit azért más szituban volt. Szóval, innentől kezdve az izmozás csúnya véget ért volna a románok számára... Amúgy állítólag Csau halálában is része volt az akkor még szovjet titkosszolgálatnak, vagyis a KGB-nek. De ez valószínűleg soha nem fog kiderülni...
</blockquote>

Ezért mondtam, hogy rosszul mérte fel a helyzetet. Csak azt nem tudhatta senki, hogy MENNYIRE ROSSZUL méri be a lehetőségeit és ennek alapján mit fog tenni. Ezért is lett eltakarítva....
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 438
2 833
113
<blockquote rel="wolfram">A hülyeség fájdalmas... De hát kellenének az irányítás alá vont nagy tömegek, akiket fegyverrel a kezükben a nép ellen lehetne fordítani, kellő (remélt) agymosás után, <b>ha a hatalom érdekei úgy kívánják (taxisblokád pl.</b> - kevesen tudják, de nekem egy akkori sorkatona mesélte, hogy bizony ki voltak rendelve BP-re, lőszerrel, fegyverrel, stb. és csak a parancsra vártak, hogy beavatkozzanak).

Az állam védelme nem a "hatalom érdeke", hanem a legalapvetőbb államérdek védelme, a hadsereg létének oka. A Petőfiben 2006-ban is éles készültség volt, ki voltak jelölve a felállási pontok, a géppuskafészkek helyei az államigazgatás fenntartásához szükséges fontosabb katonai és állami objektumok körül.

Jellemző, hogy a magyarok jelentős része áruló patkány, aki a nemzeti cétezés tetejét, az államiságot nem akarja megvédeni rühös-hugyos csürhéktől (1990, 2006), vagy annak megvédésére úgy gondol, mint valami gonosz dologra. Többek között ezért is ellenzem a sorkatonaságot, a magyar lakosság egy jelentős részének nem szabad fegyvert adni a kezébe. </blockquote
Magyar katona hâny percig lötte volna a népet? Az elsö vonal 5 percig.. A többi szaladt volna haza, vagy átáll... Kísért a múlt.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
@blogen

Remélem, ki tudod silabizálni a válaszomat, mert most nem tudom újraírni formázási hibáktól mentesen... :(



<blockquote rel="wolfram"><blockquote rel="emel"><blockquote rel="wolfram"><blockquote rel="emel"><blockquote rel="wolfram"><blockquote rel="tomsinner">....de a VSZ idején sem sokon múlott, hogy Ceaucescu nem kezdett el rakétázni minket.

Most nincs erőm utánanézni (bocs...), de úgy rémlik, hogy erről a sztoriról kiderült azóta, hogy kamu volt.

</blockquote>

Hát nem tudom, hogy mi mennyire volt kamu (lehet, hogy konkrétan a szárazföldi rakétázás az igen), de akkoriban pl. Tökölre érkezett és állomásozott egy Iljusin A-50 szovjet AWACS-gép. A szomszédi kapcsolatoknak köszönhetően a PG-ben is terjedtek a hírek, hogy ez a gép nagyjából a keleti határ mentén járőrözött, és Románia felé figyelt. Akkoriban ugyanis már Moszkvában is attól tartottak, hogy Csau - mint a VSz-ből kilógó "lázadó" bízva a nyugati támogatásban - kirobbant egy háborút, na és vajon akkor ki ellen lett volna olyan bátor, hogy elkezdi a területszerzést?! Az északkeleti szomszédját akkor még Szovjetúniónak hívták, sose hallottam hogy a bolgárokkal lett volna problémája, viszont állandóan az erdélyi magyar kisebbség volt neki az ellenség, meg az őket esetleg támogató magyar hátország....</blockquote>

Tényleg nincs most energiám ennek utánamenni... De valami olyasmi rémlik, hogy a román titkosszolgálat 1989-90 után valamikor hozzáférhető doksijaiból kiderült, hogy ez csak egy alaptalan szóbeszéd volt és a románoknak nem is volt ehhez eszközük, vagy valami ilyesmi... Amúgy, szerinted Csau komolyan szembe mert volna menni a Szovjetunióval ennyire durván, amíg az létezett?

</blockquote>

Hogy Csau mit mert volna és mit nem, arra én akkor se mertem volna komolyabban jósolni, mindenesetre hadserege volt neki, komolyabb mint nekünk. Mint ahogy ugye anno azt se hitte el senki, hogy az előjelek ellenére Szaddam meg meri lépni Kuvait lerohanását.......Tudod, pont a legkeményebb diktátorok azok, akiknek a környezete ritkán meri belemondani a pacekjába a teljes igazat, és így könnyen előfordulhat, hogy az infóhiány miatt rosszul mérik fel saját fontosságukat és lehetőségeiket a "politikai világpiacon".</blockquote>

Hááát, a románok ugye majd' minden oldalról varsói-szövetséges országokkal voltak körülvéve... Szaddam kicsit azért más szituban volt. Szóval, innentől kezdve az izmozás csúnya véget ért volna a románok számára... Amúgy állítólag Csau halálában is része volt az akkor még szovjet titkosszolgálatnak, vagyis a KGB-nek. De ez valószínűleg soha nem fog kiderülni...
</blockquote>

Ezért mondtam, hogy rosszul mérte fel a helyzetet. Csak azt nem tudhatta senki, hogy MENNYIRE ROSSZUL méri be a lehetőségeit és ennek alapján mit fog tenni. Ezért is lett eltakarítva....</blockquote>

Inkább passzolok ebben a témában. :) De azt hiszem, abban egyetérthetünk, hogy Csau is egy seggfej (vagyis egy erősen és maga által is korlátolt ember) volt.



Magyar katona hâny percig lötte volna a népet? Az elsö vonal 5 percig.. A többi szaladt volna haza, vagy átáll... Kísért a múlt.


Én mondjuk ezt soha nem akarom megtudni...
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 438
2 833
113
Ha csau 89-ben bepróbálkozott volna nálunk, akkor a végén Arad és Kolozsvár is határon innen került volna... Nem kell magunkat mindig lenézni...
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Ha csau 89-ben bepróbálkozott volna nálunk, akkor a végén Arad és Kolozsvár is határon innen került volna... Nem kell magunkat mindig lenézni...

Fene tudja... De én nem akarom sem magunkat lenézni, sem a potenciális ellenséget túlbecsülni. Meg fordítva sem. :)
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 438
2 833
113
<blockquote rel="tomcat1">Ha csau 89-ben bepróbálkozott volna nálunk, akkor a végén Arad és Kolozsvár is határon innen került volna... Nem kell magunkat mindig lenézni...

Fene tudja... De én nem akarom sem magunkat lenézni, sem a potenciális ellenséget túlbecsülni. Meg fordítva sem. :)

</blockquote>

Pedig egyszerü. Akkor még volt VSZ. Csak kérés a Szu, Lengyelek felé esetleg Jugók is rámozdultak volna a dologra. Mindenki nézett volna magának okot a részvételre. Több irányú támadást kaptak volna be. Sokak tökét tudtak volna belöle csinálni. Persze ez már csak történelmi spekuláció.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
<blockquote rel="wolfram"><blockquote rel="tomcat1">Ha csau 89-ben bepróbálkozott volna nálunk, akkor a végén Arad és Kolozsvár is határon innen került volna... Nem kell magunkat mindig lenézni...

Fene tudja... De én nem akarom sem magunkat lenézni, sem a potenciális ellenséget túlbecsülni. Meg fordítva sem. :)

</blockquote>

Pedig egyszerü. Akkor még volt VSZ. Csak kérés a Szu, Lengyelek felé esetleg Jugók is rámozdultak volna a dologra. Mindenki nézett volna magának okot a részvételre. Több irányú támadást kaptak volna be. Sokak tökét tudtak volna belöle csinálni. Persze ez már csak történelmi spekuláció.</blockquote>

No igen, a románokat amúgy sem kedvelte szinte senki a "keleti blokkból", a szovjetek meg pláne nem... De ebben az esetben az időzítésnek is kulcsszerepe lett volna, mert amelyiknél belső problémák voltak, az az ország pont szart volna ránk...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="wolfram"><blockquote rel="tomcat1">Ha csau 89-ben bepróbálkozott volna nálunk, akkor a végén Arad és Kolozsvár is határon innen került volna... Nem kell magunkat mindig lenézni...

Fene tudja... De én nem akarom sem magunkat lenézni, sem a potenciális ellenséget túlbecsülni. Meg fordítva sem. :)

</blockquote>

Pedig egyszerü. Akkor még volt VSZ. Csak kérés a Szu, Lengyelek felé esetleg Jugók is rámozdultak volna a dologra. Mindenki nézett volna magának okot a részvételre. Több irányú támadást kaptak volna be. Sokak tökét tudtak volna belöle csinálni. Persze ez már csak történelmi spekuláció.</blockquote>

Ja, meg volt NATO is a másik oldalon, és az a nagy kérdés, esetleges túloldali NATO-besegítésről "VSz-lázadóként" miket álmodott magának Csau, a tevékenysége meg ettől a zavaros álomtól függött nem a realitásoktól. Ezért is tették hidegre, mert már minden létező oldalt zavart (kivéve a saját szűk kis oldalát).
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 236
113
Hápersze... Akiket a birkák megválasztanak (már ugye a demokráciában) vezérürüknek azok közül, akiknek az "indulását" lehetővé tették bizonyos körök, akiknek volt pénzük, hatalmuk...

Ez az, erről beszélek! Az általad nem is használt rendszert szidod, ahelyett, hogy használnád és olyanokat választanál, akik érdekeidnek megfelelő politikát folytatnak.

Blogen, ne hülyülj már! Nézd már meg a németeket! Főleg a véleményüket a bevándorlás kapcsán! Totál szét van esve a nemzetük. Van,aki még mindig a Merkel-féle fazssághoz hű, meg vannak, akik alternatív irányokba mennek és emiatt szembehelyezkednek az állammal/hatalommal.

Merkel és politikája a bukás szélén áll. A németek használják a demokratikus rezsimüket és ezt a német politikai vezetők is tudják. Amikor Merkel népszerűsége brutálisat zuhant egyből hangnemet váltott és a bevándorlás korlátozását kezdte forszírozni. Igaz, valószínűleg már későn, ő egy bukott asszony.

Én sem a cigókra gondoltam. ;) Nem romák (ez így eléggé PC?) között is sok a seggfej, akikre még egy kutyát sem bíznék. Ami pedig a legszomorúbb, hogy ezek annyira hülyék, hogy a saját korlátaikkal sincsenek tisztában.
Az eugenikának meg a születésszabályozásnál kell kezdődnie, nem pedig a már megszületett emberek szelekciójánál, legalábbis az én értékrendem ezt diktálja. :)

Ugyan honnan tudhatnád, hogy selejt lesz valakiből! A kínaiak bevezetni kívánt, az állampolgár értékét meghatározó pontrendszer egyfajta megoldás lehet erre a problémára:
http://index.hu/tech/2016/01/15/kina_kreditrendszer_allami_megfigyeles_big_data/
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 236
113
Magyar katona hâny percig lötte volna a népet? Az elsö vonal 5 percig.. A többi szaladt volna haza, vagy átáll... Kísért a múlt.

Speciel a 2006-os készültséggel kapcsolatban, ahonnan az információ van, ott nem számolt be túl nagy szimpátiáról a csőcselékkel szemben, pláne, hogyha azok rombolni és pusztítani kezdték volna az állami intézményeket is! Ez sokkal biztatóbb hozzáállás volt, mint amit 1990-el kapcsolatban hallottam, szal van fejlődés is.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Ez az, erről beszélek! Az általad nem is használt rendszert szidod, ahelyett, hogy használnád és olyanokat választanál, akik érdekeidnek megfelelő politikát folytatnak.

Ha ez ennyire egyszerű lenne... Hogy az "érdekeimnek megfelelő politikát folytatók" csak úgy olyan tényezővé válnának, akik meg is jelennek a választási rendszerben... Arról nem is beszélve, hogy totális átfedés nincs... Akkor is csak olyanokra szavazhatnék, akik valamivel több pontban fedik az álláspontomat, mit a többiek...


Merkel és politikája a bukás szélén áll. A németek használják a demokratikus rezsimüket és ezt a német politikai vezetők is tudják. Amikor Merkel népszerűsége brutálisat zuhant egyből hangnemet váltott és a bevándorlás korlátozását kezdte forszírozni. Igaz, valószínűleg már későn, ő egy bukott asszony.

Nem az a kérdés, hogy ő, személy szerint "túléli-e", hanem, hoyg az általa képviselt iránnyal mi lesz... És afelől erős kétségeim vannak, hogy az a közeljövőben változni fog. Ha meg igen, az sem lesz jó. Totális kontroll, persze nem a bevándorlók, hanem az "őshonos" polgárok ellen. Építsünk diktatúrát... Kinek is az érdeke ez? Merthogy nem az embereké, a "pógároké" az fix!




Ugyan honnan tudhatnád, hogy selejt lesz valakiből! A kínaiak bevezetni kívánt, az állampolgár értékét meghatározó pontrendszer egyfajta megoldás lehet erre a problémára:
http://index.hu/tech/2016/01/15/kina_kreditrendszer_allami_megfigyeles_big_data/

Nem tudhatom. 3 milliárd bázispárból érdekes kombók jöhetnek létre. De én nem is erről beszéltem, nem erre utaltam. Hanem arra, hogy rengetegen egyszerűen <b>nem alkalmasak gyereknevelésre</b>. És ez azért szűrhető már most is valamilyen szinten. A kínai rendszer meg megint csak arról szól, hogy a már megszületett, sőt, felnőtt embereket akarja kategorizálni és ez nekem nem annyira tetszik... Bár ez szubjektív részemről nyilván.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 236
113
Ha ez ennyire egyszerű lenne... Hogy az "érdekeimnek megfelelő politikát folytatók" csak úgy olyan tényezővé válnának, akik meg is jelennek a választási rendszerben... Arról nem is beszélve, hogy totális átfedés nincs... Akkor is csak olyanokra szavazhatnék, akik valamivel több pontban fedik az álláspontomat, mit a többiek...

Hát igen, tudod kompromisszumokat kell kötni a nemzet többi tagjával, nekik is vannak érdekeik ugyanis. A nemzet elleni támadással, a nemzeti intézmények lerombolásával ez a kompromisszum nem kerülhető meg. Mert az ellentétes érdekeket képviselő nemzettársaid ellentámadást is indíthatnak és fognak is, ha te erőszakot alkalmazol ellenük, közvetve az ő érdekeiket is csak részben, de megjelenítő intézmények elleni támadás miatt.

Az érdekek érvényesítése szempontjából a parlamentarizmus intézményei ideálisak, akár demokratikus, akár autokratikus keretek között működik az a parlament. A népképviselet valamilyen szintjénél nincs jobb megoldás a népakarat kifejezésére. Legföljebb azon mehet a vita, hogy a demokratikus, vagy az autokratikus végrehajtó hatalom tudja jobban érvényesíteni azt.

Nem az a kérdés, hogy ő, személy szerint "túléli-e", hanem, hoyg az általa képviselt iránnyal mi lesz... És afelől erős kétségeim vannak, hogy az a közeljövőben változni fog. Ha meg igen, az sem lesz jó. Totális kontroll, persze nem a bevándorlók, hanem az "őshonos" polgárok ellen. Építsünk diktatúrát... Kinek is az érdeke ez? Merthogy nem az embereké, a "pógároké" az fix!

Ami nem alkalmazkodik, az kipusztul, függetlenül attól, hogy demokratikus, vagy autokratikus formában nyilvánul meg. Többek között ezért reagálnak a folyó eseményekre gyakran gyorsabban és a népakaratnak jobban megfelelő módon az autokratikus rendszerek, mert nagyobb stabilitásra van szükségük és ezért kevésbé engedhetik meg maguknak, hogy szembemenjenek a népakarattal, mint ahogy azt a demokráciák gyakran megteszik, különösen a nyugatiak, ahol a népakarat gyakran kevésbé fejeződik ki a politikai döntéshozatalban, mint egynémely diktatúrában.

Egy demokrata, ideológiai elvakultságból hajlamosabb saját magát a népakarat letéteményesének hallucinálni, míg ilyen hibát az autokraták többsége nem szokott elkövetni, már csak azért sem, mert legtöbb autokrácia a populizmus révén szorosabb kapcsolatban van a néppel, mint a kortárs demokratikus elitek.

Nem tudhatom. 3 milliárd bázispárból érdekes kombók jöhetnek létre. De én nem is erről beszéltem, nem erre utaltam. Hanem arra, hogy rengetegen egyszerűen <b>nem alkalmasak gyereknevelésre</b>. És ez azért szűrhető már most is valamilyen szinten. A kínai rendszer meg megint csak arról szól, hogy a már megszületett, sőt, felnőtt embereket akarja kategorizálni és ez nekem nem annyira tetszik... Bár ez szubjektív részemről nyilván.

A politika nem genetikai kérdés. A szocializáció az egyetlen tényező ami számít.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="wolfram"><blockquote rel="honved">http://vs.hu/kozelet/osszes/kover-szerint-a-nem-tul-tavoli-jovoben-visszaallhat-a-sorkatonasag-0116

A hülyeség fájdalmas... De hát kellenének az irányítás alá vont nagy tömegek, akiket fegyverrel a kezükben a nép ellen lehetne fordítani, kellő (remélt) agymosás után, ha a hatalom érdekei úgy kívánják (taxisblokád pl. - kevesen tudják, de nekem egy akkori sorkatona mesélte, hogy bizony ki voltak rendelve BP-re, lőszerrel, fegyverrel, stb. és csak a parancsra vártak, hogy beavatkozzanak).
</blockquote>

Atyaég! Most látom, hogy a HTKA-facebook oldalán tobzódnak az elmebetegek a hír kapcsán... :( Azért kíváncsi lennék, hogy a nagypofájú, a fiatalokat ezen a módon "móresre tanítani" akarók közül hányan mentek el tartalékosnak, vagy, ha megvalósul az önkéntes kiképzés, oda hányan fognak elmenni... Hánynom kell a sok rosszindulatú, másoknak, magyar embereknek ártani akaróktól... Na pont ezen mentalitás miatt tartunk itt... Úgy tűnik, igaza van molninak...
</blockquote>

Akkor tessenek kommentelni a sok elmebeteg ellen, ha billentyűzettel lehet tenni valami jót akkor most azzal.
 
D

danielblack

Guest
Kb 6 éve figyelem a HTKA-t. Sokszor előtűntem, utána meg el....
Pár dolog azonban ugyan az maradt:
-Több mint fél évtizede látjuk már itt mindenben a remény szikráját, de még mindig semmi...
-Az éppen aktuális kormány mindig feldob valamit, mintha érdekelné, hogy mi a faszom lesz a honvédelem ügyével....

-Végeredmény:
Nem merek tippelni, hogy jelenleg hány zászlóaljnyi erő alkotja a Magyar Honvédség szárazföldi erőit, de a számok már évekkel ezelőtt is siralmasak voltak. Bele sem merek gondolni, hogy azok az eleve katasztrofális számok mennyivel csorbultak a veterán korú eszközeink folyamatos elhasználódásával....
Ami pedig ennél is szörnyűbb, hogy nyílt titok a csapatok személyi feltöltöttségi aránya....

Sokan vesztettek már csatákat-háborúkat JÓL felszerelt, korszerű hadseregekkel, kiváló tisztek irányítása és erős hátország mellett... Ehhez képest mi sehol sem vagyunk. Annó valaki írta itt, hogy felszántani, sóval behinteni az egész kócerájt. Akkor háborogtam, most már lehet értem.

(Bocsánat ezért a pesszimista irományért :D Németben élek és itt sem sokkal jobb a helyzet... Az ország méretéhez, és lakosságához képest a német haderő is egy vicc... Több volt Bundeswehres kollégám is van akik szörnyű dolgokat meséltek.....)