A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="wolfram">A hülyeség fájdalmas... De hát kellenének az irányítás alá vont nagy tömegek, akiket fegyverrel a kezükben a nép ellen lehetne fordítani, kellő (remélt) agymosás után, <b>ha a hatalom érdekei úgy kívánják (taxisblokád pl.</b> - kevesen tudják, de nekem egy akkori sorkatona mesélte, hogy bizony ki voltak rendelve BP-re, lőszerrel, fegyverrel, stb. és csak a parancsra vártak, hogy beavatkozzanak).

Az állam védelme nem a "hatalom érdeke", hanem a legalapvetőbb államérdek védelme, a hadsereg létének oka. A Petőfiben 2006-ban is éles készültség volt, ki voltak jelölve a felállási pontok, a géppuskafészkek helyei az államigazgatás fenntartásához szükséges fontosabb katonai és állami objektumok körül.

Jellemző, hogy a magyarok jelentős része áruló patkány, aki a nemzeti cétezés tetejét, az államiságot nem akarja megvédeni rühös-hugyos csürhéktől (1990, 2006), vagy annak megvédésére úgy gondol, mint valami gonosz dologra. Többek között ezért is ellenzem a sorkatonaságot, a magyar lakosság egy jelentős részének nem szabad fegyvert adni a kezébe. </blockquote>

Mekkora egy f@sz vagy...

Nyilván ha a "mindenható" általad egekig magasztalt államot közönséges bűnözők irányítják és az a nép, és a történelmi államiság ellen fordul, nem lehet ellenállni mert az SZERINTED az állam ellen irányul? Nem, nem az államiság ellen irányult 2006 ősze.

Remélem már Rakkából írogatsz.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
Mekkora egy f@sz vagy...

Nyilván ha a "mindenható" általad egekig magasztalt államot közönséges bűnözők irányítják és az a nép, és a történelmi államiság ellen fordul, nem lehet ellenállni mert az SZERINTED az állam ellen irányul? Nem, nem az államiság ellen irányult 2006 ősze.

Remélem már Rakkából írogatsz.

Kedves nép (mi a nép egyes száma?)!

Tessék már használni a rezsimet, hogy nem bűnözők irányítsák azt, mert a bűnözők egyelőre leválthatóak!
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="silurusglanis">Mekkora egy f@sz vagy...

Nyilván ha a "mindenható" általad egekig magasztalt államot közönséges bűnözők irányítják és az a nép, és a történelmi államiság ellen fordul, nem lehet ellenállni mert az SZERINTED az állam ellen irányul? Nem, nem az államiság ellen irányult 2006 ősze.

Remélem már Rakkából írogatsz.

Kedves nép (mi a nép egyes száma?)!

Tessék már használni a rezsimet, hogy nem bűnözők irányítsák azt, mert a bűnözők egyelőre leválthatóak!</blockquote>

Nem válthatóak le!
Ha szavazással valamit meg lehetne változtatni az "elit" engedné ezt? Én a helyükben biztosan nem...

Huszonéve az állam tényleges feladatait tekintve egy irányba megy. Haderő,külügy,katasztrófavédelem,élőhely védelme,egészségügy és oktatás. Egyre szarabb az összes. Mi ebből a tanulság? Hogy marhára mindegy kire szavazol, mert
1) ha az összes ebben érdekelt akkor lényegében egy banda az egész,
2) egy banda az egész.


Hiába zagyválsz olyanokról, hogy szavazzunk arra aki a mi érdekeinknek megfelelően politizál, mikor NINCS ILYEN.
Egyedül a Jobbik művésznevű báb nem bizonyított még, de Isten őrizzen attól a demagóg rémálomtól (semmihez nem értenek).


Az a nagy baj veled, hogy azt hiszed te a lakosság legfelső részébe tartozol. Nem tartozol, mert ha esetleg még most ott is vagy, egy nagyobb hal letaszíthat amikor csak akar. Megnézném a képed munkaszolgálatosként...


Tulajdonképp gondolj bele, ha most pl. én bekerülnék az elitbe, és dönthetnék arról, hogy hogyan osztályozzuk az embereket.
Téged mint életellenes pszichopatikus jellegeket mutató fertőzésveszélyes elemet hova tegyelek? Ja, hogy ott hirtelen jönne a nem úgy gondoltam és többi...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 050
113
blogen

Elég furcsán látod a világot. De remélem az belefér a világképedbe, hogy az emberek túlnyomó többsége máshogyan látja az állam és az állampolgárok kapcsolatát.
De szerintem ezt a témát innen vigyétek át a " társadalmi folyamatok" topikba, mert nem ide való.

A Sorkötelességhez:

Az nem lehetséges, hogy pont a pénztelenség miatt akarják bevezetni a rendszert?

Arra gondolok, hogy senki nem megy el 80-100 ezerért katonának.
Így azt találták ki, hogy csak a tisztek/altisztek lesznek hivatásosak és a többiek pedig mind sorozottak lesznek.
Ezzel részben megoldanák a feltöltöttségi problémát, részben akár némi pénzt is spórolhatnának.
Lehet ez a logika mögötte?
Vagy ők ennyire nem gondoltak bele és csak gumicsont a téma?
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
@blogen

Ja, és ugye a választósdi az ő játszóterük.
Hogyan váltsuk le őket?

Ha meg utcára megy a nép, akkor a 2006-os köztörvényes, államellenes rákfenének is joga (sőt kötelessége) a tüntetők közé lőni, ugye?
Elmebeteg...
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
blogen

Elég furcsán látod a világot. De remélem az belefér a világképedbe, hogy az emberek túlnyomó többsége máshogyan látja az állam és az állampolgárok kapcsolatát.
De szerintem ezt a témát innen vigyétek át a " társadalmi folyamatok" topikba, mert nem ide való.

A Sorkötelességhez:

Az nem lehetséges, hogy pont a pénztelenség miatt akarják bevezetni a rendszert?

Arra gondolok, hogy senki nem megy el 80-100 ezerért katonának.
Így azt találták ki, hogy csak a tisztek/altisztek lesznek hivatásosak és a többiek pedig mind sorozottak lesznek.
Ezzel részben megoldanák a feltöltöttségi problémát, részben akár némi pénzt is spórolhatnának.
Lehet ez a logika mögötte?
Vagy ők ennyire nem gondoltak bele és csak gumicsont a téma?

Ne adj nekik ötleteket!!!

Nem is működne harcban.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 050
113
silurusglanis

<i>"Ne adj nekik ötleteket!!!"</i>

Szerintem jobban járunk szerintem ha én adok nekik ötleteket és nem a Habony Árpi :)

<i>"Nem is működne harcban."</i>

Hidd el ez őket (kormány) a legkevésbé sem zavarná!
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 069
18 793
113
<i>"Az nem lehetséges, hogy pont a pénztelenség miatt akarják bevezetni a rendszert?"</i>

Logikus gondolat, bár nem tudom hogy politikai kommunikáción túl van-e jelenleg jelentősége, a témának.
Ilyen pénztelen haderőt ugyanis ritkán látni, ebben biztos vagyok.
Az ország lakosságszámához, méretéhez, gazdasági helyzetéhez mérten legalábbis.
A szerződéses katonák fizetése még az emelésekkel is nagyon kevés, nem vonzerő a fiatalok számára, az biztos.
Az ország védelmére így a megfelelő katonai erőt kiállítani nem tudjuk, nem csak a fegyverzet, de a létszám is hiányozna ugyanis hozzá.
Nyilván az illetékeseknek megvannak az adataik, milyen létszámban jelentkeznek szerződéses katonának évente.
Gondolom, az adat megdöbbentő.
Csupán a legatyásodott állapotok, laktanyák, fegyverzet, felszerelés hiánya, a csapatok feltöltésének további elhalasztása pénz híján, takarja el az egyébként is meglévő ilyen jellegű problémákat.
Viszont az egykori laktanyák, amiből kivonult a Honvédség, mára az enyészeté lett, vagy eladták.
Bevonultatni katonának évente több ezer fiatalt, egyszerűen a jelenlegi állapotokban, fizikai képtelenség is lenne.
Ráadásul ott a kérdés, mi lenne a szervezeti forma, ki képezné ki őket ?
Milyen beosztás lenne hivatásos, szerződéses, vagy sorkatonai ?
Bedobtak most egy gondolatot a közéletbe, de nem hinném hogy mélyebb tartalma van.
Noha jómagam egyetértenék, hogy a fiatalok kapjanak katonai kiképzést, lehetőleg ne gyorstalpalót, 1 hónapban.
Majd alakul ez is, feltehetően az élet kikényszerít bizonyos döntéseket a politikai vezetőktől e téren is.
Meglátjuk, ha megéljük. :)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
Nem válthatóak le!
Ha szavazással valamit meg lehetne változtatni az "elit" engedné ezt? Én a helyükben biztosan nem...

A másik súlyos problémája a magyarok egy részének, hogy született vesztesek és a lehetetlenség fantáziavilágában élnek, ahol eleve azért nem cselekednek, mert nem lenne értelme szerintük. Ez a te hibád, nem a rendszeré.

Huszonéve az állam tényleges feladatait tekintve egy irányba megy. Haderő,külügy,katasztrófavédelem,élőhely védelme,egészségügy és oktatás. Egyre szarabb az összes. Mi ebből a tanulság? Hogy marhára mindegy kire szavazol, mert
1) ha az összes ebben érdekelt akkor lényegében egy banda az egész,
2) egy banda az egész.

Ha megnézed az elmúlt huszonnégy évet, akkor nem egészen így volt, hanem hullámhegyeket követtek hullámvölgyek és még a leépülésnek is a lehető legváltozatosabb okai voltak, az általánosítás mindenféle lehetősége nélkül. Például a haderőt mind a Horn, mind az első Orbán kormány fejlesztette mind finanszírozás, mind technika kérdésében.

Hiába zagyválsz olyanokról, hogy szavazzunk arra aki a mi érdekeinknek megfelelően politizál, mikor NINCS ILYEN.
Egyedül a Jobbik művésznevű báb nem bizonyított még, de Isten őrizzen attól a demagóg rémálomtól (semmihez nem értenek).

Az a nagy baj veled, hogy azt hiszed te a lakosság legfelső részébe tartozol. Nem tartozol, mert ha esetleg még most ott is vagy, egy nagyobb hal letaszíthat amikor csak akar. Megnézném a képed munkaszolgálatosként...

Tulajdonképp gondolj bele, ha most pl. én bekerülnék az elitbe, és dönthetnék arról, hogy hogyan osztályozzuk az embereket.
Téged mint életellenes pszichopatikus jellegeket mutató fertőzésveszélyes elemet hova tegyelek? Ja, hogy ott hirtelen jönne a nem úgy gondoltam és többi...

Nem tartozom semmilyen felsőbb részhez és nem hiszek semmit, amúgy se szoktam hinni dolgokban, a nekem számító dolgokért tenni szoktam. Ha te is így viselkednél, akkor te is és érdekeid is előrébb lennének!

Ezenkívül a JOBBIK-ot nem becsülném le, minden súlyos hibájuk és jelenlegi kormányképtelenségük ellenére tanulékonyak. Előbb-utóbb a néppártosodásnak arra a szintjére is eljutnak, amikor a megnyílik a párt a hazájukért tenni akaró tehetségesebb magyarok előtt is, mert elég racionális erővé válik ahhoz, hogy az emberek a nevükkel merjék vállalni a JOBBIK-ot.

Ja, és nem jönne a nem úgy gondoltam.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
@blogen
A másik súlyos problémája a magyarok egy részének, hogy született vesztesek és a lehetetlenség fantáziavilágában élnek, ahol eleve azért nem cselekednek, mert nem lenne értelme szerintük. Ez a te hibád, nem a rendszeré.

Félreértesz.
Én azt mondtam, hogy SZAVAZÁS ÚTJÁN nem változik semmi. Ezen kívül még ezer meg egy lehetőségünk van, és csak a töredéke erőszakos, még mielőtt...
Ha te is teszel azért ami neked fontos akkor ebben megegyezünk, de a szavazást én nem tartom tevékenységnek. Értelmesnek meg végképp.

Ezenkívül a JOBBIK-ot nem becsülném le, minden súlyos hibájuk és jelenlegi kormányképtelenségük ellenére tanulékonyak. Előbb-utóbb a néppártosodásnak arra a szintjére is eljutnak, amikor a megnyílik a párt a hazájukért tenni akaró tehetségesebb magyarok előtt is, mert elég racionális erővé válik ahhoz, hogy az emberek a nevükkel merjék vállalni a JOBBIK-ot.

A 2006-os dolgokkal kapcsolatban is sejtettem, de most már egyre inkább biztos vagyok benne, hogy nem sok mindent tudsz a Jobbikról, a holdudvaráról és a tőle jobbra álló csoportokról.ű
Javaslom boncolgasd a Szegedi Csanád-szálat.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
Félreértesz.
Én azt mondtam, hogy SZAVAZÁS ÚTJÁN nem változik semmi. Ezen kívül még ezer meg egy lehetőségünk van, és csak a töredéke erőszakos, még mielőtt...
Ha te is teszel azért ami neked fontos akkor ebben megegyezünk, de a szavazást én nem tartom tevékenységnek. Értelmesnek meg végképp.

Nem értelek félre. Te nem érted, hogy a szavazás a rendszer lényege, a bűnözők szavazás útján távolíthatóak el a rendszerből.

A 2006-os dolgokkal kapcsolatban is sejtettem, de most már egyre inkább biztos vagyok benne, hogy nem sok mindent tudsz a Jobbikról, a holdudvaráról és a tőle jobbra álló csoportokról.
Javaslom boncolgasd a Szegedi Csanád-szálat.

Valami zavaros gyíkemberes összeesküvéselmélet akar ez lenni?
 

donpepe84

Well-Known Member
2013. március 5.
430
1 685
93
<blockquote rel="wolfram">A hülyeség fájdalmas... De hát kellenének az irányítás alá vont nagy tömegek, akiket fegyverrel a kezükben a nép ellen lehetne fordítani, kellő (remélt) agymosás után, <b>ha a hatalom érdekei úgy kívánják (taxisblokád pl.</b> - kevesen tudják, de nekem egy akkori sorkatona mesélte, hogy bizony ki voltak rendelve BP-re, lőszerrel, fegyverrel, stb. és csak a parancsra vártak, hogy beavatkozzanak).

Az állam védelme nem a "hatalom érdeke", hanem a legalapvetőbb államérdek védelme, a hadsereg létének oka. A Petőfiben 2006-ban is éles készültség volt, ki voltak jelölve a felállási pontok, a géppuskafészkek helyei az államigazgatás fenntartásához szükséges fontosabb katonai és állami objektumok körül.

Jellemző, hogy a magyarok jelentős része áruló patkány, aki a nemzeti cétezés tetejét, az államiságot nem akarja megvédeni rühös-hugyos csürhéktől (1990, 2006), vagy annak megvédésére úgy gondol, mint valami gonosz dologra. Többek között ezért is ellenzem a sorkatonaságot, a magyar lakosság egy jelentős részének nem szabad fegyvert adni a kezébe. </blockquote>

A 2006-os készültség a Petőfiben, blama, ott voltam katona, semmi sem volt!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 734
80 109
113
Nem csak azért lehet készenlét mert bele kell lőni a tömegbe,van még egy halom más feladat is ilyen helyzetben.