A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="silurusglanis">Félreértesz.
Én azt mondtam, hogy SZAVAZÁS ÚTJÁN nem változik semmi. Ezen kívül még ezer meg egy lehetőségünk van, és csak a töredéke erőszakos, még mielőtt...
Ha te is teszel azért ami neked fontos akkor ebben megegyezünk, de a szavazást én nem tartom tevékenységnek. Értelmesnek meg végképp.

Nem értelek félre. Te nem érted, hogy a szavazás a rendszer lényege, a bűnözők szavazás útján távolíthatóak el a rendszerből.

A 2006-os dolgokkal kapcsolatban is sejtettem, de most már egyre inkább biztos vagyok benne, hogy nem sok mindent tudsz a Jobbikról, a holdudvaráról és a tőle jobbra álló csoportokról.
Javaslom boncolgasd a Szegedi Csanád-szálat.

</blockquote>

Ez akkor lenne így, ha lenne megfelelő választék. Jelenleg a következő választékot látom:
- bűnözők
- rosszindulatú gyagyások
- jóindulatú gyagyások
Ezek még csak nem is feltétlenül mindig egy párton belül csoportosulnak, elég vegyes és egymásra átfedő csapatok vannak. Nekem ez kevés a normális választáshoz.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 419
2 778
113
Én 89'márc 15 röl hallottam, várták a parancsot, elfoglalják-e a pozíciókat, ha nagyobb megmozdulás lenne.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 419
2 778
113
Most olvasom, hadügyminiszterünk mit akar? Terület alapú gárda usa mintára? Akkor National Guard, vagy SDF? Mindenesetre jobb ilyet hallani, mint elvonást.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 069
18 793
113
Most olvasom, hadügyminiszterünk mit akar? Terület alapú gárda usa mintára? Akkor National Guard, vagy SDF? Mindenesetre jobb ilyet hallani, mint elvonást.

Már az MHSZ újraéledéséről is szólnak hírek.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 069
18 793
113
http://www.origo.hu/itthon/20160114-a-honvedseg-ala-tartozo-tartalekos-erot-szeretne-simicsko-istvan.html
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
<blockquote rel="tomcat1">Most olvasom, hadügyminiszterünk mit akar? Terület alapú gárda usa mintára? Akkor National Guard, vagy SDF? Mindenesetre jobb ilyet hallani, mint elvonást.

Már az MHSZ újraéledéséről is szólnak hírek.

</blockquote>

Hát nem tudom, én szívesen mennék. Nekem anno faterom lövészetvezető volt. (Viszont sorkatonának "nem volt alkalmas", hála a doki ismerősöknek. :D :D ) Néha mesélt róla és eléggé működő dolognak tűnt, legalábbis ahogy ők nyomták.

Nekem a sorkatonasággal meg az önkéntessel annyi a gondom, hogy a sok olyan ember jelentkezne, akiknek a kezébe nem adnék fegyvert. Rikárdó Emanuel Józé Száncseztől kezdve a Tarhadon keresztül a Munkásökölig... bár gondolom megválogatnák őket..
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
"Egy, az Egyesült Államok Nemzeti Gárdájához <b>hasonló</b>" Nem akar Gárdát, ezt már megírtam. Csak hasonlót.
 

erdifefe1

Active Member
2016. január 13.
246
220
43
<i>"Az nem lehetséges, hogy pont a pénztelenség miatt akarják bevezetni a rendszert?"</i>

Logikus gondolat, bár nem tudom hogy politikai kommunikáción túl van-e jelenleg jelentősége, a témának.
Ilyen pénztelen haderőt ugyanis ritkán látni, ebben biztos vagyok.
Az ország lakosságszámához, méretéhez, gazdasági helyzetéhez mérten legalábbis.
A szerződéses katonák fizetése még az emelésekkel is nagyon kevés, nem vonzerő a fiatalok számára, az biztos.
Az ország védelmére így a megfelelő katonai erőt kiállítani nem tudjuk, nem csak a fegyverzet, de a létszám is hiányozna ugyanis hozzá.
Nyilván az illetékeseknek megvannak az adataik, milyen létszámban jelentkeznek szerződéses katonának évente.
Gondolom, az adat megdöbbentő.



Azért nem nevezném pénztelennek a haderőt. 300 milliárd megy el honvédelemre évente.Azért ennyi pénzből bakker illene valamit felmutatni nempedig a 0 valós képességet.Lelehet írni mégegyszer,amíg a vízfej fizetésére megy el a keret nagy része addig változás nemlesz. Jelenleg kb 24000 a honvédség létszáma.Leküldtek 4000 katonát a határra,és ment a rívás hogy a honvédség a tűrőképessége határán van.Nah szóval akkor kb a 24000 ből 5000 bevethető katona van.Kérdem én mit csinál a maradék 19000???? Jah hogy semmit.. És erre megy el sok tízmilliárd évente. Ez kéremszépen hazaárulás.Nem én mondom hanem szakik,hogy a honvédségből kilehetne vágni kapásból kb 5-6 ezer embert, anélkül hogy bármiféle képességcsökkenés következne be.Ugyanis ez a vízfej. Az egészséges állománytábla az amikor a bakák létszáma megegyezik a tiszti altiszti és a civilek együttes létszámával.Na a honvédségben ez úgynéz ki hogy jelenleg kb 3 szor annyi tiszt meg altiszt meg civil van foglalkoztatva a honvédségben mint baka.Nah itt a baj.Ha ez meglenne szüntetve akkor az kb 40 milliárdos spórolás lenne évente.Ugyanis ezek a személyek nem minimálbéren vannak ott......
Ha valóban minden évben növelik a keretet,meg ha hozzáadjuk ezt a kb 40 milliárdot amit meglehetne spórolni,akkor bakker 10 éven belül lehetne egy ütőképes kis honvédség modern eszközökkel.Nemkellene ide hűde sokminden,nemkell nagyzolni hogy 3 dandár stb. csak legyen egy 105 % osan feltöltött dandár modern fegyverzettel.Senkinek esze ágában nemlenne idetámadni.Ugyanis az elrettentés a lényeg,nempedig az amit sokan leírnak,hogy majd páncéloscsata az alföldön,meg gerillahadviselés,meg ilyen agymenéses kommentek.Kicsi az ország,gazdaságilag még annál is kisebb,viszont egy kislétszámú de modern hadsereget fel lehetne építeni ha lenne rá akarat.
Csakhát a vízfej........... És tényleg az egészbe ha belegondolunk milyen egyszerű is lenne,ha meglenne az akarat hogy változtassanak ezen.Milyen jólenne olvasni hogy Magyarország 10 éves terv keretén belül beszerez 160 Boxer ifv-t.Évente 1 helikoptert pl. Vagy hogy Pzh 2000 est szarért hugyért lehet a német raktárkészletből venni.Nemkéne sok csak 30 darab.Fényéves előreugrás lenne a jókis 12 db D-20 ashoz képest.Vagy hogy csapatlégvédelem gyanánt Tunguska M1 pl. Fasság hogy orosz technikát nemlehet venni,lehet,meg NATO kompatibilissé is lehet azt a technikát varázsolni. Stb stb stb .És folytathatnám a sort.Csak ilyet soha nemfogunk olvasni mert nincs meghozzá az akarat.Mert amíg a vízfej tele van csókosokkal akik "érinthetetlenek" hát addig itt változás nemlesz.......
Csak mégis dühítő hogy milyen egyszerű lenne..Lehetne.....

Ettől a 0 valós képességtől még azis jobblenne ha megszüntetnénk a honvédséget.Gondoljunk bele.300 milliárdot ellehetne költeni pluszban évente.Belehetne fejezni a 4 es metrót,értelme is lenne,meglehet hosszabbítani a 3 ast pl. Kb rahedli kórházat lehetne felújítani vagy építeni,és lehetne folytatni a sort.Ettől a baszottulbazi nagy 0tól ami a honvédséget jellemzi mennyivel jobb lenne még azis.
Lehetne...Csak sajnos nincs akarat.ÉS ez a szöveg hogy ez van ebből kell gazdálkodni hát ez kevés....300 milliárd a nagy semmire....EZ kéremszépen hazaárulás!!!
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ezt az önkéntes képzést (ha önkéntes, akkor ugye nem sorkötelességről beszélünk) viszonylag egyszerűen meg lehetne oldani.

Most is sokat költ az állam okj-s képzésekre, munkanélkülieknek, sőt, jellemzően 25 év alattiaknak, van ez szerelőtől, sofőrig, de még szakácsot is. És még valamennyit fizetnek is. Van egy csomó szakma, ami hasznos lehet a honvédség keretén belül is. Én annak adnám ingyen, aki bizonyos időre leszerződik az MH-hoz. Lehet, hogy azonnal dobbant, amint letelt az idő, de már akkor is nyer vele egy olyan embert, aki ki van képezve, ismeri a technikát/rendszert.

Ezen kívül még sok egyetemista is anyagi gondokkal küszködik, ugye elég sokan vállalnak diákmunkát, vagy épp azért nem tanul tovább, mert nem tudják a szülei támogatni. Őket "ösztöndíj" szerűen támogathatná az MH, nyaranta lehetne gyakorlat, "vizsga", év közben meg képzés, lövészet. -Jelenleg is 4 fél évben kötelező a tesi és ahol én tanultam ott is voltak költségesebb sportok (búvárúszás, ejtőernyő, még talán lövészet is). Azért nem rossz, ha valaki 4-5 évet benne van a "rendszerben". És itt is vannak hasznos szakok.
És nem hiszem, hogy ezek akkora plusz költségek lennének.

Persze, nem a jelenlegi állománytól forrást elvonva!

(Alakizni meg tanuljon meg mindenki a középiskola első osztályában, az sose árt és pénzbe sem kerül. :) )
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Erdifefe1:
És 300 milliàrdból hàny stadiont lehetne építeni....

A 300-milliárdnak sajnos jelentős része csak bérköltség, aminek persze egy része SzJA formájában még vissza is megy a költségvetésbe, tehát nem ennyit költünk a Honvédségre, hanem csak ennyit számolnak el oda. Szóval lehet, hogy jól hangzik, csak nem egészen igaz.
 
D

danielblack

Guest
Igazából már minden kuka, mindent cserélni kell, már a modern Gripeneink is 10 évesek és két darabot már az egyébként is kis flottából elvesztettünk.....
Ez töménytelen mennyiségű lóvé....
Ha rendelkezésre állna rá a keret, akkor is lennének akadályok bőven a normális hadsereg felállításában, például, hogy alig van katona....
Jó bérezés kellene... Én azt mondom, hogy nettó 160.000 ft az a minimum amit a haderőben kellene egy KATONÁNAK kapnia...
 

erdifefe1

Active Member
2016. január 13.
246
220
43
<blockquote rel="aquarell">Erdifefe1:
És 300 milliàrdból hàny stadiont lehetne építeni....

A 300-milliárdnak sajnos jelentős része csak bérköltség, aminek persze egy része SzJA formájában még vissza is megy a költségvetésbe, tehát nem ennyit költünk a Honvédségre, hanem csak ennyit számolnak el oda. Szóval lehet, hogy jól hangzik, csak nem egészen igaz.</blockquote>



Az a pénz az ottvan.Az hogy visszaszivárog valamennyi a költségvetésbe az egy dolog.De ottvan.Felhasználják.Azt hogy mire-fizetés,eszközbeszerzés,stb- az részletkérdés.

De szó mi szó ennyiből egy dandárt modern felszereléssel kikellene tudni állítani.És az csak egy dandár.
És nem arra gondolok hogy nálunk jelenleg már egy zászlóalj szintű valami is dandárnak számít így van jelenleg 3-4. :D
Ez az amit elbír a magyar gazdaság...
 

erdifefe1

Active Member
2016. január 13.
246
220
43
Erdifefe1:
És 300 milliàrdból hàny stadiont lehetne építeni....

A Puskást építsék meg.A többi nagyjából készvan.És a stadionosoknak annyit hogy ez aprópénz ahhoz képest ami elvan baszva honvédelem címszó alatt.Zsebpénz....Az elmúlt 5 évben elment eddig kb 60 milliárd stadionra.Az elmúlt 5 évben elment 1500 milliárd honvédelemre.. Khmmm... Mire is?
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 754
2 618
113
Én is szeretném kifejteni fejlesztési lázálmaimat. Nem lenne bajom a mostani harcoló alakulatok elosztásával és elhelyezkedésével , az maradhatna úgy ahogy van. Én 3 gépesített lövész dandárt képzelek el Hódmezővásárhely, Debrecen ,Tata, A dandárokhoz 5-6 zászlóalj tartózna ebből a 3-4 lenne hivatásos és 1-2 tartalékos ami csak kiképzéskor és szükség helyzetben lenne feltöltve.

A tatai 25.Klapka lenne egy nehéz dandár
-1 zászlóaljnyi harckocsival
-1 tűztámogató zászlóalj (2 üteg rakétaüzérség, 2 üteg önjáró csöves tüzérség 155mm, 1 üteg csapat légvédelmi mistral, 1 üteg páncéltörő-rakéta ),
-1 zászlóalj gépesítet lövész ( IFV – kel)
-2 zászlóalj gépesítet lövész (Tartalékos rendszerű) ( APC –kel)

A hódmezővásárhelyi (önálló új dandár lenne) , és a debreceni 5. Bocskai megerősítet gépesítet lövész dandárok
- 2 zászlóalj gépesítet lövész ( IFV – kel, APC –kel vegyesen)
- 1 zászlóalj tűztámogató zászlóalj ( 3 üteg önjáró aknavetős 120mm tüzérség , 1 üteg csapat légvédelmi mistral, 1 üteg páncéltörő-rakéta)
-2 zászlóalj gépesítet lövész (Tartalékos rendszerű) ( APC –kel )


Szolnokon különleges műveleti és légi mozgékonyságú ezred lenne, megerősítet zászlóaljakkal
- 1 zászlóalj különleges műveleti ( Bercsényi ) emelt létszámmal
- 1 zászlóalj légi mozgékonyságú ( 88. ) emelt létszámmal, légi utón szállítható 120mm aknavetőkkel és kézi légvédelmi rakétákkal.
És persze a 86. helikopter bázis
- 1 zászlóalj harci helikopter (10db harci )
- 1 zászlóalj szállító helikopter (12 db közepes szállító)
- 1 zászlóalj kiképző ( 6db könnyű helikopter, 8 db merevszárnyú kiképzőgép)

Kecskemét 59. Szentgyörgyi repülő bázis
- Gripen 18db ( 14db C , 4db D )
- Szállító zászlóalj ( 3db C-27j , 2db modernizált AN-3)

Győr 12. Arrabona Légvédelmi Rakéta dandár
- 2 osztály közép hatótávolságú légvédelmi rakéta rendszer ( BUK..stb)
- 1 osztály SHORAD ( mistral..stb )
- 1 zászlóalj gépesítet lövész (Tartalékos rendszerű) ( APC –kel )

És ők a fentiek adnák a honvédség gerincét.

Mindenképpen megtartanám:
MH 37. II. Rákóczi Ferenc Műszaki Ezred
MH 1. Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Ezred
MH 54. Veszprém Radarezred
MH 43. Nagysándor József Híradó
MH 64. Boconádi Szabó József Logisztikai Ezred
MH Pápa Bázisrepülőtér
MH 93. Petőfi Sándor Vegyvédelmi

Viszont van egy két alakulat akiket megszüntetnék PL. : ÖHP…stb
És a honvéd korházat az egészségügyi tárcához kapcsolnám.
MH Bakony Harckiképző Központ és a MH Béketámogató Kiképző Központ pedig össze vonnám egy szervezetbe. Több telephelyen de egy irányítás.
Logisztikát nem felejtetem el csak már nem volt kedvem azt is boncolgatni és feltüntetni.
Ja és ez csak ötletellés volt !!!!
 
D

danielblack

Guest
Én is szeretném kifejteni fejlesztési lázálmaimat. Nem lenne bajom a mostani harcoló alakulatok elosztásával és elhelyezkedésével , az maradhatna úgy ahogy van. Én 3 gépesített lövész dandárt képzelek el Hódmezővásárhely, Debrecen ,Tata, A dandárokhoz 5-6 zászlóalj tartózna ebből a 3-4 lenne hivatásos és 1-2 tartalékos ami csak kiképzéskor és szükség helyzetben lenne feltöltve.

A tatai 25.Klapka lenne egy nehéz dandár
-1 zászlóaljnyi harckocsival
-1 tűztámogató zászlóalj (2 üteg rakétaüzérség, 2 üteg önjáró csöves tüzérség 155mm, 1 üteg csapat légvédelmi mistral, 1 üteg páncéltörő-rakéta ),
-1 zászlóalj gépesítet lövész ( IFV – kel)
-2 zászlóalj gépesítet lövész (Tartalékos rendszerű) ( APC –kel)

A hódmezővásárhelyi (önálló új dandár lenne) , és a debreceni 5. Bocskai megerősítet gépesítet lövész dandárok
- 2 zászlóalj gépesítet lövész ( IFV – kel, APC –kel vegyesen)
- 1 zászlóalj tűztámogató zászlóalj ( 3 üteg önjáró aknavetős 120mm tüzérség , 1 üteg csapat légvédelmi mistral, 1 üteg páncéltörő-rakéta)
-2 zászlóalj gépesítet lövész (Tartalékos rendszerű) ( APC –kel )


Szolnokon különleges műveleti és légi mozgékonyságú ezred lenne, megerősítet zászlóaljakkal
- 1 zászlóalj különleges műveleti ( Bercsényi ) emelt létszámmal
- 1 zászlóalj légi mozgékonyságú ( 88. ) emelt létszámmal, légi utón szállítható 120mm aknavetőkkel és kézi légvédelmi rakétákkal.
És persze a 86. helikopter bázis
- 1 zászlóalj harci helikopter (10db harci )
- 1 zászlóalj szállító helikopter (12 db közepes szállító)
- 1 zászlóalj kiképző ( 6db könnyű helikopter, 8 db merevszárnyú kiképzőgép)

Kecskemét 59. Szentgyörgyi repülő bázis
- Gripen 18db ( 14db C , 4db D )
- Szállító zászlóalj ( 3db C-27j , 2db modernizált AN-3)

Győr 12. Arrabona Légvédelmi Rakéta dandár
- 2 osztály közép hatótávolságú légvédelmi rakéta rendszer ( BUK..stb)
- 1 osztály SHORAD ( mistral..stb )
- 1 zászlóalj gépesítet lövész (Tartalékos rendszerű) ( APC –kel )

És ők a fentiek adnák a honvédség gerincét.

Mindenképpen megtartanám:
MH 37. II. Rákóczi Ferenc Műszaki Ezred
MH 1. Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Ezred
MH 54. Veszprém Radarezred
MH 43. Nagysándor József Híradó
MH 64. Boconádi Szabó József Logisztikai Ezred
MH Pápa Bázisrepülőtér
MH 93. Petőfi Sándor Vegyvédelmi

Viszont van egy két alakulat akiket megszüntetnék PL. : ÖHP…stb
És a honvéd korházat az egészségügyi tárcához kapcsolnám.
MH Bakony Harckiképző Központ és a MH Béketámogató Kiképző Központ pedig össze vonnám egy szervezetbe. Több telephelyen de egy irányítás.
Logisztikát nem felejtetem el csak már nem volt kedvem azt is boncolgatni és feltüntetni.
Ja és ez csak ötletellés volt !!!!

Akkor ez egy olyan 3000 milliárd forint?
Hende bá azt mondta azthiszem, hogy kb 1000 milliárdra kell majd max számítaniuk, HA....
 

vantsy

Active Member
2014. június 16.
287
222
43
Nem tudom, hogy számolták Hendéék, de az egy dandár, különlegesek, helikopterek, repülők, egyéni felszerelések, laktanya korszerűsítés stb inkább kB. 1800 Mrd Huf ami úgy 6 Mrd Usd, kb. 2 évnyi adósságtörlesztés, nem is elérhetetlen 3-4 év alatt ha lenne rá akarat...
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 069
18 793
113
Nyugodtan fantáziálhatunk, gondolkodhatunk.
Ugyanis semmit nem tudunk a jövőbeni fejlesztési tervekről.
Lehet mert túl titkosak, hiszen talán nem is léteznek. :)
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="aquarell">Erdifefe1:
És 300 milliàrdból hàny stadiont lehetne építeni....

A Puskást építsék meg.A többi nagyjából készvan.És a stadionosoknak annyit hogy ez aprópénz ahhoz képest ami elvan baszva honvédelem címszó alatt.Zsebpénz....Az elmúlt 5 évben elment eddig kb 60 milliárd stadionra.Az elmúlt 5 évben elment 1500 milliárd honvédelemre.. Khmmm... Mire is?
</blockquote>

Nehogy már egy kalap alá vegyük a kettőt egy haditechnikai fórumon...
 
M

molnibalage

Guest
Én is szeretném kifejteni fejlesztési lázálmaimat. Nem lenne bajom a mostani harcoló alakulatok elosztásával és elhelyezkedésével , az maradhatna úgy ahogy van. Én 3 gépesített lövész dandárt képzelek el Hódmezővásárhely, Debrecen ,Tata, A dandárokhoz 5-6 zászlóalj tartózna ebből a 3-4 lenne hivatásos és 1-2 tartalékos ami csak kiképzéskor és szükség helyzetben lenne feltöltve.

A tatai 25.Klapka lenne egy nehéz dandár
-1 zászlóaljnyi harckocsival
-1 tűztámogató zászlóalj (2 üteg rakétaüzérség, 2 üteg önjáró csöves tüzérség 155mm, 1 üteg csapat légvédelmi mistral, 1 üteg páncéltörő-rakéta ),
-1 zászlóalj gépesítet lövész ( IFV – kel)
-2 zászlóalj gépesítet lövész (Tartalékos rendszerű) ( APC –kel)

A hódmezővásárhelyi (önálló új dandár lenne) , és a debreceni 5. Bocskai megerősítet gépesítet lövész dandárok
- 2 zászlóalj gépesítet lövész ( IFV – kel, APC –kel vegyesen)
- 1 zászlóalj tűztámogató zászlóalj ( 3 üteg önjáró aknavetős 120mm tüzérség , 1 üteg csapat légvédelmi mistral, 1 üteg páncéltörő-rakéta)
-2 zászlóalj gépesítet lövész (Tartalékos rendszerű) ( APC –kel )


Szolnokon különleges műveleti és légi mozgékonyságú ezred lenne, megerősítet zászlóaljakkal
- 1 zászlóalj különleges műveleti ( Bercsényi ) emelt létszámmal
- 1 zászlóalj légi mozgékonyságú ( 88. ) emelt létszámmal, légi utón szállítható 120mm aknavetőkkel és kézi légvédelmi rakétákkal.
És persze a 86. helikopter bázis
- 1 zászlóalj harci helikopter (10db harci )
- 1 zászlóalj szállító helikopter (12 db közepes szállító)
- 1 zászlóalj kiképző ( 6db könnyű helikopter, 8 db merevszárnyú kiképzőgép)

Kecskemét 59. Szentgyörgyi repülő bázis
- Gripen 18db ( 14db C , 4db D )
- Szállító zászlóalj ( 3db C-27j , 2db modernizált AN-3)

Győr 12. Arrabona Légvédelmi Rakéta dandár
- 2 osztály közép hatótávolságú légvédelmi rakéta rendszer ( BUK..stb)
- 1 osztály SHORAD ( mistral..stb )
- 1 zászlóalj gépesítet lövész (Tartalékos rendszerű) ( APC –kel )

És ők a fentiek adnák a honvédség gerincét.

Mindenképpen megtartanám:
MH 37. II. Rákóczi Ferenc Műszaki Ezred
MH 1. Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Ezred
MH 54. Veszprém Radarezred
MH 43. Nagysándor József Híradó
MH 64. Boconádi Szabó József Logisztikai Ezred
MH Pápa Bázisrepülőtér
MH 93. Petőfi Sándor Vegyvédelmi

Viszont van egy két alakulat akiket megszüntetnék PL. : ÖHP…stb
És a honvéd korházat az egészségügyi tárcához kapcsolnám.
MH Bakony Harckiképző Központ és a MH Béketámogató Kiképző Központ pedig össze vonnám egy szervezetbe. Több telephelyen de egy irányítás.
Logisztikát nem felejtetem el csak már nem volt kedvem azt is boncolgatni és feltüntetni.
Ja és ez csak ötletellés volt !!!!

Ez álmodozásnak jó, de realitása nincs. Dedikált harci helikoptert úgy felejtsók el, ahogy van. A világ leggazdagabb országainak telik ilyenre úgy, hogy van mellette más és leépítenek más. Hollandiának is úgy van AH-64, hogy felszámolta a Leo2A5 páncélosait. Izé...