A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 746
5 875
113
Az alapján amit találtam az osztrák félautomata 120-asról, a NEMO rendszer lényegesen jobbnak és kiforrottabbnak tűnik...remélem tényleg inkább azt rendszeresítjük a Lynxre.
A Hirtenberger félautomata 120-as aknavetője elöltöltős, ami nagyon nem praktikus egy zárt járműre mint a Lynx...
NEMO licencét kellene megszerezni.., :)

Elvileg fejlesztödik valami a hátultöltös irányba, de senki nem mondhat ugye semmit.

Ezeket a köröket is már hatodjára járjuk.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
Engem az aknavetős változattal kilóra meg lehet venni. Izrael állítólag minden gépre kapásból felteszi.
Azért ne keverjük a Gizikét a gőzekével!
2 teljesen más dologról van szó.
A Lynx aknavetős verziója várhatóan 120mm-es lesz, és tulajdonképpen egy tüzérségi eszköz, ami majd a zászlóalj tüzérségi támogatását fogja ellátni. (10+km-es hatótávval)

Az izraeliek a járműveikre 60mm-es aknavetőket pakolnak - kiegészítő jelleggel - rendszeresen, ami meg gyalogsági fegyver 2-4km-es lőtávval.
Mutatom a különbséget:
60-as izraeli a Namer-en:
16.jpg

120-as tüzérségi a francia GRIFFON-on
20200124-05_GRIFFON_R2M2_img_Nexter.png
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Azért ne keverjük a Gizikét a gőzekével!
2 teljesen más dologról van szó.
A Lynx aknavetős verziója várhatóan 120mm-es lesz, és tulajdonképpen egy tüzérségi eszköz, ami majd a zászlóalj tüzérségi támogatását fogja ellátni. (10+km-es hatótávval)

Az izraeliek a járműveikre 60mm-es aknavetőket pakolnak - kiegészítő jelleggel - rendszeresen, ami meg gyalogsági fegyver 2-4km-es lőtávval.
Mutatom a különbséget:
60-as izraeli a Namer-en:
16.jpg

120-as tüzérségi a francia GRIFFON-on
20200124-05_GRIFFON_R2M2_img_Nexter.png

Én egy szóval nem állítottam azt, hogy a kettő ugyan az lenne. Vagy ha igen, mutasd meg, hogy hol írtam.

A Lynxből már a kezdetektől fogva terveztek önjáró aknavető változatot. Ahogy a lengyelek is Rák/RAK néven a modernizációs programjuk részévé tették a Patria hasonló változatát. Szóval még egyszer, csak ajánlani tudom a nemzetközi Lynx és a HUNLynx topicot.


Xpert kért egy ajánlót, hogy vannak-e érdekességek a Lynx topicokban. Az, hogy adtam neki pár érdekességet, az nem azt jelenti, hogy azt állítottam volna, hogy a 30 milis gépágyú mellé tennék a 120-as aknavetőt. Csupán azt jelenti, hogy nekem tetszik az izraeli gondolkodás a kiegészítő fegyverről.
Ettől független, hogy ott olvasgathat az önjáró aknavetős változatról is.

De ezek után tényleg el kell olvasnia mind a két topicot, hogy meggyőződjön az igazságról. Jól bele húztuk a csőbe egy félreértéssel. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 476
79 534
113
Speciel az APC csak korlátozottan képes harcra, ami harcjármű az IFV. Az APC képes támogatni a gyalogsági harcot, mert a korábban a gyalogság által cipelt nehézgéppuskát felrakták rá. Kábé ennyi ebből a szempontból.
Egy modern APC köszönibszépen eleg jól boldogul, ami hátrány aza kerék de ennyi
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 943
38 188
113
Te komolyan gondolod, hogy az egyiket, ami mar a mienk, jogokkal egyutt, azt felretesszuk es helyette megveszunk egy masikat? :cool:

Miért kell félre tenni?! Megvehetik a NEMO licencet és gyárthatja a Hirtenberger vagy fejleszthet egy hasonló hátultöltős félautomata vagy teljesen automata rendszert. Mire odajutunk hogy a Lynxre kelljen felszerelni az még legalább 4-5 év, szóval lenne idejük bőven.
A Hirtenberger "hagyományos" aknavetői és lőszergyártása tényleg jók - elsősorban emiatt vették meg szerintem - azonban a félautomata 120mm aknavetőjük gyengébb konstrukció, mint a NEMO - nem is nagyon hallani sikeres eladásról, rendszeresítésről.
Szóval ha bevált, korszerű aknavetőt szeretnének venni a Lynxre, akkor nem kell leragadni a Hirtenberger kísérleti típusánál - lehet venni, fejleszteni vagy licenc gyártani másikat...
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 200
113
Miért kell félre tenni?! Megvehetik a NEMO licencet és gyárthatja a Hirtenberger vagy fejleszthet egy hasonló hátultöltős félautomata vagy teljesen automata rendszert. Mire odajutunk hogy a Lynxre kelljen felszerelni az még legalább 4-5 év, szóval lenne idejük bőven.
A Hirtenberger "hagyományos" aknavetői és lőszergyártása tényleg jók - elsősorban emiatt vették meg szerintem - azonban a félautomata 120mm aknavetőjük gyengébb konstrukció, mint a NEMO - nem is nagyon hallani sikeres eladásról, rendszeresítésről.
Szóval ha bevált, korszerű aknavetőt szeretnének venni a Lynxre, akkor nem kell leragadni a Hirtenberger kísérleti típusánál - lehet venni, fejleszteni vagy licenc gyártani másikat...
hogy hallanál sikeres értékesítésről ha még nincs késsz :D

az elöltöltős automatizált mechanizmust használják a franciák a törökök az usa a japánok és a szingapuriak spanyolok dél koreaiak. (ezek már rendszerben vannak) és még van pár oszág aminek kisérleti fázisba van.

modern hátultöltősből (NEw MOrtal) nemo hoz hasonló hátultöltős nem akkora siker (60 asba én nagyobb értelmét látnám mint 120 ba hátultöltősnek)

A némoról látsz jó videókat és abbo indulzs ki. (közbe nem egy világsiker) Hogy lenne gyengébb konstruktció amikor a NEMONAK EXTRÉM alacsony az élettartama. !!! és a hátultőltésból adódóan hagyományos gránáttal igen pontatlan tehát egy extrém alacsony élettartamú extrém drága aknavető speciális drága lőszerekkel alkalmazható csak sikeresen. amik szintén drágák.

lehet hogy 10-20 év múlva ez lessz a jövő iránya de ne mi fizessük meg a tanulópénzt... mi inkább tanuljunk más hibáibol. vagyvágyjunk kisebb falatort hátultöltős automata 60-81 essel.)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 200
113
Emellett a nemo mellé még kellene más 120 as aknavető mert nem csak a nagy harcjármüvek horozta drága verzióra van szükség. ott akkor vagy egy elöltöltős automata vagy hagyományo töltésű kell. de inkább a jövő kihívásai mind 2 őt igényelhetik. tehát némo esetében 3 féle 120 as aknavető kellene. ami tovább drágít.

mig az elöltöltős automata esetében (mivel olcsobb nagyobb számban rendszeresíthető) elég kisebb számú hagyományos 120 as.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Miért kell félre tenni?! Megvehetik a NEMO licencet és gyárthatja a Hirtenberger vagy fejleszthet egy hasonló hátultöltős félautomata vagy teljesen automata rendszert. Mire odajutunk hogy a Lynxre kelljen felszerelni az még legalább 4-5 év, szóval lenne idejük bőven.
A Hirtenberger "hagyományos" aknavetői és lőszergyártása tényleg jók - elsősorban emiatt vették meg szerintem - azonban a félautomata 120mm aknavetőjük gyengébb konstrukció, mint a NEMO - nem is nagyon hallani sikeres eladásról, rendszeresítésről.
Szóval ha bevált, korszerű aknavetőt szeretnének venni a Lynxre, akkor nem kell leragadni a Hirtenberger kísérleti típusánál - lehet venni, fejleszteni vagy licenc gyártani másikat...

Szerintem engedd el!
Nem tudom, mit tudsz arról, hol vannak a szlovákok NEMO önjáró aknavetői Patria alvázon. De ha tudsz valamit róluk, akkor engem érdekelne.


(Ez egy 15 éves cikk, azóta már biztos van valami új fejlemény. :) )

Egyébként az egyetemistákkal kötött ösztöndíj vonzó lehet(ne) nekik a diákhitelhez képest, ha a fizetés is közelít(ene) a polgári fizetésekhez.
Régen is volt ilyen, most is van biztos. Nem tudom mennyire működik.

Szerintem egyáltalán nem működne. Az egyetemisták döntő többsége a diákhitelt ingyen pénznek tekinti. (Igen, majd később vissza kell fizetni, de akkora már gazdag leszek, kiemelt fizetéssel pályakezdő diplomás. Ma meg jobban élhetek annál, mint amit apu-anyu ki tud termelni.)
Ezzel szemben egy tartalékos ösztöndíj program felületesen sem magyarázható azzal, hogy könnyíti az egyetemi éveket. Ha nem azt ígéred, hogy elvégzed az egyetemet és később bevonulsz, akkor plusz időt vesz el a tanulástól és cserébe dolgozni kell a pénzért. Egy 18 éves is pillanatok alatt kimagyarázza, hogy ő azért nem akar belemenni, mert annyi időt fordít szorgalmas tanulásra, hogy fél, hogy az eredményei rovására megy.

Szerintem felejtsük el a városi legendát, hogy szegény családok gyermekei a vasútnál cementes zsákot rakodnak a suli után, mert nincs pénzük másként kifizetni a felsőfokú képzést!

Nekem is volt szerencsém melódiákosokhoz, vannak köztük olyanok, akiknek jól jön a kis extra, de rövid távon egy már felvett diák esetében azt fogják gondolni, a rendszeres kiképzés elveszi az időt és energiát más dolgoktól. Hosszú távon pedig úgy fognak gondolkodni, hogy nekik nincs szükségük tartós elkötelezettségre, mert nekik csillagászati fizetésük lesz.
Vagy bejutás előtt tudod megszólítani őket -de ahhoz kéne valami PR elképzelés, hogy egy életre szóló kalandként adjuk el vagy "szinte ingyen pénz a fizu mellé, ami jó lesz neked hosszútávon"- vagy a kijutás után, amikor találkozik a valósággal és ha az nem olyan szép, akkor van esélyed. (Az itt leírt számok ellenére nekem van ismerősöm, aki fél év munkanélküliség miatt közgáz diplomával sehova nem vették fel, elment a Postához sofőrnek. És onnan tudott csak tovább lépni. És egy kezem nem elég ahhoz, hogy hány hasonló ismerősöm van, akik kuli munkát végeztek elsőként diplomával a zsebükben.)

De itt tényleg meg kéne várni az új első katonánkat, hogy mégis kinek és milyen üzenetet találnak ki, mert olyan társadalmi szegmenst ma nem látok, aki egyébként aktívan gondolkodik azon, hogy katona akar lenni, csak nem tudja, hol a toborzó iroda. Van néhány szegmens a társadalomban, aki ideiglenesen válságban van és akinek jól jön valami... amit meg kell fogalmazni érthetően és vonzóan.
 
  • Tetszik
Reactions: Sulaco and Szittya

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 590
14 592
113
A régi Néphadsereg-es laktanyákat el kell felejteni. Pl Baja.
Rég "privatizálva" vannak a hasznosítható részeik.
A maradék állapota meg arra nem predesztinálja őket hogy felgyújtsa valaki.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 200
113
Szerintem engedd el!
Nem tudom, mit tudsz arról, hol vannak a szlovákok NEMO önjáró aknavetői Patria alvázon. De ha tudsz valamit róluk, akkor engem érdekelne.


(Ez egy 15 éves cikk, azóta már biztos van valami új fejlemény. :) )



Szerintem egyáltalán nem működne. Az egyetemisták döntő többsége a diákhitelt ingyen pénznek tekinti. (Igen, majd később vissza kell fizetni, de akkora már gazdag leszek, kiemelt fizetéssel pályakezdő diplomás. Ma meg jobban élhetek annál, mint amit apu-anyu ki tud termelni.)
Ezzel szemben egy tartalékos ösztöndíj program felületesen sem magyarázható azzal, hogy könnyíti az egyetemi éveket. Ha nem azt ígéred, hogy elvégzed az egyetemet és később bevonulsz, akkor plusz időt vesz el a tanulástól és cserébe dolgozni kell a pénzért. Egy 18 éves is pillanatok alatt kimagyarázza, hogy ő azért nem akar belemenni, mert annyi időt fordít szorgalmas tanulásra, hogy fél, hogy az eredményei rovására megy.

Szerintem felejtsük el a városi legendát, hogy szegény családok gyermekei a vasútnál cementes zsákot rakodnak a suli után, mert nincs pénzük másként kifizetni a felsőfokú képzést!

Nekem is volt szerencsém melódiákosokhoz, vannak köztük olyanok, akiknek jól jön a kis extra, de rövid távon egy már felvett diák esetében azt fogják gondolni, a rendszeres kiképzés elveszi az időt és energiát más dolgoktól. Hosszú távon pedig úgy fognak gondolkodni, hogy nekik nincs szükségük tartós elkötelezettségre, mert nekik csillagászati fizetésük lesz.
Vagy bejutás előtt tudod megszólítani őket -de ahhoz kéne valami PR elképzelés, hogy egy életre szóló kalandként adjuk el vagy "szinte ingyen pénz a fizu mellé, ami jó lesz neked hosszútávon"- vagy a kijutás után, amikor találkozik a valósággal és ha az nem olyan szép, akkor van esélyed. (Az itt leírt számok ellenére nekem van ismerősöm, aki fél év munkanélküliség miatt közgáz diplomával sehova nem vették fel, elment a Postához sofőrnek. És onnan tudott csak tovább lépni. És egy kezem nem elég ahhoz, hogy hány hasonló ismerősöm van, akik kuli munkát végeztek elsőként diplomával a zsebükben.)

De itt tényleg meg kéne várni az új első katonánkat, hogy mégis kinek és milyen üzenetet találnak ki, mert olyan társadalmi szegmenst ma nem látok, aki egyébként aktívan gondolkodik azon, hogy katona akar lenni, csak nem tudja, hol a toborzó iroda. Van néhány szegmens a társadalomban, aki ideiglenesen válságban van és akinek jól jön valami... amit meg kell fogalmazni érthetően és vonzóan.
Cardom lett belőlle ahogy a dánoknál is a cardom lett a befutó (csak már az újabb előltöltős automatizált változat) MVR 700
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 248
8 144
113
Szerintem egyáltalán nem működne. Az egyetemisták döntő többsége a diákhitelt ingyen pénznek tekinti. (Igen, majd később vissza kell fizetni, de akkora már gazdag leszek, kiemelt fizetéssel pályakezdő diplomás. Ma meg jobban élhetek annál, mint amit apu-anyu ki tud termelni.)
Ezzel szemben egy tartalékos ösztöndíj program felületesen sem magyarázható azzal, hogy könnyíti az egyetemi éveket. Ha nem azt ígéred, hogy elvégzed az egyetemet és később bevonulsz, akkor plusz időt vesz el a tanulástól és cserébe dolgozni kell a pénzért. Egy 18 éves is pillanatok alatt kimagyarázza, hogy ő azért nem akar belemenni, mert annyi időt fordít szorgalmas tanulásra, hogy fél, hogy az eredményei rovására megy.

Szerintem felejtsük el a városi legendát, hogy szegény családok gyermekei a vasútnál cementes zsákot rakodnak a suli után, mert nincs pénzük másként kifizetni a felsőfokú képzést!

Nekem is volt szerencsém melódiákosokhoz, vannak köztük olyanok, akiknek jól jön a kis extra, de rövid távon egy már felvett diák esetében azt fogják gondolni, a rendszeres kiképzés elveszi az időt és energiát más dolgoktól. Hosszú távon pedig úgy fognak gondolkodni, hogy nekik nincs szükségük tartós elkötelezettségre, mert nekik csillagászati fizetésük lesz.
Vagy bejutás előtt tudod megszólítani őket -de ahhoz kéne valami PR elképzelés, hogy egy életre szóló kalandként adjuk el vagy "szinte ingyen pénz a fizu mellé, ami jó lesz neked hosszútávon"- vagy a kijutás után, amikor találkozik a valósággal és ha az nem olyan szép, akkor van esélyed. (Az itt leírt számok ellenére nekem van ismerősöm, aki fél év munkanélküliség miatt közgáz diplomával sehova nem vették fel, elment a Postához sofőrnek. És onnan tudott csak tovább lépni. És egy kezem nem elég ahhoz, hogy hány hasonló ismerősöm van, akik kuli munkát végeztek elsőként diplomával a zsebükben.)

De itt tényleg meg kéne várni az új első katonánkat, hogy mégis kinek és milyen üzenetet találnak ki, mert olyan társadalmi szegmenst ma nem látok, aki egyébként aktívan gondolkodik azon, hogy katona akar lenni, csak nem tudja, hol a toborzó iroda. Van néhány szegmens a társadalomban, aki ideiglenesen válságban van és akinek jól jön valami... amit meg kell fogalmazni érthetően és vonzóan.
Lehet, hogy nem működik, de van (helyesen) - és nem is olyan kevés a zsé:
Az ösztöndíj havi összege:
- felsőoktatási intézmény hallgatója esetében az illetményalap (44.600,- Ft) 300%-a (133.800,- Ft);
Az nem derül ki, hogy ezért mit vár al a sereg a tanuláson kívül (pl. kiképzések nyaranként), de azért akit a pálya vonz, annak elég jó opció lehet.
Annak idején, amikor tartalékos tiszthallgató voltam, minket is megkörnyékeztek, hogy továbbszolgálhatunk tisztként, és időnként volt, aki bezupált.

A diákhitel mindenütt úgy működik, hogy "majd gazdag leszek, és visszafizetem", de pályakezdőként nem mindenhol kapnak a fiatalok milliós fizetést.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Lehet, hogy nem működik, de van (helyesen) - és nem is olyan kevés a zsé:
Az ösztöndíj havi összege:
- felsőoktatási intézmény hallgatója esetében az illetményalap (44.600,- Ft) 300%-a (133.800,- Ft);
Az nem derül ki, hogy ezért mit vár al a sereg a tanuláson kívül (pl. kiképzések nyaranként), de azért akit a pálya vonz, annak elég jó opció lehet.
Annak idején, amikor tartalékos tiszthallgató voltam, minket is megkörnyékeztek, hogy továbbszolgálhatunk tisztként, és időnként volt, aki bezupált.

A diákhitel mindenütt úgy működik, hogy "majd gazdag leszek, és visszafizetem", de pályakezdőként nem mindenhol kapnak a fiatalok milliós fizetést.

Tényleg kíváncsi lennék, hogy mit várnak el, mert tényleg szép pénzmennyiség a 130K. Csak hát... Nagyon attól tartok, hogy ha sokat is kérnek érte, akkor a már említett okok miatt lesz kis hatékonysága a bevonzásnál. Ha meg semmit, hanem csak tanulj és utána majd kiképezünk... Hát vannak kétségeim a majddal meg a lesszel kapcsolatban.
Tényleg ne legyen igazam, de társadalmi léptékben tényleg nem érzem a kitörési pontot az épp hallgató státuszban lévőknél. Ha nem a szinten tartás, hanem a toborzás felerősítése a cél, szerintem több tartalékunk van a pár évvel fiatalabbak körébe, akik épp gondolkodnak a pályaválasztáson. (Itt szerintem akár olyan hívó szónak is, hogy kicsit pihensz, nem az iskola padba mész tovább, jó levegő, egy évet kiengedsz és frissen fogsz neki annak a fránya magolásnak a diplomához.)
Illetve aki már kikerült és szembesült azzal, ahogy te is mondod, nem milliós fizetésekkel fog kezdeni egy pályakezdő. De sajnos ezt a tanulók még nem foghatják fel. Egy másik csoportot lehet ezzel hatékonyan megcélozni.

De mint említettem, ez szerencsére nem az én dolgom lesz. Nagyon remélem, hogy RR megtalálja a jó hangot és a jó üzenetet, amivel ismét "menő" lesz honvédnak lenni, akár tartalékos akár hivatásos formában. :)
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 248
8 144
113
Tényleg kíváncsi lennék, hogy mit várnak el, mert tényleg szép pénzmennyiség a 130K. Csak hát... Nagyon attól tartok, hogy ha sokat is kérnek érte, akkor a már említett okok miatt lesz kis hatékonysága a bevonzásnál. Ha meg semmit, hanem csak tanulj és utána majd kiképezünk... Hát vannak kétségeim a majddal meg a lesszel kapcsolatban.
Tényleg ne legyen igazam, de társadalmi léptékben tényleg nem érzem a kitörési pontot az épp hallgató státuszban lévőknél. Ha nem a szinten tartás, hanem a toborzás felerősítése a cél, szerintem több tartalékunk van a pár évvel fiatalabbak körébe, akik épp gondolkodnak a pályaválasztáson. (Itt szerintem akár olyan hívó szónak is, hogy kicsit pihensz, nem az iskola padba mész tovább, jó levegő, egy évet kiengedsz és frissen fogsz neki annak a fránya magolásnak a diplomához.)
Illetve aki már kikerült és szembesült azzal, ahogy te is mondod, nem milliós fizetésekkel fog kezdeni egy pályakezdő. De sajnos ezt a tanulók még nem foghatják fel. Egy másik csoportot lehet ezzel hatékonyan megcélozni.

De mint említettem, ez szerencsére nem az én dolgom lesz. Nagyon remélem, hogy RR megtalálja a jó hangot és a jó üzenetet, amivel ismét "menő" lesz honvédnak lenni, akár tartalékos akár hivatásos formában. :)
Szerintem nagy hiba volt a honvéd középiskolák és az MHSZ bedarálása "komenista csökevény" jelszóval. Most kezdhetik előlről, illetve hátulról. Aki honvéd középiskolába ment, abból elég jó arányban lett katona. (Pl. az egyik általános iskolás osztálytársam is.) Most is vannak olyanok, akik katonák szeretnének lenni (ismerek olyan srácot, aki tinédzserként erről álmodott - illetve tett is ezért, most már hallgató). Ha emelkedik a tiszti/altiszti pálya presztízse, amiért azért honvédelmi vonalon is kellene tenni, talán van remény.
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon