A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 200
113
Hát a PZH-hoz a FFG-nek nem nagyon van köze. Ugyebár az is KMW/RM.
Lehet, hogy "inspirálódtak" onnan is... :cool:
szerintem az egységesített rendszer miatt simán hozzáfértek. (ahogy a leokhoz is a müszaki járművek gyártásával vagy a boxerhez a modulukkal.) a polcról meg ők is letudják emelni a többi német cég termékét ha kell nekik.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 200
113
Szerintem a G5 annyira M113 mint a KF41Marder
a G4 (2-3) nek még lehetett köze az M113 hoz mint a KF31 nek a Marderhez
pláne hogy a G5 ök teljesen új gyártásúak. ahogy a kf 41 esek is
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 509
31 936
113
Biztos felhasználják a genesises tapasztalatokat, de a 2 év az nem túl sok.
Főleg, hogy még gyár sincs rá.

A másik nem úgy volt részben mi fejlesztjük?
Kikkel? Hol? Mikor?
Vagy mi "csak" gyártjuk majd? És németben fejlesztik?
Szerintem kész van már. Talán arról is szó volt, hogy a Merdedes is ezt fogja használni.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Szerintem a G5 annyira M113 mint a KF41Marder
a G4 (2-3) nek még lehetett köze az M113 hoz mint a KF31 nek a Marderhez
pláne hogy a G5 ök teljesen új gyártásúak. ahogy a kf 41 esek is
5466707850_b99da11323_c.jpg

d030f3e1bf8359a33f808e47784826e0.jpg

EU9d-VLXsAM7NhX.jpg:large
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 342
11 283
113

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 342
11 283
113
De, csak attól még tízévente nem áratana nagyjavítani ezek meg isten se tudja mikor voltak.

Mondjuk biztos ami biztos alapon egy-két századra való gépet lehetne nagyjavíttatni most. Ha csúszna a váltás, nem kell majd annyira kapkodni. Persze az is megoldás lehet, hogy ha késve érkezik az új PSZH, akkor egy ideig análkül maradunk, csak az szar megoldás szerintem.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 895
123 219
113
Mondjuk biztos ami biztos alapon egy-két századra való gépet lehetne nagyjavíttatni most. Ha csúszna a váltás, nem kell majd annyira kapkodni. Persze az is megoldás lehet, hogy ha késve érkezik az új PSZH, akkor egy ideig análkül maradunk, csak az szar megoldás szerintem.
Igen ez mindneképp érdemes lenne szerintem is. Főleg ha addigra a Gidrán pár speciális szerepkört amit most BTR változatok visznek kivált addig.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros
H

Hummen23

Guest
ne fogadjál ameddig a javát ki nem vónják nem kerül piacra mire piacra kerül a csomag lessz 2027-28 is de lehet 30 is... 20 ébesek lessznek a gépek zöme kb nagyfelújítáás tárgyalás szállítás rendszerbehelyezés kiképzés rá hogy bevthetőek legyenek... 25 éves gépek lessznek addigra mire minden lemegy... 2025 től már a mi hibrid csúcstechnikánk is szállítva lessz ezt hidd el. (a jármű fele már most késszen van :) ) a pirannyák legyenek csak a románoké.
Szittya! Most mondd el, ha tudsz valamit! Nem szép dolog a titkolózás.