A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Nem, még mindig úgy gondoljuk, hogy kattant vagy. Sorry.

"
U.I: A két távozott vezető sem ok nélkül döntött így!
A Z2026-ot a megváltozott világhoz kell igazítani, vagy kidobott pénz!!! Jó döntés(Z2026), jól kell megvalósítani!!!"

Amiről meg fingod sincs szerintem inkább ne feszegesd.

Einsteinre is sokan mondták, hogy kattant.
...még tudományos körökben is.
...és még sokakra, különösen akiknek nem egyezett a véleménye a hivatalossal. Néha egyébként igazuk is volt "idézek": katt, katt :D :D :D


Komolyra (vissza-)fordítva:

U.I.: attól még ebben a kérdésben igazam van. Egyikőtök sem adott választ továbbra sem: "Ki fizeti a szükséges(kb. 150+) mennyiséget Leo-ból ???"
SŐT: Még SENKI nem mondott "jót" erre az egyszerű kérdésre!
...a mantrázott "sz@r/kohószökévény T-72!" véleménnyel sikeresen lehet közeljövőbeli háborút veszíteni !!!
... + sorozatosan háttéralkukat!!! ...nekem már kezd belőle sok lenni!!!



.
 
K

kamm

Guest
Einsteinre is sokan mondták, hogy kattant.
...még tudományos körökben is.
...és még sokakra, különösen akiknek nem egyezett a véleménye a hivatalossal. Néha egyébként igazuk is volt "idézek": katt, katt :D :D :D


Komolyra (vissza-)fordítva:

U.I.: attól még ebben a kérdésben igazam van. Egyikőtök sem adott választ továbbra sem: "Ki fizeti a szükséges(kb. 150+) mennyiséget Leo-ból ???"
SŐT: Még SENKI nem mondott "jót" erre az egyszerű kérdésre!
...a mantrázott "sz@r/kohószökévény T-72!" véleménnyel sikeresen lehet közeljövőbeli háborút veszíteni !!!
... + sorozatosan háttéralkukat!!! ...nekem már kezd belőle sok lenni!!!



.
Visszavinned ezt a T72 tema ala?
OKkösszépen!
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_ and Ocses

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Visszavinned ezt a T72 tema ala?
OKkösszépen!

NEM.

Ezért:
  1. Nem általános, hanem magyar haderőt érintő téma,
  2. ...ezen belül pedig nem (csak) a magyar T-72-ket érintő technikai/egyéb eszköz-specifikus terület,
  3. hanem a haderő teljes harcértékét befolyásoló kérdés,
  4. a kedvező ár/érték arány miatt pedig a többi haderő jövőbeni fejlesztési lehetőségeit is jelentősen érintő általános téma!!!


.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 896
123 221
113
Egyikőtök sem adott választ továbbra sem: "Ki fizeti a szükséges(kb. 150+) mennyiséget Leo-ból ???"
KONKRÉTEAN kb 4X írtam le, hogy a következőkben a kiéptt infrastruktúra kiképzési rendszer és meglévő logisztikai alapok miatt az ár nem keveset csökkenne. (Nagyjából a jelenleg megvásárolt csomag 60% ára) Csak ezt urasan figyelmen kívül hagytad mindegyik alkalommal, és igazándiból az nem egy észveszejtő összeg.

A felújított T-72 véleménnyel meg konkrétan kurva könnyen lehet közép és hosszú távon. (rövid távon meg édesmindegy hány t-72-őnk van)

Azt a böszmeséget kérlek felejtsd már el, hogy mi Dudival öncenzúrázzuk magunkat ha kritizálni kell.

Dudi folyamatosan vajdázik ha nem tűnt volna fel az évek során és bőven szidja a honvédségi dolgokat.

  • én pedig kerek perec beszéltem nektek személyi felszerelési problémákról
  • elhibázott humánpolitikáról
  • lerongyolódott infrastruktúráról
  • csaló szar munkát végző haditechnikai cégekről
  • elhibázott sorrendről a haderőfejlesztés tervezésekor (fejére állított piramis)

A T-72 felújítási fantazmagóriáddal az a bajom, hogy a jármű amiről álmodozol kb a fizikai (de a rentábilis megvalósíthatóságit tuti) képtelenség határait súrolja. Főleg amikor előadod a kocsmai mérnök team csodamegoldásait (motorpimp pl, amivel a szerbek akik gyártják és fejlesztették azt a motort évek óta küszködnek, hogy az amúgy egész értelmesen összedobott fejlesztési pakkjukba tudjanak valami értelmes motort tenni és még további évek mire sikerül nekik) nekem ott veszti el a mondanivalód teljes mértékben a valóságalapját és a komolyan vehetősége maradékát is.

Ezzel ellentétben a Közel-Kelet, Ázsia és Afrika harcterein heverő külnböző csodajó ár/érték arányos megoldásokkal felpimpelt T-72-esek (és egyéb szovjet vasak) roncsai és a számolatlanul bennük égett halottak megadják az összes ellenérvet amihez szükség van a mondanivalód cáfolására.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 422
67 629
113
KONKRÉTEAN kb 4X írtam le, hogy a következőkben a kiéptt infrastruktúra kiképzési rendszer és meglévő logisztikai alapok miatt az ár nem keveset csökkenne. (Nagyjából a jelenleg megvásárolt csomag 60% ára) Csak ezt urasan figyelmen kívül hagytad mindegyik alkalommal, és igazándiból az nem egy észveszejtő összeg.

A felújított T-72 véleménnyel meg konkrétan kurva könnyen lehet közép és hosszú távon. (rövid távon meg édesmindegy hány t-72-őnk van)

Azt a böszmeséget kérlek felejtsd már el, hogy mi Dudival öncenzúrázzuk magunkat ha kritizálni kell.

Dudi folyamatosan vajdázik ha nem tűnt volna fel az évek során és bőven szidja a honvédségi dolgokat.

  • én pedig kerek perec beszéltem nektek személyi felszerelési problémákról
  • elhibázott humánpolitikáról
  • lerongyolódott infrastruktúráról
  • csaló szar munkát végző haditechnikai cégekről
  • elhibázott sorrendről a haderőfejlesztés tervezésekor (fejére állított piramis)

A T-72 felújítási fantazmagóriáddal az a bajom, hogy a jármű amiről álmodozol kb a fizikai (de a rentábilis megvalósíthatóságit tuti) képtelenség határait súrolja. Főleg amikor előadod a kocsmai mérnök team csodamegoldásait (motorpimp pl, amivel a szerbek akik gyártják és fejlesztették azt a motort évek óta küszködnek, hogy az amúgy egész értelmesen összedobott fejlesztési pakkjukba tudjanak valami értelmes motort tenni és még további évek mire sikerül nekik) nekem ott veszti el a mondanivalód teljes mértékben a valóságalapját és a komolyan vehetősége maradékát is.

Ezzel ellentétben a Közel-Kelet, Ázsia és Afrika harcterein heverő külnböző csodajó ár/érték arányos megoldásokkal felpimpelt T-72-esek (és egyéb szovjet vasak) roncsai és a számolatlanul bennük égett halottak megadják az összes ellenérvet amihez szükség van a mondanivalód cáfolására.
Annyit szólnék a védelmében, hogy Leo 2A4-ben ugyanez alapján szintén nem öröm halálra égni a jelen felszereltségükkel.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
T

Törölt tag 2577

Guest
Tetszik, amit írsz. Nem féled a HALÁLt!



Horvátok helyében nem ugranék bele egy Trianon remakebe. Ha épp reggel van, akkor Szerbia felől süt rájuk a Nap. Ha már lassan vége a napnak, akkor Szlovénia felől. Mind a három ország -szerintem- csodálatosan szép. Nincs értelme háborúzni, ha ennyi gyönyörű dolog vesz minket körbe.

Jó szándékúan kérném, hogy a T-72-t ne hozzuk át a saját topicjából!
Te most szívtál el egy gandzsát? Ha már unikornist is látsz akkor, túltoltad. :D
 

anti70

Active Member
2019. október 3.
112
139
43
El lett döntve,hogy nyugati új fegyvereket fogunk vásárolni,ebben nincs helye a T-72-nek.Ráadásul harckocsit is 30 évre vásárolunk legalább,mit fog érni akár egy modernizált T-72-es is 15-20 év múlva.A másik itt leírták már sokszor,hogy kevés az ember,persze ha a fizukat rendbe tennék akkor javulna a helyzet,de akkor is irreális lenne több száz harckocsira legénységet kiképezni.Én az egészet úgy látom,mivel kicsi haderőnk lesz és van,ezért a fő szempont,hogy a katonáinkat a legmesszebbmenőkig védeni kell,ezért mindenből a legjobbat kell megkapniuk.Valamint a korszerű fegyvereinket is védeni,megóvni szükséges.Pl.harci repülőinknek korszerű beton fedezékek hangárok.Nagyon fontos az infrastruktúra 21. századi rendbetétele is,hogy katonáink megfelelő környezetben végezhessék feladataikat.Igen,kevés a megrendelt harckocsi,de pl PZH 2000-ből mégtöbbet égetőbbnek érzem.Az ideális reálisan nézve a későbbiekben még egy zászlóalj Leopárd,még 2 osztálynyi PZH2000,kerekes tüzérségi eszköz,nagyon fontosnak érzem a rakétatüzérség újra élesztését.Jó lenne ha már az egyéni felszerelés befejeződne,itt is az lenne a cél,hogy minél jobban védje katonáinkat,legkorszerűbb kiegészítőkkel.A légierő fejlesztése is indokolt,1 de inkább 2 század vadászgép vásárlása,én célszerűnek tartanám megtartani a CD-et is,mivel kevés még az óraszám bennük.Korszerűsíteném a meglévő Gripeneket is valamint minden fegyvert megvennék hozzá amire szükségünk lesz.Nagyon fontos lenne a felderítést is a világ élvonalába felhozni,mert az információ fél győzelem és egy kicsi haderőnek létfontosságú.
 

anti70

Active Member
2019. október 3.
112
139
43
A tervezett 3 dandár mellé még egy nehéz és egy tüzérségi ezred ideális lenne,plusz a meglévő mellé még 2 század vadász drónokkal.Ez talán még reálisan elérhető 10 éven belül.
 

Baxee

Active Member
2018. január 8.
64
172
33
Nehéz kérdés, ugyanis a Gripen sikertelensége (sorozatosan bukott tenderek / piacok - szlovák, bolgár, horváth, Svájc, románoknál meg csak fel sem merült, és szerintem finn tenderen sem áll jól így a széna) ugyancsak megkérdőjelezi hogy mi ebből hogyan is tudnánk ipari együtt működést összehozni (akár ez is betehetett az AERO üzletnek). Kinek adnánk el? Nagyon úgy nézz ki hogy a Gripen E/F csak Braziliánál és a Svédeknél lesz! Nincs piaca.. (amúgy mondom ezt úgy hogy szeretem a Gripent és szívesen láttam volna a sikerét)! Ha viszont így van hogy kétes az ipari ellentételezés vagy legalábbis az ipari beszállító láncba való belépés akkor nem lehet hogy mégis csak jobb lenne az F35 “átmenetileg” amíg betudunk valahogy máskép lépni az FCAS / Tempest programba majd valahogyan, ezzel is megtartva a légi fölényünket ami most majd elillan a környező F16 / Rafale beszerzésekkel?
 

Baxee

Active Member
2018. január 8.
64
172
33
Akár úgyis hogy párhuzamosan üzemeltetni a meglévő gripent egy század (16-18 F35-el)? Tudom logisztikai rémálom! De miért is? A reptereink alkalmasak lesznek az F35-re ezt tartalmazza a velük kötött megállapodás és ki is fizetik a fejlesztését! Karbantartás meg a mai világban amikor olyan diagnosztikia rendszerek és logisztikai szoftware-ek vannak hogy pontosan tudjuk mikor és mit kell időszakosan cserélni (sőt olyan készletettel számolva mint svájc aki a határok lezárása után is még 6 hónapig képes lesz majd üzemeltetni az F35-öt)! Igen, persze meg kell rendelni ídőben az alkatrészeket és akkor nincs mizéria! Persze pénz kérdése, de lehet mégis csak ez lenne a helyes katonai döntés (politikát félre téve)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 509
31 936
113
Akár úgyis hogy párhuzamosan üzemeltetni a meglévő gripent egy század (16-18 F35-el)? Tudom logisztikai rémálom! De miért is? A reptereink alkalmasak lesznek az F35-re ezt tartalmazza a velük kötött megállapodás és ki is fizetik a fejlesztését! Karbantartás meg a mai világban amikor olyan diagnosztikia rendszerek és logisztikai szoftware-ek vannak hogy pontosan tudjuk mikor és mit kell időszakosan cserélni (sőt olyan készletettel számolva mint svájc aki a határok lezárása után is még 6 hónapig képes lesz majd üzemeltetni az F35-öt)! Igen, persze meg kell rendelni ídőben az alkatrészeket és akkor nincs mizéria! Persze pénz kérdése, de lehet mégis csak ez lenne a helyes katonai döntés (politikát félre téve)
F-35 nem lesz. Ez szinte biztos. Gripen E/F.
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs and kamm