A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Szerintem a G5 annyira M113 mint a KF41Marder
a G4 (2-3) nek még lehetett köze az M113 hoz mint a KF31 nek a Marderhez
pláne hogy a G5 ök teljesen új gyártásúak. ahogy a kf 41 esek is
5466707850_b99da11323_c.jpg

d030f3e1bf8359a33f808e47784826e0.jpg

EU9d-VLXsAM7NhX.jpg:large
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 408
11 434
113

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 408
11 434
113
De, csak attól még tízévente nem áratana nagyjavítani ezek meg isten se tudja mikor voltak.

Mondjuk biztos ami biztos alapon egy-két századra való gépet lehetne nagyjavíttatni most. Ha csúszna a váltás, nem kell majd annyira kapkodni. Persze az is megoldás lehet, hogy ha késve érkezik az új PSZH, akkor egy ideig análkül maradunk, csak az szar megoldás szerintem.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 061
124 219
113
Mondjuk biztos ami biztos alapon egy-két századra való gépet lehetne nagyjavíttatni most. Ha csúszna a váltás, nem kell majd annyira kapkodni. Persze az is megoldás lehet, hogy ha késve érkezik az új PSZH, akkor egy ideig análkül maradunk, csak az szar megoldás szerintem.
Igen ez mindneképp érdemes lenne szerintem is. Főleg ha addigra a Gidrán pár speciális szerepkört amit most BTR változatok visznek kivált addig.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros
H

Hummen23

Guest
ne fogadjál ameddig a javát ki nem vónják nem kerül piacra mire piacra kerül a csomag lessz 2027-28 is de lehet 30 is... 20 ébesek lessznek a gépek zöme kb nagyfelújítáás tárgyalás szállítás rendszerbehelyezés kiképzés rá hogy bevthetőek legyenek... 25 éves gépek lessznek addigra mire minden lemegy... 2025 től már a mi hibrid csúcstechnikánk is szállítva lessz ezt hidd el. (a jármű fele már most késszen van :) ) a pirannyák legyenek csak a románoké.
Szittya! Most mondd el, ha tudsz valamit! Nem szép dolog a titkolózás.
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 212
5 173
113
Mennyi lett modernizálva a Currusnál? Akkor nem kaptak nagyjavítást? Vagy az meghaladja a képességeiket?

Ha a Currus felújít valamit az nem hogy nem növeli az élettartamát hanem csökkenti.

Egy példa: a motorfelújítas úgy történik jobb helyeken hogy kiveszik a motort, szétszedik, zsirtalanítják kicserélik a tömítéseket stb. Majd visszaszerelik.

Itt történt olyan (saját szememmel láttam) hogy a motorterajtót kinyitva lefújták hőálló ezüsttel a motor tetejét, visszacsukták hogy kész van.

Minő meglepetés 2 perc járatás után besült a motor.

Én 9 járművet vittem oda a saját lábán felújítás után 6 nem tudott kijönni a Currus telephelyéről. A maradék 3 se jutott el Pestig.

A nagy modernizáció pedig annyi hogy smirglipapírt ragasztottak a tetejére zöldre festették hogy nedves időben se csússzon. Illetve egy régi MK-67 ládát kibéleltek hőtükör fóliával feltették az oldalára hogy az ásványvíz hideg maradjon.

Ez a szintje a Currus nak...
 
K

kamm

Guest
Belgium megrendelte a Griffonokat, ha megérkeznek (majd 2025-től) - legalábbis a netes hírek szerint - kivonják a jelenlegi Piranha III APC-ket a rendszerből. Tudom, hogy itt sokan csak a legújabb, legdrágább eszközöket fogadják el, de ezek az apc-k nem túl régiek (2007-2013 között gyártották őket) még bőven jók lennének a területvédelmi ezredeknek. Az új eszközök árának töredékéért lehetne viszonylag modern apc a tartalékosoknak, sőt akár a közepes dandárban is, mert a beharangozott kerekes 8X8 hibrid űrtechnika, hogy addigra nem lesz legyártva arra bátran lehet fogadni.
Megint indul a "vegyuk meg mas levedlett-elavult szarat mert occso" kanyar? 2-3 havonta elkezdi valaki...
 
K

kamm

Guest
a jármű fele már megvan (nem titok hogy a boxer elemeire fog épülni)
Szerintem sokkal inkabb a Lynxere, logikusan...? Ha van egy csopp eszuk, ugyanazt a modularis rendszert ( Lance tornyot stb) teszik ra majd, mint ami a Lynxen is cserelheto 1-2 ora alatt:

A bejelentésben 23-ra volt prototípus 25-től volt a gyártás. (azt nem állítom hogy ez nem csúszhat)
Igazabol a proto biztos nem fog, mert az kis osszeg, a full gyartas egy masik kerdes, mert most meg csak kb tudjak a koltsegeket, lassuk be.

Jah de teoretikusan mondom, hogy ha arról lenne szó, hogy mindenképpen szükségünk van rá akkor nem rossz. Egy alvázon mindent lefed a tüzérségen kívül.

https://www.joint-forces.com/features/42304-piranha-iiic-aiv-in-belgian-service-pt1

Hat, en nagyon remelem, hogy nem lesz kozunk hozza, vigyek csak a romanok, nekik valoak...

Szerintem kész van már. Talán arról is szó volt, hogy a Merdedes is ezt fogja használni.
Az energiacellát, nem a hajtást.

Az osszes haszongepjarmuceg all at hidrogenre, mar regen keszen van a hajtas.
Amugy a nemeteknel ez allamilag tamogatott folyamat. A RM amugy csak a recirculation blowert szallitja a Merci fuel cell hajtasaba, de az lenyeges, mert az gyujti be es teriti vissza a reakcioban fel nem hasznalt hidrogent a stackbe:

2020-01-16_20-40-09__B_Radius8_Smoothing4_.jpg


A BMWnek kozosen keszitettek el az o fuel cell hajtasukat, ezt is allami tamogatasbol (nemet szovetsegi Szallitasi Miniszterium meg valami orszagos fuel cell gittegylet penzelte) es egyetemi partnerekkel, amugy nekik is szallitja mar ezt az elemet - meg valami eletric cathod stb cuccokat - a RM (konkretan ugy remlik a Mechatronics ala tartozo Pierburg.)

2019-08-14_Rheinmetall_fuel_cell_components.jpg


Bocs. Akkor kevertem a kettőt.

Egyiket sem, de amugy a hajtas tobb kulcselemet a RM szallitja az osszes nemet nagy markanak a lassan erkezo fuel cell jarmuveikbe. Szerintem a hajtas maga regen keszen van mar, de ugye egyreszt hibridet kell csinalni, masreszt azt adaptalni kell egy katonai 8x8 a megrendelo (MH) speckoi szerint, szoval attol, hogy esetleg van mar valahol egy proto Boxer fuel cell-diesel hybrid hajtassal (szerintem tuti), attol meg lesz boven mivel tokolniuk Kaposvaron 2024-ig a protoval.
 
K

kamm

Guest
Igen ez mindneképp érdemes lenne szerintem is. Főleg ha addigra a Gidrán pár speciális szerepkört amit most BTR változatok visznek kivált addig.

Elvileg eleve rengeteg BTR van, ha jol emlekszem vagy 600-700 jott az orosz tartozas fejeben a 90-es evek masodik feleben?
En a legkevesebbet futott 80A-kat ujitanam fel, mert azokat lehet a legolcsobban es azok futnak majd a legtovabb is utana (pl tartalekosok,tvedemisek/stb kozott.)
 
K

kamm

Guest
Szittya! Most mondd el, ha tudsz valamit! Nem szép dolog a titkolózás.
Jol mondja @Szittya, a 8x8 biztosan elkeszul idore, mert tulnyomo tobbsege keszen van, viszont a gyartas szerintem szep omotosan fog menni, eloszor csak 200-300 lesz rendelve, majd ahogy jon be penz mar Zalabol, ugy fognak tovabbi Lynxet meg 8x8 rendelgetni folyamatosan...

...mert uraim abban a fantasztikus helyzetben leszunk utana evtizedekig, hogy szep komotosan magunknak gyartathatjuk otthon a vilag legmodernebb harcjarmuveit, akar obszcen mennyisegben is, ha lesz ra penz es ember. :D

Es igen, vigyek csak a romanok a levedlett-elavult nyugati cuccokat, az nekik pont megfelel. :cool:
 
H

Hummen23

Guest
Jol mondja @Szittya, a 8x8 biztosan elkeszul idore, mert tulnyomo tobbsege keszen van, viszont a gyartas szerintem szep omotosan fog menni, eloszor csak 200-300 lesz rendelve, majd ahogy jon be penz mar Zalabol, ugy fognak tovabbi Lynxet meg 8x8 rendelgetni folyamatosan...

...mert uraim abban a fantasztikus helyzetben leszunk utana evtizedekig, hogy szep komotosan magunknak gyartathatjuk otthon a vilag legmodernebb harcjarmuveit, akar obszcen mennyisegben is, ha lesz ra penz es ember. :D

Es igen, vigyek csak a romanok a levedlett-elavult nyugati cuccokat, az nekik pont megfelel. :cool:
Én is biztos vagyok benne, hogy előrehaladott állapotban van a 8x8 projekt. Különben nem mondtott volna Maróth ilyen határozottan, ilyen korai időpontokat.
Valószínűleg már régebb óta fut ez a projekt a Rheinmetallnál, csak most padrnerre találtak bennünk.
Egyébként is felgyorsultak a tervezési-megvalósítási folyamatok. A Lynx és a Redback is alig néhány év alatt születtek meg. A kf 31-et '16-ban mutatták be először, a kf 41-et' 18-ban, '21- ben már kész gépek vannak az ausztráloknál. Ellenben a boxert 11 évig tervezték.
Ezeknek a tükrében teljesen reálisak a dátumok.