A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 200
113
ja az nincs kizárva nállunk sem jogy hk ból jön még hozzánk használt (a már meglévő használt leoink mellé) de nem idén az biztos :D
 

Baxee

Active Member
2018. január 8.
64
172
33
Ebből a svajcit először megnyete, majd kizárták, végül az amerikaiak san palira vettek a svájciakat a "szimulátor olcsó és elég, ne akarj annyit repülni az F-35tel" szlogennel. :D

Bolgaroknal szinten nyeresre allt, majd kegjelent az amerikai politikus és kilóra megvette (ill be is fenyitette) a politikai vezetést.

A szlovákoknal is tervben volt, majd a helyi politika miatt szoba sem jöhetett az, ami nálunk meg a cseheknél van.

A horvátoknál szerintem hülyeség volt a C/D ajanlgatni, de ahogyan a szlovak keg a blgar vasarlasok is ,a horvát is operettlegiero, teljesen mindegy.

A braziloknal evtizedekre elore biztos az E jövője és elég vilagosna megmondták, lesz naluk legalabb 70-80 belőle - az egyedul tobb mint az előbb emlitett megumbuldalt kisrendelesek lettek volna osszesen.
A svedeknel ugyanannyi lesz kb, mint a braziloknal, a csehek is szerintem végül két szazadra upgradelnek...
Mindez a mi 2 szazadunkkal egyutt hirtelen 200+ gép körül jár a következő 5-10 év alatt - fogalmam sincs, mitol kellene tartani...


Ezt te megmondod honnan is, Kőbánya-Alsorol...? És ha igen, akkor konkrétan milyen nem publikus információkból...?
:rolleyes:


Ennek se füle, se farka - ki beszélt itt Gripen eladásról? :confused:o_O
Ha valamibe szeretnél gyártani bármilyen alkatrészt ahhoz elöször a svédeknek el kell adni! Tudom hogy hol miért vesztett a gripen, de ez lényegen nem változtat, mégpedig nem lesznek más rendszeresítő országok! A brazilok messze vannak oda nem fogunk mi semmit adni még akkor se ha itt lesz nálunk bármilyen alkatrész gyártás / beszállítás! A két típus valóban nem a jó megoldás de nem nagy a mozgásterünk (gripen, F35 vagy a vegyes flotta átmenetileg)
A stílusból meg légyszíves vegyél vissza, nem kőbánya alsóról írok, mint ahogy én sem írtam neked semmi sértőt! Normális választ kérek ha ez nem megy a világ másik végéről akkor ne válaszolj!
 

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 893
7 166
113
Egyébként a saját témájához adtam hozzá, de szeretném itt is hozzáfűzni, mivel szerintem itt helyesebb. A Baykar vezérigazgatója egyetemi interjújában azt mondta: "A TB2 -t jelenleg 4 országba exportálják. Több mint 10 ország van folyamatban, a szerződéseik vagy befejeződtek, vagy hamarosan befejeződnek." Ez a 10 ország nem tartalmazza Lengyelországot sem. Nem meglepő, hiszen 10 magas szám, beleértve Magyarországot is.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 200
113
Az lesz vajon a harcjármű felújító iparunk?
Valószínűleg is. nem akarjuk állandóan németbe hurcibálni szerintem a leokat... és mivel a leora minden ráépített tudnunk kell azokat le és feltenni ki és beszerelni... :D az a4 eseink se fognak a végtelenségig a4 esek maradni pláne hogy az a4 egy évtizedig már nem üzemeltethető biztonsággal...

a németek e téren a képessége nem túl combos. de közbe egyre több modernizációs megrendelés fut be ami a jövőbe csak nőlni fog. rengeteg átépítésük lessz spec járművekre és mégtöbb újépítésű HK. az új projektjükröl nem is beszélve aminek ha beindul a gyártása a leo2 alól húzná ki a ffejlesztési kapacitást... amire még pár évtizedig szükség lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 899
123 227
113
Na akkor csak kijött, hogy a finnek nem üzemeltetnek 21 000 emberrel többszáz vasat, hanem évi 20 000-et kiképeznek (nekik nagyon jó soros rendszerük van) hogy a 300 000 ember meglegyen nekik amivel háborúban üzemeltetnek többszáz vasat.
 

anti70

Active Member
2019. október 3.
112
139
43
Miért kéne használt Leo?Kriss már többször leírta,hogy közel sem kerülne annyiba a második zászlóalj LeoA7+ mint az első.Nem azért nem rendeltünk többett mert nem volt rá pénz ha nem mert minden másra is kell.WC-től a padlásig.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 625
8 256
113
Hát ha a finn rendszer szintjét tudnánk hozni akkor tényleg megérné. De még rendet kell tenni a fejekben addig mire erről akár álmodhatunk is mivel a társadalom nem képes elviselni a gondolatát sem.
Jó lenne a finn rendszer, csak ott a hadsereg komoly, és presztízst jelent. Ott a sorkatonaság nem a fókázásban meg a piálásban merül ki.
Évtizedek kellenek, amíg az MH a régi sorkatonasági rendszer csődjét, értelmetlenségét feledtetni tudja.
Nem igazán mondjátok most sem, hogy a tartalékosok minőségi kikèpzést kapnának.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 200
113
Miért kéne használt Leo?Kriss már többször leírta,hogy közel sem kerülne annyiba a második zászlóalj LeoA7+ mint az első.Nem azért nem rendeltünk többett mert nem volt rá pénz ha nem mert minden másra is kell.WC-től a padlásig.
nem azt írtam hogy kell vagy nem kell. csupán hogy nincs kizárva...
(hát ha összejön hogy hazai gyárba történjen a leo2 modernizáció esetleg átépítés. anyagilag nem lenne elvetendő az a4 esek kipotlása és modernizálása.) egy komolyabb páncéloserő kiállításáhóz (am nem egy jelképes zl.) szükség is van 1 zászlóaljnyi harckocsira kiképzési és egyéb célzattal (és ott a műszerezettség a lényeg...és az ár ami így jóval barátibb lenne...) hisz az ellenerő se rohangálhat majd örökké a 72 vel... ahogy az altiszt tisztképzés is megfogja követelni a maga leo állományát és ha több zl van bizony a legénységnek sem lessz elég a csővázas... 2 vagy több modern harckocsi mellé elfér egy hasonlóan modern de olcsóbb gyakható zászlóaljnyi mennyiség... (és ugye a Mzár a pótlásra meg a demózások és a késszenlét...) de ez nagyon a jövő zenélye elösször ez induljon be ami van.
 
K

kamm

Guest
Ha valamibe szeretnél gyártani bármilyen alkatrészt ahhoz elöször a svédeknek el kell adni!
Nem kovetlek... az megvan, hogy az Aero mar Embraer beszállító és a svedekkel kozosen saját gyárat epitettek az E/F gyartasara odaat, ugye?

Tudom hogy hol miért vesztett a gripen, de ez lényegen nem változtat, mégpedig nem lesznek más rendszeresítő országok!
Akkor ujra: ezt te megis honnan tudod előre, Kőbánya-Alsorol?

FYI a következő 10-20 évben egy rakás helyen kell cserelni elöregedett orosz meg F5-szintu amerikai stb hulladékokat, simán befuthat akárhol, ahol az amerikaiak nincsenek eropozicioban.


A brazilok messze vannak oda nem fogunk mi semmit adni még akkor se ha itt lesz nálunk bármilyen alkatrész gyártás / beszállítás!
Marmint azon felul, hogy az Aero most is gyart az Embraernek pl az uj szallitogepunk rampajat es hasonlokat...?

A két típus valóban nem a jó megoldás de nem nagy a mozgásterünk (gripen, F35 vagy a vegyes flotta átmenetileg)
Anyagi öngyilkosság, teljesen értelmetlen elkepzeles.

A stílusból meg légyszíves vegyél vissza, nem kőbánya alsóról írok, mint ahogy én sem írtam neked semmi sértőt! Normális választ kérek ha ez nem megy a világ másik végéről akkor ne válaszolj!
A finn tenderhez képest te bizony Kőbánya-Alsorol irsz. En is.
Viszont en nem bocstkozom kategorikus kijelentesekbe a jövőről, plane nem mindenfele erv ill. magyarazat nélkül.
Ebben semmi sértő nincs, csak ezek a légből kapott "deklarált" jovobelatasok unalmasak és csak félreviszik a témát.