A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 711
6 511
113
Na :D visszatérve a tegnapi beszélgetésünkre Huszár , lássuk
Ha ilyen szoros lenne a határidő, akkor szépen elmennék a Brit Hadsereghez, és a korábban berendelt inkurencia pakknál eggyel nagyobb (értsd több elemű) csomagot rendelnék kezdetnek kb. 40-50.000 főre. Náluk még talán elsővonalas cucc is lenne ennyi... (most majdnem ennyivel csökkentik az aktív állományt)
Ez egy teljesen életképes ötlet lenne ha nem lenne kimondva hogy mindenképp a hazai ipart kéne nyomni, értem hogy ezzel nagyon nagyon hamar meglehetne oldani a felszerelés problémát de szerintem ez nem a helyes út, akkor már inkább néznék itthoni varrodákat és valahogy azokkal oldanám meg a kapacitásbeli problémát, mert ugyan itt:
A brit gyakorló meg már úgy sem lenne talán kirívó a MH-n belül a szemnek.
nagyon is igazad van ( ;) ) sőt még szimpi is volt a brit gyakorló ez megint csak egy egyszeri pénzkidobás lenne amiből amúgy az ország nem profitál, mondom mégegyszer, értem miért mondod ezt és szerintem jó ötlet csak bizonyos irányelveket muszáj figyelembe venni
Ha jövő tavaszra kell állnia egy teljes kiképző tábornak, akkor én azt szemrebbenés nélkül felhúznám a bakonyi kiképző terület valamelyik szegletében. Akár úgy is, hogy mondjuk a gyulafirátóti építkezés mellé telepítem (minden civil tiltakozás ellenére is!)
én erre azt mondtam bent hogy akkor már picit okosabban kéne fejleszteni és kihasználni a bakonyi kiképző területet, viszont
Hja és simán konténertábort pakolnék ki. Mondjuk a szétszerelt és áttelepített kiskunhalasi járványkórház (reméljük nem lesz már rá szükség) elemeinek felhasználásával.
én ezt csak vészmegoldásnak hagynám meg, hamar is meglehet oldani megfelelő tervezéssel és előkészülettel (és persze anyagi ráfordítással) hogy hamar (értsd 1-2 éven belül) normális "kiképző tábort" létrehozni
Az étkeztetést kezdetben kiadnám külsős cégnek. Nagy bizniszre lenne jelentkező - bőven!
A most beszerzésre kerülő Role 2-es kórházak meg mehetnének a területre. Ha már megvettük őket, akkor legyen haszna is.
egyetértünk
A fenti számokat (5-10.000 főt) 2 turnusra kell bontani (6-6 hónap), így csak fele mennyiségű emberről kell gondoskodni egyszerre.
Ezzel a probléma az hogy csak a kiképzés idejére látod velük az elhelyezési problémát, illetve ha vége a kiképzésnek utána hova rakod el őket? melyik alakulathoz? annak van olyan laktanyája ami elbír + 1-2-3.000 főt? vagy csak úgy gondolod hogy a teljes 6 hónapra egyhelyen tartod az egész társaságot? az megint csak nem jó mert makkor nincs helyed kiképzeni az önkéntes/hivatásos állományt, mert csak a "sorosoknak" csinálni egy kiképző bázist picit túlzásnak érzem
Szentendrének lenne olyan előnye, hogy az elhelyezkedése miatt talán könnyű lenne a kiképző állományt mindenhonnan összetrombitálni.
A kiképző állomány meg egy normális rendszerben oda megy ahol dolga van, nyilván ha van egy traning center ez egyszerűbb mert nem az alakulatoknál folyna a kiképzés
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 218
31 299
113
Hát,ami azt illeti,én még mindig az alapvető kérdésnél tartok.
Mire fejlesszünk haderőt?Mi lesz a haderő várható felhasználási területe,módja,feladata?Milyen háborúra kell leginkább számitani,felkésziteni?Miképpen lehet a reálisan várható feladatokra Mo erőforrás lehetőségeihez leginkább illeszkedő felépitésű hadszervezetet kialakitani?
Doktrina és koncepció.Ha ezek hibásak,akkor minden hibás ami ezekre épül.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 214
4 426
113
"– Egyrészt számítunk külföldi szakemberek és családjuk betelepülésére. Emellett már megindultak más cégek fejlesztési programjai is, melyek a már bejelentett védelmi ipari beruházásra települnek rá, szintén hasonló termékek gyártásával. Jelenleg tárgyalásban vagyunk a Dynamit Nobel vállalattal, amelyik egy izraeli tulajdonú hadiipari cég. Ők is ide szeretnék hozni gyártásukat, de tárgyalunk más cégekkel is – jegyezte meg Maróth Gáspár."

Milyen cégek jöhetnek szóba ?
A dinamit Nobel nem svéd cég??? Vagy svéd de Izraeli tulajdonban van?
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
A kulcsszó itt ez! Mivel JELENLEG nincs sorállomány, így ez nem is probléma.
Olyan dolgokról beszélgetünk amiket politikai akarat megléte esetén 1,5-2 éven belül lehet orvosolni.
Mutatok egy példát.
Tavaly december 15-e.
Ez pedig idei júniusi állapot:
20210629nemzeti-atletikai-stadion-2021-atletikai6.jpg

Azóta elkezdték beemelni a fémszerkezeteket (bal oldalon).
web-17_210712_dt--0217.jpg

Közben megépítettek egy vasúti felüljárót (középen, és jelenleg olyan szinten van, hogy elkezdték a HÉV-et visszaépíteni), valamint átépítettek egy hidat/felüljárót, és közműveket váltottak ki.
Szuper. és az az ilyen elképzelésedet a honvédelmi költségvetésből fizetnéd?
 

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
521
1 737
93
Versenyszférában sincs mögötte jogaszabály. Cégeredmény és értékelés függő.
Csak itt nem a kormány üt a hasára, hanem föntebb a táplálékláncban olyan 8-10 vezető aki a pénztömeget legörgeti hasraütés szerűen.
Egy komoly - mondjuk multi - cégnél a legritkább esetben döntenek ilyen hr kérdésekben hasraütésszerűen. Jó esetben még bónuszkiírás is van, vagy a kollektív szerződés tartalmazza a mértéket.

A közszféra azért rosszabb, mert ott nem minden ilyen jellegű döntés ésszerű, vagy legalábbis politikai ésszerűséget követ, így kiszámíthatalan.

Más; nagyon beégett itt ez a 100B HUF/laktanya költség itt. Én eléggé sokallom, honnan jön ki a számtan?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 386
120 621
113
Egy komoly - mondjuk multi - cégnél a legritkább esetben döntenek ilyen hr kérdésekben hasraütésszerűen. Jó esetben még bónuszkiírás is van, vagy a kollektív szerződés tartalmazza a mértéket.

A közszféra azért rosszabb, mert ott nem minden ilyen jellegű döntés ésszerű, vagy legalábbis politikai ésszerűséget követ, így kiszámíthatalan.

Más; nagyon beégett itt ez a 100B HUF/laktanya költség itt. Én eléggé sokallom, honnan jön ki a számtan?
Valaki megkereste az emésztő szervrendszere feletti bőrréteget és nagyobb sebességgel összeérintette a tenyerén található bőrréteggel ami így hanghatást eredményezett az elmozduló levegőmolekulák hatására és kiadta végeredményt :D
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 382
7 885
113
Na :D visszatérve a tegnapi beszélgetésünkre Huszár , lássuk

Ez egy teljesen életképes ötlet lenne ha nem lenne kimondva hogy mindenképp a hazai ipart kéne nyomni, értem hogy ezzel nagyon nagyon hamar meglehetne oldani a felszerelés problémát de szerintem ez nem a helyes út, akkor már inkább néznék itthoni varrodákat és valahogy azokkal oldanám meg a kapacitásbeli problémát, mert ugyan itt:

nagyon is igazad van ( ;) ) sőt még szimpi is volt a brit gyakorló ez megint csak egy egyszeri pénzkidobás lenne amiből amúgy az ország nem profitál, mondom mégegyszer, értem miért mondod ezt és szerintem jó ötlet csak bizonyos irányelveket muszáj figyelembe venni

én erre azt mondtam bent hogy akkor már picit okosabban kéne fejleszteni és kihasználni a bakonyi kiképző területet, viszont

én ezt csak vészmegoldásnak hagynám meg, hamar is meglehet oldani megfelelő tervezéssel és előkészülettel (és persze anyagi ráfordítással) hogy hamar (értsd 1-2 éven belül) normális "kiképző tábort" létrehozni

egyetértünk

Ezzel a probléma az hogy csak a kiképzés idejére látod velük az elhelyezési problémát, illetve ha vége a kiképzésnek utána hova rakod el őket? melyik alakulathoz? annak van olyan laktanyája ami elbír + 1-2-3.000 főt? vagy csak úgy gondolod hogy a teljes 6 hónapra egyhelyen tartod az egész társaságot? az megint csak nem jó mert makkor nincs helyed kiképzeni az önkéntes/hivatásos állományt, mert csak a "sorosoknak" csinálni egy kiképző bázist picit túlzásnak érzem

A kiképző állomány meg egy normális rendszerben oda megy ahol dolga van, nyilván ha van egy traning center ez egyszerűbb mert nem az alakulatoknál folyna a kiképzés
Szabadszállást reaktíválni kellene. Ugyan úgy mint 20-25 éve. Kiképző központra. Na hagyom is. Túl merész ötlet :(
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 366
14 359
113
Vagyis brutto 33k aminek elég fos adózása van és korlátozottan és limitáltan elosztható.
Ennyivel nem is számolok.
:D :rolleyes:

Aranyos.
Elöbb 12000ről beszéltél, most a 33 is kevés.

Ha laptopot/tabletet veszek 0 százalék az adó.

Ha a gyerek bölcsis/ovis/iskolai kiadásaira megy,akkor is 0 százalék.

Most csináltattuk a konyhánk.
4 héttel az új elött el kellett bontani a régit.
Addig minden nap rendeltünk kaját, rezsón melegítettük. :D

Vannak olyan oldalak a neten ahol sportruházatot tudsz venni bármelyik zsebből.
Előző 2 évben futócipőt/sapkát/övtáskát/melegítő így vettem.

Apartmant foglalni, ami nekünk megéri gyerekkel strandolás miatt simán lehet.

Megjegyzem amivel nem számolsz az több mint a magyar havi átlagbér. Azaz egy 13.havi bérre mondod, hogy nem tényező. :rolleyes:
 
T

Törölt tag 008

Guest
....
Elöbb 12000ről beszéltél, most a 33 is kevés.
....
Vannak olyan oldalak a neten ahol sportruházatot tudsz venni bármelyik zsebből.
Előző 2 évben futócipőt/sapkát/övtáskát/melegítő így vettem.

Apartmant foglalni, ami nekünk megéri gyerekkel strandolás miatt simán lehet.

Megjegyzem amivel nem számolsz az több mint a magyar havi átlagbér. Azaz egy 13.havi bérre mondod, hogy nem tényező. :rolleyes:
Az a brutto 33 az cafeteria függően olyan 15-22 000. Mivel covid miatt utazás kilőve, futárok nem szeretik a szép kártyát így sokat nem tudok vele csinálni.

Mondjuk ezzel a sport cucc vásárlással felizgattál, ennek lenne értelme. Hol?
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 711
6 511
113
Szabadszállást reaktíválni kellene. Ugyan úgy mint 20-25 éve. Kiképző központra. Na hagyom is. Túl merész ötlet :(
Én oda mást raknkék de akár , a lényeghez visszakanyarodva , mgint oda jutottunk hogy akarat kérdése lenne az egész , mondjukm most rendbetesznek pár laktanyát, Gyulafirátótnon is ha minden jól megy egy elég komoly komplexum lesz szóval becsüljük a kicsit
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 524
46 496
113
Ez egy teljesen életképes ötlet lenne ha nem lenne kimondva hogy mindenképp a hazai ipart kéne nyomni, értem hogy ezzel nagyon nagyon hamar meglehetne oldani a felszerelés problémát de szerintem ez nem a helyes út, akkor már inkább néznék itthoni varrodákat és valahogy azokkal oldanám meg a kapacitásbeli problémát, mert ugyan itt:
Ha elolvasod még egyszer a kommentem, akkor láthatod, hogy az inkurrencia felszerelést csak korlátozott kezdeti mennyiségnek venném (kb. 3-4 évre elegendő mennyiségben).
Oda is írtam, hogy ennyinek elégnek kell lennie a hazai termelés felfuttatásához. Nem mindegy, hogy mekkora biznisz van akkor, ha csak 25-30.000 állandó katonának kell gúnyát gyártani, vagy évente mondjuk 8-10.000 ovábbi soresznak kell mondjuk alapnak 2 gyakorlót legyártani. Ráadásul ha visszavezetik a soros rendszert, akkor legalább ez egy olyan folyamatos meló, amire már komoly kapacitásokat lehessen fejleszteni.
én ezt csak vészmegoldásnak hagynám meg, hamar is meglehet oldani megfelelő tervezéssel és előkészülettel (és persze anyagi ráfordítással) hogy hamar (értsd 1-2 éven belül) normális "kiképző tábort" létrehozni
Ha már 2 év lenne az kvártély kialakítására, akkor persze egészen más lehetőségek vannak.
Ezzel együtt is biztosan előregyártott rendszerekből építkeznék.

Ezzel a probléma az hogy csak a kiképzés idejére látod velük az elhelyezési problémát, illetve ha vége a kiképzésnek utána hova rakod el őket? melyik alakulathoz? annak van olyan laktanyája ami elbír + 1-2-3.000 főt? vagy csak úgy gondolod hogy a teljes 6 hónapra egyhelyen tartod az egész társaságot? az megint csak nem jó mert makkor nincs helyed kiképzeni az önkéntes/hivatásos állományt, mert csak a "sorosoknak" csinálni egy kiképző bázist picit túlzásnak érzem
Az utólagos elhelyezésre elvileg ugyan úgy konténer barakokat lehetne alkalmazni az alakulatoknál.
Természetesen értelmetlen lenne egy alapkiképző tábor mellett, a csapatoknak alapkiképzési feladatokat adni. Azaz megszűnne az ilyen irányú feladatuk.
Tehát aki szerződéses vagy hivatásos akar lenni, annak úgy is előbb ebbe az alapkiképző táborban kell letudni a képzést.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 366
14 359
113
Az a brutto 33 az cafeteria függően olyan 15-22 000. Mivel covid miatt utazás kilőve, futárok nem szeretik a szép kártyát így sokat nem tudok vele csinálni.

Mondjuk ezzel a sport cucc vásárlással felizgattál, ennek lenne értelme. Hol?
Én a legtöbb dolgot a play sport.hu /bestsport.hu oldalról rendeltem.

De van még pár oldal ahonnan lehet.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 366
14 359
113
Az a brutto 33 az cafeteria függően olyan 15-22 000. Mivel covid miatt utazás kilőve, futárok nem szeretik a szép kártyát így sokat nem tudok vele csinálni.

Mondjuk ezzel a sport cucc vásárlással felizgattál, ennek lenne értelme. Hol?
250000 szállásra,
97826 vendéglátásra.
Ennyit utaltak idén a 400000 bruttó ól.
Csak neked megnéztem. ;)
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 645
5 389
113
Az a brutto 33 az cafeteria függően olyan 15-22 000. Mivel covid miatt utazás kilőve, futárok nem szeretik a szép kártyát így sokat nem tudok vele csinálni.

Mondjuk ezzel a sport cucc vásárlással felizgattál, ennek lenne értelme. Hol?

Most nyâron belföldre miért nem tudod elhasználni szállásra? Rengeteg szállásadó elfogadja. Ráadásul bármelyik zsebből tudsz fizetni, nekünk pl szállásra jön a legtöbb, egész nyaralás alatt szállás zsebből kajáltunk több különböző étteremben. Ha rendelsz kaját, nem a futárnál kell fizetni vele, máris tudod használni. De mi rendszeresen fizetünk vele húsboltban, alapanyagért, aztán megy be a fagyóba későbbre. Igazából semmi nehézség sincs a Szépkártya elköltésben
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 185
10 941
113
A kulcsszó itt ez! Mivel JELENLEG nincs sorállomány, így ez nem is probléma.
Olyan dolgokról beszélgetünk amiket politikai akarat megléte esetén 1,5-2 éven belül lehet orvosolni.
Mutatok egy példát.
Tavaly december 15-e.
Ez pedig idei júniusi állapot:
20210629nemzeti-atletikai-stadion-2021-atletikai6.jpg

Azóta elkezdték beemelni a fémszerkezeteket (bal oldalon).
web-17_210712_dt--0217.jpg

Közben megépítettek egy vasúti felüljárót (középen, és jelenleg olyan szinten van, hogy elkezdték a HÉV-et visszaépíteni), valamint átépítettek egy hidat/felüljárót, és közműveket váltottak ki.

Ja, nagy találmány volt, vagy másfél éve nem jár a HÉV miatta rendesen.
 
  • Vicces
Reactions: Ocses

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 711
6 511
113
Ha elolvasod még egyszer a kommentem, akkor láthatod, hogy az inkurrencia felszerelést csak korlátozott kezdeti mennyiségnek venném (kb. 3-4 évre elegendő mennyiségben).
fair play ezt nem láttam , viszont még így is tartom azt hogy van egy irányelv, akármennyire is választanám az egyszerűbb megoldást mint Te és még páran egyébként
( pl amikor egy igen magas rangú vezetőt arról kell győzködni hogy ugyan ne Tibetből vagy honnan a tökömből hozassuk már a cuccainkat hanem gyártsuk már itthon , igaz hogy drágább de hosszútávon jobb)
és tényleg sokszor én is úgy gondolom hogy ilyen módon hamar meglehetne oldani, mint ahogy Te is írtad 3-4 év alatt, a felszerelés problémát, az irányelv más , ahhoz kell igazodni és abból kell kiindulni, ezért is írtam az itthoni varrodákat
Nem mindegy, hogy mekkora biznisz van akkor, ha csak 25-30.000 állandó
azt a "csak 25-30.000"-et sem tudjuk normálisan ellátni , akkor meg mit akarunk ? :D
vagy évente mondjuk 8-10.000 ovábbi soresznak kell mondjuk alapnak 2 gyakorlót legyártani. Ráadásul ha visszavezetik a soros rendszert, akkor legalább ez egy olyan folyamatos meló, amire már komoly kapacitásokat lehessen fejleszteni.
most is lehetne rá elég komoly kapacitást kiépíteni , 8-10.000 sorossal a jelenlegi rendszer ( még úgy is hogy veszel a Brittektől) úgy térdel le ahogy kell , SÖTT-nél letérdelt , aztán volt mennyi, 3-3500 a keretszám ha jól emlékszem

Azt akarom ezzel mondani hogy akármennyire is csúrjük-csavarjuk a dolgot a hazai kapacitás kiépítése/továbbfejlesztése/bővítése az egyetlen megoldás kb ami hpsszútávon egyszer majd elvezethet oda, hogy külszolgálatra nem 1 bakit fogsz kapni...
Tegyük fel akkor 24 jan1-től megint soroznánk, az a 2 év jelenleg nem elég de többet ér mintha külföldről berendelsz 30.000 szettet, ha ráfeküdnek szerintem 2 de max 3 év alatt nromálisan fel lehetne építeni ezt a dolgot ARRA hogy a mostaniakat ellássuk RENDESEN(!)
Ha már 2 év lenne az kvártély kialakítására, akkor persze egészen más lehetőségek vannak.
Ezzel együtt is biztosan előregyártott rendszerekből építkeznék.
az előregyártással nekem semmi gondom, sok haszna van , főleg hogy könnyen lehet másolni, engem aztán nem zavarna ha az összes laktanyánk hasonlítana

Az utólagos elhelyezésre elvileg ugyan úgy konténer barakokat lehetne alkalmazni az alakulatoknál.
Meh , ezt necces esetekben ahol szorít az idő eltudom fogadni, jelenleg (azt leszámítva hogy minden tegnapra kellett volna) nem ez a helyzet, én inkább azt mondom hogy MOST van rá pénz és ami mégfontosabb akarat is , még mindig lehetne több mindkettőből de legalább már van valamennyi, most nem szabad elkapkodni de eltökölni sem
Természetesen értelmetlen lenne egy alapkiképző tábor mellett, a csapatoknak alapkiképzési feladatokat adni. Azaz megszűnne az ilyen irányú feladatuk.
Tehát aki szerződéses vagy hivatásos akar lenni, annak úgy is előbb ebbe az alapkiképző táborban kell letudni a képzést.
csak így van értelme igen