A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 365
14 268
113
Most nem akarok megint a Mi-24 használhatatlansági vitába belemenni, mert jelenleg úgy néz ki, hogy lassan okafogyott az ügy.
Ugyanakkor ezzel a fenti állításoddal nagyon nem értek egyet.
Igenis van létjogosultsága a gépágyúnak is a harcmezőn. Egy lövész zászlóalj majdnem felét olyan járművek alkotják, amit a mai napig is szarrákap egy jól irányzott (ma már ugye komputer vezérelt) akár egy 20mm-es csökkentett energiájú lövéssorozat is.
Gyakorlatilag minden ami STANAG 5 alatt van, és még az efelettieknél is komoly borotválást rendez.
Ha az adott helikopteres szakaszt éppen egy logisztikai alegységre, vagy egy törzsre küldenek rá, akkor sokkal egy sima teherautóra is mehet a Hellfire, Brimstone, vagy a a Spike, de ez finoman szólva is pazarlás.
Nem véletlen, hogy megjelentek a gépágyús/géppuskás podok a piacon, valamint nem véletlen, hogy a Tiger esetében pl. csak a németek maradtak a gépágyú mellőzésénél.
Röhögnék, ha az MKIII-mal esetleg visszakerülnének - szigorúan csak az egységesítés okán :rolleyes: - a gépágyúk a gépre.
Senki sem a gépágyúk használhatóságát kérdőjelezi meg, hanem a helikopterek túlélőképességét az alkalmazási távolságon belül...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
érdekes, pont ezt hajtogatta valami nagyon fehér vadbarom nekem, Angliában, csak épp a lengyelekről. De te nem lehettál. angoltudás ugye..

xzekunder szégyenérzet -- szóval a zellen ellen helybenpörgő A4el és ide oda rallyzóPolarisokkal vesszük fel a harcot? Ezért propagandaförmedvényért valki pénzt kapott? jó hpgy nem tették a végére? "Cipőt a cipőboltból"
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 600
14 659
113
xzekunder szégyenérzet -- szóval a zellen ellen helybenpörgő A4el és ide oda rallyzóPolarisokkal vesszük fel a harcot? Ezért propagandaförmedvényért valki pénzt kapott? jó hpgy nem tették a végére? "Cipőt a cipőboltból"
Bocs, de megint nem értelek... o_O
A múltkorinál sem értettelek igazán.
Lehet bennem van a hiba...
Francia zászló alatt, használtam én is orosz, angol, magyar,stb felszerelést, sőtt nem csak Decathlonost, de Baumaxosat is. Nekem jó legyen, engem segítsen a feladat végrehajtásban.
Scott repeszmaszk, Oakley pormaszk, Surefire lámpa, Fischer síléc,Ruszki pamut alsó ruházat-zoknik, US csajka, Magyar kanálgép, Amcsi rezsó, Ipari sátorlap, Stanley szerszámok, Bushnell optikák, Husqvarna és Stihl fűrészek,stb...akkor kinevetjük a LE-t is?
A pk-im leszarták hogy mivel és hogyan csinálom, csak legyen a feladat végrehajtva. Válogassa össze a katona ami neki jó, ami segíti, mindegy hol gyártják. Szerintem.... persze lehet rosszul látom, vagy csak rossz helyeken jártam...
( Szemle az más...Amelyik katona szemlekész az nem harckész, amelyik katona harckész nem szemlekész.)
Ez meg egy videó, civileknek. Hol a gond?
Mit kellett volna beletenni hogy jó legyen?
Komolyan nem értem hol a szekunder szégyenérzet...
Ennyink van.
Pont.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 326
4 523
113
xzekunder szégyenérzet -- szóval a zellen ellen helybenpörgő A4el és ide oda rallyzóPolarisokkal vesszük fel a harcot? Ezért propagandaförmedvényért valki pénzt kapott? jó hpgy nem tették a végére? "Cipőt a cipőboltból"
Komolyan aggódom érted. Lehetetlen, hogy egészséges ember ennyire negatívan lát mindent.
Ha esetleg öngyilkosságon gondolkodnál kérlek ne tedd! Van segítség!!! Hidd el, hogy értékes ember vagy!

 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 016
123 883
113

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 326
4 523
113
Ne mondj neki ilyet még elhiszi a végén.
Magyarországon még mindig stigmatizálják a lelki betegségekben szenvedőket. Pedig orvosi segítséggel valamint rendszeres gyógyszer szedéssel meg egy ilyen komoly depresszió is kezelhető. Sztem támogassuk Zsoltit, és ne bélyegzzük meg őt. Sokáig engem is dühített de aztán arra gondoltam, egy féllábú embert sem rúgok fel mert előttem biceg.. inkább türelmet erőltetek magamra még ha nagyon sietek is. Ő lehet tudatában sincs annak, hogy valami nem stimmel. Mi itt egy nagy család vagyunk, hát forduljunk felé megértéssel és elfogadással. Bátorítsuk őt abban abban, hogy merjen segítséget kérni.
Őszintén írom.. remélem nem kapok érte bant…
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 676
19 060
113
Magyarországon még mindig stigmatizálják a lelki betegségekben szenvedőket. Pedig orvosi segítséggel valamint rendszeres gyógyszer szedéssel meg egy ilyen komoly depresszió is kezelhető. Sztem támogassuk Zsoltit, és ne bélyegzzük meg őt. Sokáig engem is dühített de aztán arra gondoltam, egy féllábú embert sem rúgok fel mert előttem biceg.. inkább türelmet erőltetek magamra még ha nagyon sietek is. Ő lehet tudatában sincs annak, hogy valami nem stimmel. Mi itt egy nagy család vagyunk, hát forduljunk felé megértéssel és elfogadással. Bátorítsuk őt abban abban, hogy merjen segítséget kérni.
Htk-s lelki segély szolgálat?! Amolyan kötetlen beszélgetős csoportterápiás?!
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Htk-s lelki segély szolgálat?! Amolyan kötetlen beszélgetős csoportterápiás?!
Sorry, de piszkosul nincs depresszióm, se, csak a szarra nem mondom hogy csokifagyi...

(már önmagában röhejes kicsit, amikor a fenti beszerzések mellett valaki a huszonegyedik századi hadseregéről beszél... basszus, jobb helyeken már ai vezette cuccok állnak készen a bevetésre,,,,)
most idetettál ezt a szánalmas propagandaizét, zéró reklémérékkel, csak egyetlen céllal: hogy a saját tábornak tolhassák a mantrát, Befelé szóló reklám, mindjárt a migánsos genderlobbis gyűlöletötpercek mellett...

na ez a kemény, nem a kád széle... Ennyit tud magából kierőlködni magából a honvédségi PR....2021 nyarán...
 
  • Vicces
Reactions: tomsinner

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 016
123 883
113
Sorry, de piszkosul nincs depresszióm, se, csak a szarra nem mondom hogy csokifagyi...

(már önmagában röhejes kicsit, amikor a fenti beszerzések mellett valaki a huszonegyedik századi hadseregéről beszél... basszus, jobb helyeken már ai vezette cuccok állnak készen a bevetésre,,,,)
most idetettál ezt a szánalmas propagandaizét, zéró reklémérékkel, csak egyetlen céllal: hogy a saját tábornak tolhassák a mantrát, Befelé szóló reklám, mindjárt a migánsos genderlobbis gyűlöletötpercek mellett...

na ez a kemény, nem a kád széle... Ennyit tud magából kierőlködni magából a honvédségi PR....2021 nyarán...
Azért a biztonság kedvéért szerintem fordulj egy dokihoz mert sanszos talál valamit (a gerinced nem fogja az felszívódott)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
hogy a saját tábornak tolhassák a mantrát, Befelé szóló reklám, mindjárt a migánsos genderlobbis gyűlöletötpercek mellett...
Ezt én nem értem. Te ezeket a mellékneveket folyamatosan magadra veszed.
Mondjuk úgy, hogy kezd azért kialakulni bennem egyfajta kép rólad. Sajnos elég vizuális típus vagyok... :)
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Ezt én nem értem. Te ezeket a mellékneveket folyamatosan magadra veszed.
Mondjuk úgy, hogy kezd azért kialakulni bennem egyfajta kép rólad. Sajnos elég vizuális típus vagyok... :)
huuhhhh,,, micsoda válasz....... de egy szóval nem cáfoltad hogy ez a reklámvalami úgy sz.r ahogy van... tessék találomra egy, hogyan csinálják a profik



 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
huuhhhh,,, micsoda válasz....... de egy szóval nem cáfoltad hogy ez a reklámvalami úgy sz.r ahogy van... tessék találomra egy, hogyan csinálják a profik



:)
Drága barátom!
Az ugye megvan, hogy a Tibi bá-s videóban egyetlen másodperc dedikált felvétel sincs. Egyszerűen a korábban forgatott nyersanyagokból vágtak össze valamit.

Ha a Magyar Honvédség összerakna egy olyan videót, amit belinkeltél, akkor te lennél az első aki itt - és minden egyébb fórumon - habzó szájjal hőzöngenél, hogy a te magyar adóforintjaidat (van ilyen? :cool:), csak ne költsék holmi elnyomó szervezet népszerűsítésére.