A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 065
2 566
113
Ha már annyira erőltetni akarják ezt az (ős)magyarkodást akkor bőven lett volna alkalmuk más sokkal jobban "hangzó" kifejezést találni,ezzel szemben sikerült az egyik legjobban "lejáratott" kifejezést kiválasztaniuk....
A Szittya a szkíta szóból ered, és csak a "nem nemzeti" oldal akarja lejáratni. Ideje új fényt adni neki.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 027
38 382
113
Magyar fejlesztésű PROTAR céldrón légvédelmi gyakorlathoz
62376951af297b3e7aab25b43ad62fed35b03a17.jpeg



Ő mintha lett volna Kecskeméten is...
Erre mivel lőnek? Mistral? Gidran 50-es?
 
W

Wilson

Guest
A Szittya a szkíta szóból ered, és csak a "nem nemzeti" oldal akarja lejáratni. Ideje új fényt adni neki.
Tökéletesen tisztában vagyok vele honnan ered a szittya szó(csak elég ránézni az avataromra:)),de hidd el nem ezzel fognak "új fényt adni neki":)
Amúgy ennek a szónak a nagyon idézőjeles "lejáratása", nem most kezdődött, elég csak Adyt idézni "Irán-szagú, szittya sereg".
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 506
93 737
113
Bár az ukránokra van kihegyezve, de sztem érdekes lehet.

A Baykar Defense török cég a közelmúltban azt mondta, hogy nem rendelkezik elegendő termelési kapacitással ahhoz, hogy teljesítse a Bayraktar TB2 UAV -k külföldi megrendeléseit.


Mondhatom, hogy néha nehézségeink vannak az összes megrendelés teljesítésével. A Baykar Makina nyereségének mintegy 70% -a származik exportból. Eddig több mint 10 exportszerződést írtunk alá " - mondta Bayraktar.

A Bayraktar TB2 nem az egyetlen drón, amelyet a török védelmi ipar épített, és egyre nagyobb az igénye. Így a Seljuk Bayraktar szerint több külföldi vásárló is kiemelt figyelmet szentel az Akinci drónnak - a Baykar Makina cég legújabb termékének -, miután az első ilyen típusú UAV -kat leszállították a török fegyveres erőknek.

A Baykar jelenleg havonta egy vagy két Akinci UAV gyártására képes; ezért az éves teljesítmény nem haladja meg a 24 ilyen drónt.


Akinciben ukrán motor.
A megállapodás részleteit egyelőre nem hozták nyilvánosságra, de emlékeztetni kell arra, hogy 2021. augusztus 29-én a török hadsereg hivatalosan megkapta a Baykar Makina által kifejlesztett legújabb drónt, Bayraktar Akinci néven, amely ukrán AI-450C-vel van felszerelve motorok.

 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Szittyák :cool:
Kövezzetek meg, nekem bejön!!! :D


A gyakorlaton az új koncepció alapján összeállított úgynevezett Szittya zászlóalj is kipróbálásra került. Ez tulajdonképpen egy lecsupaszított lövész zászlóalj. Az új szittya koncepció része, hogy minden szakaszban van 2 CarlGustaf páncéltörő, 2 db 6mm-es aknavető, és két mesterlövész.
d63cfb8a3bd00dd0c776f09b94324caa6a7e77c6.jpeg
Hááát ööö ez egy támogató rajos szakasznak tűnik nekem, de nem vagyok benne biztos hogy Vágner jól adja tovább a hallottakat. De mondjuk ez tényleg nem a hagyományos könnyűlövész rendszer. Az állványos 60-as aknavető (jelenleg csak ilyen van) minimum 3 ember. De inkább 4.
A felsorolt támogató fegyverek egyszerre egy időben nem lehetnek 1 rajba, mert az rohadt nagy súly lenne. Ez csak úgy lehetne, hogy a rendszeresített járművön viszi magával a raj. A benne szereplő emberek pedig minden fegyverre kiképzést kapnak.
Esetleg 2 fő mesterlövész+ 2x3 fő aknavető személyzet. A CG meg a kocsin utazik, és csak akkor kerül elő, ha szükséges.
A klasszikus könnyű lövész nincsen motorizálva. De ha mondjuk légi szállításúnak mondjuk ott is probléma ez a mennyiségű fegyver mozgatása.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and Hegylakó

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 305
93
Szittyák :cool:
Kövezzetek meg, nekem bejön!!! :D


A gyakorlaton az új koncepció alapján összeállított úgynevezett Szittya zászlóalj is kipróbálásra került. Ez tulajdonképpen egy lecsupaszított lövész zászlóalj. Az új szittya koncepció része, hogy minden szakaszban van 2 CarlGustaf páncéltörő, 2 db 6mm-es aknavető, és két mesterlövész.
d63cfb8a3bd00dd0c776f09b94324caa6a7e77c6.jpeg
A névre most nem reagálok,viszont a koncepció nekem nagyon tetszik. Ütőképes modern hadviselésre optimalizált. Olyan gerillaszerű,de nagyon hatékony ezzel a kiosztással....
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson