A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 591
79 782
113
Az, hogy nem plate carrier, hanem védőmellény (body armor) és náluk a még könnyebb még kisebb az ideális.
Igen én elég fontosnak tartom a tömeget. Persze védőmellény nélkül háborúzni marhaság 2021-ben (még ha ez is a leg komfortosabb) ,de azt gondolom,hogy LvL IV előre meg hátra bőven elég a lövészeknek is.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Ha valahol gyakori a határidőtúllépés az pontosan a hadiipar. Szerződésmódosításra is volna lehetőség. Pl. az angolok még talán örülnének is ha később szállítana a Hirtenberger. Jelenleg inkább tejre, kenyérre, üzemanyagra van szükségük mint AV-re, gránátokra.

Azért ne úgy kezdjük már a gyár átvételét, hogy a megvásárlás után pár évvel már baszunk minden szerződéses kötelességünkre!
A kapitalizmusban egy nemzetközi valuta ha tartod a szavad és ezt tudják rólad a partnereid.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and Pogány

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 658
19 016
113
Ez egy hibrid. Nagyobb,nehezebb de nagyobb felületen véd mint egy Plate Carrier de könnyebb,kisebb és kisebb felületen véd mint egy Body Armor
Köszi így értem! Magyar gyártmány! Minden szempontból! De attól még jó nem? Minőségére meg tartósságára leszek kíváncsi! A sisaknak nagyon örülök az nekem is tetszik!
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 952
123 557
113
Én nekem úgy tűnt ez plate carrier!
kz47zaxn4x231.jpg

Itt egy kis összehasonlítás, ez egy "tiszta" plate carrier.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85