A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Próbálom szélesiteni a látókörömet...akár az életem árán is :D
az oké de azért vannak bizonyos határok :D
Tessék :D
Látom Te is az emberiség végét akarod .... ettől az embertől egyszer még biztos leugrok a Lánchídról ...
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: Venom85 and Bálint

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 148
113
az oké de azért vannak bizonyos határok :D

Látom Te is az emberiség végét akarod .... ettől az embertől egyszer még biztos leugrok a Lánchídról ...
A lájkoló/kommentelő "bázisa" között szép számmal vannak leszerelt katonák, lehet az irigység beszél belőlük, hogy ezt a részét a honvédség történetének már nem élhették meg cégen belül. A többi meg nem ebbe a topikba tartozik... :D
 
W

Wilson

Guest
A lájkoló/kommentelő "bázisa" között szép számmal vannak leszerelt katonák, lehet az irigység beszél belőlük, hogy ezt a részét a honvédség történetének már nem élhették meg cégen belül. A többi meg nem ebbe a topikba tartozik... :D
Szerintem nagyon egyszerű a helyzet neki van egy véleménye a haderőfejlesztésről, és mindenki eldöntheti, hogy mennyire tartja relevánsnak a véleményét......
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
A lájkoló/kommentelő "bázisa" között szép számmal vannak leszerelt katonák, lehet az irigység beszél belőlük, hogy ezt a részét a honvédség történetének már nem élhették meg cégen belül. A többi meg nem ebbe a topikba tartozik... :D

Mennyi a like-ok száma?
Ez nekem mindig olyan misztikus fétis, mert ha valaki kap 50ezer gombmegnyomást, akkor az már elég jó érték szokott lenni. De nem éri el a magyar lakosság 1%-át. És emiatt nagyon könnyen lehet divatos csatornát csinálni nagyon szélsőséges hanggal. (Lásd: Gyíkember-hívők!)
Nem olvastam és nem is akarok olvasni tőle semmit. Már az is sok, ami ide HTKA-ra átszűrődik tőle. Ezt csak objektív megjegyzésnek szántam volna.

És még valami! Ha ő tényleg a pécsi laktanya pkh-ja volt, akkor az lenne igazán nagy szégyen számára, hogy ne lenne olyan leszerelt katona, aki egy húron pendül vele. Nagyon magányos élet lenne az, ha minimum az egykori beosztottjai nagy része nem próbálná meg követni őt és utólagos munkásságát, például.
Ettől még számomra nagyon nehezen értelmezhetőek azok a kijelentései, amik a ti tolmácsolásotokban át szokott szűrődni hozzám.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 513
93 748
113
Biztos nem lesz nyilvános bejelentés, de remélhetőleg lesz előrelépés a háttérben kaposvári Gidrán-Nomád gyár ügyben.

Megállapodás született arról, hogy a Török-Magyar Stratégiai Együttműködési Tanács következő ülése november 11-én Isztambulban kerül megrendezésre miniszterelnöki, elnöki szinten.
 
K

kamm

Guest
Nekem egy barátom ott volt tiszt. Azt mondta az öregre, amolyan okoskodó. Mindig is az volt, aktív korában is.
Hat ezt mondjuk en is megmondom mar annyibol is, mint amit olvastam tole eddig itt. :D
Az a tipus, aki nem lett alkimo, mint a regi tisztikar kb fele, ezert qrva okosnak gondolta magat a tobbiekhez kepest es keptelen elfogadni, hogy ezzel a qrva sok eszevel nem tud mit kezdeni, nem kell a seregnek... kellene neki valami hobbi, horgaszat, modellezes avagy napkozis tanar, ilyesmi. :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and honved

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 754
113
Hat ezt mondjuk en is megmondom mar annyibol is, mint amit olvastam tole eddig itt. :D
Az a tipus, aki nem lett alkimo, mint a regi tisztikar kb fele, ezert qrva okosnak gondolta magat a tobbiekhez kepest es keptelen elfogadni, hogy ezzel a qrva sok eszevel nem tud mit kezdeni, nem kell a seregnek... kellene neki valami hobbi, horgaszat, modellezes avagy napkozis tanar, ilyesmi. :cool:

Igazából az nem baj, ha egy egykori főtiszt akár szakmai véleményt is formál, adott dolgokról. Nála inkább abba látom a problémát, hogy lemaradt a tüzérségi technikák fejlettségének 80-as évekbeli szintjén. Pár éve még benéztem az indexre a fórumukra. Ott még mindig a D-20 tarackokkal történt lövészetekről elmélkedett. Feltételezem, PZH 2000 önjáró tarackok működéséről, technikai jellemzőiről, harcászati alkalmazásukról, már nem tud napra kész lenni. Ez sem lenne baj. Az viszont már az, hogy ennek ellenére, a bal oldal kedvelt katonai szakértője. Pontosabban, amikor balos tv-ben, rádióban, katonai ügyekben kell vélemény, akkor az öreget hívják szakérteni. Most akkor tessék elképzelni, itt ez a haderőfejlesztés, minden vonzatával. Aztán jönne egy kormányváltás ( remélem nem jön ) tavasszal és katonai kérdésekben, szakmailag, Kovács Gyula lenne a megmondóember, Vadai Ágnesnek. Ugye ???