A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 880
56 666
113
<blockquote rel="blogen"><blockquote rel="blitzkrieg">Az normális dolog, hogy a hadsereg költségvetésének a negyede erre megy el?

Mindenképp erre menne el, az teljesen mindegy, hogy katonai rendőrként, vagy FBÖ-két fizetjük az őrséget.</blockquote>
Mi a túrót kell őrizni? Képesség nincs, alig pár helyen van diszlokával a MH összes valódi harcértéket képviselő ereje.

Az ilyen számoknál érzem azt, hogy komolyan mondom, hogy szinte az egész Honvédséget fel kellene számolni a picsába - néhány egységet leszámítva - és szinte 0-ról felépíteni. Ezt a rendszert nem lehet megjavítani. Ez abnormális.

És ilyenre volt már példa valamelyik országban asszem a rendfenntartásnál.</blockquote>

Őrző képesség ?
( éjjel- nappal, minden időjàràsi körülményben)
 

erdifefe1

Active Member
2016. január 13.
246
220
43
Mán jöhetnek is a románok. :))
Ez a 2 zászlóalj szétbasz mindenkit..... :)))))))
Hagyjuk már ezt a hülyeséget az őrzővédőkkel!

<b>A bázisok védelme nem katonai feladat.</b>

A hadseregnek ez nem tartozik a profiljába, nem igényel semmilyen katonai képességet, ezért ezzel terhelni a katonákat olyan lenne, mintha lenne egy mercink és trágyát szállítanánk a bőrüléseken.

Egy újabb gyöngyszem blogentől..... :))) LOL.
Hát szerintem azt a pár bázist meg azt a nagyon kevés dolgot ami a bázisokon van, a katonáknak "valahogy" megkellene oldania az őrzést.Ahogy molni is említette,mit őriznek külsősökkel?? A 0 valós képességet? Erre baszarintanak el 40 milliárdot??? Amikor ezt a katonák is röhögve megcsinálnák? Fasza...
De amúgy molni igazad van,az egészet bekéne szüntetni a f@szba és 0 ról,alulról!!!! felépíteni az egészet.Kitalálni hogy milyen egységek lennének,milyen szervezeti felépítésben,lehetőleg minél kevesebb bázison,és az alapoktól felhúzni újra az egészet.Közlegénytől a tábornokig,nempedig fordítva!

Amúgy az ország védelme szempontjából melyik lenne hatásosabb egy Stryker dandár,vagy egy nehéz dandár harckocsikkal,ifv-kkel?
Nem a technikára gondolok elsősorban hanem a szervezeti felépítésre.Technika az lehet bármi.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Nem csinálnák a katonák. Már a határkerítés építésekor is megindult az elvándorlás. Nem erre szerződnek, nem erre képezzük őket milliókból, nem ez a szakmájuk. A cukrásszal nem ásatunk árkot, a kórházi nővérrel nem szereltetünk villanyt és az eje felderítővel nem őriztetünk laktanyát. Amúgy maga rendészet is egy szakma, amire a rendészeket alkalmazzuk.
 
M

molnibalage

Guest
Egy katonai objektum őrzése, ahol hadieszközök vannak, annak őrzése katonai feladat. A szarra sem jó lepusztult szarok őrzése nem katonai feladat.

Bocs, ahol az őrzései költség többet kerül, mint fajlagosan világ legdrágább vadászgépnek reptetése ott valami <b><i>NAGYON NINCS RENDBEN....</i></b>
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 912
123 334
113
Amúgy elég sok helyen a tartalékosok végzik az őrzést. Amúgy te fenntartanál egy alföldi régi inkurrencia lerakathoz egy külön alegységet? Úgy, hogy az ottani bázis 20 éve nem látott már katonát, csak televan vasakkal és azért őrzik, hogy amíg megy a cucc a kohóba ne lopják szét a neo norvégok.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Az őrzési költség konstans marad attól, ha az FBÖket állományba veszik. Szal nem értem molni demagógiáját.
 
M

molnibalage

Guest
Nem. Mi a fasznak őríznek valamit, aminek nincs értéke. Ha tényleg a védelm költségvetés negyede őrzésre meg el, akkor kérlek vezessétek már le, hogy mégis mi a búbánatos péklapátot kell őrizni évi soktíz milliárdból, mikor annyi a Honvédség technikája, ami kis túlzással összetolva két futballpályán elfér.

Hm...? Jó lenne már a fejekhez kapni, mert ez ultragáz....
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 912
123 334
113
Hát a 772 elszórt romos honvédségi ojjektumot meg roncstemetőt őrizzük. Hát mi mást? :D
 

erdifefe1

Active Member
2016. január 13.
246
220
43
Vitatkozni nem kezdek el.Csak annyit ehhez hozzáfűzni megint,hogy egy ilyen kicsi honvédségben,a 0 valós képességeket miért kell több tízmilliárdból őrizni??A lelakott,végtelenül elavult,szétkorhadt,rohadt épületeket,technikát miért kell sok tízmilliárdból őriztetni.???

A katonák nem a kerítésépítés miatt vándorolnak el,hanem azért mert amit kapnak fizetés gyanánt az az éhenhaláshoz is kevés!Nagy különbség.Vannak katona(volt katona) ismerőseim,egyiket se hallottam soha panaszkodni hogy kerítést kell építeni vagy árvíznél vagy bármilyen eseménynél kell pl segédkezni.Soha nem panaszkodtak! Viszont az ezért a munkáért kapott fizestés gyanánt annál inkább.Ne keverjük a szezont a fazonnal.

És egy kicsit ésszerűbb báziselosztásban(ergo kevesebb) igenis a katonák megtudnák oldani azt az őrzésnek nevezett dolgot...... Ha meg ezen évente többtízmilliárdot meglehet spórolni,amit felszerelésre,technikára lehetne költeni,no meg legfőképpen fizetésemelésre a legénységnél,én lefogadom bármibe, egy katona nemlenne aki panaszkodna azért mert őrizni kell a laktanyát.Ez hótziher!De aki jelenleg katonáskodik az javítson ki ha tévedek.Dudi pl,Te őriznéd a laktanyát ahol szolgálsz? A jelenleginél több fizetéssel a zsebedben,modern cuccokkal magadon,modern technikával a kézben? Modern technikából ejtőernyőzve,sok gyakorlatozással lövészetből stb.Panaszkodnál hogy alkalomadtán őrizni kell a laktanyát??
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Nem tudom miket őriznek, de mi azokról az objektumokról beszélünk, ahol katonák is vannak.
 

erdifefe1

Active Member
2016. január 13.
246
220
43
Rendes fizuval,rendes cuccokal,lefogadom egyik se meg se mukkanna hogy alkalomadtán őrizni kell az objektumot.

De ezis politika.Hogy mit őriznek ennyiért jelenleg? A nagy semmit.És kik végzik ezt az őrzést?A volt katona haverok privát őrző védő cégei.A honvédség a legnagyobb pénznyelő ahol ellehet susmákolni a tízmilliárdokat a haverok cégein keresztül.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 880
56 666
113
Blogen: Magas labdàt adtàl... :))
Egyszerüen nincs letszàm a laktanyàk 24/24 örzésére. Pont.

A cukràsztöl azonban elvàrhatò, hogy kitakaritsa a konyhàjàt, bezàrja az üzletet, àrusitsa is a tortàkat, elmossa az eszközeit.
A katonàtòl nem vàrom el, hogy tortàt süssön :)
A honvèdséghez meg még hiànyzanak ejjeli örök, takaritönénik, szobalànyok, pincérek stb. szerinted ?
Sùgd meg màr, mi a szakmàja az egyszerü honvèdeknek, ami megakadàlyoznà öket abban, hogy a szervezet mindennapi müködését is elvegezzék ? Mihelyt hazamennek, tudnak hàzat épiteni, kertészkedni, kocsit, villanyt szerelni, takaritani, fözni, stb. Tudtommal legtöbbjüknek van tanult szakmàja, nem lehetnek mind bölcsészek meg marketing menedzserek :)
(Nem csesztetni akarlak, de szerintem eldobtad ebben az ügyben kicsit a sulykot)

Nem arròl van szò, hogy a pilota àlljon éjjel a kapu elött!
Jelenleg reszben nyugdijasok vèdik a honvedség eszközeit.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 496
79 569
113
Gyűlölöm az őrséget de én is úgy gondolom,hogy katonáknak kell őrizni a katonai objektumokat.Félreértés ne essék a rendész is katona!!!De ha azt mondanák,hogy nekem kell lövész katonaként őrizni a laktanyát akkor azt csinálnám.Egyébként Kecsón Szolnokon biztosan és Szerintem Pápán is katonák őrzik a repteret.Egyébként nem biztos,hogy <b>sokkal</b> olcsóbb lenne mert a szolgálatokért plusz pénzt kapnak a katonák is és a szolgálat idejére teljes ellátást.Van véleményem a tartalékosokról és úgy általában az MH EI ZRT-ről de az nem ide való.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Ki szeretett volna Dana önjárót?

http://www.mortarinvestments.eu/products/jeeps,-trucks-a-motos-3/dana-shkh-77-6#currency=USD
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 047
18 733
113
A szabályzatokban anno, le volt fektetve, hogy egy laktanya körül milyen őrségnek kell lennie.
A felállított őrtornyok száma, max 7 volt, ennél több nem is lehetett sehol.
Egy dandár laktanyáját nem őrizte több ember, 24 órás szolgálatban, váltásban, mint kb., 20 fő, a kapuszolgálattal együtt.
Az őrszolgálatra történő felkészítés így kezdődött... (ma nem tudom hogy csinálják...)
" Az őrszolgálat kötött formájú harcfeladat."
Amennyiben ma is ez van a szabályzatban, akkor azt hogy látja el a civil cég ?
Illetve nem Hende öltöztette be őket, hogy "védelmi tartalékosok" ?
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 445
23 606
113
A honvédségi objektumok civil őrzésével kapcsolatban ugye az csak az én tévképzetem, hogy sokcsillagosok korkedvezményes nyugdíjasként őrző-védő céget alapítanak majd jó pénzért megnyerik a HM-től az őrzést?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 258
68 061
113
Rendes fizuval,rendes cuccokal,lefogadom egyik se meg se mukkanna hogy alkalomadtán őrizni kell az objektumot.

De ezis politika.Hogy mit őriznek ennyiért jelenleg? A nagy semmit.És kik végzik ezt az őrzést?A volt katona haverok privát őrző védő cégei.A honvédség a legnagyobb pénznyelő ahol ellehet susmákolni a tízmilliárdokat a haverok cégein keresztül.

Ott a pont. Én speciel sorállománnyal őriztetném. Őrszázad minden objektumba. 5 csoportttal, pk-val eggyütt kb 25/fő/csoport. Fél év kiképzés után, addig nem. Évtizedekig jó volt, békeidőben megfelel.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 880
56 666
113
A honvédségi objektumok civil őrzésével kapcsolatban ugye az csak az én tévképzetem, hogy sokcsillagosok korkedvezményes nyugdíjasként őrző-védő céget alapítanak majd jó pénzért megnyerik a HM-től az őrzést?

Hogy gondolhatsz ilyet ? Szégyeld magad! :))
 
M

molnibalage

Guest
<blockquote rel="erdifefe1">Rendes fizuval,rendes cuccokal,lefogadom egyik se meg se mukkanna hogy alkalomadtán őrizni kell az objektumot.

De ezis politika.Hogy mit őriznek ennyiért jelenleg? A nagy semmit.És kik végzik ezt az őrzést?A volt katona haverok privát őrző védő cégei.A honvédség a legnagyobb pénznyelő ahol ellehet susmákolni a tízmilliárdokat a haverok cégein keresztül.

Ott a pont. Én speciel sorállománnyal őriztetném. Őrszázad minden objektumba. 5 csoportttal, pk-val eggyütt kb 25/fő/csoport. Fél év kiképzés után, addig nem. Évtizedekig jó volt, békeidőben megfelel. </blockquote>

Továbbra sem értem, hogy mi az a sok szirszar, amit őrizni kéne. Könyörgöm, 3-4k-s fős harcoló állományról beszélnük szinte 0 technikával.

A sorkatonaságot meg felejtsük már el....