A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 080
124 366
113
Hát amúgy mivel főként biztonságpolitikai térfélen ténykedik nem is biztos, hogy szüksége van rá. Ahhoz amit csinál biztos, hogy ért és az biztos, hogy nem hülye mivel ilyen akadémikus teljesítményt sem sokan képesek felmutatni. Amúgy nem az önéletrajz miatt ment, hanem mert van jópár olyan nemzetközi tanfolyam és beosztás amihez követelmény a missziós szolgálat.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 907
80 526
113
Rendes hadseregben aki nem járta végig a szamárlétrát harcolóknál nem jut ilyen magas pozícióba.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 083
18 833
113
Idézek Kovács Gyulától, az Indexről.
Mai kommentje, a Honvédséggel kapcsolatban, talán ide is vág...

<i>"A seregen belülről nem lehet változtatni, mert a vízfej haszonélvezője a torz struktúrának, a végrehajtók érdekérvényesítő képessége tendál a nulla felé. A sereget csak úgy lehet átalakítani, ahogy az NDK Nemzeti Néphadseregéből Bundeswehr alakulatokat gyártottak: cselekvőképességet kizáró gondnokság alá helyezés, a mentornak nincs visszapofázás, másfél év és kész."</i>
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Az AMD-65 gépkarabélyt se feletsd el.
600.000-et gyártottunk le belőle a Néphadseregnek.
Pár tízezer mehetett külföldre, illetve ajándékoztunk el 20.000-et Afgániba.
Ebből is százezres tétel lehet még itthon raktáron.

Nem feletem' (Donnie Brasco amúgy, vagy csak elírás? :D ). De én az AMD-t nem sokba nézem... Tipikusan olyan példa, amikor "mi jobban tudjuk", aztán... Hááát, egy, az AK-variánsoknál rosszabb született.


Az AEK a kezdet kezdetén is 3 féle tüzelési móddal bírt :)
Az új gyártásúak szerelék sínes tokfedéllel készülnek és ezek is tudják használni a 60 lőszeres 4 soros "koporsó" tárakat.
Egyedül a 6.5 Grendel nem teljesült még a kívánságaid közül!

Nem tudom miért rémlett úgy, hogy az AEK csak 2 (egyes és sorozat) tüzelési móddal rendelkezik...
Nekem még az előagy mérete és kialakítása nem tetszik... Kicsit lehetne hosszabb. És mellső markolat illesztési lehetősége nálam követelmény! :D
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
<blockquote rel="honved">
Az AMD-65 gépkarabélyt se feletsd el.
600.000-et gyártottunk le belőle a Néphadseregnek.
Pár tízezer mehetett külföldre, illetve ajándékoztunk el 20.000-et Afgániba.
Ebből is százezres tétel lehet még itthon raktáron.

Nem feletem' (Donnie Brasco amúgy, vagy csak elírás? :D ). De én az AMD-t nem sokba nézem... Tipikusan olyan példa, amikor "mi jobban tudjuk", aztán... Hááát, egy, az AK-variánsoknál rosszabb született.


Az AEK a kezdet kezdetén is 3 féle tüzelési móddal bírt :)
Az új gyártásúak szerelék sínes tokfedéllel készülnek és ezek is tudják használni a 60 lőszeres 4 soros "koporsó" tárakat.
Egyedül a 6.5 Grendel nem teljesült még a kívánságaid közül!

Nem tudom miért rémlett úgy, hogy az AEK csak 2 (egyes és sorozat) tüzelési móddal rendelkezik...
Nekem még az előagy mérete és kialakítása nem tetszik... Kicsit lehetne hosszabb. És mellső markolat illesztési lehetősége nálam követelmény! :D


</blockquote>

Lehet hogy sz*r az AMD, de engem milyen nyugodtsággal töltene már el, ha lenne egy legálisan tartott a szekrényben. Sőt, egy elb*szott PA-nak is örülnék. Tartalékosoknak nem is nagyon kéne jobb. A CGB-n sűrűn beszélgettünk a slovenska vojskáról az utóbbi időkben, ott a szlovén tartalékosok is jugó AK-kal feszítenek, meg a régi gyakorlóban. Simán jó lenne a régi boci meg a régi karabély is a tartaléknak, a jobbat meg kapja meg a 4000-fős "harcoló" állomány.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
Nem olyan rossz az AMD sem, leszámítva a válltámaszt és a mellső markolatot.
Azonban már találtak rá megoldást:
http://www.shootingpress.com/hu/amd-subcompact/

Ilyen formában tökéletes lenne a területvédelemre. Sőt beépített területeken a mérete miatt jobb lehet az AK-63-nál.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
<blockquote rel="wolfram"><blockquote rel="honved">
Az AMD-65 gépkarabélyt se feletsd el.
600.000-et gyártottunk le belőle a Néphadseregnek.
Pár tízezer mehetett külföldre, illetve ajándékoztunk el 20.000-et Afgániba.
Ebből is százezres tétel lehet még itthon raktáron.

Nem feletem' (Donnie Brasco amúgy, vagy csak elírás? :D ). De én az AMD-t nem sokba nézem... Tipikusan olyan példa, amikor "mi jobban tudjuk", aztán... Hááát, egy, az AK-variánsoknál rosszabb született.


Az AEK a kezdet kezdetén is 3 féle tüzelési móddal bírt :)
Az új gyártásúak szerelék sínes tokfedéllel készülnek és ezek is tudják használni a 60 lőszeres 4 soros "koporsó" tárakat.
Egyedül a 6.5 Grendel nem teljesült még a kívánságaid közül!

Nem tudom miért rémlett úgy, hogy az AEK csak 2 (egyes és sorozat) tüzelési móddal rendelkezik...
Nekem még az előagy mérete és kialakítása nem tetszik... Kicsit lehetne hosszabb. És mellső markolat illesztési lehetősége nálam követelmény! :D


</blockquote>

Lehet hogy sz*r az AMD, de engem milyen nyugodtsággal töltene már el, ha lenne egy legálisan tartott a szekrényben. Sőt, egy elb*szott PA-nak is örülnék. Tartalékosoknak nem is nagyon kéne jobb. A CGB-n sűrűn beszélgettünk a slovenska vojskáról az utóbbi időkben, ott a szlovén tartalékosok is jugó AK-kal feszítenek, meg a régi gyakorlóban. Simán jó lenne a régi boci meg a régi karabély is a tartaléknak, a jobbat meg kapja meg a 4000-fős "harcoló" állomány.</blockquote>

A semminél bármi jobb. De ha van AK-47 (AK-63), akkor inkább azt szerintem. :)




Nem olyan rossz az AMD sem, leszámítva a válltámaszt és a mellső markolatot.
Azonban már találtak rá megoldást:
http://www.shootingpress.com/hu/amd-subcompact/

Ilyen formában tökéletes lenne a területvédelemre. Sőt beépített területeken a mérete miatt jobb lehet az AK-63-nál.

Jahh, végül is nem rossz, ha úgy nézzük... De ha van jobb, akkor erőltetni nem kéne. Inkább már az AK-63D.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 083
18 833
113
Nem olyan rossz az AMD sem, leszámítva a válltámaszt és a mellső markolatot.
Azonban már találtak rá megoldást:
http://www.shootingpress.com/hu/amd-subcompact/

Ilyen formában tökéletes lenne a területvédelemre. Sőt beépített területeken a mérete miatt jobb lehet az AK-63-nál.

Nagyon szerettem az AMD-t. Könnyű volt, praktikus, egyszerű és jó volt vele lőni.
Szórása sorozatlövésnél 300-ig, nem volt rosszabb mint a hosszabb csővel rendelkező AK fegyvereké.
600.000 db-ot gyártottunk és tartottunk rendszerben, tartalékban, a Honvédségnek.
Illetve a rendőrségnél a mai napig van, elméletileg.
Az egyik legjobb AK verzió volt szerintem a keleti blokkban.
Sajnálom hogy kivonták és nem ezt a fegyvert korszerűsítettük Honvédségi igények szerint.
Raktárakban ma is lehet néhány százezer db, itthon még, talán.
Adtunk el belőle 1990 előtt is, Afgániba ment 20.000 ajándékba.
Mennyi mehetett ki még különféle csatornákon, hát passz....
A fegyver időtállóságát erősíti, hogy Amerikában az egyik legnépszerűbb AK verzió, a Magyar AMD-65.
 

telak

Member
2013. június 26.
367
5
18
Idézek Kovács Gyulától, az Indexről.
Mai kommentje, a Honvédséggel kapcsolatban, talán ide is vág...

<i>"A seregen belülről nem lehet változtatni, mert a vízfej haszonélvezője a torz struktúrának, a végrehajtók érdekérvényesítő képessége tendál a nulla felé. A sereget csak úgy lehet átalakítani, ahogy az NDK Nemzeti Néphadseregéből Bundeswehr alakulatokat gyártottak: cselekvőképességet kizáró gondnokság alá helyezés, a mentornak nincs visszapofázás, másfél év és kész."</i>

Ezzel a legmélyebben egyet kell értsek, sajnos erre az esély gyök 0. Az NDK megszünése kellett nekik is, nálunk meg esély sincs egy "rendszerváltásnak", a jelenlegi politikai rendszernek meg jó ez ahogy van.
Egyébként szerintem a legjobb elgondolás az lenne ha mondjuk az amerikai tengerészgyalogság (Bocsássátok meg bűneim) hitvallása szerint alakítanánk ki a saját honvédségünket, vagyis "mindenki tengerészgyalogos".
Úgy tudom minden szolgálatot teljesítő ugyan azt a kiképzést kapja, és ugyan úgy készségfelújítókon kell átesni időről időre mindenkinek, akár harcoló alakulatnál van, akár hadtápos, akár lokátorkezelő, vagy épp vizes fiú a hadügyminisztériumban.
Tiszt és legénység ugyan azon követelményeket kell végigcsinálni, és csak ezek után való a specializációjuk.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
<i>"Sajnálom hogy kivonták és nem ezt a fegyvert korszerűsítettük Honvédségi igények szerint."</i>

Ez pedig eléggé bejövős... Ezt nem használja senki?

AMD%E2%80%9365
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 907
80 526
113
Sokat.2kg-val nehezebb a modifikált AK minta normál és még nincs rajta a gránátvető csak az optika a sínek és a red dot.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
<blockquote rel="tomsinner"><blockquote rel="wolfram"><blockquote rel="honved">
Az AMD-65 gépkarabélyt se feletsd el.
600.000-et gyártottunk le belőle a Néphadseregnek.
Pár tízezer mehetett külföldre, illetve ajándékoztunk el 20.000-et Afgániba.
Ebből is százezres tétel lehet még itthon raktáron.

Nem feletem' (Donnie Brasco amúgy, vagy csak elírás? :D ). De én az AMD-t nem sokba nézem... Tipikusan olyan példa, amikor "mi jobban tudjuk", aztán... Hááát, egy, az AK-variánsoknál rosszabb született.


Az AEK a kezdet kezdetén is 3 féle tüzelési móddal bírt :)
Az új gyártásúak szerelék sínes tokfedéllel készülnek és ezek is tudják használni a 60 lőszeres 4 soros "koporsó" tárakat.
Egyedül a 6.5 Grendel nem teljesült még a kívánságaid közül!

Nem tudom miért rémlett úgy, hogy az AEK csak 2 (egyes és sorozat) tüzelési móddal rendelkezik...
Nekem még az előagy mérete és kialakítása nem tetszik... Kicsit lehetne hosszabb. És mellső markolat illesztési lehetősége nálam követelmény! :D


</blockquote>

Lehet hogy sz*r az AMD, de engem milyen nyugodtsággal töltene már el, ha lenne egy legálisan tartott a szekrényben. Sőt, egy elb*szott PA-nak is örülnék. Tartalékosoknak nem is nagyon kéne jobb. A CGB-n sűrűn beszélgettünk a slovenska vojskáról az utóbbi időkben, ott a szlovén tartalékosok is jugó AK-kal feszítenek, meg a régi gyakorlóban. Simán jó lenne a régi boci meg a régi karabély is a tartaléknak, a jobbat meg kapja meg a 4000-fős "harcoló" állomány.</blockquote>

A semminél bármi jobb. De ha van AK-47 (AK-63), akkor inkább azt szerintem. :)




Nem olyan rossz az AMD sem, leszámítva a válltámaszt és a mellső markolatot.
Azonban már találtak rá megoldást:
http://www.shootingpress.com/hu/amd-subcompact/

Ilyen formában tökéletes lenne a területvédelemre. Sőt beépített területeken a mérete miatt jobb lehet az AK-63-nál.

Jahh, végül is nem rossz, ha úgy nézzük... De ha van jobb, akkor erőltetni nem kéne. Inkább már az AK-63D.</blockquote>

Csak a pontosság kedvéért, hazai típusszámmal az Ak-47 az az AK-55. Az AK-63 már AKM.
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Ez az AMD korszerűsítés...
Legalább a rendőrség miért nem korszerűsíti a raktáron lévő készletét? Ritkán kell nekik, de amikor kell, akkor kell, és nem mindegy mivel rohangálnak a rendőrök,, Cserélni a raktáron lévő óriási mennyiségű AMD-állományt sosoem fogják(ezt a korszerűsítést látva nem is kell, hisz sokévente egyszer kell csak elővenni), legalább hozzák fel egy szintre, amivel több esélyel mehetne neaddisten a rongyfejűek ellen.