A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 652
55 301
113
Gondolom, ez érdekelhet benneteket:
Anyagiak az osztràk Bundesheer- nél.
Megnőtt a sorkötelezettek között az érdeklődés a szerződéses katonasàg utàn.
A stàjerorszàgi Jägerbatallion 18- nàl a 6 hónapos hadkötelezettség utàn a 200 leszerelő sorkatona közül 74 ( köztük 2 nő) jelentkezett szerződéses szolgàlatra( ez hatàrozott idejű 2-24 hónapig). Az alapbèr a 18/19 éveseknek brutto eur 1590/ hó. Ha bevetésre kerülnek a déli hatàrnàl ( zöld hatàron őrjàrat, rendőrsének segítés a hatàràtkelőknél, migrànsok ellàtàsa, szàllitàsa stb.), akkor ehhez jön eur 1180 pótlék. Az igy brutto eur 2770- ből netto eur 1870 marad ( szja, nyugdij és betegbizt levonàsa utàn)
Ezzel szemben egy óvodai gyermeknevelő kikèpzès utàn 19 évesen eur 1400-at keres netto.
Sok èrettségiző "bedob " 6-12 hónapot, mielőtt egyetemre megy, hogy keressen egy kis pénzt az egyetemhez. Aki nem akar tovàbb tanulni, annak is jó ez a jövedelem, tekintettel az egyre rosszabbodó munkapiaci lehetőségekre. Ausztriàban jelenleg 490 000 bejelentett munkanèlküli van.
Ebben nincsen benne kb 40-50000 ember, akik " tovàbbképzésben" van a munkahivatalnàl. Ezek elèg ertelmetlen, pàrhonapos kurzusok, ahol pl. önéletrajzot tanitanak irni. A lényeg, hogy ne jelenjenek meg a munkanélküliségi statisztikàban.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 844
65 521
113
10 éve ha jól emlékszem az osztrák sorosnak 300 euró volt a zsoldja, annyi mint az én hivatásosi fizetésem. :)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 844
65 521
113
Ki szeretett volna Dana önjárót?

http://www.mortarinvestments.eu/products/jeeps,-trucks-a-motos-3/dana-shkh-77-6#currency=USD

DANA SHKH-77
Ár:
$ 19 482 ?

Még ha 35 éves és gittelni való van rajta ennyiért még aknavetőt se adnak. A 6 db D-20 hol van ettől?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Újabb tábornokkal lett több a Honvédségnél.
Bár a nacionáléja alapján, egy ígéretes ember lehet, talán.
Na, majd eltűnik Ő is a mennyiségi süllyesztőben.

http://www.honvedelem.hu/cikk/55603_dandartabornoki_kinevezes
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 844
65 521
113
Porkoláb Imre a Kossuth Lajos Katonai Főiskolán felderítőtiszt szakon diplomázott. 1994-ben elvégezte a 270 éves múlttal rendelkező Sandhursti Királyi Katonai Akadémiát (Royal Military Academy Sandhurst), és közel 50 nemzet képviselői közül elnyerte a legjobb hallgatónak kijáró, a királynő által adományozott tiszti pálcát (Cane of Honor). Hazatérve felderítőtisztként szolgált, tagja volt a hazánk NATO-tagságát előkészítő NATO Euroatlanti Integrációs Munkacsoportnak, majd a Honvédelmi Minisztérium integrációs ügyekért felelős védelempolitikai helyettes államtitkár titkáraként, később a Magyar Honvédség vezérkari főnökének adjutánsaként folytatta munkáját.



1999-ben diplomát szerzett a Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetem nemzetközi kapcsolatok szakán, majd summa cum laude minősítéssel elvégezte a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem katonai vezető kiegészítő szakát. 2003-ban hadszíntéri szolgálaton részt vett az Iraki Szabadság műveletben. 2004-től a Magyar Honvédség különleges műveleti képességének megalakításában tevékenykedett. Magyarországról elsőként diplomát szerzett a gerilla-hadviselés és terrorizmus elleni harc szakirányon az Egyesült Államok Haditengerészeti Posztgraduális Iskolájában.

2007-től az MH Összhaderőnemi Parancsnokságon szolgált a különleges műveleti részleg vezetőjeként. 2009-ben Afganisztánban a NATO különleges műveleti parancsnokságon szerzett további műveleti tapasztalatokat, majd hazatérve az MH 34. Bercsényi László Különleges Műveleti Zászlóalj parancsnokává nevezték ki. 2010-ben doktori fokozatot szerzett a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemen, 2015-ben pedig a Harvard Egyetem felsővezetői tanfolyamát (nemzetközi biztonságpolitika szakon) végezte el.

2011 júliusától az egyesült államokbeli NATO Szövetséges Transzformációs Parancsnokságon teljesített szolgálatot a Magyar Honvédség Nemzeti Összekötő Képviselet vezetőjeként. 2015. július óta a NATO Szövetséges Transzformációs Parancsnokság parancsnokának (SACT) képviselőjeként a Pentagonban dolgozik, ahol az amerikai egyesített vezérkarral, a védelmi minisztériummal, illetve a Washingtonba települt kiemelt kutatóintézetekkel tartja a kapcsolatot.

Hát nem tudom, nagyon törtető egy karrierista szvsz. Az utóbbi 20 évben csak az iskolapadot koptatta, Irakba is csak azért ment nyakam rá hogy jól mutasson az önéletrajzában. Elég komoly hátszele is lehet, nem lesz mindenkiből 25-30 évesen vezérkari főnöki adjutáns. Ez is csak egy aktakukac, tényleges harctéri gyakorlat nélküli tábornok.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 652
55 301
113
Csodàlkozom, hogy valós harci és csapatbeli tapasztalat nèlkül igy lehet karriert csinàlni. Biztos egy intelligens pacàk, de megàllta valaha is a helyét bevetésen ?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 273
120 079
113
Hát amúgy mivel főként biztonságpolitikai térfélen ténykedik nem is biztos, hogy szüksége van rá. Ahhoz amit csinál biztos, hogy ért és az biztos, hogy nem hülye mivel ilyen akadémikus teljesítményt sem sokan képesek felmutatni. Amúgy nem az önéletrajz miatt ment, hanem mert van jópár olyan nemzetközi tanfolyam és beosztás amihez követelmény a missziós szolgálat.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 356
77 035
113
Rendes hadseregben aki nem járta végig a szamárlétrát harcolóknál nem jut ilyen magas pozícióba.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Idézek Kovács Gyulától, az Indexről.
Mai kommentje, a Honvédséggel kapcsolatban, talán ide is vág...

<i>"A seregen belülről nem lehet változtatni, mert a vízfej haszonélvezője a torz struktúrának, a végrehajtók érdekérvényesítő képessége tendál a nulla felé. A sereget csak úgy lehet átalakítani, ahogy az NDK Nemzeti Néphadseregéből Bundeswehr alakulatokat gyártottak: cselekvőképességet kizáró gondnokság alá helyezés, a mentornak nincs visszapofázás, másfél év és kész."</i>
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Az AMD-65 gépkarabélyt se feletsd el.
600.000-et gyártottunk le belőle a Néphadseregnek.
Pár tízezer mehetett külföldre, illetve ajándékoztunk el 20.000-et Afgániba.
Ebből is százezres tétel lehet még itthon raktáron.

Nem feletem' (Donnie Brasco amúgy, vagy csak elírás? :D ). De én az AMD-t nem sokba nézem... Tipikusan olyan példa, amikor "mi jobban tudjuk", aztán... Hááát, egy, az AK-variánsoknál rosszabb született.


Az AEK a kezdet kezdetén is 3 féle tüzelési móddal bírt :)
Az új gyártásúak szerelék sínes tokfedéllel készülnek és ezek is tudják használni a 60 lőszeres 4 soros "koporsó" tárakat.
Egyedül a 6.5 Grendel nem teljesült még a kívánságaid közül!

Nem tudom miért rémlett úgy, hogy az AEK csak 2 (egyes és sorozat) tüzelési móddal rendelkezik...
Nekem még az előagy mérete és kialakítása nem tetszik... Kicsit lehetne hosszabb. És mellső markolat illesztési lehetősége nálam követelmény! :D
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
<blockquote rel="honved">
Az AMD-65 gépkarabélyt se feletsd el.
600.000-et gyártottunk le belőle a Néphadseregnek.
Pár tízezer mehetett külföldre, illetve ajándékoztunk el 20.000-et Afgániba.
Ebből is százezres tétel lehet még itthon raktáron.

Nem feletem' (Donnie Brasco amúgy, vagy csak elírás? :D ). De én az AMD-t nem sokba nézem... Tipikusan olyan példa, amikor "mi jobban tudjuk", aztán... Hááát, egy, az AK-variánsoknál rosszabb született.


Az AEK a kezdet kezdetén is 3 féle tüzelési móddal bírt :)
Az új gyártásúak szerelék sínes tokfedéllel készülnek és ezek is tudják használni a 60 lőszeres 4 soros "koporsó" tárakat.
Egyedül a 6.5 Grendel nem teljesült még a kívánságaid közül!

Nem tudom miért rémlett úgy, hogy az AEK csak 2 (egyes és sorozat) tüzelési móddal rendelkezik...
Nekem még az előagy mérete és kialakítása nem tetszik... Kicsit lehetne hosszabb. És mellső markolat illesztési lehetősége nálam követelmény! :D


</blockquote>

Lehet hogy sz*r az AMD, de engem milyen nyugodtsággal töltene már el, ha lenne egy legálisan tartott a szekrényben. Sőt, egy elb*szott PA-nak is örülnék. Tartalékosoknak nem is nagyon kéne jobb. A CGB-n sűrűn beszélgettünk a slovenska vojskáról az utóbbi időkben, ott a szlovén tartalékosok is jugó AK-kal feszítenek, meg a régi gyakorlóban. Simán jó lenne a régi boci meg a régi karabély is a tartaléknak, a jobbat meg kapja meg a 4000-fős "harcoló" állomány.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 895
4 405
113
Nem olyan rossz az AMD sem, leszámítva a válltámaszt és a mellső markolatot.
Azonban már találtak rá megoldást:
http://www.shootingpress.com/hu/amd-subcompact/

Ilyen formában tökéletes lenne a területvédelemre. Sőt beépített területeken a mérete miatt jobb lehet az AK-63-nál.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
<blockquote rel="wolfram"><blockquote rel="honved">
Az AMD-65 gépkarabélyt se feletsd el.
600.000-et gyártottunk le belőle a Néphadseregnek.
Pár tízezer mehetett külföldre, illetve ajándékoztunk el 20.000-et Afgániba.
Ebből is százezres tétel lehet még itthon raktáron.

Nem feletem' (Donnie Brasco amúgy, vagy csak elírás? :D ). De én az AMD-t nem sokba nézem... Tipikusan olyan példa, amikor "mi jobban tudjuk", aztán... Hááát, egy, az AK-variánsoknál rosszabb született.


Az AEK a kezdet kezdetén is 3 féle tüzelési móddal bírt :)
Az új gyártásúak szerelék sínes tokfedéllel készülnek és ezek is tudják használni a 60 lőszeres 4 soros "koporsó" tárakat.
Egyedül a 6.5 Grendel nem teljesült még a kívánságaid közül!

Nem tudom miért rémlett úgy, hogy az AEK csak 2 (egyes és sorozat) tüzelési móddal rendelkezik...
Nekem még az előagy mérete és kialakítása nem tetszik... Kicsit lehetne hosszabb. És mellső markolat illesztési lehetősége nálam követelmény! :D


</blockquote>

Lehet hogy sz*r az AMD, de engem milyen nyugodtsággal töltene már el, ha lenne egy legálisan tartott a szekrényben. Sőt, egy elb*szott PA-nak is örülnék. Tartalékosoknak nem is nagyon kéne jobb. A CGB-n sűrűn beszélgettünk a slovenska vojskáról az utóbbi időkben, ott a szlovén tartalékosok is jugó AK-kal feszítenek, meg a régi gyakorlóban. Simán jó lenne a régi boci meg a régi karabély is a tartaléknak, a jobbat meg kapja meg a 4000-fős "harcoló" állomány.</blockquote>

A semminél bármi jobb. De ha van AK-47 (AK-63), akkor inkább azt szerintem. :)




Nem olyan rossz az AMD sem, leszámítva a válltámaszt és a mellső markolatot.
Azonban már találtak rá megoldást:
http://www.shootingpress.com/hu/amd-subcompact/

Ilyen formában tökéletes lenne a területvédelemre. Sőt beépített területeken a mérete miatt jobb lehet az AK-63-nál.

Jahh, végül is nem rossz, ha úgy nézzük... De ha van jobb, akkor erőltetni nem kéne. Inkább már az AK-63D.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Nem olyan rossz az AMD sem, leszámítva a válltámaszt és a mellső markolatot.
Azonban már találtak rá megoldást:
http://www.shootingpress.com/hu/amd-subcompact/

Ilyen formában tökéletes lenne a területvédelemre. Sőt beépített területeken a mérete miatt jobb lehet az AK-63-nál.

Nagyon szerettem az AMD-t. Könnyű volt, praktikus, egyszerű és jó volt vele lőni.
Szórása sorozatlövésnél 300-ig, nem volt rosszabb mint a hosszabb csővel rendelkező AK fegyvereké.
600.000 db-ot gyártottunk és tartottunk rendszerben, tartalékban, a Honvédségnek.
Illetve a rendőrségnél a mai napig van, elméletileg.
Az egyik legjobb AK verzió volt szerintem a keleti blokkban.
Sajnálom hogy kivonták és nem ezt a fegyvert korszerűsítettük Honvédségi igények szerint.
Raktárakban ma is lehet néhány százezer db, itthon még, talán.
Adtunk el belőle 1990 előtt is, Afgániba ment 20.000 ajándékba.
Mennyi mehetett ki még különféle csatornákon, hát passz....
A fegyver időtállóságát erősíti, hogy Amerikában az egyik legnépszerűbb AK verzió, a Magyar AMD-65.