A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 628
8 260
113
Ezt a Kecskeméti repülőnapon kapott prospektusban találtam: " A tervezési és fejlesztési folyamatoknak köszönhetően napjainkban folyamatosan korszerűsödnek a Magyar Honvédség technikai eszközei. Nem használt vagy mások számara felslegessé vált eszközök hadrendbe állítása történik, hanem a 21. század igényeinek megfelelő, korszerű harckocsik, önjáró lövegek, páncéltörő eszközök érkeznek. Emellet megújul a honvédség közúti szállítóflottája is.

Mivel a Rába felszámolta a gyártósort így új Rábák nem lehetnek tehát itt most a HX3-ra gondoltak ? :oops: :D
Hátha azt gyártják majd itt, vagy alkatrészt gyártanak hozzá Győrött.
 
  • Tetszik
Reactions: Bálint

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 027
38 375
113
Ezt a Kecskeméti repülőnapon kapott prospektusban találtam: " A tervezési és fejlesztési folyamatoknak köszönhetően napjainkban folyamatosan korszerűsödnek a Magyar Honvédség technikai eszközei. Nem használt vagy mások számara felslegessé vált eszközök hadrendbe állítása történik, hanem a 21. század igényeinek megfelelő, korszerű harckocsik, önjáró lövegek, páncéltörő eszközök érkeznek. Emellet megújul a honvédség közúti szállítóflottája is.
Újabb Vitarák? :)

A HX3 nem tudom mennyire "közúti" - fene tudja mit értenek ezen...

Mindenesetre nagyon dönteni kellene lassan a terepjá teheruatókról, mert a NASAMS-et is rá kell tudni rakni valamire, meg az ELTA radaroknak is közelkedni kell tudni valahogy. Ezek pedig 2 éven belül érkeznek, addigra készen kell állni a teherautóknak...
 
  • Tetszik
Reactions: Tumpek

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 703
76 711
113
Nem tudom. Biztos mondott ilyet?
A legutóbbi rádiós interjújában mondta.
Példának okáért - nem tudom van-e még Mistral-2 -es raktáron. Azt például el lehetne adni, ha van (már Mistral 3 van).
Nincs. A fegyverexport jelentések szerint visszaadtuk mindet a franciáknak. Bartelnek írják az üzletet, így lehet hogy valahogy beszámították őket a Mistral 3-ba. Gondolom, nem a 20 éves rakétákat építették át új verzióra.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm and dkes

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 703
76 711
113
Csaxólok a novemberi kaliberben van egy 4 oldalas interjú az Arzenál fegyvergyártási igazgatójával.

Itt van online is.


Most nézem ez régi cikk, csak nyomtatva új.

Még lájkoltad is egy hónappal ezelőtt ;)

2021. szeptember 23.
 
  • Vicces
Reactions: SilvioD

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Az AMRAAMok még évig simán jók a NASAMS-be - még ha Gripenen nem is lehet őket reptetni már!
Ha már lejáróban vannak és felújítani sem lehet őket, akkor majd éles lövészeten ellövik. Tutira nem lesz eladva!
Még akkor is érdemes őket megtartani, ha beszerzünk pár tucat Meteort - légi rendészkedéshez és és földi légvédelemre teljesen jók az AMRAAM-ok. Nem hibába vettünk vagy 200 darab C8-ast.
Meteor akkor kell, ha komolyabb ellenfél van kilátásban 4.5-5 generációs vadászgépekkel és kell távolsági fölény.
Mi az, hogy évig? A NASAMS 2023-tól érkezik.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 512
113
Ez mitől van ? Azért mert elvultak voltak a technikai eszközök ?
Nem, a légierő se engedné be őket, csak egyszerűbb mint a kerítésen kívül kergetőzni, mivel a levegőben simán lefotózzák a gépeket, ezért a hagyod magad előbb szabadulsz elvvel működnek. A szárazföldön ezt nem lehet megcsinálni szóval ott simán konrtollálják a médiabejutást.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ezt a Kecskeméti repülőnapon kapott prospektusban találtam: " A tervezési és fejlesztési folyamatoknak köszönhetően napjainkban folyamatosan korszerűsödnek a Magyar Honvédség technikai eszközei. Nem használt vagy mások számara felslegessé vált eszközök hadrendbe állítása történik, hanem a 21. század igényeinek megfelelő, korszerű harckocsik, önjáró lövegek, páncéltörő eszközök érkeznek. Emellet megújul a honvédség közúti szállítóflottája is.

Mivel a Rába felszámolta a gyártósort így új Rábák nem lehetnek tehát itt most a HX3-ra gondoltak ? :oops: :D
Érdekes, hogy mindenki készpénznek veszi a RM MAN alapot, pedig nekem nem ennyire egyértelmű.
Már a KMW csomagban is volt MAN. (Persze a RM-ben is? De nem értem, hogy miért nem lett lezsírozva egy hosszú távú szerződéssel a MAN háttér. Szerintem biztosan jobb feltételekkel tudnánk az igényeinket kielégíteni, mint most az egyes csomagba belealkudott járművekkel.
És pont emiatt egyre érdekesebb ez a szitu.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 628
8 260
113
Érdekes, hogy mindenki készpénznek veszi a RM MAN alapot, pedig nekem nem ennyire egyértelmű.
Már a KMW csomagban is volt MAN. (Persze a RM-ben is? De nem értem, hogy miért nem lett lezsírozva egy hosszú távú szerződéssel a MAN háttér. Szerintem biztosan jobb feltételekkel tudnánk az igényeinket kielégíteni, mint most az egyes csomagba belealkudott járművekkel.
És pont emiatt egyre érdekesebb ez a szitu.
Egyetértek.
Nekem is fura ez a helyzet. Nagyon remélem, RM MAN lesz a szállítóflotta.
Remélem, Maróth úr azon dolgozik, hogy megkapjuk a gyártást, összeszerelést. Alkatrész-beszállítást. Normális menedzsmenttel a RÁBA megcsinálná.
Nem értem, a drágán termelő osztrák üzem miért nem kerül hozzánk.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 628
8 260
113