A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 754
113
Mindenki a lefestésūk mellett érvelt, mert kib@szottul ütött-kopottak. Valaki szerint az ukránoknál halomba dobált tankok szebben néznek ki, mint a mi rendszerben lévő hetvenketteseink.
Ezért volt jó látni a kecskeméti repnapon, hogy le lehet festeni egy tankot, nem dönti be a gazdaságot.
:)
Hogy milyenre, azon lehet veszekedni, nekem tetszik az új szín.
Ami, kb az eredeti belarusz libafos zöld.

Én nem a konkrét árnyalat mellett érvelnék, inkább az egységes kinézet mellett. Amennyiben a Leopárd 2A4 harckocsik festése hivatalos, akkor arra kellene festeni a még hadrendben lévő T-72-es harckocsikat is. Én amellett a festésminta mellett tenném le a voksom.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 501
93 722
113
Az Elbit után, már az IAI is romániai drón gyártásról írt alá megállapodást egy román céggel, konkrétan az IAI Heron-ról szól a cikk… Sőt, akadémiai szintű képzésről is szó van..
Ha izraeli uav-ok beszerzését választanánk, ugye Nem román gyártásból kapnánk?

Biztos nem. Lásd közös csehszlovák- magyar radarbeszerzés. Mki hasonlót szerzett be, de 3 külön úton halad az üzlet m.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 754
113
Én nem a konkrét árnyalat mellett érvelnék, inkább az egységes kinézet mellett. Amennyiben a Leopárd 2A4 harckocsik festése hivatalos, akkor arra kellene festeni a még hadrendben lévő T-72-es harckocsikat is. Én amellett a festésminta mellett tenném le a voksom.

A dandár parancsnokának házon belül meg kellene tudnia oldani, mondjuk 30 db harckocsi lefestését, ez nem lehet akkora költség. A festék a költség. Kell hogy legyen a legénységben festő szakmunkás végzettségű ember. Feltételezem, van kompresszor és szórópisztoly a műszaki alegységnél. A fejét vennék ha önállóan megoldaná ?
Nem jó, de példa... 87 őszén amikor mentünk a Bazalt 87-re, egy hétvégén Szombathelyen lefestették a résztvevő harcjárműveket. kb., 3-4 nap alatt végeztek. Urbán Lajos dandár pk., kiadta a parancsot, hogy összeszedni a dandárban lévő festőket. Az anyagokat, festő szerszámokat, biztosították.
 

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 893
7 166
113
Ha ezt a munkát románok végzik, a magyarok legalább 20 darabot rendelhetnek, és helyben termelnek. A Heron nagyon hatékony drónok. Először is meg kell határozni egy céget. Biztos vagyok benne, hogy a Heron drón beszél az izraeliekkel. A Hermes feleslegesen drága.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 754
113
Akkor inkább a New Holland kék.
:D

Hát lehet vicces, ahogy a Honvédség harcjárművei kinéznek, mindenféle festésükben, de mégsem az. Van a Honvédségnek hivatalos zöld festékre vonatkozóan egy festékkódja. Az a zöld, az igazi honvédségi zöld. Más kérdés, mi a valóság sajnos. Én egy féle festésmintát tudnék elfogadni, minden harc és szállítójárműre. Már látszik ,a haderőfejlesztésbe ez nem biztos hogy belefér. Lásd, Leopárdok festése, majd a Gidránok festése. Tartok tőle, látunk még egyéb formációkat is a jövő beszerzéseiben festésileg.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 501
93 722
113
A kormány mai határozatával felhívta a külgazdasági és külügyminisztert, illetve az általa kijelölt személyt, hogy gondoskodjon a Magyarország Kormánya és a német Airbus Defence and Space GmbH (székhely: Willy Messerschmitt Str. 1., 82024-München, cégjegyzékszám: HRB 107648), valamint a francia Thales Alenia Space (székhely: 26 Avenue Jean Francois Champollion – 31100 Toulouse, cégjegyzékszám: 414725101-00037) űripari vállalatokkal kötendő stratégiai együttműködési megállapodások, kormány nevében történő aláírásáról.

A Magyar Honvédség Kiber- és Információs Műveleti Központ kialakításával összefüggő egyes feladatokról szóló 32/2021. (VII. 23.) HM utasítás 3. § (1) bekezdés a) pontja módosítása alapján a tervezési és szervezési tevékenység, időszak kezdete: 2021. november 1. lesz.

+kötelező oltás

 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 027
38 380
113
Maróth mondta, hogy adunk el eszközöket az élettartam felénél. Erre tippeltem a jenki rakétákat. Olyan nagy válogatási lehetőség nincsen.
Az AMRAAMok még évig simán jók a NASAMS-be - még ha Gripenen nem is lehet őket reptetni már!
Ha már lejáróban vannak és felújítani sem lehet őket, akkor majd éles lövészeten ellövik. Tutira nem lesz eladva!
Még akkor is érdemes őket megtartani, ha beszerzünk pár tucat Meteort - légi rendészkedéshez és és földi légvédelemre teljesen jók az AMRAAM-ok. Nem hibába vettünk vagy 200 darab C8-ast.
Meteor akkor kell, ha komolyabb ellenfél van kilátásban 4.5-5 generációs vadászgépekkel és kell távolsági fölény.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 501
93 722
113
Csaxólok a novemberi kaliberben van egy 4 oldalas interjú az Arzenál fegyvergyártási igazgatójával.

Itt van online is.


Most nézem ez régi cikk, csak nyomtatva új.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Kíváncsi leszek hàny ember szerel le emiatt
nem sok mert eddig is kellett ha valaki szolgálatot akart ellátni kül vagy belföldön... inkább az irodákat érinti a dolog mintsem a harcoló állományt. (ugyanis irodán vólt olyan aki csak azért nem oltatta le magát hogy ne vezényeljék szolgálatra mert neki jó az iroda...)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 501
93 722
113
Kíváncsi leszek hàny ember szerel le emiatt
Sztem ez a kötelező oltás kicsit kommunikációs trükk lesz. Bevezethetik a munkaadók, de nem kötelező. Bevezeti az állam. De ha nem teljesíti a munkavállaló fizetés nélkülire küldhetik, de szintén nem automatikus. Meg fog nőni az oltottsági arány, de minimális negatív következmény le lesz, aki nem teljesíti. Meglátjuk.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 054
30 494
113
Ezt a Kecskeméti repülőnapon kapott prospektusban találtam: " A tervezési és fejlesztési folyamatoknak köszönhetően napjainkban folyamatosan korszerűsödnek a Magyar Honvédség technikai eszközei. Nem használt vagy mások számara felslegessé vált eszközök hadrendbe állítása történik, hanem a 21. század igényeinek megfelelő, korszerű harckocsik, önjáró lövegek, páncéltörő eszközök érkeznek. Emellet megújul a honvédség közúti szállítóflottája is.

Mivel a Rába felszámolta a gyártósort így új Rábák nem lehetnek tehát itt most a HX3-ra gondoltak ? :oops: :D