A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 251
113
https://honvedelem.hu/hirek/logyako...j2LdHFokAcpGHKhgbae6LVIPqw7nGTTa6gNF11usJxuS4
x61afbee5b1f3e921417837.jpg.pagespeed.ic.uq9pU2JD4c.webp


Ez az alap fogás a honvédségnél? Én voltam valami kis képzésen, de ott teljesen más volt. Igaz valami hasonló itt is van a képeken, gondolom ő a kiképző.
x61afbee62feac370494635.jpg.pagespeed.ic.ay3M8S2pak.webp


Valami ilyesmi, csak ez most bal kézre való rákészülés...
én is jobban lövök alsóráfogásba. nem tilos csak nem azt tanítják.
egyébként a területvédelmi tartalékosok kiképzése elég jó irányban halad. hétvégén rendszeresek a kiképzések. szolgálatravaló felkészítések sokat hozzá adnak a képzettség fentartásához fejlesztéséhez.) nem mondhatnám hogy egy a jövőben rendszeresen határra járó keveset fog lőni. Hadgyakorlatok már vannak kibővültek elég összetettek. kulföldi képzésekre járásra is van lehetőség szerbia usa misszios felkészitések és balkáni missziók is hasznosak.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Esetleg ha a Rábát megvenné az RM és mehetne a MAN gyártása, emelett a Rábának a mezőgazdasági vonala nem olyan rossz lehetne abból is nyereséget varázsolni!! Ebbe nem látsz fantáziát?? Szerintem van már rá vevő!!
Kb úgy mint a danone/győri keksz, aztán egyszercsak elviszik törökországba a gyártást, mert ott rentábilisabb...

Jó itt nem joghurtról meg kekszről van szó, de onnantól, hogy nem állami cég ez lehet a vége itt is.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 317
12 687
113
Lehet, nem tudom. Amit tudok saját tapasztalatból hogy ezek a cégek gyakorlatban nem tudnak érdemi produktumot felmutatni. Szóval jöhet helyettük az RM :)
Talán először menedzsmentet kéne kirugni és esélyt adni másoknak, pl. a htka kollektívájának.
Én, @LMzek 2.0 , @Negan pofás kis modernizációt tudnánk összehozni a BTReknek.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 165
113
Persze, csak nem mindegy, hogy milyen mértékig. Ezek a dolgok azért nem egy-két évtized, vagy évszázad. Csernobillal már csak 24950 évig kell valamilyen mértékig foglalkoznunk. Persze közben fejlődhetünk és rövidülhet ez, de amíg ilyen léptékben vagyunk képesek létezni, addig ez a valósága. Minden rákövetkező ilyen esemény egy-egy újabb 25000 éves foglalkozást igénylő periódust indít el. Van 2021 év időszámítása a jelen történelmünknek az alapjaitól és van még visszafelé írott, lejegyzett vagy 8000 év. Még a folyamatában létező, egymásról író kultúrák ismeretében is évezredes lyukak keletkeztek, eltűnt tudás kutatódik újra. De csernobilra még 24950 évig figyelnünk kell. Fukushimára is, a nukleáris hulladéktárolóinkra is, Three Miles Island-re is, Szemipalatyanszk, Karacsáj-tó..., Nukleáris reaktorok rohadó, kiszedhetetlen tengeralattjárók roncsaiban, töltetek, szerte a föld vizeiben. Idővel, ha feledésbe merülnek, nem kezeljük, nem ilyen léptékű kárt okozhatnak, hanem nagyságendileg rosszabbat. Ez nem a csúcsa annak amit tudnak, ez az az állapot, amennyire vissza tudtuk kényszeríteni őket a palackba.
CO2 légköri feldúsitással meg évmilliókra megváltoztathatjuk az éghajlatot.....Bármit csinálunk,annak hatása lesz,nincs ez alól kibúvó.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
Talán először menedzsmentet kéne kirugni és esélyt adni másoknak, pl. a htka kollektívájának.
Én, @LMzek 2.0 , @Negan pofás kis modernizációt tudnánk összehozni a BTReknek.

A rossz hír hogy ott nem csak a management gyenge hanem a portastól az esztergályoson át mindenki.


Szun-ce-t egy napra feltámasztanám és megkérném, hogy az "ágyas-tanító*" bemutatót legyen szíves a fentiekkel és a jelenlegi szakpolitikai tanácsadókkal/döntéshozókkal gyorsan "lezavarni".

...a hatékony képzési "módszerekkel", mint a korabelit!!!

"...mert a medve(és a Honvédelem) nem játék az asszony(és a politikus) nem ember!"
...ez utóbbiak pedig ne "mimózáljanak" --amikor "eljön az Idő!"-- , tudták mindezt, amikor belevágtak, és ezen a szinten --nagyon nem-- minimál-bérért játszanak itthon sem!!!


...az említett tan-mese Szun-ce mestertől, a Tiboru-blog kicsit érthetőbb köznapi nyelvezetén:

"...
Makacs ember lévén, és bebizonyítandó, hogy – teóriáját következetesen alkalmazva – szinte bárkiből lehet katonát faragni, Szun Ce egyszer 180 császári ágyast vezényelt egy rövidtávú kiképzésre.


A császári szeretőket az alábbi módszerrel egzecírozta:


Az uralkodói palota előtti térséget alakulótérnek használva felsorakoztatta a bő századnyi, vihorászó ribancot, két combos szakaszra osztotta őket, kijelölte az alparancsnokokat, majd vezényelni kezdett: jobbra át! Balra át! Hátra arc!


Amint az várható volt, a nők kacarásztak, majd össze-vissza forgolódva nyüzsögtek egy kicsit és derűsen vigyorogva nézték a páholyból figyelő császárt.


Szun-Ce ekkor azt mondta: ha a parancsszavak nem világosak, az az első számú vezető felelőssége.


Részletesen elmagyarázta, hogy mit is kell tenniük, majd megismételte a vezényszavakat, de mintha a falnak beszélt volna; a sok bringa azt hitte, hogy ez valami új móka és roppant élvezték a helyzetet.


Na, a generálisnak itt lett elege az egészből és azt mondta: ha a parancsok immáron világosak, de a feladatot az állomány továbbra sem hajtja végre a megfelelő színvonalon, az már az alvezérek sara!


És utasítást adott a tér szélén felsorakozott katonáknak, hogy malacvágtában végezzék ki a szakaszparancsnokokat. A császár szeme elkerekedett és szépen kérte Szun Ce-t, hogy nehogy má’! És mit válaszolt a Mester? Hát az egyik aranyköpését, amit kétezerötszáz éve folyamatosan idéznek a katonai parancsnokok, Aetiustól Zrínyi Miklóson keresztül Norman Schwartzkopfig:


  • Felség! Attól a perctől kezdve, hogy tábornokoddá neveztél ki és én ezt elfogadtam, olyan hatáskört biztosítottál nekem, amely lehetővé teszi számomra, hogy bizonyos utasításaidnak ne engedelmeskedjem!

És intett az alabárdosoknak, akik pikkpakk lenyakazták a főpuncikat. A soron következő ágyasok előreléptek a sorban és ők lettek a szakaszpékák. A vezényszavak ismét elhangoztak, és – láss csodát! – a megmaradt 178 nő ragyogóan, fegyelmezetten és halálos csendben végrehajtotta az utasításokat.


Innen is látható, hogy Szun Ce emberséges, de következetes és eredményes vezető volt, aki méltán szolgál példaképül korunk gazdasági irányítóinak. Jó, nem volt az a kifejezett Teréz anya, de végül is egy (minimum négycsillagos) tábornokról beszélünk, nem pedig egy hajdani személyügyi államtitkárról..."

Aki pedig némi kínai korabeli hangulattal magyarul is szeretné a művet az ITT találja.
A video(Youtube)-verzió-t nem néztem, de van ebből is magyar:

Sun Tzu - A háború művészete (HU)


U.I.? Nem néztem, felelősséget nem vállalok érte!

.
 
  • Tetszik
Reactions: Busho3301

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
U.I.? Nem néztem, felelősséget nem vállalok érte!
Ez nincs benne a Háború művézeté-ben, viszont a James Clavell előszavával ellátott, és megjegyzésekkel, magyarázatokkal teletűzdelt angol nyelvű The Art of War kiadásban (ami egy 189x-es kiadás alapján készült, én Szingapúrban vettem meg a reptéren egy könyvesboltban '92-ben) benne van, nagyjából így. Annyi kiegészítés, hogy az ágyasokat 3 csapatba osztotta, és a csapatok élére a császár 3 legkedvesebb ágyasát állította.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 165
113
Ez nincs benne a Háború művézeté-ben, viszont a James Clavell előszavával ellátott, és megjegyzésekkel, magyarázatokkal teletűzdelt angol nyelvű The Art of War kiadásban (ami egy 189x-es kiadás alapján készült, én Szingapúrban vettem meg a reptéren egy könyvesboltban '92-ben) benne van, nagyjából így. Annyi kiegészítés, hogy az ágyasokat 3 csapatba osztotta, és a csapatok élére a császár 3 legkedvesebb ágyasát állította.
Magyarul nem adták ki?Amúgy is kedvelem Clavellt,de ezzel nem találkoztam.