A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 317
12 687
113
Nem nagyban értem. Nem haditervekre, vagy eszközbeszerzésre gondolok.
Mindennek abba az irányba kéne mutatnia, hogy a harcoló vagy harctámogató alegység siksres legyen. Ehelyett mi van? Az, hogy ez alig érdekel valakit, az a gondolkozás primátusa, hogy el legyen végezve valahogy a munka. Olyan mintha egy étteremben a szakacsnak nem a finom főtt hús elkészítése lenne a célja, csak az hogy főjjön meg a húsvalamennyire a többi le van szarva.
Pontosan.
"A magyar bakának ez is jó lesz" +
"A katona örüljön a fegyverének"
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 747
4 503
113
Csak a videó konkrétan semmi érdemlegeset nem mond.
Kihagyott ziccer sajnos egy jó éves összefoglaló videóra....
Mit kellene mondania?? Mit raktál volna bele??

Szerintem ez a facebookon megosztott videó az átlag állampolgárnak készült, hogy ne csak a pénznyelő honvédséget lássa.
Azt akarja kisugározni a videó, hogy számíthat rájuk a hazánkfia.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Megválaszolták helyettem.

Amúgy csak egy kérdésem van, mi a rátóti lófaszt akartok ti állandóan reptetni, hogy légibálna méretű szállítógépet akartok hozzá és főleg hova a búbánatosba ?
Én már leálltam! Egy kurv@ szavam nincsen a KC-k óta.
Kiegészítve a C-17-es 60 órájával, meg az MNAU-ban nekünk járó gépidővel, és a A330F-fel azt gondolom, hogy max. egy harmadik KC-nak lenne értelme, de az is csak a mission readyness miatt.
Engem inkább az érdekel, hogy a jelenlegi személyszállító gépek - mert szerintem nem véletlenül emlegették őket a pénzcsinálós nyilatkozat alkalmával - milyen gépekre lesznek cserélve.
Így a partvonalról az lenne logikus, ha a Wizz tipusaira (A320neo, A321neo, A321XLR) cserélnénk az A319-eseket. Majd a pilótáknak engedélyeznék a "másodállást", oly módon, hogy a Honvédség, mint egy pilóta "kölcsönző", jutányosan biztosít pilótákat a Wizz-nek. Cserében viszont a befolyó összegből, és a saját keretéből közösen fog tudni olyan versenyképes fizetést adni a pilótáknak, hogy eszébe sem jut a nekik átülni más civil gépre.
Ezzel a húzással mindenki nyerne. Úgy akár jóval több Airbus pilótája lehetne a Honvédségnek, miközben nem kellene a Honvédségi gépeket túráztatni felesleges repült óra elégetésével, a kiképző repülések kapcsán.
Akár 10-15 is állományba kerülhetne, miközben folyamatosan repülnének.
Gondolom Váradit sokáig nem kellene győzködni... :cool:
Az A330-as hasznosítása már egy jó példa lehet.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Persze és magamat ill a munkaadómat szidom hogy eltereljem a gyanút :p :hadonaszos:
Te szidod Maróthot???

RlbJlzzWHW.gif

De hát ő ad neked kardot, paripát, légitámogatást!!!
 
T

Törölt tag 008

Guest
Az a baj hogy csak papírt meg ceruzát ad és arra rajzolgathat minden földi jót! Drónokat, MRLS-t, 6x6, 8x8-t meg amihez kedve van! :rolleyes:
Azért ha megnézed, a korlátlan pénzel rendelkező arab királyságoknak is évekbe telik, mire mindent letárgyalnak és leszállítanak nekik. Mi meg gyártással vesszük a cucokat.
Szerintem Maróth fantasztikus munkát végez, nyilván lehetne jobb dolgokat is beszerezni, de mi a tiranonban megnyomorított, komcsik által tönkretett majd nyugat által lerabolt Magyarország vagyunk. A lehetőségekhez képest fantasztikusan jó amiket beszerzett.

Ki álmodott 10 éve harcjármű gyártásról Magyarországon? Most meg top technika jön ide.

Tessék hálásnak lenni! Sok ország írígykedik ránk! Tudom, @krisss -nek még mindig nincs gatyája, de ha jól láttam szoknyát már szereztünk be és a német irányvonalat követjük, szóval...... :p
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 562
32 054
113
Orbán török verziója? :eek:
A legutóbbi bázisugrásból is kiderült, hogy M.G. olvas minket, de nem hinném hogy kommentel is.
Szerintem csak csendben mosolyog vagy épp rázza a fejét... :D
Vagy potyognak a könnyei. :oops:
Csak a videó konkrétan semmi érdemlegeset nem mond.
Kihagyott ziccer sajnos egy jó éves összefoglaló videóra....
De a Gestamen fegyverek benne vannak!:rolleyes:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 538
113
Amúgy mi velük a baj szakmai szempontból? Tehát nem a finanszírozást meg az országos kapacitásokat stb. tekintve, hanem lövészként?
Azt senki se tudja még mivel nyúzópróbák se voltak, jelenleg kb ott tart hogy működik de senki se tudja milyen üzembiztosan. Nem végleges a külső dizájn sem. Ha nem lesz szar akkor az max javít a helyzeten de semmiképpen sem lesz kevésbé faszság.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 546
10 823
113
2 kiképzési rendszer, 2 kiképzési infra, 2 pótalkatrész lerakat. Ha eldöntöttük hogy rendszeresítünk egy kézifegyver családot ellátási és kiképzési szempontból kurva nagy luxus és évek kidobása a semmibe.
Értem. Akkor még kérdeznék
-Mit takar a kiképzési rendszer? (AK-nál ez egy oktatóábrát meg az oktatást takarja, nem? Elég egyszerű.)
-Mit takar a kiképzési infrastruktúra, mi kell hozzá?
-Mi tart évekig egy ilyen folyamaton, miből áll össze? (Onnan, hogy lezajlott az előszériás csapatpróba, indulhat a gyártás, mindenki rábólintott.)
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 654
19 004
113
2 kiképzési rendszer, 2 kiképzési infra, 2 pótalkatrész lerakat. Ha eldöntöttük hogy rendszeresítünk egy kézifegyver családot ellátási és kiképzési szempontból kurva nagy luxus és évek kidobása a semmibe.
Ismervén a véleményedet erről a fegyvercsaládról, jó érzéssel tölt el a tudat, hogy te sem tudsz mindent! Mert hogy ez neked is ködös mit terveznek ezzel, az biztos! :)