A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 545
10 817
113
A legutóbbi bázisugrásból is kiderült
sokkal előbb

A tatai harckocsizók a sajtóból tudták meg 2018 karácsonya környékén, hogy Leopardokat kapnak - rohantak a netre megnézni, hogy mit is tud ez a vasmacska.
Wikipédiára rögtön, nem? :D
Volt itt két fórumozó aki sokat szivárogtatott, köztük ezt is. Évekkel 2018 előtt. El is tűntek :D
Amúgy meg tekintve, hogy nem a nemzetközi környezettől elszeparáltan dolgoznak, biztosan ismerték a típust előtte is...konkrétan van(nak?) akik Abrams-re is ki vannak képezve (OSINT infó, még mielőtt...).
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 653
19 003
113
Jól van értjük mi hogy titok meg nem lehet róla beszélni! Bele is nyugodtunk semmi baj! NA SZÓVAL MI LESZ AZ????
Én felvetettem a @krisss -nek, hogy mivel sok minden nem kell az USA-tól, mi lenne ha a további szállítókapacitást bővítenénk azzal, hogy veszünk 1 Globemaster-t a 2 KC mellé! Így megoldódnának a repórás problémáink!!
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
ezért volt ott az is
"A legutóbbi bázisugrásból is kiderült"
Wikipédiára rögtön, nem? :D
Volt itt két fórumozó aki sokat szivárogtatott, köztük ezt is. Évekkel 2018 előtt. El is tűntek :D
Amúgy meg tekintve, hogy nem a nemzetközi környezettől elszeparáltan dolgoznak, biztosan ismerték a típust előtte is...konkrétan van(nak?) akik Abrams-re is ki vannak képezve (OSINT infó, még mielőtt...).
Én csak idéztem, ami a kiadványban szerepelt.
A lényeg hogy maguk a harckocsizók nem voltak bevonva a döntési folyamatba: kész tényként a sajtóból tudták meg, hogy mire lesznek átfegyverezve.
Nyilván gyakorlaton láttak már Leopárdot...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
Olcsóbb mint 2 üteg M777 vagy 4-6 Chinook! Bár a Chinook-nak örülnék, de a C-17-nek is! Szerintem logikus lenne!
Alapvetően nem veszünk amerikait, ha nem muszáj - ez a szabály.
Pl. a Gidrán kiválasztási folyamatáról ez írták a HT 2021/4 számában.

"Ezt követően kizárták a potenciálisan beszerzésre java-
solt kerekes harcjárművek köréből azokat, amelyek gyártói
a nagy távolság miatt gazdaságtalanul és nehézkesen
tudnák biztosítani a (hadrafoghatóság érdekében fontos)
folyamatos logisztikai ellátást."

Ezért akarnak hazait vagy európait szinte mindenből. Ami egy napnál hosszabb autóútra kell azt nem kéri a MH! :D
Egyelőre KC-390 az egyetlen kivétel meg az AMRAAM-ok...utóbbiak a Gripen tekintetében részben Meteorra lesznek cserélve vagy legalábbis diverzifikálva.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Én felvetettem a @krisss -nek, hogy mivel sok minden nem kell az USA-tól, mi lenne ha a további szállítókapacitást bővítenénk azzal, hogy veszünk 1 Globemaster-t a 2 KC mellé! Így megoldódnának a repórás problémáink!!
a repórás problémáink? és arra minek C17? Amennyire nekünk szükségünk van akkora kapacitásra azt kb kitudjuk gazdálkodni a mostani 3 ránk eső részével , sőt , ha feláll normálisan Lechfeld onnan is lesz kapacitás , hamár mindenképp szállítógépet kell venni az amiktól akkor jöjjön 3-4 SuperHerky , azoknak még értelmük is lenne
 
K

kamm

Guest
a repórás problémáink? és arra minek C17? Amennyire nekünk szükségünk van akkora kapacitásra azt kb kitudjuk gazdálkodni a mostani 3 ránk eső részével , sőt , ha feláll normálisan Lechfeld onnan is lesz kapacitás , hamár mindenképp szállítógépet kell venni az amiktól akkor jöjjön 3-4 SuperHerky , azoknak még értelmük is lenne
Hat, kb annyi, mint egy C-17-nek, szinte semmi, csak mas szempontbol.
 

K.Attila63

Active Member
2019. február 4.
158
143
43
Én felvetettem a @krisss -nek, hogy mivel sok minden nem kell az USA-tól, mi lenne ha a további szállítókapacitást bővítenénk azzal, hogy veszünk 1 Globemaster-t a 2 KC mellé! Így megoldódnának a repórás problémáink!!
A C-17-böl már csak használt van szerintem egy jó állapotú 200-300 milla között van. Esetleg a közelkeleti barátunk eladhatna egyet.
 

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 893
7 166
113
Örülök, hogy karácsony előtt megérkezett az ajándékom. Szerintem a tervezett szállítások kicsit késni fognak. Nagyon örülnék, ha ezeket elfogadná kárpótlásul.

21eyxru.jpg
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 653
19 003
113
a repórás problémáink? és arra minek C17? Amennyire nekünk szükségünk van akkora kapacitásra azt kb kitudjuk gazdálkodni a mostani 3 ránk eső részével , sőt , ha feláll normálisan Lechfeld onnan is lesz kapacitás , hamár mindenképp szállítógépet kell venni az amiktól akkor jöjjön 3-4 SuperHerky , azoknak még értelmük is lenne
Le azért ne harapjátok a fejem! :D :rolleyes: