A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

hcsibor

New Member
2012. február 28.
16
0
1
NAV H&K P30 használ, illetve arra cseréli fokozatosan a többi pisztolyát ( Persze Magyarországon vagyunk, ki tudja ) Nato szabvány a 9X19. Miért kéne ettől eltérő kaliberre váltani. Pláne 10 Autora? Aranyárban adják, és az átlag felhasználó számára "kezelhetetlen". A rendőrségnek inkább engedélyezni kéne JHP mag használatát. Jelentősen csökkenne a áthatolás lehetősége. Az a kevés rendőr stb szolgálat embere akit ismerek . Utálják a fegyvert :( De a PA63 szeretik, visszasírják. A P9RC helyett, mert nagy nehéz. Valami könnyű GLOCK 19 & 26 méret lenne nekik elfogadható.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 597
56 349
113
A P30 az jó kis pisztoly, de akkor már inkább .40S&W-ben.
A 9X19 és a .45 ACP NATO szabvány csak épp elavult kaliber már mind a kettő.
A 10 mm auto pedig nem drágább mint bármely más lőszer ha magadnak gyártod.
 

hcsibor

New Member
2012. február 28.
16
0
1
A 10 mm auto az FBI ügynökök nagy részének is kezelhetetlen volt. Addig csökkentették a lőportöltet míg megszületett a .40S&W. De drágább eleve több anyag kell hozzá. A lényeg nekem is szimpatikus a .40, de mivel nem lőttem ilyen kaliberekkel, nincs saját véleményem. Bár SIG P229 .40S&W van esély :) A lényeg Itthon a büdös életben nem lesz lőszer csere. Szerintem ezzel mindenki tisztába van. Álmodozni meg lehet.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Az én rendőr ismerőseim se szeretik az AMD-t, meg a P9-et, "azt a nehéz szart", szokták mondani. A BV-seknèl viszont láttam Glock-ot., de nem tudni melyik verziót, csak a markolat egy rèszèt lehetett felismerni.
Fip7 akceptálható az ötleted, de szerntem a hazai viszonyokból induljunk ki, ès az elèrhető lőszerekből.
A rendőröknek tutifix újabb, könnyebb fegyverzet lenne szüksèges, az AMD-ket pedig át kène adniuk a Honvèdsègnek.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 518
27 979
113
A V4 igenis releváns, mert az évszázad végére itt komoly keresztény hadiiparnak kell lennie a nyugat irányú recoquistához. Az óperencia magyar volt, magyar lesz, meg a Rajna is arab-lengyel határ (Straz na Renie)!
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Az én rendőr ismerőseim se szeretik az AMD-t, meg a P9-et, "azt a nehéz szart", szokták mondani. A BV-seknèl viszont láttam Glock-ot., de nem tudni melyik verziót, csak a markolat egy rèszèt lehetett felismerni.
Fip7 akceptálható az ötleted, de szerntem a hazai viszonyokból induljunk ki, ès az elèrhető lőszerekből.
A rendőröknek tutifix újabb, könnyebb fegyverzet lenne szüksèges, az AMD-ket pedig át kène adniuk a Honvèdsègnek.

Az én ismerősöm meg USP-t hord magánál, szolgálatban 3 tárral.
Ami azért nem rossz, bár a lőszerekről fogalmam sincs.

Lehet, hogy amit láttál, annak a viselője is kérvényezte, hogy had használjon más (saját) típust.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 092
66 918
113
Az én rendőr ismerőseim se szeretik az AMD-t, meg a P9-et, "azt a nehéz szart", szokták mondani. A BV-seknèl viszont láttam Glock-ot., de nem tudni melyik verziót, csak a markolat egy rèszèt lehetett felismerni.
Fip7 akceptálható az ötleted, de szerntem a hazai viszonyokból induljunk ki, ès az elèrhető lőszerekből.
A rendőröknek tutifix újabb, könnyebb fegyverzet lenne szüksèges, az AMD-ket pedig át kène adniuk a Honvèdsègnek.

12 óra szoli végén nekem a PA-63 is húzta az oldalam eléggé. Éjjelente néha bele is vágtam a hátizsákba.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 597
56 349
113
hcsibor

Igen tudom, túl erősnek találták anno a 10 mm-st. Végül a rendőrségi verzió ugyan úgy 600 Joule-s lett, mint a .40 S&W.
Ezek a kaliberek valamivel drágábbak, mint a 9 mm-s viszont többet is kapsz a pénzedért. A .40S&W az FBI tesztjei szerint közel 40%-al pontosabb, mint az 9 mm-s para úgy, hogy a megállító ereje közelít a .45 ACP-jéhez.

Panzerfaust

Előbb utóbb mi is rákényszerülünk majd a kaliberváltásra úgy ahogy a világ nagy részén is szép lassan zajlik a folyamat.
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 740
2 547
113
Azért 7,62x39 ből vannak élég jó soft point lőszerek, igaz tapasztalatom nekem sincs.

223095_ts.jpg


tulammo.jpg


maxresdefault.jpg
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 740
2 547
113
És itt van egy csomó löszer ár

http://www.luckygunner.com/handgun/40-s-w-ammo


9mm - 115 Grain FMJ - Tula : <b>17 cent/db</b>
40 S&W - 180 Grain FMJ - Tula : <b>24 cent/db</b>
10mm Auto - 180 Grain FMJ - Armscor: <b>37,5 cent/db</b>
45 ACP - 230 Grain FMJ - Tula : <b>26 cent/db</b>
7.62x39mm - 124 Grain HP : <b>23,4 cent/db</b>

.....STB és a legolcsobbakat néztem (kis ker ár)

50 Action Express - 300 Grain XTP JHP - Hornady Custom : <b>1,69 $/db</b> Na ilyet azért ne javasoljatok.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 597
56 349
113
Ezzel a fegyverrel szerintem egyszerre tudnánk megoldani a géppisztoly és a gépkarabély gondjainkat:
Micro Travor:
http://www.israel-weapon.com/files/brochure_2012/IWI_X95_Family.pdf
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 824
2 548
113
Anno 94-ben, Nagykanizsán a pénzügyőrök már Mini-Uzival és Jerikoval puffogtattak. A csajok helyett mi is lőhettünk az Uzikkal, nagy élmény volt az AK-47 után. Az AK-63asainkat meg csak akkor kaptuk meg amikor lementünk a szerb határra 95ben.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 010
18 631
113
Irány a leves...

http://www.origo.hu/techbazis/20130417-feldaraboljak-az-ndktol-kapott-mi24es-ajandekhelikoptereket.html
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Egyébként szándékossan félre érti az Origo a cikkbe a belvédelmi erőnek a kiküldését.
Nem azért küldik ki hogy megakadályozzák a merényletet.
Sehol sem tudják megakadályozni ilyen fajta intézkedésnek, lásd erre legjobb példa Izrael, na ott aztán van figyelem.

Maximum egy ilyen áldozatok számának csökkentését , illetve az elrettentéssel esetleg a kivitelezők elbátortalanodik.
Erre a magyar belvédelmi erők felszerelése és jelenléte tökéletesen elég.
Azért ezt gondolom mindenki tudja hogy egy ilyet kivitelezni nem olyan mint leugrani a tecsoba kenyérért , izgulsz , ebből adodoan nem jol értelsz, kapkodsz stb...
Ha vakok intézetébe kell ellopni valamit azért kevésébé izgul az ember, mintha várnák illetve figyelik.
Mivel Magyarországon az Arab kisebbség nem számottevő ezért elég feltünik a tömegben egy ilyen figura.
Továbbá megnyugtatja a népet és ez is fontos, hogy a nagy testvér vigyázz ránk. Továbbá a Rendőrség és lakosság közötti feszültséget is ennyhiti , mint amikor a Déli határon teljesítettek szolgálatot.
Sok emberből szimpátiát váltott ki , hogy végre nem ellenük van a rendszer őrei, hanem értük.
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
A géppisztoly kérdését fölösleges túlvariálni mp5 és jónapot tokéletesen megfelel bevált fegyver nem ismeretlen számunkra akár fix db os licenset is lehet vásárolni ha gyártani szeretnénk a para 9mm es kaliber tökéletesen megfelelő. Az hogy nem megfelelő a stopp hatása... 1000 fegyerhasználatból 1x ha gondot okoz... egy évbe talán 20 olyan eset van ahol a rendőröknek fegyvert fell használni... de ha ha az első lövés nem állitja meg a támadót a másodikat csipőbe kapja és onnét sehova tovább...
Katonai felhasználásra is tökéletes a 9mm para ha repeszálló van az ellenen más se viszi át ha nincs ugyan úgy csipő lövés... pisztoly esetén legyen könnyű mert ha használatára kerül sor valójában már mindennek vége katonai szemmel nézve. Géppisztolynál meg ugyis sorozatot kap a delikvens
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 028
113
Irány a leves...

http://www.origo.hu/techbazis/20130417-feldaraboljak-az-ndktol-kapott-mi24es-ajandekhelikoptereket.html

Igen, csak ez már három éve megtörtént, annyi idős a cikk....
Persze ettől még nem boldogabb a helyzet :-(.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Ha már ötletek ... Az embargón túl ... Itt mindenki megtalálja neki megfelelőt. NATO-kaliberben, 7,62-ben ...
1000 $/stück, 280e ft, egy olcsóbb vadászfegyver ára.

tumblr_metc1rhgi41ry0q3wo1_1280_www.kepfeltoltes.hu_.jpg