A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1586

Guest
Nem lenne jobb esetleg 26 után, 2 század svéd erik, a mostani flotta kitartana míg a 2 század megérkezik és át tudják venni a feladatot
Kérlek áruld el te mihez kezdenél 2026 ban, az akkor még félidősnek sem nagyon nevezhető, frissen a tulajdonunkba került 14 C/D vel...?
a.) kitolnád őket a Mig-29 ek mellé a dínó parkba
b.) sz...nál az extra klts.ekre és együtt üzemltetnél 2 teljesen eltérő típust (1 sz.d C/D es 2 sz.d E/F)
c.) megpróbálnád eladni őket...igaz hogy a Svédek még az új Gripeneket sem nagyon tudják eladni sehová, de majd a mi, a használt gépeinket bizonyosan el tudjuk majd adni jó pénzért olyannak aki még a Svédeknek is tetszik...:rolleyes:
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 383
113
ez csak tárgyalás kérdése

aztán mit csinálsz velük? felküldöd célnak a légvédelem elé?
Első körben jó felderítő drónok kellenek (pl. Heron, Hermes), hogy lefüleljük, bemérjük a légvédelmi állásaikat biztonságos távolságból. Ezt követően SRBM-mel vagy Gripenről induló SDB-vel leirtjuk a radarjaikat, majd indulhatnak a harcidrónok vadászni. :)
 
  • Tetszik
Reactions: fitom

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Na kedveskéim... :D Ma kellett volna pár dolgot csinálnom a szabadnapomon, de inkább... :D :D

Biztosan volt már pár dolog közüllük a fórumon (volt amit láttam is) és nem a teljes, de csokorba szedve:

Adásvételi szerződés „ELEFÁNT Vezetőnélküli robot járműplatform beszerzése kutatás-fejlesztési feladatok végrehajtásához (2021)”:

Adásvételi szerződés „IFF MARK XII-A MODE 5 Level 1 képes elektronikus idegen-barát azonosító berendezések beszerzése MISTRAL MCP lokátor és vezetési ponthoz” tárgyban:

1. rész: 5,3 m3-es repülőbenzin töltő gépjármű
2. rész: 37 m3-es üzemanyag szállító szerelvény
3. rész: 10 m3-es 3 tengelyes üzemanyag töltő gépjármű:

Adásvételi szerződés: Virtuális valóság lőszimulátor készlet beszerzése tárgyban:

Taktikai járművek beszerzése:

Gyorstelepítésű tábori elhelyezési készlet:

Adásvételi keretszerződés „H145M helikopterek fenntartása 2021-2026" tárgyban:

Adásvételi szerződés: Virtuális valóság lőszimulátor készlet beszerzése tárgyban:

Tűzoltó védőruhák:

IRIS-T:
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 721
113
Na kedveskéim... :D Ma kellett volna pár dolgot csinálnom a szabadnapomon, de inkább... :D :D

Biztosan volt már pár dolog közüllük a fórumon (volt amit láttam is) és nem a teljes, de csokorba szedve:

Adásvételi szerződés „ELEFÁNT Vezetőnélküli robot járműplatform beszerzése kutatás-fejlesztési feladatok végrehajtásához (2021)”:

Adásvételi szerződés „IFF MARK XII-A MODE 5 Level 1 képes elektronikus idegen-barát azonosító berendezések beszerzése MISTRAL MCP lokátor és vezetési ponthoz” tárgyban:

1. rész: 5,3 m3-es repülőbenzin töltő gépjármű
2. rész: 37 m3-es üzemanyag szállító szerelvény
3. rész: 10 m3-es 3 tengelyes üzemanyag töltő gépjármű:

Adásvételi szerződés: Virtuális valóság lőszimulátor készlet beszerzése tárgyban:

Taktikai járművek beszerzése:

Gyorstelepítésű tábori elhelyezési készlet:

Adásvételi keretszerződés „H145M helikopterek fenntartása 2021-2026" tárgyban:

Adásvételi szerződés: Virtuális valóság lőszimulátor készlet beszerzése tárgyban:

Tűzoltó védőruhák:

IRIS-T:
Érezd magad megdicsérve, mert dolgoztál vele, próbálsz új információt hozni a fórumra és volt akinek ez új infó volt.
Egy kis észrevétel: Ha végigolvasod a dokumentumokat, akkor látni fogod ezek egy része eredménytelen eljárás, egy része pedig csak a kiírás módosítása (általában a ajánlat adási határidőt módosítják hogy legyen jelentkező), Amiből tényleges beszerzés lesz, az mind volt linkelve a megfelelő topikban: rakéták a magyar Gripen topikban, IFF a magyar Mistral topikban, H145 karbantartás a magyar H145M topikban, valószínűleg ezért nem találkoztál itt vele. Csak aminek nincs saját topikja, az került ebbe a topikba. Az eredménytelen eljárásokat is linkeltem, néhány napja meg is jegyeztem hogy idén eddig feltűnően sok az eredménytelen eljárás. A reakciókból azt látom hogy a többiek nem olvasták el ezeket a hozzászólásokat vagy nem emlékeznek rá hogy mit olvastak, hiába írom le mindig néhány szóban a lényeget...
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 323
113
Érezd magad megdicsérve, mert dolgoztál vele, próbálsz új információt hozni a fórumra és volt akinek ez új infó volt.
Egy kis észrevétel: Ha végigolvasod a dokumentumokat, akkor látni fogod ezek egy része eredménytelen eljárás, egy része pedig csak a kiírás módosítása (általában a ajánlat adási határidőt módosítják hogy legyen jelentkező), Amiből tényleges beszerzés lesz, az mind volt linkelve a megfelelő topikban: rakéták a magyar Gripen topikban, IFF a magyar Mistral topikban, H145 karbantartás a magyar H145M topikban, valószínűleg ezért nem találkoztál itt vele. Csak aminek nincs saját topikja, az került ebbe a topikba. Az eredménytelen eljárásokat is linkeltem, néhány napja meg is jegyeztem hogy idén eddig feltűnően sok az eredménytelen eljárás. A reakciókból azt látom hogy a többiek nem olvasták el ezeket a hozzászólásokat vagy nem emlékeznek rá hogy mit olvastak, hiába írom le mindig néhány szóban a lényeget...

Én nem jegyzek meg mindent.
Nem osint-ből élek :D
 

nagyoncivil

Well-Known Member
2018. október 26.
327
804
93
Gondolkodtam, hogy inkább a belpolba tegyem, nem tudom, hogy igazán hova tartozik.
más projektek is futnak akár 2030-as, 2032-es kitekintéssel
Két század Gripenben gondolkodunk, eredetileg is ennyit tartottunk szükségesnek
a rakétavető eszközök jelentette képesség hasznos, de egy későbbi ütemben tervezik a beszerzését
öt új laktanyát nyitnak meg a következő ciklusban
a területvédelmi önkéntes egységek is kapnak bázisokat
 
H

Hummen23

Guest
Gondolkodtam, hogy inkább a belpolba tegyem, nem tudom, hogy igazán hova tartozik.
Tehát 2 század gripen. :)
24 +4? Esetleg 24 +6/8?
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
még mindig hiányzik az ilyen kommentek mögül a" és ki a fene fogja aztat kezelni meg rendben tartani ?" hahó ... még mindig nem 100 ezer fős a honvédség ... és itt nem csak az akarat hiányzik amögül hogy akkora legyen hanem a jelenkori realitás ... 9 nő nem hord ki egy gyereket 1 hónap alatt ... ez nem így működik
............... nem le kell támadni rögtön, ha olvasnád a kommentjeimet tudnád hogy tökéletesen tisztában vagyok ezzel problémával és a fenti kommentem pusztán a költségvetési problémáról beszéltem és nem az emberhiányról, direkt amúgy, mert nem akarok felhozni MEGINT olyan témát amit havi 1szer minimum kibeszél a fórum mert attól már sokan kivannak
Szóval köszi, tudom hogy nem így működik, azt is tudom hogy a vas üresen pont szart sem ér , senki sem beszél 100.000 fős honvédségről, ezt a 30 ezret is meglehetne csinálni normálisan hogy jöjjön ez a "és ki a fene fogja aztat kezelni meg rendben tartani?" örök kérdés , viszont ennek a megoldása meg ott kezdődik hogy legyen rá pénz és akarat, ezért is írtam a költségvetés problémájáról, ahhoz hogy megold az ember hiány problémát a legegyszerűbb megoldáshoz pénz kell, pont, ha az megvan oldva akkor jöhet a másik fele, a bent lévő szarságok levetkőzése de mondom ez más kérdés, ezt itt havi egyszer kibeszéljük és most nagyon nincs hozzá kedvem (ezért is nem mentem bele...)

(szerk. bocsi inkább kivettem a felét mert megint rámszólnak...)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
aki 1x felesküdött 3 gyerekig vagy 50 éves koráig mozgosíható...
adott esetben mozgósítva is lenne...
még az is mozgósítva lenne ak nem esküdött fel...

az hogy csak profik vívják a háborút és semmi keresnivalója ott másnak max egy misszióba álja meg a helyét.
de igazából még ott sem mert oda is vannak küldve nemzeti gárdások tartalékosok zsoldosok (magán biztonsági szolgálatok) stb.
az aktív állománynak kell hogy a gerince legyen a seregnek de háború esetén nem csak belőlük áll egy hadsereg...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
egy háború óhatatlanúl munkahelyek megszünését generálja...
még háború sem kell hozzá elég ha csak kilátásba helyeződik már megindul a folyamat lásd ukrajna.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
egy tüzérségi eszköz kiszolgálójának tőltőnek pl nem kell hatalmas szakmai tudással rendelkeznie... hajtsa végre amit rábíznak a tanultak.
egy harcjármű vezetőnek pláne ha kisebb a harcjármű (4x4) de még 8x8 asnak sem kell orbitális felkészítés... a tüzérségi kerekes önjárók is ilyenek. kamionsofőrnek gyerek játék megtanulni h18 at vagy 8x8 mant vezetni pl... de egy harcjármű sem atomfizika és valószínűleg még érdekelné is a delikvenst.)

egy géppuskás melé vagy cg mellé karabélyosnak hogy a lőszert cipelje is elég ha jó a fizikuma és vólt katona hamar belejön pláne ha már valamikor csinált hasonlót...

járőrözni eápot üzemeltetni tartalékos is tud egy képzett altiszt társaságában....
ahogy különböző oblyektumvédelmi felladatokat is el tud látni gond nélkül....

nem csak rohamlövészkedésből áll egy sereg... meg különlegesekből.

van 12 ezer tartallékos akiknek kb a karabélyon kívül semmiük sincs. ami fegyver.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 753
5 900
113
Megint ugyanazokat a köröket futjuk.

Ez egy projekt aminek az elemei egymásra épülnek. A vas nem kér enni, de lassan lesz kész, és sokba is fáj, ezért célszerű időben berendelni. Majd ha elkezdenek beérkezni a cuccok, akkor lesz lehetőség több embert képezni és a létszám feltöltése fokozatosan megkezdődik. Mivel bérrendezés nélkül ez nem valósítható meg, ezért a bérjellegű juttatások (illetve a karbantartási kts-ek is) egyre nagyobb szeletét hasítják majd ki a rendlekezésre álló pénznek. Ha most nem rendeljük meg a vasat, akkor később (a bérrendezést követően) könnyen elképzelhető, hogy nem fogunk már tudni képességeket fejleszteni / visszaállítani. Figyelő szemed a csehszlovákokra vesd.

Másrészről a szitu melegedik: ha van vas, majd lesz kezelő is, ha máshogy nem, majd erővel.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
van 12 ezer tartallékos akiknek kb a karabélyon kívül semmiük sincs. ami fegyver.
Ja, csak kellene már egy fix irány, hogy mit is akarnak velük és a mellett megmaradni hosszú távon. Eddig ilyen nem nagyon volt, talán az utóbbi időben esetleg.
Meg vissza kellene csábítani akik kiléptek a tartalékos rendszerből.
Na meg elkezdheted fegyverezni őket, ha még a letárolás, laktanyák sem megoldottak.