A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

H

Hummen23

Guest
Ha már valaki képviseli itt MH-t akkor az @dudi - ő még aktív katona ha jól tudom.
Krisss párszor kifejtette, hogy el kell felejteni, hogy MH önállóan bármit is el- vagy "visszafoglal"! Örüljünk ha magunkat megvédjük - önállóan az sem menne akárkivel szemben. Zrínyi program ide vagy oda!

Ha egy országban a többségi lakosság nem lát szívesen, akkor tök mindegy mennyi katonát és erőforrást ölsz bele: ki leszel ebrudalva előbb-utóbb. Pl. Afganisztán, Irak - szerintem Ukrajnában is ez lesz...akár még Kijevet is elfoglalhatják: a háború megy tovább. A Putyin által oda ültetett bábelnököt senki nem fogja elismerni az oroszokon kívül. Az egész értelmetlen.
Politikai/gazdasági visszafoglalás szóba jöhet. Az ukránok ellen lehet fordítani a saját szabadságvágyukat. Ha nekik lehet, akkor kárpátaljának is lehet ugyebár. Egyszerűen népszavazást kell tartaniuk.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 653
19 002
113
Nem 100%. Egyetlen ellenzéki, sem senki nem kérdőjelezhetne meg semilyen haditechnikai beszerzést. Most lehet szinte bármit lenyomni a közvélemény torkán.
Meglátjuk! Akkor is hamarabb megeszik ha vizet tisztítunk mintha HIMARS-ot vennénk! Esetleg 500 pár bőrcsízma a dísz zlj-nak!
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 382
113
Nem 100%. Egyetlen ellenzéki, sem senki nem kérdőjelezhetne meg semilyen haditechnikai beszerzést. Most lehet szinte bármit lenyomni a közvélemény torkán.
Olyan a nemzetközi helyzet, hogy váltás esetén is meg tovább a Zrínyi program. Vadaival is és Sturmerrel is volt hosszú interjú a Partizánon: senki nem mondta, hogy bármit vissza akarnak mondani. Sőt Vadai korábban mondta, hogy támogatják a honvédség fejlesztését. Az átláthatósággal meg a fideszes üzleti körökkel van baja - ez max a Gidrán gyárat, a Aerot meg esetleg a 4IG-t érintheti.
NATO elvárás a fejlesztés és most bőven van miért: "az oroszok már a spájzban vannak!"
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Csak elméletben.
Kárpátalja haderő szempontjából kiürükt.
most gesztust tettünk ukrajnának hogy csatlakozhat az eu hoz.
de az orosszal kötött békébe biztos benne fog szerepelni hogy az se eu se nato.

kárpátalján 11 hágó van.
ebből 5 szinte járhatatlan.

6 hágóhoz elég lenne hágónként 2 db leo =12
1 db 72 az összes hágóhoz=11
4 RAJ HÁGÓNKÉNT= 1 szakasz= 11 szakasz
2 cső D20 = 22
1 brdm páncéltörő komplexum hágónként = 11 + 1 db a járhatókra = 17 db
  • 2 raj vegyes tartalékos 2 raj műszaki =1 szakasz = 11 szakasz
  • 2-3 mistral indító.= 22-33 mistral indító.

az összes többi mehet kárpátalja belső területeire.

a fenti erők képesek lennének tartani a kárpátok hágóit.
a KMDD és a felder ZL meg egész biztos hogy biztosítani túdná a gerinceket az esetleges könnyűfegyverzetű beszivárgók elöl.

Tartaléknak még mindig maradhatna 72 es és BTR el felszerelt alegységek + helikopteres és Grif támogatás.

__________________________________________________________________________________________________________________________________

mégegyszer ez csupán elmélet nem kell komolyan venni.
Valamint elég lenne a rasák részéről 30-40 ATGM helikopról, vagy kézből, ezután figyelhetnénk a harci eszközeink füstölgését. Gratula!
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 544
10 814
113
Ha már valaki képviseli itt MH-t akkor az @dudi - ő még aktív katona ha jól tudom.
Krisss párszor kifejtette, hogy el kell felejteni, hogy MH önállóan bármit is el- vagy "visszafoglal"! Örüljünk ha magunkat megvédjük - önállóan az sem menne akárkivel szemben. Zrínyi program ide vagy oda!

Ha egy országban a többségi lakosság nem lát szívesen, akkor tök mindegy mennyi katonát és erőforrást ölsz bele: ki leszel ebrudalva előbb-utóbb. Pl. Afganisztán, Irak - szerintem Ukrajnában is ez lesz...akár még Kijevet is elfoglalhatják: a háború megy tovább. A Putyin által oda ültetett bábelnököt senki nem fogja elismerni az oroszokon kívül. Az egész értelmetlen.

Szittya - mióta sajnos kiszállt Krisss - azt képzeli, hogy ő képviseli a Magyar Honvédséget a forumon. És azóta - hiperaktívan - tolja a saját (ilyen minőségű) gondolatait.


Ezen a fórumon senki nem képviseli a Magyar Honvédséget (azt az interneten a hivatalos felületei képviselik), aki onnan van az inkognitóban fórumozik. Hogy egy-két emberről idő közben kiderült, az nem jelenti azt, hogy a MH-t képviselik. Nagyon rá vagytok kattanva krisssre és dudira, de amúgy fingotok nincs, hogy valódi személyek-e vagy sem... (Krisss 100% mert találkoztam vele, jó srác, és ő ismeri dudit is, úh. valódiak, de ez más kérdés.)
Azt sem fogjátok fel, hogy a nagy rajongásotokkal kényelmetlen helyzetbe hozhattok embereket, akik amúgy többet írnának. Plusz terhet és felelősséget raktok a vállukra. Hagyjátok már szerencsétleneket a szabadidejükben nyugodtan fórumozni, beszélgetni.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 382
113
Ezen a fórumon senki nem képviseli a Magyar Honvédséget (azt az interneten a hivatalos felületei képviselik), aki onnan van az inkognitóban fórumozik. Hogy egy-két emberről idő közben kiderült, az nem jelenti azt, hogy a MH-t képviselik. Nagyon rá vagytok kattanva krisssre és dudira, de amúgy fingotok nincs, hogy valódi személyek-e vagy sem... (Krisss 100% mert találkoztam vele, jó srác, és ő ismeri dudit is, úh. valódiak, de ez más kérdés.)
Azt sem fogjátok fel, hogy a nagy rajongásotokkal kényelmetlen helyzetbe hozhattok embereket, akik amúgy többet írnának. Plusz terhet és felelősséget raktok a vállukra. Hagyjátok már szerencsétleneket a szabadidejükben nyugodtan fórumozni, beszélgetni.
Nyilván nem hivatalosan képviseli senki, de aktív katonaként jobb rálátása van a dolgokra, mint a civileknek.
 
M

molnibalage

Guest
Szittya - mióta sajnos kiszállt Krisss - azt képzeli, hogy ő képviseli a Magyar Honvédséget a forumon. És azóta - hiperaktívan - tolja a saját (ilyen minőségű) gondolatait.
Kriss ittlétekor is ilyen butaságokat posztolt, de ezt most a négyzetre emelte alsó hangon.
Lehet, hogy ignorba kéne csapni, mert igazából fórum szennyezésén kívül úgy istenigazából nagyon mást nem tudok felidézni tőle.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Közepes és nagy magasságú cél ellen meg 0 légvédelem.
Ügyes vagy...

Az, hogy 1 db tank üvöltő hülyeség.
Bakker még hk szakasz se mozog egyedül nagyon, századerő alatt nincs semmi.
De már pusztán az 1 db = 0 műszaki tartalék, ha nem üzemel.

Ne haragudj, de ilyen hülyeségek kitalálásában ki segít neked?
Egy óvódásnak több esze van ennél, akiben felmerül, hogy esetleg 2 játék kell, ha az egyik elveszik vagy eltörik
Úgy baromság, ahogy van az egész ötlet a politikai vetülete nélkül is.
nem 1 hkt írtam
ez 2 leo + 1 72 es a járható hágóknál és 1 72 es a nem járható hágóknál.
(tehát a járható hágó 3 hk ) a nem járható hágó 1 hk
légvédelemnek meg mistral és gripen.

plussz a tartalék hk.. amik nem a hágókba hanem a kereszt vőlgyekbe.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 882
5 217
113
Hát ATGM az éppen van dögivel, öntik hozzájuk, meg nekik van MANPAD, nahh nekünk nincs, szóval letolt gatya esete, ez az álmodozás szintje.
Másik, hogy juttatod ezeket a hágókig?
Teleportálva?
Biztos nem kapna az úton pár ATGM-et és hasonlót...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Nem ismétlem, de az orosz helikopterekről, posztoltam, és az általuk kilőtt ATGM-ről. Néha bosszantó tudsz lenni, hogy nem olvasgatsz.
de én vetettem fel a témát és írtam hogy gondolat és írtam hogy ukrán az ellen.
el lehet játszani orosszal is a meglévő teknikával csak az nem fog jó eredményt adni.
 
M

molnibalage

Guest
nem 1 hkt írtam
ez 2 leo + 1 72 es a járható hágóknál és 1 72 es a nem járható hágóknál.
(tehát a járható hágó 3 hk ) a nem járható hágó 1 hk
légvédelemnek meg mistral és gripen.

plussz a tartalék hk.. amik nem a hágókba hanem a kereszt vőlgyekbe.
Látom fejlődésképtelen vagy.
A fegyveres erőknél egységekben gondolkodnak.
A hk esetén a legkisebb erős a szakasz.
Az eleve 4 hk és nem szokás vegyesből összerakni, csak kényszer esetén.
T-72 meg nem lesz a jövőben.

De asszem pá neked.
Unom a butaságaidat olvasni.
Egész egyszerűen nem értem minek járnak ide egyesek, ha ennyire nincs igény a fejlődésre csak a saját balfék ötletek Idehányására tekintet nélkül a realitáskora.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Látom fejlődésképtelen vagy.
A fegyveres erőknél egységekben gondolkodnak.
A hk esetén a legkisebb erős a szakasz.
Az eleve 4 hk és nem szokás vegyesből összerakni, csak kényszer esetén.
T-72 meg nem lesz a jövőben.

De asszem pá neked.
Unom a butaságaidat olvasni.
Egész egyszerűen nem értem minek járnak ide egyesek, ha ennyire nincs igény a fejlődésre csak a saját balfék ötletek Idehányására tekintet nélkül a realitáskora.
ez kb egy völgyzáró század. (vegyes) mint a völgyzáró századok a 2. vh ba is vögyzáró századerővel vóltak védve a hágók.
annyi hogy itt még + erőt is adnák a keresztvölgyekbe T72 ésBTR el.

3 HKs szakasz is van.

a völgyzáró századok létező dolgok és ez a konceptció onnan van.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 754
113
De ma nem a II. vh van, embert honnét szerzel?
Sorozunk és mezükbe nyomunk egy bajonettes AKM -et? Talán még "gatya" sem jutna mindenkinek!

Sorozunk kés bevonultatunk, bizony. A kérdés nagy vonalakban eldőlt. A sorkatonai szolgálat valamilyen formában történnő vissza állítását illetően, úgy érzem. Persze, ismét meg kell teremteni hozzá a humán és infrastrukturális feltételeket. Ne 150.000-eshaderőre gondoljon itt most senki. De a jelenlegi létszámállapotok tarthatatlanok, ezt is lássuk be. Kellenek a hivatásos és szerződéses katonák, nagyon is. Viszont kell hozzá még valami, ami több mint a területvédelem tartalékosai.