A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 581
8 189
113
Azzal kezdtem,hogy meghallgattam.
Gondolkodásmódjuk az,hogy miután az amcsik beszoltak,költeni kell a seregre.
Német érdekeket kell kiszolgálni.
És elhallgatás,csúsztatás,meg propi,de leginkább üres,tartalmatlan duma.
De legalább kulturáltan előadva.
Nem, és szerintem előítéletek nélkül kell ezt nézni, hallgatni. Most nézem a Szimulátor adásait, az is érdekes. Éppen a kézifegyvergyárról van szó.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 141
73 702
113
Tartalmat.Ez egy semmi,tartalmatlan nulla volt.Kaptál valamilyen kérdeésre választ?Nem.Mellébeszélés és propi volt,minden érdemi tartalom nélkül.

Azzal kezdtem,hogy meghallgattam.
Gondolkodásmódjuk az,hogy miután az amcsik beszoltak,költeni kell a seregre.
Német érdekeket kell kiszolgálni.
És elhallgatás,csúsztatás,meg propi,de leginkább üres,tartalmatlan duma.
De legalább kulturáltan előadva.

Azaz elmondta, hogy minden úgy van, ahogy kezdettől fogva gondoltad/gondoltuk?

Ez még csak az általános bevezető része volt egy sorozatnak. Ha minden témáról sikerül 40 percet beszéltetni, abból talán majd kiderül valami...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 113
31 076
113
Azaz elmondta, hogy minden úgy van, ahogy kezdettől fogva gondoltad/gondoltuk?
Kb.És ennek most baromira nem örülök.
Ez még csak az általános bevezető rész volt. Ha minden témáról sikerül 40 percet beszéltetni, abból talán majd kiderül valami...
De jó lenne,ha nem az derülne ki,amit gondolok.....
És azt is tegyük hozzá,hogy holnapot is meg kell várni,lesz e még MG pozicióban egyáltalán egy következő riportig.Mellesleg ha nem,akkor is érdemes lenne vele riportot csinálni,és akkor már lehetne keményebben,tartalmat igénylően kérdezni is.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 813
36 005
113
MG-t pont nem tartom különben a fikusz tipikus figurájának,inkább kivételnek.Nem úgy hallgadtam,hogy eleve beskatulyáztam volna.
MG pár héttel ezelőttig teljesen távol tartotta magát "párt-harctól", most is csak visszafogottan tolja - ezt mindig értékeltem benne.
Most tényleg nem mondott újdonságokat, de ki is fejtette, hogy miért nem: a választások miatt.

Én örültem, hogy elindult egy ilyen interjúsorozat vele itt HTKA-n. Ha valamiért nem ő folytatná ezt a munkát, akkor is sok érdekeset tud még nekünk mondani. Sőt, akkor még szabadabban mesélhet.
Engem pl. érdekelne hogy milyen más rendszerekkel versenyeztek a cuccok amiket végül megvettünk. Pl. mi volt a NASAMS "versenytársa", stb.
Én mindegyik megrendelt rendszerrel elégedett vagyok egyelőre - legalábbis egyiksre sem mondható hogy melléfogás. A Lynx talán a legnagyobb kockázatú választás, de ha Lynx megnyeri az aussie tendert, akkor biztos jó lóra teetünk, mert ők nagyon kitesztelték.
 
Last edited:

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 563
11 136
113
Azaz elmondta, hogy minden úgy van, ahogy kezdettől fogva gondoltad/gondoltuk?

Ez még csak az általános bevezető része volt egy sorozatnak. Ha minden témáról sikerül 40 percet beszéltetni, abból talán majd kiderül valami...
Érdekes összefoglaló volt, jó megérteni, hogy milyen események mozgatták a döntéshozókat illetve Maróth stábját.

Azonban szerencsés lenne, ha az elkövetkező epizódokban nem kellene aktuálpolitikai kiszólásokat hallgatni... (még akkor sem, ha éppen helyenként van benne igazság). Nem tudom, hogy mások miként vélekednek erről, de számomra nagyon visszatetsző ezt hallgatni és sokat elvesz a beszélgetés értékéből.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 113
31 076
113
MG pár héttel ezelőttig teljesen távol tartotta magát "párt-harctól", most is csak visszafogottan tolja - ezt mindig értékeltem benne.
Most tényleg nem mondott újdonságokat, de ki is fejtette, hogy miért nem: a választások miatt.

Én örültem, hogy elindult egy ilyen interjúsorozat vele itt HTKA-n. Ha valamiért nem ő folytatná ezt a munkát, akkor is sok érdekeset tud még nekünk mondani. Sőt, akkor még szabadabban mesélhet.
Engem pl. érdekelne hogy milyen más rendszerekkel versenyeztek a cuccok amiket végül megvettünk. Pl. mi volt a NASAMS "versenytársa", stb.
Én mindegyik megrendelt rendszerrel elégedett vagyok egyelőre - legalábbis egyiksre sem mondható hogy melléfogás. A Lynx talán a legnagyobb kockázatú választás, de ha Lynx megnyeri az aussie tendert, akkor biztos jó lóra teetünk, mert ők nagyon kitesztelték.
Igen,eddig ugyan szintén sokat beszélt mellé,de nem tolt propit sosem.Ez valószinű vállasztási hatás.
Szerintem igazán érdekesek akkor lenne a riportok,ha már nem lenne pozicióban.
Kivállasztási procedurára én is baromi kiváncsi lennék.
Lynx tervezőasztalrol való megrendelését én különben megengedhetetlen kockázatnak tartom.Kengurú tenderen való győzelme viszont nekem lényegtelen.Az értékelésre vagyok kiváncsi.(nem izgat,ha a Lynx mondjuk a lehetséges 1000pontbol 996ot elérve fél pont hátránnyal veszit.Főleg,ha azt a fél pontot olyan jellemző miatt szedte össze,ami számunkra lényegtelen-teszem azt tengeri deszantolásban).És várjuk meg,hogy a mi Lynx változatunk konkrétan milyen is lészen.Nem biztos,hogy pont olyan lesz,mint az ausziké.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 903
22 373
113
Gondolkodásmódjuk az,hogy miután az amcsik beszoltak,költeni kell a seregre.
Ez is, igen, meg sokminden más is, amit világosan elmond, de Te ignorálod.
Német érdekeket kell kiszolgálni.
Ilyet nem mondott, tehát hazugságot állítasz.
És elhallgatás,csúsztatás,meg propi,de leginkább üres,tartalmatlan duma.
Ez meg csak a szokásos, szubjektív véleményed, ami persze lehet, csak lassan már senkit nem érdekel.

Ha nem érted még mindig az egész MG által képviselt és elkezdett haderőfejlesztés alapjait, mert egyszerűen nem akarod, akkor egyenlőre nincs miről beszélgetnünk.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 813
36 005
113
Igen,eddig ugyan szintén sokat beszélt mellé,de nem tolt propit sosem.Ez valószinű vállasztási hatás.
Szerintem igazán érdekesek akkor lenne a riportok,ha már nem lenne pozicióban.
Kivállasztási procedurára én is baromi kiváncsi lennék.
Lynx tervezőasztalrol való megrendelését én különben megengedhetetlen kockázatnak tartom.Kengurú tenderen való győzelme viszont nekem lényegtelen.Az értékelésre vagyok kiváncsi.(nem izgat,ha a Lynx mondjuk a lehetséges 1000pontbol 996ot elérve fél pont hátránnyal veszit.Főleg,ha azt a fél pontot olyan jellemző miatt szedte össze,ami számunkra lényegtelen-teszem azt tengeri deszantolásban).És várjuk meg,hogy a mi Lynx változatunk konkrétan milyen is lészen.Nem biztos,hogy pont olyan lesz,mint az ausziké.
Finoman foglamzva nem kedvelem a mostani kormányzatot, de ezt a haderő reformot szerintem jól tolják.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 113
31 076
113
Finoman foglamzva nem kedvelem a mostani kormányzatot, de ezt a haderő reformot szerintem jól tolják.
Szerintem meg nem.
Szerintem ezt az egészet kényszerből kezdték el,amerikai nyomásra (namondjuk ez nem csak ránk igaz).Mindenki elfelejti,hogy 2010-15 időszak volt a sereg mélypontja.(MG beszélt a heli képesség elvesztéséről-hát az példul 2012ben történt)
Nekem az az érzésem,hogy a politika viszi a primet,hatalmi érdekek szerint.A sereg másodhegedűs,és a seregen belül sincs egy kikristályosodott egységesre kidolgozott elgondolás.Szerintem alapvetően egy NATO hh-s utánérzés megfelelési kényszer van,honvédelmi szükséglet meg harmadrangú.
Egész egyszerűen elavúlt haderőt épitűnk,hh követelményrendszer modern eszközökkel megvalósitva.
Persze,ez csak egy érzet,nem bizonyosság.De mivel nincs letéve semmiféle konkrét tervezet,elgondolás,koncepció az asztalra,csak abbol következtethetek,miről hiradás van.
 
  • Tetszik
Reactions: Sulaco

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 113
31 076
113
Ez is, igen, meg sokminden más is, amit világosan elmond, de Te ignorálod.

Ilyet nem mondott, tehát hazugságot állítasz.

Ez meg csak a szokásos, szubjektív véleményed, ami persze lehet, csak lassan már senkit nem érdekel.

Ha nem érted még mindig az egész MG által képviselt és elkezdett haderőfejlesztés alapjait, mert egyszerűen nem akarod, akkor egyenlőre nincs miről beszélgetnünk.
Khm...Konkrétan No KE-i megkerülhetetlen szerepéről beszél....
A többit is gondold át.
 
  • Vicces
Reactions: arcas

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 903
22 373
113
Khm...Konkrétan No KE-i megkerülhetetlen szerepéről beszél....
A többit is gondold át.
Végig butaságot írtál, de nem tartom küldetésemnek, hogy egyenként cáfoljam meg a szavaidat.
Véleményed lehet és azt el is fogadom. Főleg ha úgy kezded, hogy "szerintem".
A többit meg az idő megmutatja,...az meg ebben a "vitánkban" most nekem dolgozik! ;)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 113
31 076
113
Végig butaságot írtál, de nem tartom küldetésemnek, hogy egyenként cáfoljam meg a szavaidat.
Véleményed lehet és azt el is fogadom. Főleg ha úgy kezded, hogy "szerintem".
A többit meg az idő megmutatja,...az meg ebben a "vitánkban" most nekem dolgozik! ;)
Szerinted.Szerintem meg nem.És én úgy látom,hogy az idő egyáltalán nem dolgozik neked,inkább csalódást fog okozni néked.
Csak úgy kiváncsiságbol.Hadászati értelemben milyen meglátásaid vannak a mostani ukrajnai harcok kapcsán?
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 633
5 357
113
MG pár héttel ezelőttig teljesen távol tartotta magát "párt-harctól", most is csak visszafogottan tolja - ezt mindig értékeltem benne.
Most tényleg nem mondott újdonságokat, de ki is fejtette, hogy miért nem: a választások miatt.

Én örültem, hogy elindult egy ilyen interjúsorozat vele itt HTKA-n. Ha valamiért nem ő folytatná ezt a munkát, akkor is sok érdekeset tud még nekünk mondani. Sőt, akkor még szabadabban mesélhet.
Engem pl. érdekelne hogy milyen más rendszerekkel versenyeztek a cuccok amiket végül megvettünk. Pl. mi volt a NASAMS "versenytársa", stb.
Én mindegyik megrendelt rendszerrel elégedett vagyok egyelőre - legalábbis egyiksre sem mondható hogy melléfogás. A Lynx talán a legnagyobb kockázatú választás, de ha Lynx megnyeri az aussie tendert, akkor biztos jó lóra teetünk, mert ők nagyon kitesztelték.

Miből gondolod, hogy ha lecserélődik MG, akkor majd szabadon elmondhat mindent? Központilag ugyanúgy titkos marad minden, nem MG-n múlik
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 813
36 005
113
Miből gondolod, hogy ha lecserélődik MG, akkor majd szabadon elmondhat mindent? Központilag ugyanúgy titkos marad minden, nem MG-n múlik
Ha mindent nem is, de több mindent...azt is lehet hogy csak évek múlva.
Pl. hogy milyen más típusokban gondolkodtak, az szerintem elmondható - akár már most is...
(A rádióban egyszer a NASAMS kapcsán emlegetett egy infrvörös rávezetésű versenytársat név nélkül - valszeg SL IRIS-T, de majd egyszer kiderül...)
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 903
22 373
113
Csak úgy kiváncsiságbol.Hadászati értelemben milyen meglátásaid vannak a mostani ukrajnai harcok kapcsán?
"Hadászati értelemben milyen meglátásaid... "
Nem sok "meglátást" és véleményt olvashattál tőlem itt az ukrajnai konfliktus kapcsán, sem "hadászatit, sem politikait" meg van a nyomós okom, hogy miėrt.
Nem is kívánok változtatni ezen,... kivéve személyesen egy sör mellett.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 113
31 076
113
"Hadászati értelemben milyen meglátásaid... "
Nem sok "meglátást" és véleményt olvashattál tőlem itt az ukrajnai konfliktus kapcsán, sem "hadászatit, sem politikait" meg van a nyomós okom, hogy miėrt.
Nem is kívánok változtatni ezen,... kivéve személyesen egy sör mellett.
Politikailag tőlem se.