A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 408
113
Szerintem meg arra gondolt, hogy a legkisebb honvédelmi költségvetés, a második Orbán kormány, első 5-6 évében volt. Pedig sok baromságra futotta akkor is!
erre is...csak ez kimaradt a riportból érdekes módon.
A Zrínyi program szerintem egyébként jó irányba halad - azon kevés dolgok egyike, amit a mostani kormányzat jól csinál - szerintem.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 154
113
K. nem volt jó csak baromira unom, hogy 12 év után is ezen rugóznak...
Ez a "propi" nyilvánvalóan nem nekem szólt,...hanem pont azoknak, akik még hisznek annak a "jó érának",...ugye tudod? :rolleyes:
de hát hírtévé az hirtévé...
Az. Nincs vita.
A jelenlegi pártállásom igen egyszerű: mind elmehet ****ba! :D
Valahol igazad is van ... csakhát mégis csak be kell ültetni valakit a volán mögé. :cool: (de ezt ne itt szaporitsuk)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Aladeen

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 136
4 209
113
erre is...csak ez kimaradt a riportból érdekes módon.
A Zrínyi program szerintem egyébként jó irányba halad - azon kevés dolgok egyike, amit a mostani kormányzat jól csinál - szerintem.
Egyébként szerintem is jó, csak csigalassúsággal indult/indul be, a reklámozás kezdetéhez, volumenéhez képest.
Örülök a hadiipari fejlesztéseknek is, de most a léptéke, és a vadiúj fejlesztésű eszközök miatt, egy kicsit letolt gatyával kaptuk a nyakunkba a szomszédos háborút.
 

Hortator

Well-Known Member
2019. június 27.
744
2 609
93
Nehez kérdés, mert kb mindenük elavult, ugyanakkor ingyen akarmi jo, de utana szervizeltetni aranyarban lenne...

...en kertem volna 2-3 korrekt állapotú D Chinookot (mert F nem lett volna olcsón.)
Csak az alapokat költöttem volna rajuk, hogy kihuzzak mondjuk 10-15 evet, amig beerik az europai HTH.
Ha meg abbol semmi nem lesz esetleg, akkor ezeket majd lehet upgradelni F-re, lasd hollandokat.
Én anno (pár éve) nagy naivan azt gondoltam, amikor beharangozták, hogy összesen 40 új helot veszünk, de akárhogy számoltam, mindig csak 20+16 volt, hogy egyszer csak lazán bejelentenek 4 Chinook-ot. :oops:
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 804
113
Volt benne új információ?
Nekem igen.

240 AMRAAM rakéta szerepelt egy ábrán, abból 60 ER.

H145M
A robotpilota hazamegy Szolnokra és leteszi a gépet, ha a pilóta benyom egy gombot mielőtt rosszul lesz, cselekvésképtelen lesz.

A szenzortoronnyal nagyon elégedettek. 10-20-30 km-re átlát faszán a hataron, de Koller adott esetben 50km-re becsüli.


A mult heti Gidran-NMS-Ragmar-Hirtenberger-lengyel drón attrakció. Maróth szerint minden ott bemutatott eszköznek közé lesz a magyar hadiiparhoz, bármit is jelentsen ez. Ez az RM aknavető és a lengyel drónok miatt érdekes a többi ismert volt, mégha vki az NMS-t nem is hitte.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113
K. nem volt jó csak baromira unom, hogy 12 év után is ezen rugóznak...A kampány is lefutott, lehetet volna egy objektívebb sallangoktól mentes riportot csinálni erről a témáról - de hát hírtévé az hirtévé...
A jelenlegi pártállásom igen egyszerű: mind elmehet ****ba! :D
Ez a műsor nem nekünk szólt. Ha nekünk szólt volna, akkor azt mondta volna, hogy 2016 márciusában, amikor kinevezték a HM Ei zrt élére és elkezdett ismerkedni a Honvédséggel, akkor elment az alakulatokhoz és ott azt látta hogy volt 1 repülőképes AN-26-osunk, 2 működőképes tankunk és 3 repülőképes Mi-8-as helikopterünk... ehhez képest most, 6 évvel később már van 4 utasszállító repülőgépünk, legalább 12 működőképes tankunk és legalább 20 repülőképes helikopterünk. Sok minden pedig már meg van rendelve. És felsorolta volna tételesen hogy miből mennyi, mennyibe kerül és mikor ér ide :)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113
Én anno (pár éve) nagy naivan azt gondoltam, amikor beharangozták, hogy összesen 40 új helot veszünk, de akárhogy számoltam, mindig csak 20+16 volt, hogy egyszer csak lazán bejelentenek 4 Chinook-ot. :oops:
A 40 gép az még a Hende féle "Nemzeti helikopterképesség" terv volt, ahol 40 egyforma közepes méretű helikoptert akartak venni a Honvédségnek, mentőknek, rendőröknek összesen. Hende Csabát 2015 őszén leváltották. És egy típus helyett vettek 2016 elején a rendőröknek 11 használt MD902-est, 2018 tavaszán a mentőknek 9 használt EC135-öst, 2018 nyarán pedig a Honvédségnek 20 új H145-öst rendeltek. És 2018 decemberében a Honvédségnek még 16 H225-öst is...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113
Közbeszerzési értesítőből...

Tájékoztató az eljárás eredményéről

Pirotechnikai anyagok, kézigránátok beszerzése

Hirdetmény nélküli tárgyalásos eljárás, a részvételi felhívásnak az Európai Unió Hivatalos Lapjában történő közzététele nélkül megvalósított beszerzés

A nyertes gazdasági szereplő neve: HALTECH Magyar Lőszergyártó és Rendészeti Technológiai Kft.

A szerződés végleges összértéke: 235 115 125.00 HUF (Áfa nélkül)
Kézigránátokat vásárolt a magyar honvédség
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
Mit lehet tudni erről a cégről? Ez magyar?
Nekem volt dolgom velük személyesen és voltam is náluk párszor. Vannak jutyúbon videók (régebben voltak fent) amelyek az általuk gyártott lőszereket tesztelik. Vadászathoz meg hobbihoz is gyártanak elsősorban Olaszországba és Ausztriába meg rendfentartóknak is cuccokat és gránátokat is, nyugaton is veszik a termékeiket, de azért csodát ne várjon senki, semmi extra és innovatív speciális fiatal új mérnöki dolog nincs, a telephely meg a gyár totál szocreál (fűzföi ipartelep) és lehangoló.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 632
8 283
113
Beszélgetés Farkas Sándor alezredessel, az MH 5. Bocskai István Lövészdandár parancsnokával
Öt éven belül hol szeretné látni a dandárt?
A Honvédelmi és Haderőfejlesztési Program biztosítja számunkra az új haditechnikai eszközöket: a kézifegyvereket már lecseréltük, érkeznek új páncéltörő eszközök, vannak Gidrán moduláris többcélú harcjárműveink és számítunk a Lynx harcjárművek érkezésére is, amelyek professzionális kezelését szintén el kell sajátítani – ezt németországi tanfolyamok biztosítják számunkra, azonban idővel itthon is tartanánk ilyen jellegű felkészítéseket. Emellett folyamatos az infrastrukturális háttér kiépítése, de a logisztika, az ellátás és a karbantartás terén is teljes szemléletváltásra lesz szükség.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 408
113
Beszélgetés Farkas Sándor alezredessel, az MH 5. Bocskai István Lövészdandár parancsnokával
Öt éven belül hol szeretné látni a dandárt?
A Honvédelmi és Haderőfejlesztési Program biztosítja számunkra az új haditechnikai eszközöket: a kézifegyvereket már lecseréltük, érkeznek új páncéltörő eszközök, vannak Gidrán moduláris többcélú harcjárműveink és számítunk a Lynx harcjárművek érkezésére is, amelyek professzionális kezelését szintén el kell sajátítani – ezt németországi tanfolyamok biztosítják számunkra, azonban idővel itthon is tartanánk ilyen jellegű felkészítéseket. Emellett folyamatos az infrastrukturális háttér kiépítése, de a logisztika, az ellátás és a karbantartás terén is teljes szemléletváltásra lesz szükség.
Az új páncéltörő eszköz gondolom a Spike LR2...
Lynx meglepett - nem úgy volt, hogy a debreceni dandár 8x8-as lesz?
lesz két lánctalpas nehéz dandárunk? 218 Lynx elég két dandárra?
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 632
8 283
113
Az új páncéltörő eszköz gondolom a Spike LR2...
Lynx meglepett - nem úgy volt, hogy a debreceni dandár 8x8-as lesz?
lesz két lánctalpas nehéz dandárunk? 218 Lynx elég két dandárra?
A Lynxet korábban is olvastam, még azt is, hogy állítólag a hódmezővásárhelyiek kapnak belőle, még az is lehet, hogy először. Forrást most ne kérj tőlem. Csodálkoztam is, hogy nem a tataiak kapnak először.....