A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 395
11 392
113
Az MG gondolom nem Mihail Gorbacsov :).. Egyébként ki a fene mondana rosszat az új főnökéről?? Különösen mikor enni kell adni a családnak :)... --- egyébként tükörbe lehet nézni, mert MG saját maga volt eddig a stratégiai látásmód, különösen interiui alapján - mostmár a NER lovag lett az. Ismerek olyan vezetőket, akik X éve arról beszéltek, hogy mennyire jó X és Y szolgáltatást, stb. kiszervezni a cégtől, aztán 2 év múlva új felsővezetés, és ua vezetők arról kellett hogy beszéljen, milyen jó, hogy X és Y szolgáltatást integrálják a céghez.. -- Merthát élni és megélni kell -- az elv és a köpönyeg meg ki a fenét érdekel ...

Nekem mégis van egy olyan érzésem, hogy fogsz te még mellette vigyorogni.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 996
8 585
113
Milyen igaz?!? :rolleyes:
Ne feledd az emlékplakettet! :p
Én M.G-t becsületes magyar embernek tartom. Azt a helyzetet amibe került, jórészt nem maga idézte elő, bár tény, hogy a honvédség főtiszti állományával néha kicsit "nyeglén" bánt. Úgy gondolom, többel máshogy én se bántam volna. Én egy percet nem töltöttem el még Német Szilárd társaságában, akit egy poliitkai kommiszárnak tartottam. Az emlékplakettet nem M.G hanem Benkő miniszer adományozta és nem csak nekem. Az biztos, hogy az NG-k átvételekor nem fogok vigyorogni, tapsolni. Higgyétek el, hogy az összenemzeti haderőfejlesztési program szívügyem, mellette pedig a tranparencia, átláthatóság biztosítása és a "lopás" alacsony százalékon tartása. Egyébként eddig sincs rólam kép M.G mellett vigyorogva :).. Én nem propagandista vagyok, és nem igazán lehet megvenni egyik oldalnak sem. Viszont meg lehet győzni bizonyos kérdésekben. Pld. nem lelkesedem a KF41-ért, mert azt és a többi hasonló harcjárművet egy túl nagy célpontnak tartom a BMP méretű IFV-k helyett, amelyeket aktív védelmi rendszerekkel jobbnak itélek, ráadásul úszóképesek. A Pzh2000-et kiváló harci tulajdonságai mellett nehéznek gondolom és kevésnek, tehát ergo végig mellette kerekes önjáró tüzéreszkzök mellett kardoskodtam. A LeoA7 városi harcra kifejlesztett változatát nehéznek tartom és a sok csatorna és áteresz mellett magyarországon korlátozottan használhatónak, meg persze kevésnek is, de nagyon drága jármű. Az A6 illetve az A7 nem városi harcra tervezett változatait, tehát kisebb védettséggel inkább használhatónak, ha nem meg urbánus környezetbe. A Gidrán-t pedig MRAP-ként, - és minden más MRAP-ot is - nem tartok megfelelőnke, azok a közel-keleti aszimmetrikus hadviselére meg sivatagokba valók, nekem méretileg a M-ATV tetszik, mert sokkal szélesebb, jobb az aránya, kisebb a borulásveszély. A yörüköt meg jónak. A KF-41 RM légvédelmi gépágyús változata mellett, az akár rá, akár Yörükre, Gidránra szerelt Mistral lérak és ATGM nagy híve vagyok, akárcsak a MANPAD-nak, ami kéne.
Szóval vannak meggyőződéseim, vannak amiről meg lehet győzni szakmai alapon hogy kellenek. Vannak korlátaim is, és olyan dolgok amelykről nem lehet meggyőzni, pld. finoman fogalmazva a magya nagytöke behozatala a haderőfejlesztésbe állami szerepvállalás helyett. Ez számomra szálka, mert a tőkés a saját érdekét nézi nem az országét. No ennyi polémiát most megengedtem magamnak. Ja lehet aztán, hogy SZBK alatt majd az MTVA és volt Pesti Srácok nyomják a propagandát, és nem szakmai ujságírás lesz, meg ilyesmi... Meglátjuk. Biztos, hogy eddigi tevékenysége és a mostani megnyilvánsulásai miatt nem a szívem csücske a kis dzsentri. Ja ha én vagyok vitriolos akkor ezt még nem hallottátok:

Havas Henrik

Jó reggelt mindenkinek.
 
K

kamm

Guest
Pld. nem lelkesedem a KF41-ért, mert azt és a többi hasonló harcjárművet egy túl nagy célpontnak tartom a BMP méretű IFV-k helyett, amelyeket aktív védelmi rendszerekkel jobbnak itélek, ráadásul úszóképesek.
:eek::eek::eek:


betrdxtz8rn81.jpg


you-seem-very-qualified-saturday-night-live.gif

practically-an-expert-ollie.gif
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 023
123 917
113
Én M.G-t becsületes magyar embernek tartom. Azt a helyzetet amibe került, jórészt nem maga idézte elő, bár tény, hogy a honvédség főtiszti állományával néha kicsit "nyeglén" bánt. Úgy gondolom, többel máshogy én se bántam volna. Én egy percet nem töltöttem el még Német Szilárd társaságában, akit egy poliitkai kommiszárnak tartottam. Az emlékplakettet nem M.G hanem Benkő miniszer adományozta és nem csak nekem. Az biztos, hogy az NG-k átvételekor nem fogok vigyorogni, tapsolni. Higgyétek el, hogy az összenemzeti haderőfejlesztési program szívügyem, mellette pedig a tranparencia, átláthatóság biztosítása és a "lopás" alacsony százalékon tartása. Egyébként eddig sincs rólam kép M.G mellett vigyorogva :).. Én nem propagandista vagyok, és nem igazán lehet megvenni egyik oldalnak sem. Viszont meg lehet győzni bizonyos kérdésekben. Pld. nem lelkesedem a KF41-ért, mert azt és a többi hasonló harcjárművet egy túl nagy célpontnak tartom a BMP méretű IFV-k helyett, amelyeket aktív védelmi rendszerekkel jobbnak itélek, ráadásul úszóképesek. A Pzh2000-et kiváló harci tulajdonságai mellett nehéznek gondolom és kevésnek, tehát ergo végig mellette kerekes önjáró tüzéreszkzök mellett kardoskodtam. A LeoA7 városi harcra kifejlesztett változatát nehéznek tartom és a sok csatorna és áteresz mellett magyarországon korlátozottan használhatónak, meg persze kevésnek is, de nagyon drága jármű. Az A6 illetve az A7 nem városi harcra tervezett változatait, tehát kisebb védettséggel inkább használhatónak, ha nem meg urbánus környezetbe. A Gidrán-t pedig MRAP-ként, - és minden más MRAP-ot is - nem tartok megfelelőnke, azok a közel-keleti aszimmetrikus hadviselére meg sivatagokba valók, nekem méretileg a M-ATV tetszik, mert sokkal szélesebb, jobb az aránya, kisebb a borulásveszély. A yörüköt meg jónak. A KF-41 RM légvédelmi gépágyús változata mellett, az akár rá, akár Yörükre, Gidránra szerelt Mistral lérak és ATGM nagy híve vagyok, akárcsak a MANPAD-nak, ami kéne.
Szóval vannak meggyőződéseim, vannak amiről meg lehet győzni szakmai alapon hogy kellenek. Vannak korlátaim is, és olyan dolgok amelykről nem lehet meggyőzni, pld. finoman fogalmazva a magya nagytöke behozatala a haderőfejlesztésbe állami szerepvállalás helyett. Ez számomra szálka, mert a tőkés a saját érdekét nézi nem az országét. No ennyi polémiát most megengedtem magamnak. Ja lehet aztán, hogy SZBK alatt majd az MTVA és volt Pesti Srácok nyomják a propagandát, és nem szakmai ujságírás lesz, meg ilyesmi... Meglátjuk. Biztos, hogy eddigi tevékenysége és a mostani megnyilvánsulásai miatt nem a szívem csücske a kis dzsentri. Ja ha én vagyok vitriolos akkor ezt még nem hallottátok:

Havas Henrik

Jó reggelt mindenkinek.
A szárazföldi témájú cikkekhez könyörgöm alkalmazz egy szakmai lektort.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
A Kormánybiztosi irodát ami eddig félig meddig független volt betagozták a minisztériumba.
A hangsúly a félig-meddigen van.
Ugyebár pinpongoztak vele egy sort Palkovics, és Mager minisztériumai.
Ha tényleg független lett volna, akkor a miniszterelnökség alá kellett volna szervezni.
A latszólagos függetlenséget azért élvezhette látvanyosan Maróth, mert olyan miniszterek alá pakolták, akiknek fingjuk sem volt a katonai dolgokhoz.
Aztán Palkovics kikupálódot. Már ami a hadiipari részét érinti.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
a papírdandárokat? Rotációra szokták tervezni. teknika marad csak szeméyli váltás történik. nem a leg szerencsésebb mert kifullad a roham. (gépamortizáció miatt de kicsit késöbb mint az emberek felörlődésével tenné) aztán védelembe már nem olyan fontos a jármű. kevesebb is elég
Az ukrán háború alapján a technika jobban fogy mint az emberek (vagy együtt fogy). Legalábbis úgy tűnik!
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
901
3 245
93
Nézem a Honvedelem.hu.- t és még a hírekben egy szó nincs a háborús veszélyhelyzetről. Lehet, hogy nincs is és csak átvágtak minket? Hiszen ott kéne elősször megjelennie... Talán a katonaság még nem tudja?
 
  • Tetszik
Reactions: bel

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Nézem a Honvedelem.hu.- t és még a hírekben egy szó nincs a háborús veszélyhelyzetről. Lehet, hogy nincs is és csak átvágtak minket? Hiszen ott kéne elősször megjelennie... Talán a katonaság még nem tudja?
Te mióta követed a honvédelemmel kapcsolatos dolgokat? o_O
A honedelem.hu mindig is minimum 1 nap késésben van (inkább 2).
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 996
8 585
113
Akkor gondolom érzéki csalódás, hogy az M-ATV-t hidraulkusan le lehet ereszteni "normális" hasmagasságra, mert ilyesmit láttam pld a múlt szerdán a Bakonyban amcsi éleslövészeten.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 996
8 585
113
A szárazföldi témájú cikkekhez könyörgöm alkalmazz egy szakmai lektort.
Yes! Vanna rá probálkozások, méghozzá egyik topcitárs vállalta. Azt utóbbi négy-öt poszt már az Ő javításaival készült. HIába a HT-nál és a The Aivation magazinnál vannak angol és magyar nyelvi lektorok. Este 10 után, sötétben nehéz gépelni, meg probléma, hogy az ember leír valamit és már a következő dolgon van az agya. Lassitani kéne, és talán 2 heteként posztolni akkor sokkal jobb minőség lenne. Ezen is gondolkodok..