A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 639
18 947
113
Jó lenne tudni mire akarják költeni azt a +200 mrd-ot és eloszlanának a ködfoltok! Nekem a tippem a hadiipari üzemek ( Várpalota, Kaposvár) felépítésének felpörgetése! Hatalmas termelési igény lenne, hatalmas biznisszel és már most mától lehetne termelni főleg ha csak a lőszergyártásra gondolunk! Ezt kellene felpörgetni! A másik nagyon fontos szerintem a teherautó gyártás ( MAN HX3) abból is marha sok kellene és ott sincsenek még fix információk!
 
  • Tetszik
Reactions: Loken
S

speziale

Guest
Jó lenne tudni mire akarják költeni azt a +200 mrd-ot és eloszlanának a ködfoltok! Nekem a tippem a hadiipari üzemek ( Várpalota, Kaposvár) felépítésének felpörgetése! Hatalmas termelési igény lenne, hatalmas biznisszel és már most mától lehetne termelni főleg ha csak a lőszergyártásra gondolunk! Ezt kellene felpörgetni!

azt te sem gondolod komolyan, hogy az a honvédelmi alap plusz forrás lesz....
 
  • Vicces
Reactions: pöcshuszár

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 422
93 340
113
Jó lenne tudni mire akarják költeni azt a +200 mrd-ot és eloszlanának a ködfoltok! Nekem a tippem a hadiipari üzemek ( Várpalota, Kaposvár) felépítésének felpörgetése! Hatalmas termelési igény lenne, hatalmas biznisszel és már most mától lehetne termelni főleg ha csak a lőszergyártásra gondolunk! Ezt kellene felpörgetni!
Én hallgattam Gulyást. Nem a hadiiparra megy. Konkrét beszezések előrehizásáról zajlanak tárgyalások, csak a szállítási határidők kérdésesek. Úgy éreztem, nem a pénz, a gyártási lehetőség, szállítási határidő a gy3nge lancszem.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 870
123 070
113
Jó lenne tudni mire akarják költeni azt a +200 mrd-ot és eloszlanának a ködfoltok! Nekem a tippem a hadiipari üzemek ( Várpalota, Kaposvár) felépítésének felpörgetése! Hatalmas termelési igény lenne, hatalmas biznisszel és már most mától lehetne termelni főleg ha csak a lőszergyártásra gondolunk! Ezt kellene felpörgetni! A másik nagyon fontos szerintem a teherautó gyártás ( MAN HX3) abból is marha sok kellene és ott sincsenek még fix információk!
200 milliárd aprópénz annyi mindenre kéne. De pl a laktanyai infrastruktúra fejlesztést kegyetlenül meg kéne nyomni. Egyéni felszerelés, páncéltörő képesség, stb. stb stb.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 639
18 947
113
Most. De tudnának többet is.

Én hallgattam Gulyást. Nem a hadiiparra megy. Konkrét beszezések előrehlzásáról zajlanak tárgyalások, csak a szállítási határidők kérdésesek. Úgy éreztem, nem a pénz, a gyártási lehetőség, szállítási határidő a gy3nge lancszem.
Pedig ha a hadiipari üzemek gőzerővel épülnének is előbbre lennénk! Itt gondolj bele abba is hogy a megnövekedett gyártási igényeket részben ki lehetne elégíteni! Nagy lóvé lenne a gazdaságnak! A másik ami még szerintem játszik a drónok! MG ugye azt ígért Békéscsabán épül valami aminek a pontos üzleti tervét kb 6 hónap múlva fogja tudni felvázolni' itt is lehetne pörgetni!
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 639
18 947
113
Ahhoz képest ami erre az évre volt allokálva plusz. Az igényekhez képest? Na ahhoz képest kevésbé :D
Ha az 1 mrd USD-s HIMARS beszerzésre gondolok is ( ha lesz belőle valami nyilván) milyen kevés! Az 365 mrd Ft! Ehhez képest is kevés az a 200 mrd! Minden nézőpont kérdése! De lehetne itt még mondjuk loitering monituin-t is kicsivel hamarabb beszerezni?!
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0