A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 933
18 410
113
20 év alatt röhögve eltűnhet. Lehet az is alvàllalkozónak volt kiadva stb stb.

Adott ideig megvan naprakészen egy cégben minden infó egy nagyvállalatnál. Aztán archívált állapotban, akár a végtelenségig. Olyan nincs hogy "békeidőben" elveszik egy kidolgozott terv, műszaki dokumentációja. Az más kérdés, hogy egy ilyen Gepárd korszerűsítés, vajon ma is megállná a helyét olyan értelemben, hogy az akkori projektben résztvevők megvannak még ? Meg tudnák csinálni holnapi kezdéssel, ha lenne rá megrendelés, az eredeti korszerűsítési programot ? Na ezt nem tudjuk. Megoldható műszakilag nyilván, de nem biztos hogy gyorsan.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 951
30 828
113
Adott ideig megvan naprakészen egy cégben minden infó egy nagyvállalatnál. Aztán archívált állapotban, akár a végtelenségig. Olyan nincs hogy "békeidőben" elveszik egy kidolgozott terv, műszaki dokumentációja. Az más kérdés, hogy egy ilyen Gepárd korszerűsítés, vajon ma is megállná a helyét olyan értelemben, hogy az akkori projektben résztvevők megvannak még ? Meg tudnák csinálni holnapi kezdéssel, ha lenne rá megrendelés, az eredeti korszerűsítési programot ? Na ezt nem tudjuk. Megoldható műszakilag nyilván, de nem biztos hogy gyorsan.
Elvileg csuppa olyan holmi van benne,ami más programokbol lett átemelve.Az eredeti upgrade terv azthiszem 2008as,amit aztán 0 10es években aktualizáltak.Eleve rugalmasra tervezték,ki mit akar,úgy kapja-amit a kedves vevő megfizet alapon.Nem lepne meg,ha most az ukránok kapcsán újra frissitenék a terveket-de az sem lepne meg,ha kiderülne,hogy minden használható gépet átadnak az ukriknak.Szóval jobban belegondolva,nem biztos,hogy van importálható állomány.(mint ahogy a másik rovatban ugyanez felmerült a T72 kapcsán,ukrán háború elnyeli a használható készleteket-illetve akinek van valami használhatója,inkább megtartja magának most már)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 929
73 367
113
Dr. Ruszin-Szendi Romulusz altábornagy, a Magyar Honvédség parancsnoka május 26-án, csütörtökön, a Zemplén TV-nek adott interjút...

"A parancsnok beszélt a haditechnikai fejlesztésekről is, kiemelve, hogy mindezt nem lehet rövid idő alatt végrehajtani. Mint mondta: annak érdekében, hogy a Magyar Honvédség a régió meghatározó hadereje legyen, hosszú távon kell gondolkodni. A nézők megtudhatták, hogy az új technikai eszközök beszerzése (például a Leopard harckocsik, Gidránok, kézifegyverek) mellett a hazai hadiipar is újjáépül.

„Ráadásul a legmodernebb hadiipari gyárak – például az Airbus – települtek, vagy települnek hazánkba, ami azoknak a fiataloknak is lehetőséget kínál a haza szolgálatára, akik ezt például mérnökként képzelik el” - húzta alá a parancsnok. Hozzáfűzte: minden szakmának, minden fegyvernemnek megvan a helye, szerepe, és neki – beosztásából fakadóan - az egészet kell néznie, és fenn kell tartania az egyensúlyt.

Dr. Ruszin-Szendi Romulusz altábornagy rávilágított arra is, hogy éppen a fentiek miatt, a szakmák sokszínűségének köszönhetően, ma mindenki megtalálhatja számítását a Magyar Honvédség kötelékében. „Aki komolyan gondolja a katonai hivatást, folyamatosan fejleszti magát és teljes lojalitással áll hozzá a szolgálathoz, első pillanattól egészen a nyugdíjba vonulásig teljes életpályát tudunk kínálni. A katonára mindig szükség van, bajban pedig pláne, ezt megmutatták a közelmúlt és a jelen különféle krízishelyzetei. Fontos az is, hogy az illetményünk az elmúlt években folyamatosan emelkedett."



 
  • Tetszik
Reactions: arcas

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 492
18 605
113
Jó lenne tudni mire akarják költeni azt a +200 mrd-ot és eloszlanának a ködfoltok! Nekem a tippem a hadiipari üzemek ( Várpalota, Kaposvár) felépítésének felpörgetése! Hatalmas termelési igény lenne, hatalmas biznisszel és már most mától lehetne termelni főleg ha csak a lőszergyártásra gondolunk! Ezt kellene felpörgetni! A másik nagyon fontos szerintem a teherautó gyártás ( MAN HX3) abból is marha sok kellene és ott sincsenek még fix információk!
 
  • Tetszik
Reactions: Loken
S

speziale

Guest
Jó lenne tudni mire akarják költeni azt a +200 mrd-ot és eloszlanának a ködfoltok! Nekem a tippem a hadiipari üzemek ( Várpalota, Kaposvár) felépítésének felpörgetése! Hatalmas termelési igény lenne, hatalmas biznisszel és már most mától lehetne termelni főleg ha csak a lőszergyártásra gondolunk! Ezt kellene felpörgetni!

azt te sem gondolod komolyan, hogy az a honvédelmi alap plusz forrás lesz....
 
  • Vicces
Reactions: pöcshuszár

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 852
91 322
113
Jó lenne tudni mire akarják költeni azt a +200 mrd-ot és eloszlanának a ködfoltok! Nekem a tippem a hadiipari üzemek ( Várpalota, Kaposvár) felépítésének felpörgetése! Hatalmas termelési igény lenne, hatalmas biznisszel és már most mától lehetne termelni főleg ha csak a lőszergyártásra gondolunk! Ezt kellene felpörgetni!
Én hallgattam Gulyást. Nem a hadiiparra megy. Konkrét beszezések előrehizásáról zajlanak tárgyalások, csak a szállítási határidők kérdésesek. Úgy éreztem, nem a pénz, a gyártási lehetőség, szállítási határidő a gy3nge lancszem.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 150
119 599
113
Jó lenne tudni mire akarják költeni azt a +200 mrd-ot és eloszlanának a ködfoltok! Nekem a tippem a hadiipari üzemek ( Várpalota, Kaposvár) felépítésének felpörgetése! Hatalmas termelési igény lenne, hatalmas biznisszel és már most mától lehetne termelni főleg ha csak a lőszergyártásra gondolunk! Ezt kellene felpörgetni! A másik nagyon fontos szerintem a teherautó gyártás ( MAN HX3) abból is marha sok kellene és ott sincsenek még fix információk!
200 milliárd aprópénz annyi mindenre kéne. De pl a laktanyai infrastruktúra fejlesztést kegyetlenül meg kéne nyomni. Egyéni felszerelés, páncéltörő képesség, stb. stb stb.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 492
18 605
113
Most. De tudnának többet is.

Én hallgattam Gulyást. Nem a hadiiparra megy. Konkrét beszezések előrehlzásáról zajlanak tárgyalások, csak a szállítási határidők kérdésesek. Úgy éreztem, nem a pénz, a gyártási lehetőség, szállítási határidő a gy3nge lancszem.
Pedig ha a hadiipari üzemek gőzerővel épülnének is előbbre lennénk! Itt gondolj bele abba is hogy a megnövekedett gyártási igényeket részben ki lehetne elégíteni! Nagy lóvé lenne a gazdaságnak! A másik ami még szerintem játszik a drónok! MG ugye azt ígért Békéscsabán épül valami aminek a pontos üzleti tervét kb 6 hónap múlva fogja tudni felvázolni' itt is lehetne pörgetni!
 
  • Tetszik
Reactions: Loken