A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 905
113
joker

Ahhoz,hogy lőj nem kell fegyver csak lövész klubbok ahol elérhető áron lehet lőni.De pl felsőoktatásba vagy középiskola 11-12. évfolyamában is be lehetne építeni.

Magánlőtereken az ők fegyverükkel rohadt drága lőni. Ez persze jó a kipróbálására, de fegyverkultúrához kevés, mint árvaházban a szülőiértekezlet. Magyarországon valamivel olcsóbb, mint nálunk, de azért ott is komoly pénzbe kerül egy ilyen hobbi. Ha meg folyamatosan szeretnél erre költeni, mint hobbi vagy sport vagy akármi, akkor csak saját fegyver kell általad is megvehető lőszerrel, mert anyagilag is így jössz ki jobban. Ha ez az egész leragad ott, hogy vannak lőterek és ha akarsz akkor tízszeres áron mehetsz oda lőni az édeskevés, ebből nem lesz fegyverkultúra.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 905
113
Dudi ha valamit sportolsz vagy van egy hobbid oda saját felszerelés kell, nem pedig másét bérelgetni. A kultúra meg akkor alakul ki ha megteremted rá a lehetőséget, szavazni se volt senki 30 évvel ezelőtt, aztán csak meglett rá a lehetőség és kialakult a kultúrája. Pedig sokan túl hülyék hozza meg néha úgy érzem nem is ér semmit, de mégsem veszik el ezeknek a szavazati jogát.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Mondjuk az elérhető árú lövészethez már tényleg kiterjedt fegyvertartási kultúra kell, hiszen annak olyan pillérei vannak, mint a lőszerhüvelyek újratöltésének széleskörű elterjedése, a fegyveralkatrészek kiterjedt piaca, stb.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
joker

Ahhoz,hogy lőj nem kell fegyver csak lövész klubbok ahol elérhető áron lehet lőni.De pl felsőoktatásba vagy középiskola 11-12. évfolyamában is be lehetne építeni.

A miniszterelnök feltehetően arra célzott, a járási központokban lövészklubot kijelentésével, amit már Simicskó is pedzegetett. Nevezetesen, az egykori MHSZ mintájára, vagy annak feltámasztására létre kell hozni, a fiatalok honvédelmi nevelésére hivatott országos intézményt. Mint volt egykoron. Mivel a tartalékos rendszert territoriális alapon képzelik most már el, helyesen, ebből az apropóból szükség van ilyen szervezetre. Nem Rambot játszó különféle, de csillivilli magán airsoft csapatokra van szükség, hanem egy országos, egységes elvek alapján működő, honvédelmi szervezetre a fiatalok részére. Ahol megtanulják a fegyver használatát, működését, a fegyverhasználat mikéntjét, stb. Ahol megtanulhatnak gépjárműveket vezetni, vitorlázó repülni, ejtőernyőzni, és még modelleket építeni is, esetleg. Mert az egykori MHSZ-ben ezeket lehetett művelni. Emlékeim szerint, a 80-as években nem volt olyan kisváros, ahol a helyi MHSZ klubban ne lett volna kispuska lövészetre alkalmas kis lőtér és ne lehetett volna ott kispuskával lőni a szervezet tagjainak. Valamint a honvédelmi napokon, a középiskolások is lőhettek. Jómagam is először 16 évesen vettem a kezembe éles lőfegyvert, miután kioktattak a használatára és a pontos célzás mikéntjére. Egy kispuska volt és élveztem a lövészetet vele. Semmi probléma nem volt belőle, hogy tanultunk lőni.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Jó, de a költséghatékonyságot leszámítva, miért kispuskával? Időpazarlásnak tartom, mert felnőtt emberként ezeknek a fiataloknak egy része rendes fegyvert fog kezelni, aminél majd mindent előről kell kezdenie tanulni, legfőképp a rutinok kiépítését, de magát a lövészetet is! Rendes fegyverekkel kell képezni őket, vegyék el a rendőrségtől a fegyverkészlete 99%-át és adjanak nekik helyette rendes korszerű fegyvert, a régieket pedig osszák szét a járási MHSZ-ek között és tegyék meg ugyanezt a rendőrség és a sereg AMD és AK gépkarabélyaival is!
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
Kispuskával megtanultak lőni.
A vizuális oktatáshoz minden klubban ott voltak a táblák, az AMD, A kézigránát, stb, metszeti rajzokkal.
Írtam, mindez anno volt. Ma miként lenne nem tudom, de akkor ez volt és nem volt felesleges időtöltés szerintem, ha valaki megtanulta hogy kell tartani egy válltámaszos fegyvert és hogy kell pontosan célozni.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13319867_1058233027597417_4128675184725352611_n.jpg?oh=6142d72ba9b97737dd07bedcb3a3cdf4&oe=57E0FFC9
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
A csapott célgomb az aknal és a kispuskanal is csapott célgomb a célzási hibák mindkettonél ugyan az a roppálya röppálya mindkettonél a lövés lövés mindkettonél. Ha kispuskával tudsz loni akval is fogsz tudni. Még a cicahát kolbászkezet is begyakorolhatod. Ahogy az akadályok fajtáit és azok elháritási modjait is elsajátithatod kispuskán ahogy a biztonságos legelést vagy a biztonsági rendszabálbyokat
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
A Nato védelmi szervezet. ISmereteim szerint a közelkeleten SENKI nem veszélyeztet egyetlen tagállamot sem.

A legtöbb külföldi missziónk tudomásom szerint ENSZ és/vagy EU "zászló " alatt ment-megy.
Az afgán háború meg, a hivatalos verzió szerint (az előzményekbe és a "nem hivatalosakba" nem akarnék belemenni most) úgy indult, hogy az Al-Kaida megtámadta a tetszik-nem tetszik, de katonai szövetséges USA-t, az akkori afgán rezsim meg támogatta őket.
A balkáni szerepvállalást talán nem kell magyarázni, miért érdekünk.
A 2003-as iraki USA-beavatkozás egy orbitális hiba volt, de megtörtént, bár ott aztán tényleg nem sok keresnivalónk volt később sem... A mostani iraki-erbili jelenlét és a kurdok segítése viszont szintén érdekünkben áll, mint ahogy minden európai országnak, mert az Iszlám Állam és járulékos hatásai komoly fenyegetést jelent (a létrejöttének körülményei persze más tészta, de most már nincs mit tenni, a szart muszáj megpróbálni eltakarítani valahogy).
Líbiában meg szerencsére nem vettünk-veszünk részt.

<blockquote rel="telak">Egyébként kíváncsi lennék mit tenne a Nato, ha hazánkat támadás érné: Gyánítom menne a politikai ejnye-bejnye, de egy puskalövésre sem számítok tőlük. Mondjuk ilyen "védelmi" kiadások esetén amiket évről évre fenntartunk meg is tudom érteni.

Hát nem tudom... Nekem is vannak kétségeim afelől, hogy akkor teljes összefogással érkezne is az azonnali segítség... Na persze ki olyan támadhat egyáltalán meg minket, aki ellen a NATO-nak kötelessége lenne segíteni? A földrajzi elhelyezkedésünk miatt jelenleg nagyjából 3 ország jöhetne szóba konvencionális hadviselést feltételezve. Ezen 3 ország pedig Szerbia, Ukrajna és Oroszország.
Ha meg nem hagyományos módszerekkel "terrorkodna" meg minket egy állam, vagy egy állam támogatását élvező csoport, akkor nem igazán hiszem, hogy nagyon igyekeznének a minket ért támadás miatt a szövetségeseink lenyomni az adott államot...

wolfram

"Gírdó" az akinek csak az számít,hogy hogy néz ki a felszerelése.
Azért írta mert bántja a szemét,hogy modern cuccokban vannak és emiatt már nem is magyarok...

Nem ismertem ezt a kifejezést, köszi.
Tomsinner ez irányú véleményével-hozzáállásával meg persze tisztában vagyok. Úgy talán egy-két éve beszéltem is már vele erről itt.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
A Nato védelmi szervezet. ISmereteim szerint a közelkeleten SENKI nem veszélyeztet egyetlen tagállamot sem.

A legtöbb külföldi missziónk tudomásom szerint ENSZ és/vagy EU "zászló " alatt ment-megy.
Az afgán háború meg, a hivatalos verzió szerint (az előzményekbe és a "nem hivatalosakba" nem akarnék belemenni most) úgy indult, hogy az Al-Kaida megtámadta a tetszik-nem tetszik, de katonai szövetséges USA-t, az akkori afgán rezsim meg támogatta őket.
A balkáni szerepvállalást talán nem kell magyarázni, miért érdekünk.
A 2003-as iraki USA-beavatkozás egy orbitális hiba volt, de megtörtént, bár ott aztán tényleg nem sok keresnivalónk volt később sem... A mostani iraki-erbili jelenlét és a kurdok segítése viszont szintén érdekünkben áll, mint ahogy minden európai országnak, mert az Iszlám Állam és járulékos hatásai komoly fenyegetést jelent (a létrejöttének körülményei persze más tészta, de most már nincs mit tenni, a szart muszáj megpróbálni eltakarítani valahogy).
Líbiában meg szerencsére nem vettünk-veszünk részt.

Egyébként kíváncsi lennék mit tenne a Nato, ha hazánkat támadás érné: Gyánítom menne a politikai ejnye-bejnye, de egy puskalövésre sem számítok tőlük. Mondjuk ilyen "védelmi" kiadások esetén amiket évről évre fenntartunk meg is tudom érteni.

Hát nem tudom... Nekem is vannak kétségeim afelől, hogy akkor teljes összefogással érkezne is az azonnali segítség... Na persze ki olyan támadhat egyáltalán meg minket, aki ellen a NATO-nak kötelessége lenne segíteni? A földrajzi elhelyezkedésünk miatt jelenleg nagyjából 3 ország jöhetne szóba konvencionális hadviselést feltételezve. Ezen 3 ország pedig Szerbia, Ukrajna és Oroszország.
Ha meg nem hagyományos módszerekkel "terrorkodna" meg minket egy állam, vagy egy állam támogatását élvező csoport, akkor nem igazán hiszem, hogy nagyon igyekeznének a minket ért támadás miatt a szövetségeseink lenyomni az adott államot...

wolfram

"Gírdó" az akinek csak az számít,hogy hogy néz ki a felszerelése.
Azért írta mert bántja a szemét,hogy modern cuccokban vannak és emiatt már nem is magyarok...

Nem ismertem ezt a kifejezést, köszi.
Tomsinner ez irányú véleményével-hozzáállásával meg persze tisztában vagyok. Úgy talán egy-két éve beszéltem is már vele erről itt.
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
A cicahát kolbászkéz a civil vegyverkulturábba is nagy szerephez jut egy ido után. Mert elobb utobb megjellennek a "mobilis pályák" ahol kissebb sötétes fegyverrel vagy maroklofegyverrel tobb irányba tuzelsz a kihejezett állo vagy mozgo célokra (ércsd nincs fo loirány) civilbe elég komoly versenyek vannak a lovészet eme kategoriájába. De csak egy elorremozgásos lotéren is hasznos lehet (ez eggy alacsonyabb lépcsofok az elobbinél)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Egyszerű küzdőállásban kicsit rogyasztva, ahogy tetszik. Jobb az egyensúlyod is így lövés közben, mint a ch&kk esetén.