A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest
Szép körülírása a szerencsejátéknak. :mad:
Hanyszor mentunk ezen vegig? Ez egy 25 eve kezdodott "beleszarunk, lesz, ami lesz" folyamat vege. Ahogy mar sokszor leirtam, Keleti utan senkit nem erdekelt tobbe semmifele modernizacio, csakis a minimumot voltak hajlandoak finanszirozni, amire meg ra lehet fogni a hiradoban, hogy van MH (mikozben gyakorlatilag megszunt.) Ennek a fenntarthatatlansaga a 2014-es orosz agresszioval hirtelen nagyon durvan beutott es kb 2016 ota probaljak mar megforditani a korabban totalisan korrupt hajot (lasd a tegnap is emlitett hajmereszto korrupciot a HM EI-Currus-HM Rekreacios stb letartoztatasokban meg butntetoperekben 2011-15 kozott.)
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
nyugi én pl azzal nem árulok el hadititkot hogy egy támogató szakaszt felállításán dolgozok. és szerintem nem én vagyok az egyedüli az országba...

...ha ezer klónod is csinálja, akkor nyomokban pislákol a remény! Hányan is vagytok?

...ha sokkal kevesebben, akkor légy "politikus" --kivételesen-- és hazudj!


.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 407
113
Igen, pont ezt kerdeztem a HX3 temaban. Tomeges ATGM meg tuzerseg lenne a legsurgosebb - vegul is indul az a DND uzem vagy nem? Mert ha igen, akkor abbol egy even belul dolhetne legalabb az RGW 90 kifele...
HX3 lövegünk legkorábban 2024-ben lehet az RM szerint...
RGW-ből meg 110-es kell venni - a 90-es kifutó termék lesz rövidesen: kb. ugyanazt tudja páncéltürésben mint a CG, ami harckocsik ellen már kevés lehet...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
...ha ezer klónod is csinálja, akkor nyomokban pislákol a remény! Hányan is vagytok?

...ha sokkal kevesebben, akkor légy "politikus" --kivételesen-- és hazudj!


.
1000 támogató szakasz az kicsit azért sok lenne. az 12 dd. egy szűk hadtestnyi támogató :) (egyébként gondolom minden megyébe el kezdte valaki a munkát.) biztosat nem tudok mondani mert engem sem tájékoztatptt arról senki hogy máshol hogy megy (és csak pár megyével van ugymond gyakoribb kapcsolattartás ami engem érint.)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 804
113
Igen, pont ezt kerdeztem a HX3 temaban. Tomeges ATGM meg tuzerseg lenne a legsurgosebb - vegul is indul az a DND uzem vagy nem? Mert ha igen, akkor abbol egy even belul dolhetne legalabb az RGW 90 kifele...
Pont a DND-t emlitte MG tavasz elején, hogy a célegyenesben van. Most hogy eltelt félév, talán lesz vmi.....jo gyors! :D
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 804
113
HX3 lövegünk legkorábban 2024-ben lehet az RM szerint...
RGW-ből meg 110-es kell venni - a 90-es kifutó termék lesz rövidesen: kb. ugyanazt tudja páncéltürésben mint a CG, ami harckocsik ellen már kevés lehet...
Én úgy olvastam a 90esnek is lesz új verziója.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 804
113
Én úgy olvastam a 90esnek is lesz új verziója.
. A gyártó DND egy időre leállította a fegyver további fejlesztését, és a Panzerfaust 3 utódrendszerei, az RGW 90 HH-T és RGW 110 HH-T fejlesztésére összpontosít, amíg azok sorozatgyártásra nem készülnek.

A DND szerint az RGW110 HH-T hamarosan befejezi a cégminősítést, és alig több mint egy éven belül sorozatgyártásra készül.

 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
901
3 245
93
Többnyire előre szoktam igyekezni jelezni a visszajelzésekben, bár volt utólagos is persze. De most nem ez a helyzet. Egyszerűen csak egyrészt érdekel, hogy mi a fasz is van, másrészt meg felkúr, hogy mást nem érdekel és béviszezünk.
Poginak van igaza! Mióta van az ukrán balhé én ki sem nyitom a htka.hu.-t amíg nincs bennem fél liter Kalinka! (akkor már csak nevetgélek az egészen)
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
1000 támogató szakasz az kicsit azért sok lenne. az 12 dd. egy szűk hadtestnyi támogató :) (egyébként gondolom minden megyébe el kezdte valaki a munkát.) biztosat nem tudok mondani mert engem sem tájékoztatptt arról senki hogy máshol hogy megy (és csak pár megyével van ugymond gyakoribb kapcsolattartás ami engem érint.)

Miért is sok az 1.000+szakasz/12 dd. ???
A 3 jelenlegi dd. egy normálisan feltöltött 2 dd. létszámával sem bír az --alig használható/használhatatlan-- irodistákkal együtt sem!!!

Egy érdekérvénesítést lehetővé tevő, "honosított" izraeli mintájú felépítés alapján,
másik 3 --valódi, nem látszat, nem német célokra felszerelt !!!-- dd.-nak kellene 24 órán belül behívhatónak lenni,
újabb 3 dd.nak 1 háten belül,
+3 dd.-nyi területvédelem.

...és ekkora képzett, motivált emberi (társadalmi)tartalákkal nem kellene lesütött szemmel tűrnihallgatni a "2 napon belül a Balatonnál..." és a "Tisza lesz az végleges határ..." kezdetű, "kéz-ökölbe-szorító" dumákat, --"szövetséges"-- politikusoktól is!!!

.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Miért is sok az 1.000+szakasz/12 dd. ???
A 3 jelenlegi dd. egy normálisan feltöltött 2 dd. létszámával sem bír az --alig használható/használhatatlan-- irodistákkal együtt sem!!!

Egy érdekérvénesítést lehetővé tevő, "honosított" izraeli mintájú felépítés alapján,
másik 3 --valódi, nem látszat, nem német célokra felszerelt !!!-- dd.-nak kellene 24 órán belül behívhatónak lenni,
újabb 3 dd.nak 1 háten belül,
+3 dd.-nyi területvédelem.

...és ekkora képzett, motivált emberi (társadalmi)tartalákkal nem kellene lesütött szemmel tűrnihallgatni a "2 napon belül a Balatonnál..." és a "Tisza lesz az végleges határ..." kezdetű, "kéz-ökölbe-szorító" dumákat, --"szövetséges"-- politikusoktól is!!!

.
támogató szakasz (tehát valakit támogat) :)
egyébként ez a majdnem cirkálórakéta
vólt már ? kiállítva kecson tudom hogy vólt konkrétan a video. (ez a céldrón változat egyenlőre)
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 407
113
. A gyártó DND egy időre leállította a fegyver további fejlesztését, és a Panzerfaust 3 utódrendszerei, az RGW 90 HH-T és RGW 110 HH-T fejlesztésére összpontosít, amíg azok sorozatgyártásra nem készülnek.

A DND szerint az RGW110 HH-T hamarosan befejezi a cégminősítést, és alig több mint egy éven belül sorozatgyártásra készül.

Mármint a Panzerfaust 3 fejlesztését állították le, hogy RGW 110-re koncentráljanak.