A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 444
11 533
113
és ezen a vidon te hol látod azt hogy a BMPk gyalogsága épületharcászkodik én védőkörletet látok gyűrűs kialakításba. (1 4 szög gépesített alakzatba.) ez az a kosz amit én meséleki itt már legalánbbis annak a nehéz része.

Te hogy képzeled el, hogy bemennek a gyalogsági harcjárművek az épületbe?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 622
68 358
113
és ezen a vidon te hol látod azt hogy a BMPk gyalogsága épületharcászkodik én védőkörletet látok gyűrűs kialakításba. (1 4 szög gépesített alakzatba.) ez az a kosz amit én meséleki itt már legalánbbis annak a nehéz része.
Ha végignézed ezeket a videókat, akkor majd látod, hogy a BMP-k odasorolnak kritikus épületekhez, bemennek, kijönnek, visszaülnek, stb...Ezek a legjobb videók szerintem gépesített városi harcból.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 899
35 406
113
Te hogy képzeled el, hogy bemennek a gyalogsági harcjárművek az épületbe?
nem én úgy képzelem el hogy a könnyűgyalogság előremegy a városba egtisztítjják annak egy részét és a megtisztított területekre bemennek a nehézerők támogatni. védő körletekbe és onnan támogatják a továbbra is elörrenyomuló könnyűgyalogságot akik szobáról szobára törnek előre... és az utcákat sugárutakat tisztántartják.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 899
35 406
113
Ha végignézed ezeket a videókat, akkor majd látod, hogy a BMP-k odasorolnak kritikus épületekhez, bemennek, kijönnek, visszaülnek, stb...Ezek a legjobb videók szerintem gépesített városi harcból.
igen a biztosítóikat veszik fel. azokat a területeket nem a gépjárművek desszantja foglalta el azok csak biztosítanak ott.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 116
124 633
113
nem én úgy képzelem el hogy a könnyűgyalogság előremegy a városba egtisztítjják annak egy részét és a megtisztított területekre bemennek a nehézerők támogatni. védő körletekbe és onnan támogatják a továbbra is elörrenyomuló könnyűgyalogságot akik szobáról szobára törnek előre... és az utcákat sugárutakat tisztántartják.
Ezt hívják optimális alapesetnek. Ami nem mindig jön össze és az alapvető közelbiztosítás kialakításához kell a közvetlen épületek kipucolása és ellenőrzése a további erők megérkezéséig.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 899
35 406
113
Ezt hívják optimális alapesetnek. Ami nem mindig jön össze és az alapvető közelbiztosítás kialakításához kell a közvetlen épületek kipucolása és ellenőrzése a további erők megérkezéséig.
ezt írtam én is .ahogy azt is hogy ez a szint nem a típikus épületharcászat szint. hanem objektum átkutatás. (itt a csapdák a legveszélyesebbek nem az esetlegesen bentartozkodó emberek)
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 225
113
@Szittya
Ha valaki hozott házi pálinkát az jó.
De ha nem bírod, akkor ne igyál. ;)

Amúgy az gondolom megvan, hogy jópár harckocsi hátulján van egy kis "telefon" amivel az ifv-ből szállt gyalogság tartja a kapcsolatot a pk-val.
Így kérve annak segítséget, vagy irányítva oda a tüzet ahol a legnagyobb ellenállás van.
Ezt kimondottan a városi harcok miatt rakták rájuk.
Ès miután szètlövetik amit gondolnak, azután átvizsgálják.
Ennél a pontnál óhatatlanul előfordul, hogy harcot kelljen vívni, ha van bent valaki.
Ès a most zajló háborúban is azt látjuk, kb nincs az a tüzérségi vagy HK gránát mennyiség,ami után ne maradna egy városban ellenállás.
Lehet a pincékben, csatornákban, rommalőtt èpületekben, de lesznek.
Ès azt a hk mellett lévő gyalogság fogja végrehajtani.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 225
113
Ezt hívják optimális alapesetnek. Ami nem mindig jön össze és az alapvető közelbiztosítás kialakításához kell a közvetlen épületek kipucolása és ellenőrzése a további erők megérkezéséig.
Megnézném ez hányszor jön össze a való èletben.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 116
124 633
113
ezt írtam én is .ahogy azt is hogy ez a szint nem a típikus épületharcászat szint. hanem objektum átkutatás. (itt a csapdák a legveszélyesebbek nem az esetlegesen bentartozkodó emberek)
Hát csak amit mi csinálunk az kurva messze van attól a szinttől amit nehéz alkalmazásban kéne csinálni. Szóval az a baj, hogy GYENGE a kiképzésünk ezen a téren főleg miután láttam, hogy csinálják ezt úgy ahogy kéne. Amerikai és német előadásban egyaránt.

Ezért mondom, hogy egy alapvető készségszinten kell ezt vinni és nem pedig specializációs szinten ami a full várospucolás.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 899
35 406
113
@Szittya
Ha valaki hozott házi pálinkát az jó.
De ha nem bírod, akkor ne igyál. ;)

Amúgy az gondolom megvan, hogy jópár harckocsi hátulján van egy kis "telefon" amivel az ifv-ből szállt gyalogság tartja a kapcsolatot a pk-val.
Így kérve annak segítséget, vagy irányítva oda a tüzet ahol a legnagyobb ellenállás van.
Ezt kimondottan a városi harcok miatt rakták rájuk.
Ès miután szètlövetik amit gondolnak, azután átvizsgálják.
Ennél a pontnál óhatatlanul előfordul, hogy harcot kelljen vívni, ha van bent valaki.
Ès a most zajló háborúban is azt látjuk, kb nincs az a tüzérségi vagy HK gránát mennyiség,ami után ne maradna egy városban ellenállás.
Lehet a pincékben, csatornákban, rommalőtt èpületekben, de lesznek.
Ès azt a hk mellett lévő gyalogság fogja végrehajtani.
még mindig a nehéz csapatok a városi harcba TÁMOGATÓ szerepet töltenek be. és az épületharc megvívása továbbra is a Könnyűű gyalogság feladata.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 899
35 406
113
Hát csak amit mi csinálunk az kurva messze van attól a szinttől amit nehéz alkalmazásban kéne csinálni. Szóval az a baj, hogy GYENGE a kiképzésünk ezen a téren főleg miután láttam, hogy csinálják ezt úgy ahogy kéne. Amerikai és német előadásban egyaránt.

Ezért mondom, hogy egy alapvető készségszinten kell ezt vinni és nem pedig specializációs szinten ami a full várospucolás.
akkor tegyék be az alapkiképzésbe. nem a nehéz szakkiképzésbe a helye az épületharcászatnak (városi harcnak van helye de az épületharcnak nincs objektum átvizsgálás más tészta az szükséges )
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 225
113
akkor tegyék be az alapkiképzésbe. nem a nehéz szakkiképzésbe a helye az épületharcászatnak (városi harcnak van helye de az épületharcnak nincs objektum átvizsgálás más tészta az szükséges )
Na végre valamiben egyetèrtünk.

Bár egy alapkikben ahol azt sem tudják sokan fiúk e vagy lányok szerintem sok lenne.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 116
124 633
113
akkor tegyék be az alapkiképzésbe.
A lövész szakalapba inkább.
Az átvizsgálás és alapvető megtisztítási eljárások benne voltak az alapkiképzésben korábban csak amikor az emberhiány miatt le lett rövidítve akkor szedték ki.
Én tartottam alapkiképzésen épületharcászat kiképzést 2017-ben 2 napban nem máshol mint TATÁN.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Pogány

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 899
35 406
113
A lövész szakalapba inkább.
Az átvizsgálás és alapvető megtisztítási eljárások benne voltak az alapkiképzésben korábban csak amikor az emberhiány miatt le lett rövidítve akkor szedték ki.
Én tartottam alapkiképzésen épületharcászat kiképzést 2017-ben 2 napban nem máshol mint TATÁN.
írtam is hogy tatán vóltak képzések és az épület átvizsgálás vólt nem épületharc. nem írtam soha hogy 0. nekem is vólt.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 116
124 633
113
írtam is hogy tatán vóltak képzések és az épület átvizsgálás vólt nem épületharc. nem írtam soha hogy 0. nekem is vólt.
Tudom milyen képzést kaptatok és tudom milyet kéne kapnotok nehéz lövészeknél és a különbség ég és föld minőségileg.
2 hét kéne városi környezetben nehéz lövész harceljárásokkal. Járművekkel értelmesen gyakoroltatva évente egyszer minimum.
Én 2 hétig csak az alapvető átvizsgálási és megtisztítási eljárásokat és tanultam folyamatában és nem mentünk bele a mélységbe. Annyi kéne a lövész szakalapba.
Amúgy látom a probléma abból ered, hogy nem ismered a fogalmat mit takar.
Az objektum átvizsgálás és megtisztítás és biztosítás az az épületharcászat első szelete.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 980
80 722
113
na védekezésbe meg aztán a szolnokiak sem jók :D abból egyedül a díszelgők érnek el értelmezhető szintet... Ez végkép nem vethető tata szemére...
Semmi védelmet nem gyakorolnak a szolnokiak sem... csak játszák az áldozatot. nem mozognak a védők nem szakadnak el stb. csak az épületharcra teszik a hangsúlyt.
A 88-asnak konkrétan volt 1 BTR-es százada a 3 ból, én még CRAVAL-on is voltam, mert Tata meg egy zászlóaljat sem tudott önállóan kiadni. Csak ennyire nem volt gépesített képesseg. Ma meg már nincs 88-as.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 899
35 406
113
A 88-asnak konkrétan volt 1 BTR-es százada a 3 ból, én még CRAVAL-on is voltam, mert Tata meg egy zászlóaljat sem tudott önállóan kiadni. Csak ennyire nem volt gépesített képesseg. Ma meg már nincs 88-as.
a műlt az múlt. akkor ez estben " a mai világba (az épületharcászat) gépesített harcászat alapkövetelmény " nem csak viccelek csináljátok ahogy nektek jó.