A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 105
93
A Harckocsi1988 most osztott meg egy posztot (én eskü, hogy csak romulán-vadászatra vetődtem arra), amin tippelni lehet, hogy a felsorolt típusok közül mely típusú helikopter lesz beszerezve, mert információi szerint lesz nehéz szállítóhelikopter beszerzés.

Bár korábban azt is állította, hogy 3x annyi Leo lesz mint a hivatalos.
Már pedig lesz ilyen beszerzés, mert már szavazni is lehet Harckocsi oldalán róla, hogy a "big-windy" CH47F vagy CH53E vagy CH53K esetleg AW101...és a Tibi is megírta (fogalmam sincs ki az) Harckocsival megtémázták ketten, hogy CH47F lesz és kész meg amúgy is a BW is azt vett 60 darabot CH47F-t.

Nem értették a romulánok a magyar rádiózást/kommunikációt a videói alatt, tolmácsolni akarom nekik, de úgy, hogy ők is megértsék:

"Figyelem! Már látom az ellenséget! Azonnal megkezdjük a... kapitulálást!
"Én visszavonulok!... -De még nem is lőttek rátok! ...-Miii? Lőni is fognak?? Azonnal megadom magam! Átállok"
"Előrenyomulást megkezdeni!... -Ezt nem értem! Mi az hogy előre??"
"Megtörtént az első kontaktus!...-Megfutamították az ellenséget? Jelentést! ...-Nem! Jelentem megsajnáltak és adtak enni és inni, meg egy kis üzemanyagot mert kifogyott és figyelmeztettek, hogy nagyon vigyázzunk magunkra...mert a nagyapjuk idejében még jó volt, de már veszélyes manapság T55-el közlekedni"
"Látja már az ellenséget?....-Nem mert tolatok! Még jó, hogy a TR85-ben már csak hátramenet van jól sikerült romanizálni a T55-öt!"
"Jelentem mi támadnánk, de valakik megint kilopták az üzemanyagunkat!"
"Azonnali támogatást kérünk! Küldjenek ide orosz zászlót! Vagy fehéret...az még jobb lenne!"
"Az amerikai bázis előtt megjelent az első orosz hadifoglyok tömege! Önként megadták magukat és letették a fegyvert, amerikai ellátásba és fogolytáborba akarnak kerülni... -Rendben! Van elég orosz tolmács vagy küldjünk? ...-Nem szükséges! Az összes anyanyelvi szinten beszél románul!"
 
H

Hummen23

Guest
Nem mondtam hogy jo. Esetleg a semminel jobb.
Na, beleneztem a videoba: esetleg ha 10-12 eveseket celzol meg, akkor eleg az a minoseg is, ha nincs mas. Tudsz linkelni profit? Megneznem. Marmint Magyart.
Ez magyar munka:


Szerintem professzionális. Ilyen minőségre és a hangulatra volna szükség.
Remélem el tudtok vonatkoztatni a tartalmától.
 
K

kamm

Guest
Egy pici adalék azért vannak a seregnek jó dolgai.

Nemrég voltam Balatonkenesèn strandon egy katonarokon álltak.
Nekünk így 1000Ft volt fejenként.
De a katonáknak ingyenes! Gyereknek is ingyen volt.(a tartalékosokat nem tudom,ott vita volt a katonák között a tartalékosok bejohetnek e ingyen. @Szittya vagy valaki a rendszerben tudja esetleg?).

Belső parkoló.

Iszonyat nagy füves platz.
Így bár nagyon sokan voltunk mégsem volt tömegnyomor. Sőt.

Rekortán futópálya, kinti erősítő, edzőterem.

Gyerekeseknek mondom 14!! darab ugrálóvárat számoltam.
De nem jártam körbe az egészet.

Ebből az egyik egy 100m hosszú akadálypálya.
Párhuzamosan 2, így versenyre is alkalmas.
Az inkább kamasz, esetleg alkoholos befolyásultságú felnőtteknek. :D A mèretèből adódóan.l

Több trambulin.
Pingpong asztal.
Strandröplabda pálya.

Nemtudom mi a neve,mint egy pinpongasztal,csak hajlított a felülete.
Röplabdával,meg focival is nyomták rajta.

Több játszótér, homokozó.

Csúszda a Balatonba, talán az 1 negatívum, csak 1db így várakozás.

Felfúlyhatos akadajpálya a vízen.
Vízi röpipalya.

Ezek mind ingyenesek!

Talán a vízi bicikli amièrt kell fizetni,500 vagy 1000Ft fel óra.

Az árakról csak annyit 350Ft egy sima lángos!
Girosztál 1000Ft!
Egy magnumert/heinekkenert/2 duplakaveert 1500Ft-t fizetett rokon.

Ehhez mèrten hosszú sorok a pultoknal.
Készpénz nincs,kártyát kell kérni,arra rárakni.

Motorcsónakok, meg az ott lèvő AN2 hajó is igénybe vehető.
A hajóhoz adnak kapitányt, a motorcsónakhoz is, de ha van vizijartassagid tudtommal azokat el is viheti az ember.

Horgászplatz is van. Bár rögtön a strand mellett. A kikötő stègje talán ideálisabb.

Győrtöl budapestig. Pápától tataig napi programnak is jó aki ott szolgál.

Aki távolabb, van hotel/ètterem.
Régebben ezt igénybe lehetett venni külszolgálat után, regeneráló üdülésre.
Szóval több napora a távolabbi helyörsègekből is tudnak jönni.

Az árakból kiindulva nem hiszem, hogy megterhelő.
Bár 15 ève nem volt valami színvonalas, de a strandot nézve lehet ez is változott.
Akkor volt olyan ismerős aki idő előtt hazament. De azt mondta a strand sem ilyen volt.



Egy drónnal biztos vègigrepülnèk felette, ès reklámban vagy toborzó sátorban,irodán ezt is megmutatnám.
Ha nem is ez az elsőszámú ha munkahelyet választ az ember, nem is utolsó szempont, hogy ez ugrálóvárèrt 10 percre nem kell a gyereknek egy ezrest befizetni.
Szentigaz.
Reszletekbe bocsatkozas nelkul en vagy negyven eve ismerem a Honved udulot (nem laktam ott soha, de altalaban beneztunk, amikor utba esett bringaval; mondjuk 8-10 eve biztosan nem jartam mar ott), es ez mindig is igy volt, mar a nyolcvanasokban hires volt, milyen olcso volt minden ott, hogy szarra volt 'dotalva' minden.

Emellett iszonyu gyonyoru maga a partszakasz, meg az egesz osfas hatalmas terulet, amit elfoglal. MOndjuk persze a 160 ezres, a diktaturat fenntarto Nephadsereg hivatasos allomanyara volt tervezve, szoval nem csoda. :cool:
Mai napig csodalom, hogy ezt nem sikerult senkinek "megprivatizalnia" maganak avagy a sajat koreinek, bar a mocskos Szekeres alatt felrobbant iszonyatos, magyar tortenelem legnagyobb honvedelmi korrupcios botranya, a 2010-12-es "tabornokok vesztegetesi pere" biztosan beakasztott minden ilyen probalkozasnak.
(Mar parszor emlitettem, a 2010-es letartoztatasi hullamban csak hullottak a fotisztek, tabornokok (!) - Levai, Huszti, Olah, Fapal (mar allamtitkarkent!) - es helyetteseik, alarendeltjeik; meg az az NKE rektorat is letartoztattak, de pl anno a Katonai Ugyeszseg nemes egyszeruseggel szimplan "gengszterszervezetnek" titulalta a HM EI-t es igy tovabb. Nem tul meglepoen a HM Rekreacios Kht vezetojet, a kenesei udulokomplexum kezelocegenek parancsnokat is letartoztattak, ott is rettenet mutyizas ill. csalassorozat ment a beszallitok-alvallalkozokkal.)

A hirek szerint "anno" sima 'kozkatona' ritkan jutott le oda (sokevente, 7-10 nap max) - ez igaz?
Ha az is volt, gondolom, ma mar azert ez nem igy van; eleve sokkal kisebb a sereg, ma mar evi 1-2 het beutaloert is megeri hivatasosnak elmenni annak, aki nem tul tehetos (=nincs balatoni haza), plane, ha csalados-gyerekes ember, annyira allat kis hely a Honved Udulo Kenesen. :)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 094
113
Nem tudom, ez volt már ?

1. Ez most egy jó türelemjáték lesz a nép vs. kormányzat viszonyban. Ha elegen lépnek be idén az emelés miatt, akkor a januári valamilyen okkal elmarad majd, hiszen úgysem szerelhetnek le aztán a vészhelyzet miatt. :D Szóval 2024-től várható a katona pénzzel megmotiváltan, addig a buták, meg az elhivatottak fognak menni. Jól el is cseszte a versenyképes kereset szó kiejtésével, ez egy riasztó a fejekben munkaerőpiaci tapasztalatokkal bírók számára. Főleg, hogy egyáltalán nem biztos, hogy 2024-ben ez versenyképes kereset lesz. :D

2. Gondolom a hadügyminiszter úr nem annyira elfogadott semmilyen berkekben, ha minden interjúnak ki kell térnie rá, hogy mennyire katona. Van egy olyan érzésem, hogy a honvédségben ez valahol inkább ártalmasan hangzik, hiszen századosként meghatározva és ezt erőltetve került a honvédség feje fölé mint civil(de százados), Benkő után aki rang szerint elismerhető volt katonai minőségében is.

3. Ha már Győri programot folytatunk haderőfejlesztés helyett, háborús vészhelyzetben ami helyzetet minden interjúval kidomborít, akkor a gazdasági menedzser készsége valóban alkalmassá teheti ennek az összehangolására, persze ennek a megítéléséhez látnunk kell majd a folyamatokat.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
És: DrNemMaróth prezentációjából kiragadott, szövegkörnyezet nélküli képen elmosódott ábrán elemezni a t-72 fejlesztését és festését három napig. Türelmetlenül nem kivárva még pár hetet, esetleg hónapot a valós információkig. Valahogy így:
8dd3ed839851364b5653440ee4a6a5a9.gif
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 094
113
És: DrNemMaróth prezentációjából kiragadott, szövegkörnyezet nélküli képen elmosódott ábrán elemezni a t-72 fejlesztését és festését három napig. Türelmetlenül nem kivárva még pár hetet, esetleg hónapot a valós információkig. Valahogy így:
8dd3ed839851364b5653440ee4a6a5a9.gif
Győr. :D Ott lesz. :D Új T-72-eseket fogunk gyártani. :D
 

exi

Well-Known Member
2018. augusztus 28.
224
469
63
A Harckocsi1988 most osztott meg egy posztot (én eskü, hogy csak romulán-vadászatra vetődtem arra), amin tippelni lehet, hogy a felsorolt típusok közül mely típusú helikopter lesz beszerezve, mert információi szerint lesz nehéz szállítóhelikopter beszerzés.

Bár korábban azt is állította, hogy 3x annyi Leo lesz mint a hivatalos.
Dobsz egy linket pls?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 043
113
Megmutatták a Leok "ideiglenes" sátrát bent volt 1db felmászhatunk rá,bent volt még 1db KMWs Wisent aztán átsétáltunk a PZH "ideiglenes" sátrába (8nap alatt építettek fel) bent volt 1új MAN szállitó ami a PZH-hoz jött, tovább vittek a garázsokhoz ,ki volt rakva minden ami van, beszállhatunk csak fényképezni nem lehetett(kivétel BTR :D) megnéztük a logisztikát is, platorol lejött egy PTSZ(ez nagyon menő volt:cool:),volt Rheinmetall feliratú Rába új rendszámmal!!kifele jövet ott sorakoztak akik mennek Koszovóba, kaja elmaradt, KB 30 emberből 3-an maradtak papírozni

érdekesség:
3x8 lesz a felállás a PZH-nál (csak azért irtam le mert olvastam régebben h ezen ment az agyalás) ütegenként 1 időjárás figyelő konténer lesz(konténeren 2021.05 gyártás volt ottani ember azt mondta kb 2 hetes, van hozzá lufi minden érdekes volt, jól ment nagyon a légkondi összesen 3 db lesz
volt valami olyan ötlet h Debrecenbe a Leokból és T-72ből csinálnak zászlóaljat, ezt csak a vicc kedvéért irtam le
a Leo2A4ek nem biztos h maradnak lehet vissza adjuk majd őket

ami új infó:
Gidrán 14db fog érkezni valamikor mostanság :cool:, idén összesen 38db
6 db számoltam össze, a maradék 4 Debrecenbe van


ami fura volt:
BTRs katonának fingja nem volt arról h mi az a Hitron:eek:

ezek az infók mind katonáktól van, remélem nem árultam el nagy titkot ,ha igen törlöm nem kell ide TEK
ha valaki elmagyarázza hogyan kell felrakni képet akkor van az is, csak is olyan amit lehetett fényképezni

ja és azért eléggé levan pusztulva Tata:(
Mi az a Hitron?