A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 243
113
Lippai Péter kiemelkedő tudású katona, aki gondolkodásmódjában, és emberi kvalitásaiban is kiemelkedik a szárazföldi haderőnem főtisztjei közül.
ja engem ő szakalapvizsgáztatott még anno (GPU részt)... akkor még nem igazán vágtam hogy mi is az a szemlélőség...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 243
113
Akkor még nem is volt olyan
valamit szemlélt ott az biztos mert meg is jegyeztem neki hogy jó meló lehet ha csak nézelődni kell :D meg hogy azt látom hogy szemlélődik mert nem csinál semmit (mi meg meloztunk...) hozzá kell tenni elsőnek azthittem valami új törzstag aki az idő alatt jött ameddig én a határzárat építettem.... aztán felvilágosítottak hogy nem. amúgy jófej és tényleg ott van szakmailag.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 934
123 465
113
valamit szemlélt ott az biztos mert meg is jegyeztem neki hogy jó meló lehet ha csak nézelődni kell :D meg hogy azt látom hogy szemlélődik mert nem csinál semmit (mi meg meloztunk...) hozzá kell tenni elsőnek azthittem valami új törzstag aki az idő alatt jött ameddig én a határzárat építettem.... aztán felvilágosítottak hogy nem. amúgy jófej és tényleg ott van szakmailag.
A szemlélőségeket 2020-ban alapították, Lippai 2015-től debrecenben volt 2019-ig dandár pkh. Tatán volt 25/1 pk aztán az önálló 88-at vitte előtte.
2019-tól-2022-ig meg a kiképzési főnök helyettes és kiképzési főnök az MHP Kiképzési csoportfőnökségen. Idén került a szemlélőségre.

A szakvizsgákra mindig hívnak meg az alakulatok máshonnan vizsgàztatót.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 243
113
A szemlélőségeket 2020-ban alapították, Lippai 2015-től debrecenben volt 2019-ig dandár pkh. Tatán volt 25/1 pk aztán az önálló 88-at vitte előtte.
2019-tól-2022-ig meg a kiképzési főnök helyettes és kiképzési főnök az MHP Kiképzési csoportfőnökségen. Idén került a szemlélőségre.
Biztos így van mondjk nem is tudna egyszerre vizsgáztatni és szemlélőzni. lehet csak említette hogy szemlélő akar lenni... csak én értettem félre... Igazából lövésem nem vólt hogy ki is ő csak annyit érzékeltem hogy egy fickó aki követ minket mindenhova de nem dolgozik velünk együtt miközbe a "Moha" is melózott velünk együtt ... azt kicsit nem tetszett hogy egy törzstag (mert akkor még azthittem az) ilyet megenged magának... (miközben "Fidzsi" is be szokott segíteni a munkába nem csak kisérget minket egész nap...) kicsit szájaltam neki de inteligens ember révén jól kezelte és levágta hogy nem vágom kicsoda... akkor pöccentem be egyedül rá amikor ellöttem a 2 rakaszt arra adott egy jót a többivel javíthatok én azt mondtam hogy a jó nekem jó és (segédirányzónak felajánlottam egy 100 ast) a többit meg elkezdtem ellővögetni és nem tetszett neki a tűzütem (DE AZ MÁR NEM VIZSGA VÓLT) csak ellőttem a 3 rakaszt meg azt a pár hevedert amit egész nap cipeltem (élyszakai lövészet) tehát jogosan az én skulóm vólt (és azthittem ő akarja ellőni az én skulóimat...De legalábbis megmondani hogy lőjem el) na az nem tetszett mert nem éreztem igazságosnak hogy én cipelem és más lövi el... a segédirányzónak hogy adok egy 100ast az az én döntésem vólt mert megérdemelte... amúgy nem vólt rajta rendfokozati jelzés.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 620
14 951
113
Biztos így van mondjk nem is tudna egyszerre vizsgáztatni és szemlélőzni. lehet csak említette hogy szemlélő akar lenni... csak én értettem félre... Igazából lövésem nem vólt hogy ki is ő csak annyit érzékeltem hogy egy fickó aki követ minket mindenhova de nem dolgozik velünk együtt miközbe a "Moha" is melózott velünk együtt ... azt kicsit nem tetszett hogy egy törzstag (mert akkor még azthittem az) ilyet megenged magának... (miközben "Fidzsi" is be szokott segíteni a munkába nem csak kisérget minket egész nap...) kicsit szájaltam neki de inteligens ember révén jól kezelte és levágta hogy nem vágom kicsoda... akkor pöccentem be egyedül rá amikor ellöttem a 2 rakaszt arra adott egy jót a többivel javíthatok én azt mondtam hogy a jó nekem jó és (segédirányzónak felajánlottam egy 100 ast) a többit meg elkezdtem ellővögetni és nem tetszett neki a tűzütem (DE AZ MÁR NEM VIZSGA VÓLT) csak ellőttem a 3 rakaszt meg azt a pár hevedert amit egész nap cipeltem (élyszakai lövészet) tehát jogosan az én skulóm vólt (és azthittem ő akarja ellőni az én skulóimat...De legalábbis megmondani hogy lőjem el) na az nem tetszett mert nem éreztem igazságosnak hogy én cipelem és más lövi el... a segédirányzónak hogy adok egy 100ast az az én döntésem vólt mert megérdemelte... amúgy nem vólt rajta rendfokozati jelzés.
Free G nem Fridzsi. Hamár leírod.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 620
14 951
113
igen már emlékszem a sztroria. mentségemre legyen hogy soha nem hívtam így a hátamögött (nem becézgettem csak a valós nevüket nem akartam leírni). (Mohát sem hívtam a hátamögött sem soha Mohának )
Nem hinném bármelyiket zavarta volna.
Ezek nem degradaló becenevek.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 243
113
Nem hinném bármelyiket zavarta volna.
Ezek nem degradaló becenevek.
Tisztába vagyok vele meg eggyik sem az a fennakadós fajta aki pörög egy megszólításon mint a kemotoxos légy... De nekem soha nem jött a számra eggyik beceneve sem. (egyedűl G.P. t hívtam 1x-1x P.P. nek a háta mögött mert az nagyon tetszett :D )
 
  • Tetszik
Reactions: Kávé

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
519
1 512
93
Ez a horvátok jugóimportnak megfelelő cége, amúgy nincs olyan amit már nem magunknak gyártunk vagy megvettünk máshonnan ebből a listából (némelyiket pont tőlük)
Tehat akkor "Multiple Rocket Launchers and Rockets" -t is vettetek vagy gyartotok?
 

alter ego

Well-Known Member
2022. március 22.
546
1 537
93
Nem igazán. Nem is értem mit akar ezzel elérni. Az őseivel akarja igazolni a minisztersége létjogosultságát? Esetleg azok tetteivel dicsekszik?
Hát az én összes férfi felmenőm is harcolt a két világháborúban. Az egyiküket, aki huszár volt, Ferenc József császár tüntette ki személyesen.
Na.
De majd minden magyar család elmondhatja ezt magáról. Régen a férfiak harcoltak a háborúkban, és a mi történelmünk sajnos bővelkedett bennük.
Eddig a teljesítménye, amit kifelé mutat az nulla, zérus. Azt látom, hogy a technikai fejlesztés helyett szervezeti átalakítás és humán oldali újra szervezés az, amibe talán belekezdett. Ez kevésbé látványos, bár kétségtelenül fontos, de hogy mi az eredménye pl. a tartalékos rendszer átalakításában vagy a hiányzó x ezer harcoló és az új dandár feltöltésében, azt én nem látom, ti talán belülről jobban tudjátok. Maróth is csak ugyanazt ismételgeti unos-untalan. A sajtó meg bulvár szintre kényszerül, csak találgat, és mindent feltételes módban ír le, amiből gyakorlatilag semmire nem lehet biztosan következtetni, mert nincsenek hivatalos sajtóközlemények, mint pár éve. Kerekes tüzérség, drón, vadászrepülő flotta bővítés, stb. mind csak rendelhet, meg érdeklődik, meg vizsgálja a lehetőségét, meg tárgyal, és piacot kutat. Esetleg koncepción dolgozik. De döntést nem hoz, gyorsítani nem tud, és szerződést nem ír alá.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 018
38 346
113
Eddig a teljesítménye, amit kifelé mutat az nulla, zérus. Azt látom, hogy a technikai fejlesztés helyett szervezeti átalakítás és humán oldali újra szervezés az, amibe talán belekezdett. Ez kevésbé látványos, bár kétségtelenül fontos, de hogy mi az eredménye pl. a tartalékos rendszer átalakításában vagy a hiányzó x ezer harcoló és az új dandár feltöltésében, azt én nem látom, ti talán belülről jobban tudjátok. Maróth is csak ugyanazt ismételgeti unos-untalan. A sajtó meg bulvár szintre kényszerül, csak találgat, és mindent feltételes módban ír le, amiből gyakorlatilag semmire nem lehet biztosan következtetni, mert nincsenek hivatalos sajtóközlemények, mint pár éve. Kerekes tüzérség, drón, vadászrepülő flotta bővítés, stb. mind csak rendelhet, meg érdeklődik, meg vizsgálja a lehetőségét, meg tárgyal, és piacot kutat. Esetleg koncepción dolgozik. De döntést nem hoz, gyorsítani nem tud, és szerződést nem ír alá.
Mentségükre legyen mondva hogy május vége óta van az új struktúra - ennyire gyorsan eredményt nem lehet produkálni, pláne nyári pangás, szabadságolások miatt.
Szerintem szeptemberben és októberben már jönnek a bejelentések.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 663
76 656
113
A Honvédelmi Minisztérium és a Magyar Honvédség központi ünnepségén Szalay-Bobrovniczky Kristóf tárcavezető Ruszin-Szendi Romulusz altábornaggyal, a Magyar Honvédség parancsnokával közösen kitüntetéseket adott át a honvédelem terén kifejtett munkáért:

A köztársasági elnök a magyar érdemrend tisztikeresztje kitüntetés katonai tagozatát a honvédelmi tárca nemzetközi kapcsolatai érdekében hosszú időn keresztül magas színvonalon végzett munkája elismeréseként Gróf Albert ezredesnek, a Honvédelmi Minisztérium Nemzetközi Együttműködési Főosztálya Katonadiplomáciai Együttműködési Osztályának vezetője részére.

A magyar érdemrend tisztikeresztje kitüntetés polgári tagozatát adományozta több évtizedes egészségügyi pályafutása során elsősorban a bőrgyógyászat területén végzett kiemelkedő szakmai munkája, valamint az UV-sugárzás okozta tumorképződés molekuláris biológiai mechanizmusának kutatásában elért eredményei elismeréseként prof. dr. Winkonkál Norbert Miklós bőrgyógyász, onkológus, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Magyar Honvédség Egészségügyi Központ Honvédkórház főigazgatója, a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Karának egyetemi tanára részére.

A magyar érdemrend lovagkeresztje kitüntetés katonai tagozatát adományozta több évtizedes szakmai tevékenysége, valamint a magyar honvédelem érdekében végzett kiemelkedő színvonalú társadalmi munkája elismeréseként dr. Keszthelyi Gyula nyá. dandártábornok, a Honvédelmi Minisztérium Fegyverzeti és Hadbiztosi Hivatalának volt főigazgatója, a Magyar Honvédség Budapesti Nyugállományúak Klubjának elnöke részére.

Az egészségmegőrzés, illetve a betegellátás terén egyaránt magas színvonalú munkája, valamint a Magyar Honvédség egészségügyi szakdolgozóinak szakmai fejlődését elősegítő tevékenysége elismeréseként Deli Mária ezredes, a Magyar Honvédség Egészségügyi Központjának ápolási igazgatója részére.

A magyar tisztképzés fellendítése érdekében végzett kiváló tevékenysége elismeréseként prof. dr. Haig Zsolt ezredes, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Kara Elektronikai Hadviselés Tanszékének egyetemi tanára részére.

A Magyar Honvédség központi lő- és gyakorlótereinek fejlesztése érdekében végzett kiemelkedő szakmai munkája elismeréseként Oszlánszki Béla ezredes, a Magyar Honvédség Bakony Harckiképző Központjának központparancsnoka részére.

Több mint két évtizedes hivatásos katonai szolgálata során kiváló szakmai felkészültséggel végzett, példaadó szakmai munkája elismeréseként Dienes Ádám alezredes, a Magyar Honvédség 5. Bocskai István Lövészdandár törzsfőnök-helyettese részére.

Két évtizedes hivatásos katonai szolgálata során példamutató helytállással végzett szakmai munkája elismeréseként Farkas Tamás alezredes, a Magyar Honvédség 5. Bocskai István Lövészdandár hadműveleti főnöke részére.

Felelőségteljes és kivételesen eredményes vezetői munkája, valamint nemzetközi jogi és közigazgatási szakterületen elért eredményei elismeréseként dr. Hegedüs Zoltán András alezredes, a Honvédelmi Minisztérium Jogi Főosztálya Nemzetközi Jogi Osztályának vezetője részére.

A magyar honvédelem érdekében, különösen a híradó és informatikai terület fejlesztése terén végzett kiváló vezetői munkája elismeréseként Kis Lajos alezredes, a Magyar Honvédség vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár MH Híradó és Informatikai Rendszerfőközpontjának törzsfőnöke részére.
 

szasa30

Well-Known Member
2013. augusztus 9.
237
840
93
Az lehet, de attól még Bobó eddig nem sokat mutatott, és amit mutatott az sem volt számomra szimpi:

Ami kivágta a biztosítékot, amikor “parancsot adott a hadsereg készenlétének fokozasara”. Aztan módosult az Instagram bejegyzés de akkor is!
Tudtommal ő nem adhat ki parancsot a hadseregnek, de a Honvédségnek biztosan nem.

Szóval ez a pozíció nem a Twitter, Insta stb. bejegyzésekbol áll, hanem dolgozni is kene. Na ezt nem látom!

Az meg hogy Maroth-ot háttérbe szorította egyszerűen unfair és kifejezetten káros!

Az Öreg idejében legalább csinálta mindenki amihez értett. Most meg inkább főnöki erődemonstrációk vannak.

És nehéz elvonatkoztatni a gazdasági múltjától is (bár remelem nem lesz igazam)..
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 934
123 465
113
Az meg hogy Maroth-ot háttérbe szorította egyszerűen unfair és kifejezetten káros!
Na ez az amit csak itt találtatok ki. Maróth konkrétan kibővült feladatkört kapot és továbbra is úgy dolgozik ahogy eddig, csak már államközi egyeztetésekre is kibővült a jogköre. Eddig csak a gyártókkal tárgyalhatott az államköziben tanácsadóként vehetett részt.
3 hónap után én még korainak érzem a miniszter telejsítményét megítélni, pedig többet látok belőle egy csöppet.