A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
A németekkel azóta kissé teleszaladt a puttonyom ha ez megnyugtat.

A szovjet technika reszeléséről viszont továbbra sem vàltozott a véleményem.
Azóta az még nehezedett is.

Most egy évig nem érdekel, mert ennyi idő kell kb. hogy egy választások után a folyamatokat meg tudjam ítélni --bocs: LMezni ;) --, bár nem várok változást, hisz nem kellett ezen a területen semmi realizmus az újabb 2/3-hoz.

Az évi 100-150 média-milliárd és a korábbi --valós-- sikerek --felélése-- miatt még lendületben vannak...

Amúgy: Nem érdekel az orosz technika "önmagáért"!
A költséghatékonyság érdekel! ...és mintha jönnének a hírek, hogy az egész nyugati világ nem bírja kapacitással!!! ...és Kína még be sem szállt!!! :oops:
...és láda pezsgőm van, hogy ha Oroszország --esetleg-- meginog akkor Kína mögé áll(É-Koreán keresztül ("PöLö") !!!

...viszont ha az technika a sikerhez/fennmaradáshoz az ördögtől --és akár az orosztól-- van, akkor a politikus ne "hálából" döntsön, hanem tanuljon és "honosítson" a sikeres izraeli példából!!!

...vagy takarodjon!



U.I.: Ezért --Köszönettel-- le is zártam a részemről....

.
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Azt ha jól tudom felújította (legalábbis elkezdte) egy közelkeleti érdekeltség öregotthonnak; azon kívül már semmi nincs ott, amit fel lehetne újítani.
Abasárt már én is felvetettem többször! Az is egy nagy pazarlás volt ott hagyni...
De ami a sajnálatos tény eddig:
1. Volt ott egy bútorüzem, látszatmunka, milliáros állami támogatás, leléptek, felszámolták
2. Utána jött az általad említett szokásos csoport, részben felújították a laktanya épületeit, legalábbis kívülről, tehát egyáltalán nem rossz állapotúak az épületek. De a projekt itt is befuccsolt, jelenleg senki nem üzemelteti
3. Tudtommal a helyi önkormányzaté a tulajdon jenleg, de ők gyorsan túladnának rajta pár gombért és némi politikai nyomás és támogatásért cserébe, mint mindenhol.
4. Fekvése jó, épületek elfogadhatóak, nem romos, mint a kb. 30 km-re lévő ugyancsak ex harckocsizó laktanya, Verpelét.

Illetve legjobb tudomásom szerint az ország 2. legnagyobb lőtere volt közvetlenül a Mátra lábánál egy sratégiai hőerömű és bánya pár km-es közelségében.

Én támogatnám, az egyik új lövész zlj-nek mindenképpen!
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 983
23 034
113
Illetve legjobb tudomásom szerint az ország 2. legnagyobb lőtere volt közvetlenül a Mátra lábánál egy sratégiai hőerömű és bánya pár km-es közelségében.

Én támogatnám, az egyik új lövész zlj-nek mindenképpen!
AF1QipM-joC2GHNpvfUHI5zN5IQrmoJja2ch-xj0DXot=w2560-h1440-pd

Egyébként az a lő és gyaktér tényleg szép fekvésű helyen van...kérdés, hogy a Markaziak mennyire örülnének egy újranyitásnak...
 

alter ego

Well-Known Member
2022. március 22.
546
1 537
93
Én az M3-as csodatutajt akarnám csak igazán Koreából: a németek már nem gyártják ha jól tudom, de Koreaiak igen.
8-12 darab kellene dunai vagy tiszai átkeléshez. A mostani szovjet technikára méretezett pontonjaink nem hiszem hogy bírják a Leok közel 70 tonnáját, de Lynx is nehezebb mint egy T-72-es.

A KF-21-nél szerintem az Gripen-E is jobb lenne, nem igazi 5. generációs gép meg kész sincsen még. Lánctalpas technikából meg már bevásároltunk németet: nekünk baromira nincs pénzünk egy újabb típusokra - lengyeleknek sem tudom miből lesz...

TA-50-esre bármikor elcserlném L-39-eseket, de ez sajnos nem fog megtörténni...
Végszükség esetén - szerintem - az ennek az oldalnak az alján szereplő civil kompok is elbírnak 1-1 Leo-t. 90+ t teherbírást írnak rájuk, és a méret is megvan. Nyilván nem önjáró, de átviszi.

 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 994
32 969
113
Végszükség esetén - szerintem - az ennek az oldalnak az alján szereplő civil kompok is elbírnak 1-1 Leo-t. 90+ t teherbírást írnak rájuk, és a méret is megvan. Nyilván nem önjáró, de átviszi.

Az rendben van,hogy elbirják-de hogyan akarnád ezeket a kompokat a deszantátkelés helyére vinni?!?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 046
18 731
113
Visszaolvasva pár oldalt, emlékeztetnék.... Hende mikor is volt miniszter ? Mert Ő akkor, egy elég létszámdús csapattal volt Dél Koreában, talán egy hétig is lebzseltek ott. Azóta is minden ciklusban, ment oda valaki, vagy valakik. Hadiipari, katonai együttműködést lebegtetve. Mi lett belőle ? Tehát óvatos duhajok legyetek, ezzel a Dél Koreai, inkább 4 évente kötelező jellegű látogatással. Mert eddig semmit nem tudtak felmutatni eredményként, belőle.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 302
12 649
113
Én az M3-as csodatutajt akarnám csak igazán Koreából: a németek már nem gyártják ha jól tudom, de Koreaiak igen.
8-12 darab kellene dunai vagy tiszai átkeléshez. A mostani szovjet technikára méretezett pontonjaink nem hiszem hogy bírják a Leok közel 70 tonnáját, de Lynx is nehezebb mint egy T-72-es.
Végszükség esetén - szerintem - az ennek az oldalnak az alján szereplő civil kompok is elbírnak 1-1 Leo-t. 90+ t teherbírást írnak rájuk, és a méret is megvan. Nyilván nem önjáró, de átviszi.
Az rendben van,hogy elbirják-de hogyan akarnád ezeket a kompokat a deszantátkelés helyére vinni?!?
A pontonhíd teherbírása 60 tonna, de 2 darabot összekapcsolva, kompként alkalmazva át tudjuk vinni a Leókat.
A kérdées csak az, hogy mennyi ideig tart, és ugyanezt 2 folyón, a Dunán és a Tiszán kell eljátszani.
Mire a Leókat átdobják Tatáról a Tiszántúlra, véget is ér a háború...