A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 893
123 197
113
Én az M3-as csodatutajt akarnám csak igazán Koreából: a németek már nem gyártják ha jól tudom, de Koreaiak igen.
8-12 darab kellene dunai vagy tiszai átkeléshez. A mostani szovjet technikára méretezett pontonjaink nem hiszem hogy bírják a Leok közel 70 tonnáját, de Lynx is nehezebb mint egy T-72-es.

A KF-21-nél szerintem az Gripen-E is jobb lenne, nem igazi 5. generációs gép meg kész sincsen még. Lánctalpas technikából meg már bevásároltunk németet: nekünk baromira nincs pénzünk egy újabb típusokra - lengyeleknek sem tudom miből lesz...

TA-50-esre bármikor elcserlném L-39-eseket, de ez sajnos nem fog megtörténni...
A törökök is gyártják az M3 csodatutaj saját verzióját.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 942
38 182
113

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 420
67 601
113

MAC__C2_sans%20antenne.jpg

DSC_0380.JPG

Én az M3-as csodatutajt akarnám csak igazán Koreából: a németek már nem gyártják ha jól tudom, de Koreaiak igen.
8-12 darab kellene dunai vagy tiszai átkeléshez. A mostani szovjet technikára méretezett pontonjaink nem hiszem hogy bírják a Leok közel 70 tonnáját, de Lynx is nehezebb mint egy T-72-es.

A KF-21-nél szerintem az Gripen-E is jobb lenne, nem igazi 5. generációs gép meg kész sincsen még. Lánctalpas technikából meg már bevásároltunk németet: nekünk baromira nincs pénzünk egy újabb típusokra - lengyeleknek sem tudom miből lesz...

TA-50-esre bármikor elcserlném L-39-eseket, de ez sajnos nem fog megtörténni...

A törökök is gyártják az M3 csodatutaj saját verzióját.
Én ebbű vásárolnék, ha már a képen is szerepel, AMX 10 RCR mellékletével. :rolleyes:
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 420
67 601
113
  • Tetszik
Reactions: tonyo

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 942
38 182
113
Én ebbű vásárolnék, ha már a képen is szerepel, AMX 10 RCR mellékletével. :rolleyes:
Ez nem önjáró - meg flancia! :eek:
Inkább maradjunk a német/török/koreai csodatutajnál! ;)
Abból is többet összelehet kötni hídnak vagy kompnak - amelyik kell.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 893
123 197
113

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 425
7 987
113
Ez nem önjáró - meg flancia! :eek:
Inkább maradjunk a német/török/koreai csodatutajnál! ;)
Abból is többet összelehet kötni hídnak vagy kompnak - amelyik kell.
Én nem szidnám a flanciák cuccait mert vannak bennük igen jól elképzelések gondolatok. Pl a személyi felszerelésük.....járműveik...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 942
38 182
113
Én nem szidnám a flanciák cuccait mert vannak bennük igen jól elképzelések gondolatok. Pl a személyi felszerelésük.....járműveik...
Mi a baj a frankok dolgaival?


Mistral rakétájuk szerintem elég jó cucc a maga kategóriájában. Lánctalpas technikában pl. annyira azért nem alkottak átütőt a francik. Szóval vegyes a kép hogy miben jók, miben nem...

Szerintem ez a híd túl nagy nekünk és nem önjáró - látom teherautóra tehető, de azért az M3/Otter jobb megoldás szerintem.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
Amúgy ezzel az a gond, hogy kuuurva drága.
Ezért mozognék a török felé ebben a kérdésben.
Ez biztos? Mert ha jól sejtem a lengyelek pont az ára miatt döntöttek a PFM mellett.
12 v. 13 settet vettek meg belőle 320M EUR-ért. Egy szet az 8 vizen önjáró ponton elem + 4 rámpa elem. Mindegyik saját traileren. Azaz egy szett olyan 26-27M EUR lehet. Egy szett olyan 90m -es hídra, vagy pontonra elegendő.
Nekem a CNIM megoldásában a magas vagy meredek partfalas rámpa az ami megfogott. Lehet, hogy a lengyeleket is?
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
...
Azért írom, hogy többek közt. De a jó minőségű holland termékekért cserébe a spanyolok gyarmati aranyat adtak és nem fejlesztették gazdaságukat, aztán egy idő után lekörözték őket, az arany meg elfogyott.

Itt most a magyar Leopard2/Lynx/Pzh2000 vásárlás és a magyar hadiipar valódi gazdasági összefüggéseiről írtál? :oops:

spanyol arany=> Magyarország: kifehérített GDP, + EU-s pénzek,
holland termék=> túlárazott-német h-technika,


...csak mert ezt pedzegetjük páran, bő egy éve!



Kulcsszavak a sikerhez/kudarchoz: költség-hatékonyság, Ár-Érték arány, és társaik...



.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 893
123 197
113
...


Itt most a magyar Leopard2/Lynx/Pzh2000 vásárlás és a magyar hadiipar valódi gazdasági összefüggéseiről írtál? :oops:

spanyol arany=> Magyarország: kifehérített GDP, + EU-s pénzek,
holland termék=> túlárazott-német h-technika,


...csak mert ezt pedzegetjük páran, bő egy éve!



Kulcsszavak a sikerhez/kudarchoz: költség-hatékonyság, Ár-Érték arány, és társaik...



.
A németekkel azóta kissé teleszaladt a puttonyom ha ez megnyugtat.

A szovjet technika reszeléséről viszont továbbra sem vàltozott a véleményem.
Azóta az még nehezedett is.
 
  • Tetszik
Reactions: honved