A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

alter ego

Well-Known Member
2022. március 22.
517
1 447
93
akinek van ideje és lehetősége levelezőszakra jelentkezni annak kevés a meloja.
Ezzel nagyon nem értek egyet. Kőkemény meló mellett is el lehet végezni komoly levelező képzéseket, csak akarat kell hozzá, meg kitartás, és a szabadidő szinte teljes feláldozása. A legtöbb munkahely támogatja is ezt, ad extra szabadságot a vizsgaidőszakra, tolerálja néha a kimaradást, szakmai anyagokkal segít. Számos példát ismerek ilyet, és magam is csináltam így posztgrad képzést.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 273
14 173
113
én nem mondom hogy nekem ne lenne szavam vagy ne lenne hatalmam.
de nekem a parolim csak aluminium századost mutat.
ahol ismernek ott van mozgásterem. de a sereg kiszakítja az embert a konfort zónájából. és újra és újra bizonyítanom kell újra és újra ki kell talpalnom ugyan azokat az utakat hogy a szavamnak bármi súlya legyen... és nekem tűzpár szintről kell kezdenem ennek az útnak a kitaposását...
az énhozzám való hozállás új emberek terén alapvetően a semmibevétel egy tarcsis szakszi a sok közül...
és ezt vagy sikerül átlépni vagy nem vagy akarom vagy már leszarom sokadszorra. és egyre sürübben leszarom.
No mi van.


Utolèrt a rendszer?

1 ève mèg nem èrtetted ès szidtad a tatai 1 lövèsz öreg katonáit.
Akik beleszartak a rendszerbe.

A hangnemet egyre jobban hasonlít ezekre az emberekre.


Látod. Felveszel egy retkes nem rendszeresített kesztyűt talán èletedbwn először, ès valami irodafasz belèdáll.

Sok ilyen lessz mèg.
Ès a vègèn kiölik az ilyen alkalmatlan buzik belőled azt amièrt bevonultál. o_O
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 170
33 534
113
No mi van.


Utolèrt a rendszer?

1 ève mèg nem èrtetted ès szidtad a tatai 1 lövèsz öreg katonáit.
Akik beleszartak a rendszerbe.

A hangnemet egyre jobban hasonlít ezekre az emberekre.


Látod. Felveszel egy retkes nem rendszeresített kesztyűt talán èletedbwn először, ès valami irodafasz belèdáll.

Sok ilyen lessz mèg.
Ès a vègèn kiölik az ilyen alkalmatlan buzik belőled azt amièrt bevonultál. o_O
te qurvára el vagy tévedve én soha nem szídtam az 1. lövész katonáit.
annyit írtam hogy ki vólt az a hülye aki a leszerelők közé teszi a frissen felszerelt állományt. mert átragad hangulat.

Tőlemm Tatait nem hallottál szídni vagy tatát. szídtam be be szolongatam szolnoknak szolnokiaknak debrecent/debrecenieknek a kknypt szidtam.
de tatát soha.

Kesztyű hol van az már. akkor sem viselt meg különösen a helyzet ugyan úgy hordtam tovább a kesztyűt csak megsúgom.

a lényeg nem ment át nem akartam konkrétan leírni. de nem neked szólt.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 273
14 173
113
No mi van.


Utolèrt a rendszer?

1 ève mèg nem èrtetted ès szidtad a tatai 1 lövèsz öreg katonáit.
Akik beleszartak a rendszerbe.

A hangnemet egyre jobban hasonlít ezekre az emberekre.


Látod. Felveszel egy retkes nem rendszeresített kesztyűt talán èletedbwn először, ès valami irodafasz belèdáll.

Sok ilyen lessz mèg.
Ès a vègèn kiölik az ilyen alkalmatlan buzik belőled azt amièrt bevonultál. o_O
Megkövetem @Szittya.

Konkrètan soha nem szidta az 1 lövèsz állományát.

Csak az öreg katonákat.

Bocsánat.
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 170
33 534
113
Megkövetem @Szittya.

Konkrètan soha nem szidta az 1 lövèsz állományát.

Csak az öreg katonákat.

Bocsánat.
az öreg kattonák befásult évek óta A4 el fenyegetőző moráltromboló fiatalokat leszerelésre sarkkalló részét. akik olyan hangulatot keltenek mintha le akarnának szerelni. de soha nem szerelnek le de más miattuk leszerel.
olyanra vólt példa.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 042
73 525
113
A honvédelmi miniszter 55/2022. (XII. 28.) HM utasítása a Magyar Honvédség Parancsnoksága és a Magyar Honvédség harcképessége, reagálóképessége,vezetési rendjének egyszerűsítése, valamint a bürokrácia csökkentésével összefüggő egyes feladatokról szóló 32/2022. (VIII. 11.) HM utasítás módosításáról

A jogalkotásról szóló 2010. évi CXXX. törvény 23. § (4) bekezdés c) pontja alapján a következő utasítást adom ki:

1. §
(1)
A Magyar Honvédség Parancsnoksága és a Magyar Honvédség harcképessége, reagálóképessége, vezetési rendjének egyszerűsítése, valamint a bürokrácia csökkentésével összefüggő egyes feladatokról szóló 32/2022. (VIII. 11.) HM utasítás (a továbbiakban: Utasítás) 5. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) Az MH 5. Bocskai István Lövészdandár szervezete és feladatrendszere, valamint megnevezése MH Bocskai István 11. Páncélozott Hajdúdandárra (rövid neve: MH BI 11. pctt. dd.) megnevezésre módosul, szervezetéből

a)
a hódmezővásárhelyi helyőrségben elhelyezett egyes szervezeti elemeinek kiválásával megalapításra kerül az MH Kinizsi Pál 30. Páncélozott Gyalogdandár (rövid neve: MH KP pctt. gy. dd.),

b)
átadja a Művelettámogató Műszaki Zászlóaljat az MH II. Rákóczi Ferenc 14. Műszaki Ezred (rövid neve:MH RF 14. mű. e.) szervezetébe.”

(2)
Az Utasítás 5. § (18) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
„(18) Az MH RF 14. mű. e. az (1) bekezdés b) pontja szerint átveszi az MH BI 11. pctt. dd. Művelettámogató Műszaki Zászlóaljat.”

(3)
Az Utasítás 5. §-a a következő (21)–(31) bekezdéssel egészül ki:
„(21) Az MH 64. Boconádi Szabó József Logisztikai Ezred megnevezése MH Lahner György 2. Ellátóezredre (rövid neve: MH LGY 2. elló. e.) módosul.
(22) Az MH 25. Klapka György Lövészdandár megnevezése MH Klapka György 1. Páncélosdandárra (rövid neve: HM KGY 1. pc. dd.) módosul.
(23) Az MH 24. Bornemissza Gergely Felderítőezred megnevezése MH Bornemissza Gergely 2. Felderítőezredre (rövid neve: MH BG 2. feld. e.) módosul.
(24) Az MH 37. II. Rákóczi Ferenc Műszaki Ezred megnevezése MH II. Rákóczi Ferenc 14. Műszaki Ezredre (rövid neve: MH RF 14. mű. e.) módosul.
(25) Az MH 1. Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Ezred megnevezése MH 1. Tűzszerész és Folyamőr Ezredre (rövid neve: MH 1. tűsz. és foő. e.) módosul.
(26) Az MH 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázis megnevezése MH vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandárra (rövid neve: MH SZD 101. rep. dd.) módosul.
(27) Az MH 86. Szolnok Helikopterbázis megnevezése MH Kiss József 86. Helikopterdandárra (rövid neve: MH KJ 86. hel. dd.) módosul.
(28) Az MH Pápa Bázisrepülőtér megnevezése MH 47. Bázisrepülőtérre (rövid neve: MH 47. bá. reptér) módosul.
(29) Az MH 12. Arrabona Légvédelmi Rakétaezred megnevezése MH Dánielfy Tibor 205. Légvédelmi Rakétaezredre (rövid neve: MH DT 205. lé. rk. e.) módosul.
(30) Az MH 2. vitéz Bertalan Árpád Különleges Rendeltetésű Dandár megnevezése MH vitéz Bertalan Árpád 1. Különleges Műveleti Dandárra (rövid neve: MH BÁ 1. km. dd.) módosul.
(31) Az MH Bakony Harckiképző Központ megnevezése MH Böszörményi Géza Csapatgyakorlótér Parancsnokságra (rövid neve: MH BG csap. gyaktér pkság.) módosul.”

(4)
Az Utasítás a következő 5/A. §-sal egészül ki:
„5/A. § Az MH Geoinformációs Szolgálat (a továbbiakban: MH GEOSZ) mint költségvetési szerv megszűnik,feladatrendszeréből
a) a meteorológiai feladatait és képességeit – a b) pont szerint átadásra kerülő feladatok kivételével – jogutódlással az MH Légi Műveleti Vezetési és Irányítási Központ,
b) a meteorológiai szakterület vonatkozásában a szakmai felelős szerv hatáskörébe utalt feladatait az MH Légierő Parancsnokság,
c) az általa ellátott, az a) és e) pont szerint átadásra kerülő feladatokat nem érintő hatósági feladatait a HM Szervezeti és Működési Szabályzatában meghatározott önálló szervezeti egység,
d) az általa ellátott katonaföldrajzi feladatokat a 9. § (7) bekezdése szerinti honvédségi szervezet veszi át, és
e) a térképészeti feladatok jogutódlással a honvédelemért felelős miniszter (a továbbiakban: miniszter) által kijelölt, a HM képviseletében eljáró miniszter tulajdonosi joggyakorlása alá tartozó gazdasági társaság feladatrendszerébe kerülnek.”

(5)
Az Utasítás 6. §-a a következő (6) és (7) bekezdéssel egészül ki:
„(6) A HM közigazgatási államtitkára gondoskodik az 5/A. § szerint megszűnő MH GEOSZ által ellátott hatósági feladatrendszer minisztérium szervezetében történő ellátásához szükséges feltételek megteremtéséről.
(7) A HM közigazgatási államtitkára gondoskodik az 5/A. § e) bekezdése szerint kijelölt, a HM tulajdonosi joggyakorlása alá tartozó gazdasági társaság tulajdonosi joggyakorlását érintő, illetve azzal összefüggő szabályozási feladatok ellátásáról.”

(6)
Az Utasítás 7. §-a a következő (6) és (7) bekezdéssel egészül ki:

„(6) Az 5/A. §-ra vonatkozóan a tervezési és szervezési időszak
a) kezdete: a Magyar Honvédség Parancsnoksága és a Magyar Honvédség harcképessége, reagálóképessége, vezetési rendjének egyszerűsítése, valamint a bürokrácia csökkentésével összefüggő egyes feladatokról szóló 32/2022. (VIII. 11.) HM utasítás módosításáról szóló 55/2022. (XII. 28.) HM utasítás (a továbbiakban: mód. utasítás) hatálybalépését követő nap.
b) befejezése: 2023. szeptember 30.

(7)
A (6) bekezdés szerinti új szervezeti rend szerinti működés kezdőnapja 2023. március 1.”

(7) Az Utasítás 9. §-a a következő (6) és (7) bekezdéssel egészül ki:
„(6) Az MH PK a mód. utasítás szerinti és a honvédségi szervezetek feladataira vonatkozó további feladatokat parancsban szabályozza, melynek tervezetét legkésőbb a mód. utasítás hatálybalépését követő ötödik napig megküldi a HM jogi és igazgatási ügyekért felelős helyettes államtitkár részére.

(7) Az MH PK a (2) bekezdés szerinti parancs módosításában rendelkezik az MH GEOSZ által ellátott katonaföldrajzi feladatok ellátására kijelölt szervezet miniszter által meghatározottak szerinti feladatrendszerének módosítására.”

(8)
Az Utasítás
a) 4. § (3) bekezdés b) pontjában az „MH 43. Nagysándor József Infokommunikációs és Támogató Dandárra
(rövid neve: MH 43. ITDD)” szövegrész helyébe az „MH 51. Híradó- és Vezetésbiztosító Dandárra (rövid neve:
MH 51. hir. és vez. bizt. dd.)” szöveg,
b) 5. § (2) bekezdésében az „MH 93. Petőfi Sándor Vegyivédelmi Ezredre (a továbbiakban: MH 93. PS vv.e.)”
szövegrész helyébe az „MH Sodró László 102. Vegyiharc Ezredre (rövid neve: MH SL 102. vh. e.)” szöveg,
c) 5. § (3) bekezdésében az „MH 93. PS vv.e.” szövegrész helyébe az „MH SL 102. vh. e.” szöveg,
d) 5. § (4) bekezdésében az „MH 43. hír. és vt.e.” szövegrész helyébe az „MH 51. hir. és vez. bizt. dd.” szöveg,
e) 6. § (1) bekezdésében az „MH Geoinformációs Szolgálat” szövegrész helyébe az „MH GEOSZ” szöveg,
f ) 7. § (3) bekezdésében az „(1) bekezdés” szövegrész helyébe az „(1) és (6) bekezdés” szöveg,
g) 8. § (1) bekezdésében a „2022. december 31-éig kiadásra” szövegrész helyébe a „2022. december 31-éig,
továbbá az 5/A. §-t érintően 2023. január 31-ig kiadásra” szöveg,
h) 8. § (2) bekezdésében a „2022. december 1-jéig megküldi” szövegrész helyébe a „2022. december 1-jéig,
továbbá az 5/A. §-t érintően 2023. január 31-ig megküldi” szöveg,
i) 8. § (3) bekezdésében az „(5) bekezdése” szövegrész helyébe az „(5) bekezdése, továbbá az 5/A. §-t érintően
a 7. § (7) bekezdése” szöveg,
j) 9. § (1) bekezdésében a „2022. augusztus 15-éig megküldi” szövegrész helyébe a „2022. augusztus 15-éig,
továbbá az 5/A. §-t érintően 2023. január 20-ig megküldi” szöveg,
k) 9. § (3) bekezdésében az „(5) bekezdése” szövegrész helyébe az „(5) bekezdése, továbbá az 5/A. §-t érintően
a 7. § (7) bekezdése” szöveg
lép.

2. §
Hatályát veszti az Utasítás
a) 5. § (15)–(17) bekezdése,
b) 7. § (5) bekezdése és
c) 8. § (2) bekezdésében a „Jogi és Igazgatási Főnökség” szövegrész.

3. §
Ez az utasítás a közzétételét követő napon lép hatályba.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 170
33 534
113
valami félreértés van . amit írtam nem rinyálásból írtam most sem.
anno a kesztű sem azért vólt. ugyan úgy hordtam tovább. (másnap már a buszsofőr is olyan kesztyűbe volt mint én...) az a tradíciók létrehozására szóló reagálásom vólt hogy ne várjon az ember bármilyen tradíció létrejöttét amikor (példa) ilyenekbe belekötnek.
engem nem hat meg a dolog egyetlen egyszer nem hoztam elő magamtól a témát az egész váltás alatt (vólt rólla beszélve de mások hozakodtak elő a témával nem én.) erre akár tanut is tudnák hozni a forumrol ha akarnák.

a fenti hozzászólásom lényege sem az önsajnáltatás volt. csak bemutattam az alumínium századosok dolgait. Én nem ragadok be a szaksziba. jövőre már altiszt leszek...

A kommentsorozatom lényege nem az volt hogy nekem jujj de rossz. Akármikor tudnák változtatni a helyzetemen. (ami változásnak egyébként tényleg eljött az ideje mert nem Pató Pálozhatok tovább mert az idő pörög és vannak dolgok amik egyre fontosabbá vállnak.)

A Holnapi nap már konkrét lépések vállnak szükségessé bizonyos ügyek kapcsán. Ami lépések bekövetkeztében egészen biztos vagyok. Mert akit megsegítettem az tudom hogy nem fog cserbenhagyni mert tudja hogy az idő elérkezett egy nyitányra.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 423
113
A honvédelmi miniszter 55/2022. (XII. 28.) HM utasítása a Magyar Honvédség Parancsnoksága és a Magyar Honvédség harcképessége, reagálóképessége,vezetési rendjének egyszerűsítése, valamint a bürokrácia csökkentésével összefüggő egyes feladatokról szóló 32/2022. (VIII. 11.) HM utasítás módosításáról

A jogalkotásról szóló 2010. évi CXXX. törvény 23. § (4) bekezdés c) pontja alapján a következő utasítást adom ki:

1. §
(1)
A Magyar Honvédség Parancsnoksága és a Magyar Honvédség harcképessége, reagálóképessége, vezetési rendjének egyszerűsítése, valamint a bürokrácia csökkentésével összefüggő egyes feladatokról szóló 32/2022. (VIII. 11.) HM utasítás (a továbbiakban: Utasítás) 5. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) Az MH 5. Bocskai István Lövészdandár szervezete és feladatrendszere, valamint megnevezése MH Bocskai István 11. Páncélozott Hajdúdandárra (rövid neve: MH BI 11. pctt. dd.) megnevezésre módosul, szervezetéből

a)
a hódmezővásárhelyi helyőrségben elhelyezett egyes szervezeti elemeinek kiválásával megalapításra kerül az MH Kinizsi Pál 30. Páncélozott Gyalogdandár (rövid neve: MH KP pctt. gy. dd.),

b)
átadja a Művelettámogató Műszaki Zászlóaljat az MH II. Rákóczi Ferenc 14. Műszaki Ezred (rövid neve:MH RF 14. mű. e.) szervezetébe.”

(2)
Az Utasítás 5. § (18) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
„(18) Az MH RF 14. mű. e. az (1) bekezdés b) pontja szerint átveszi az MH BI 11. pctt. dd. Művelettámogató Műszaki Zászlóaljat.”

(3)
Az Utasítás 5. §-a a következő (21)–(31) bekezdéssel egészül ki:
„(21) Az MH 64. Boconádi Szabó József Logisztikai Ezred megnevezése MH Lahner György 2. Ellátóezredre (rövid neve: MH LGY 2. elló. e.) módosul.
(22) Az MH 25. Klapka György Lövészdandár megnevezése MH Klapka György 1. Páncélosdandárra (rövid neve: HM KGY 1. pc. dd.) módosul.
(23) Az MH 24. Bornemissza Gergely Felderítőezred megnevezése MH Bornemissza Gergely 2. Felderítőezredre (rövid neve: MH BG 2. feld. e.) módosul.
(24) Az MH 37. II. Rákóczi Ferenc Műszaki Ezred megnevezése MH II. Rákóczi Ferenc 14. Műszaki Ezredre (rövid neve: MH RF 14. mű. e.) módosul.
(25) Az MH 1. Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Ezred megnevezése MH 1. Tűzszerész és Folyamőr Ezredre (rövid neve: MH 1. tűsz. és foő. e.) módosul.
(26) Az MH 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázis megnevezése MH vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandárra (rövid neve: MH SZD 101. rep. dd.) módosul.
(27) Az MH 86. Szolnok Helikopterbázis megnevezése MH Kiss József 86. Helikopterdandárra (rövid neve: MH KJ 86. hel. dd.) módosul.
(28) Az MH Pápa Bázisrepülőtér megnevezése MH 47. Bázisrepülőtérre (rövid neve: MH 47. bá. reptér) módosul.
(29) Az MH 12. Arrabona Légvédelmi Rakétaezred megnevezése MH Dánielfy Tibor 205. Légvédelmi Rakétaezredre (rövid neve: MH DT 205. lé. rk. e.) módosul.
(30) Az MH 2. vitéz Bertalan Árpád Különleges Rendeltetésű Dandár megnevezése MH vitéz Bertalan Árpád 1. Különleges Műveleti Dandárra (rövid neve: MH BÁ 1. km. dd.) módosul.
(31) Az MH Bakony Harckiképző Központ megnevezése MH Böszörményi Géza Csapatgyakorlótér Parancsnokságra (rövid neve: MH BG csap. gyaktér pkság.) módosul.”

(4)
Az Utasítás a következő 5/A. §-sal egészül ki:
„5/A. § Az MH Geoinformációs Szolgálat (a továbbiakban: MH GEOSZ) mint költségvetési szerv megszűnik,feladatrendszeréből
a) a meteorológiai feladatait és képességeit – a b) pont szerint átadásra kerülő feladatok kivételével – jogutódlással az MH Légi Műveleti Vezetési és Irányítási Központ,
b) a meteorológiai szakterület vonatkozásában a szakmai felelős szerv hatáskörébe utalt feladatait az MH Légierő Parancsnokság,
c) az általa ellátott, az a) és e) pont szerint átadásra kerülő feladatokat nem érintő hatósági feladatait a HM Szervezeti és Működési Szabályzatában meghatározott önálló szervezeti egység,
d) az általa ellátott katonaföldrajzi feladatokat a 9. § (7) bekezdése szerinti honvédségi szervezet veszi át, és
e) a térképészeti feladatok jogutódlással a honvédelemért felelős miniszter (a továbbiakban: miniszter) által kijelölt, a HM képviseletében eljáró miniszter tulajdonosi joggyakorlása alá tartozó gazdasági társaság feladatrendszerébe kerülnek.”

(5)
Az Utasítás 6. §-a a következő (6) és (7) bekezdéssel egészül ki:
„(6) A HM közigazgatási államtitkára gondoskodik az 5/A. § szerint megszűnő MH GEOSZ által ellátott hatósági feladatrendszer minisztérium szervezetében történő ellátásához szükséges feltételek megteremtéséről.
(7) A HM közigazgatási államtitkára gondoskodik az 5/A. § e) bekezdése szerint kijelölt, a HM tulajdonosi joggyakorlása alá tartozó gazdasági társaság tulajdonosi joggyakorlását érintő, illetve azzal összefüggő szabályozási feladatok ellátásáról.”

(6)
Az Utasítás 7. §-a a következő (6) és (7) bekezdéssel egészül ki:

„(6) Az 5/A. §-ra vonatkozóan a tervezési és szervezési időszak
a) kezdete: a Magyar Honvédség Parancsnoksága és a Magyar Honvédség harcképessége, reagálóképessége, vezetési rendjének egyszerűsítése, valamint a bürokrácia csökkentésével összefüggő egyes feladatokról szóló 32/2022. (VIII. 11.) HM utasítás módosításáról szóló 55/2022. (XII. 28.) HM utasítás (a továbbiakban: mód. utasítás) hatálybalépését követő nap.
b) befejezése: 2023. szeptember 30.

(7)
A (6) bekezdés szerinti új szervezeti rend szerinti működés kezdőnapja 2023. március 1.”

(7) Az Utasítás 9. §-a a következő (6) és (7) bekezdéssel egészül ki:
„(6) Az MH PK a mód. utasítás szerinti és a honvédségi szervezetek feladataira vonatkozó további feladatokat parancsban szabályozza, melynek tervezetét legkésőbb a mód. utasítás hatálybalépését követő ötödik napig megküldi a HM jogi és igazgatási ügyekért felelős helyettes államtitkár részére.

(7) Az MH PK a (2) bekezdés szerinti parancs módosításában rendelkezik az MH GEOSZ által ellátott katonaföldrajzi feladatok ellátására kijelölt szervezet miniszter által meghatározottak szerinti feladatrendszerének módosítására.”

(8)
Az Utasítás
a) 4. § (3) bekezdés b) pontjában az „MH 43. Nagysándor József Infokommunikációs és Támogató Dandárra
(rövid neve: MH 43. ITDD)” szövegrész helyébe az „MH 51. Híradó- és Vezetésbiztosító Dandárra (rövid neve:
MH 51. hir. és vez. bizt. dd.)” szöveg,
b) 5. § (2) bekezdésében az „MH 93. Petőfi Sándor Vegyivédelmi Ezredre (a továbbiakban: MH 93. PS vv.e.)”
szövegrész helyébe az „MH Sodró László 102. Vegyiharc Ezredre (rövid neve: MH SL 102. vh. e.)” szöveg,
c) 5. § (3) bekezdésében az „MH 93. PS vv.e.” szövegrész helyébe az „MH SL 102. vh. e.” szöveg,
d) 5. § (4) bekezdésében az „MH 43. hír. és vt.e.” szövegrész helyébe az „MH 51. hir. és vez. bizt. dd.” szöveg,
e) 6. § (1) bekezdésében az „MH Geoinformációs Szolgálat” szövegrész helyébe az „MH GEOSZ” szöveg,
f ) 7. § (3) bekezdésében az „(1) bekezdés” szövegrész helyébe az „(1) és (6) bekezdés” szöveg,
g) 8. § (1) bekezdésében a „2022. december 31-éig kiadásra” szövegrész helyébe a „2022. december 31-éig,
továbbá az 5/A. §-t érintően 2023. január 31-ig kiadásra” szöveg,
h) 8. § (2) bekezdésében a „2022. december 1-jéig megküldi” szövegrész helyébe a „2022. december 1-jéig,
továbbá az 5/A. §-t érintően 2023. január 31-ig megküldi” szöveg,
i) 8. § (3) bekezdésében az „(5) bekezdése” szövegrész helyébe az „(5) bekezdése, továbbá az 5/A. §-t érintően
a 7. § (7) bekezdése” szöveg,
j) 9. § (1) bekezdésében a „2022. augusztus 15-éig megküldi” szövegrész helyébe a „2022. augusztus 15-éig,
továbbá az 5/A. §-t érintően 2023. január 20-ig megküldi” szöveg,
k) 9. § (3) bekezdésében az „(5) bekezdése” szövegrész helyébe az „(5) bekezdése, továbbá az 5/A. §-t érintően
a 7. § (7) bekezdése” szöveg
lép.

2. §
Hatályát veszti az Utasítás
a) 5. § (15)–(17) bekezdése,
b) 7. § (5) bekezdése és
c) 8. § (2) bekezdésében a „Jogi és Igazgatási Főnökség” szövegrész.

3. §
Ez az utasítás a közzétételét követő napon lép hatályba.

Tehát tata Páncélos dandár, Hódmezővásárhely páncélozott gyalogos dandár, Debrecen könnyű dandár.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
A honvédelmi miniszter 55/2022. (XII. 28.) HM utasítása a Magyar Honvédség Parancsnoksága és a Magyar Honvédség harcképessége, reagálóképessége,vezetési rendjének egyszerűsítése, valamint a bürokrácia csökkentésével összefüggő egyes feladatokról szóló 32/2022. (VIII. 11.) HM utasítás módosításáról

A jogalkotásról szóló 2010. évi CXXX. törvény 23. § (4) bekezdés c) pontja alapján a következő utasítást adom ki:

1. §
(1)
A Magyar Honvédség Parancsnoksága és a Magyar Honvédség harcképessége, reagálóképessége, vezetési rendjének egyszerűsítése, valamint a bürokrácia csökkentésével összefüggő egyes feladatokról szóló 32/2022. (VIII. 11.) HM utasítás (a továbbiakban: Utasítás) 5. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) Az MH 5. Bocskai István Lövészdandár szervezete és feladatrendszere, valamint megnevezése MH Bocskai István 11. Páncélozott Hajdúdandárra (rövid neve: MH BI 11. pctt. dd.) megnevezésre módosul, szervezetéből

a)
a hódmezővásárhelyi helyőrségben elhelyezett egyes szervezeti elemeinek kiválásával megalapításra kerül az MH Kinizsi Pál 30. Páncélozott Gyalogdandár (rövid neve: MH KP pctt. gy. dd.),

b)
átadja a Művelettámogató Műszaki Zászlóaljat az MH II. Rákóczi Ferenc 14. Műszaki Ezred (rövid neve:MH RF 14. mű. e.) szervezetébe.”

(2)
Az Utasítás 5. § (18) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
„(18) Az MH RF 14. mű. e. az (1) bekezdés b) pontja szerint átveszi az MH BI 11. pctt. dd. Művelettámogató Műszaki Zászlóaljat.”

(3)
Az Utasítás 5. §-a a következő (21)–(31) bekezdéssel egészül ki:
„(21) Az MH 64. Boconádi Szabó József Logisztikai Ezred megnevezése MH Lahner György 2. Ellátóezredre (rövid neve: MH LGY 2. elló. e.) módosul.
(22) Az MH 25. Klapka György Lövészdandár megnevezése MH Klapka György 1. Páncélosdandárra (rövid neve: HM KGY 1. pc. dd.) módosul.
(23) Az MH 24. Bornemissza Gergely Felderítőezred megnevezése MH Bornemissza Gergely 2. Felderítőezredre (rövid neve: MH BG 2. feld. e.) módosul.
(24) Az MH 37. II. Rákóczi Ferenc Műszaki Ezred megnevezése MH II. Rákóczi Ferenc 14. Műszaki Ezredre (rövid neve: MH RF 14. mű. e.) módosul.
(25) Az MH 1. Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Ezred megnevezése MH 1. Tűzszerész és Folyamőr Ezredre (rövid neve: MH 1. tűsz. és foő. e.) módosul.
(26) Az MH 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázis megnevezése MH vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandárra (rövid neve: MH SZD 101. rep. dd.) módosul.
(27) Az MH 86. Szolnok Helikopterbázis megnevezése MH Kiss József 86. Helikopterdandárra (rövid neve: MH KJ 86. hel. dd.) módosul.
(28) Az MH Pápa Bázisrepülőtér megnevezése MH 47. Bázisrepülőtérre (rövid neve: MH 47. bá. reptér) módosul.
(29) Az MH 12. Arrabona Légvédelmi Rakétaezred megnevezése MH Dánielfy Tibor 205. Légvédelmi Rakétaezredre (rövid neve: MH DT 205. lé. rk. e.) módosul.
(30) Az MH 2. vitéz Bertalan Árpád Különleges Rendeltetésű Dandár megnevezése MH vitéz Bertalan Árpád 1. Különleges Műveleti Dandárra (rövid neve: MH BÁ 1. km. dd.) módosul.
(31) Az MH Bakony Harckiképző Központ megnevezése MH Böszörményi Géza Csapatgyakorlótér Parancsnokságra (rövid neve: MH BG csap. gyaktér pkság.) módosul.”

(4)
Az Utasítás a következő 5/A. §-sal egészül ki:
„5/A. § Az MH Geoinformációs Szolgálat (a továbbiakban: MH GEOSZ) mint költségvetési szerv megszűnik,feladatrendszeréből
a) a meteorológiai feladatait és képességeit – a b) pont szerint átadásra kerülő feladatok kivételével – jogutódlással az MH Légi Műveleti Vezetési és Irányítási Központ,
b) a meteorológiai szakterület vonatkozásában a szakmai felelős szerv hatáskörébe utalt feladatait az MH Légierő Parancsnokság,
c) az általa ellátott, az a) és e) pont szerint átadásra kerülő feladatokat nem érintő hatósági feladatait a HM Szervezeti és Működési Szabályzatában meghatározott önálló szervezeti egység,
d) az általa ellátott katonaföldrajzi feladatokat a 9. § (7) bekezdése szerinti honvédségi szervezet veszi át, és
e) a térképészeti feladatok jogutódlással a honvédelemért felelős miniszter (a továbbiakban: miniszter) által kijelölt, a HM képviseletében eljáró miniszter tulajdonosi joggyakorlása alá tartozó gazdasági társaság feladatrendszerébe kerülnek.”

(5)
Az Utasítás 6. §-a a következő (6) és (7) bekezdéssel egészül ki:
„(6) A HM közigazgatási államtitkára gondoskodik az 5/A. § szerint megszűnő MH GEOSZ által ellátott hatósági feladatrendszer minisztérium szervezetében történő ellátásához szükséges feltételek megteremtéséről.
(7) A HM közigazgatási államtitkára gondoskodik az 5/A. § e) bekezdése szerint kijelölt, a HM tulajdonosi joggyakorlása alá tartozó gazdasági társaság tulajdonosi joggyakorlását érintő, illetve azzal összefüggő szabályozási feladatok ellátásáról.”

(6)
Az Utasítás 7. §-a a következő (6) és (7) bekezdéssel egészül ki:

„(6) Az 5/A. §-ra vonatkozóan a tervezési és szervezési időszak
a) kezdete: a Magyar Honvédség Parancsnoksága és a Magyar Honvédség harcképessége, reagálóképessége, vezetési rendjének egyszerűsítése, valamint a bürokrácia csökkentésével összefüggő egyes feladatokról szóló 32/2022. (VIII. 11.) HM utasítás módosításáról szóló 55/2022. (XII. 28.) HM utasítás (a továbbiakban: mód. utasítás) hatálybalépését követő nap.
b) befejezése: 2023. szeptember 30.

(7)
A (6) bekezdés szerinti új szervezeti rend szerinti működés kezdőnapja 2023. március 1.”

(7) Az Utasítás 9. §-a a következő (6) és (7) bekezdéssel egészül ki:
„(6) Az MH PK a mód. utasítás szerinti és a honvédségi szervezetek feladataira vonatkozó további feladatokat parancsban szabályozza, melynek tervezetét legkésőbb a mód. utasítás hatálybalépését követő ötödik napig megküldi a HM jogi és igazgatási ügyekért felelős helyettes államtitkár részére.

(7) Az MH PK a (2) bekezdés szerinti parancs módosításában rendelkezik az MH GEOSZ által ellátott katonaföldrajzi feladatok ellátására kijelölt szervezet miniszter által meghatározottak szerinti feladatrendszerének módosítására.”

(8)
Az Utasítás
a) 4. § (3) bekezdés b) pontjában az „MH 43. Nagysándor József Infokommunikációs és Támogató Dandárra
(rövid neve: MH 43. ITDD)” szövegrész helyébe az „MH 51. Híradó- és Vezetésbiztosító Dandárra (rövid neve:
MH 51. hir. és vez. bizt. dd.)” szöveg,
b) 5. § (2) bekezdésében az „MH 93. Petőfi Sándor Vegyivédelmi Ezredre (a továbbiakban: MH 93. PS vv.e.)”
szövegrész helyébe az „MH Sodró László 102. Vegyiharc Ezredre (rövid neve: MH SL 102. vh. e.)” szöveg,
c) 5. § (3) bekezdésében az „MH 93. PS vv.e.” szövegrész helyébe az „MH SL 102. vh. e.” szöveg,
d) 5. § (4) bekezdésében az „MH 43. hír. és vt.e.” szövegrész helyébe az „MH 51. hir. és vez. bizt. dd.” szöveg,
e) 6. § (1) bekezdésében az „MH Geoinformációs Szolgálat” szövegrész helyébe az „MH GEOSZ” szöveg,
f ) 7. § (3) bekezdésében az „(1) bekezdés” szövegrész helyébe az „(1) és (6) bekezdés” szöveg,
g) 8. § (1) bekezdésében a „2022. december 31-éig kiadásra” szövegrész helyébe a „2022. december 31-éig,
továbbá az 5/A. §-t érintően 2023. január 31-ig kiadásra” szöveg,
h) 8. § (2) bekezdésében a „2022. december 1-jéig megküldi” szövegrész helyébe a „2022. december 1-jéig,
továbbá az 5/A. §-t érintően 2023. január 31-ig megküldi” szöveg,
i) 8. § (3) bekezdésében az „(5) bekezdése” szövegrész helyébe az „(5) bekezdése, továbbá az 5/A. §-t érintően
a 7. § (7) bekezdése” szöveg,
j) 9. § (1) bekezdésében a „2022. augusztus 15-éig megküldi” szövegrész helyébe a „2022. augusztus 15-éig,
továbbá az 5/A. §-t érintően 2023. január 20-ig megküldi” szöveg,
k) 9. § (3) bekezdésében az „(5) bekezdése” szövegrész helyébe az „(5) bekezdése, továbbá az 5/A. §-t érintően
a 7. § (7) bekezdése” szöveg
lép.

2. §
Hatályát veszti az Utasítás
a) 5. § (15)–(17) bekezdése,
b) 7. § (5) bekezdése és
c) 8. § (2) bekezdésében a „Jogi és Igazgatási Főnökség” szövegrész.

3. §
Ez az utasítás a közzétételét követő napon lép hatályba.
nem gondoltam volna hogy ez 2 ünnep között fog kijönni de hááát okkéé