A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 976
113
igen hallani rólla pletykákat (ez vólt korábban a dudi által említett AKINEK KAPCSOLATAI vannak dolog.)
ahova általába pont azok nem jutottak el akik valódi munkát végeztek (mert fontos vólt az alegységnek hogy ne essen ki a delikvens)
És ezért ki a felelős az alegység és alakulat parancsnokon kívül?
A lehetőség eddig is adott volt az, hogy nem éltek vele....
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 320
113
@krisss mondjuk most hogy a tartalékosoknál beindúlt a tartalékos tiszti altiszti alaptanfolyam . lépésre sarkalja az aktív állományt a megújulás terén.
az alap tiszti altisztivel is lehetne mit kezdeni mert nekem egyedüli altiszt jelöltként aztmondom megfelelő a képzés (de nekem 2 szakalapom van és több tanfolyamom) és altisztnek készülve kapom ugyan azt mint a tartalékos tisztnek készülők.
én igazából szétszedném. és a tisztnek készülőknek tennék hozzá egy szakirányú képzést és plusz 2 hónapot.
tartalékos altisztinek a 6 hetes alapkiképzés és a 2x2 hónap már közel van az acélkockához. de a szakosítás itt is hiányzik... azzal meg lehetne tóldani...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 320
113
És ezért ki a felelős az alegység és alakulat parancsnokon kívül?
A lehetőség eddig is adott volt az, hogy nem éltek vele....
szerintem a szabad helyek is közrejátszottak meg az hogy a sereg nemigazán támogatja a képzéseket. (mostmár jobban mint korábban.) de egy csomó minden hiányzik. pl az éretségi megszerzésére jobban rá kellene feküdni a diplomára a nyelvizsga lehetőséget jobban témogatni.
legénységi szemszögből meg a jogosítványok és a civílben is használható különböző végzettségek megszerzését.
egy új rendszeren bellüli okattási intézményre lenne szükség vagy több kisebbre.
soförből mindig hiány van de jogsiba nemnagyon segít a sereg pl. (bár vannak folyamatos kezdeményezések) ezekből vagy lessz vagy nem valami általába ha lessz is alacsony létszámmal indul a program.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Nemerson

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 976
113
szerintem a szabad helyek is közrejátszottak meg az hogy a sereg nemigazán támogatja a képzéseket. (mostmár jobban mint korábban.) de egy csomó minden hiányzik. pl az éretségi megszerzésére jobban rá kellene feküdni a diplomára a nyelvizsga lehetőséget jobban témogatni.
legénységi szemszögből meg a jogosítványok és a civílben is használható különböző végzettségek megszerzését.
egy új rendszeren bellüli okattási intézményre lenne szükség vagy több kisebbre.
amúgy ezzel az érettségis dologgal az van, hogy ki fog kopni az a korosztály akinek nincs érettségije.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 320
113
@krisss te leírhatod hogy gond van a parancsnoki rendszer gondolkozásával. mert te tiszt vagy a te szádból ez kritika az ifjú generáció tettrekészségét és tenniakarását mutatja.
az én részemről legénységi állományként csak a gyapotszedők morgolódása akinek fogalma sincs semmiről . csak szopni jár ide és ha nem tetszik lehet többet is szopni hisz az én melóm a gyapotszedés semmi több.
 
  • Hűha
Reactions: Nemerson

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 320
113
@krisss a különbség kettönközött jelenleg hogy míg neked tisztként idők kérdése hogy főtiszt majd tábornok legyél.
nekem addig legénységként csupán idők kérdése hogy mikor lépek le vagy rág szét és dob ki a rendszer magából esetleg mikor megyek előre altisztnek ahol nyugdíjra esetleg nagyonesetleg megközelíthetem azt a beosztást amit te az első valós munkaévedbe elkezdtél . :) az én kritikám egység pk-k irányába teljesen más mint a tied :) Ha én teszek ilyet az teljesen más mint ha te teszed ugyan ezt. neked az ilyen dolog előnyös lehet sőt bizonyos emberek szemébe kötelező hogy kritikus legyél (elvárás veled szembe szinte ) az én esetembe nem ez a helyzet. ) vagy a kutyát nem érdekli vagy ha érdekel valakit akor az nekem nem josól pozítív kicsengést )
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 348
35 198
113

Magyarország a GDP két százalékát katonai kiadásokra fordítja jövőre​



Három fő területre koncentrálnak

  1. a katonák egyéni és műveleti felszerelésének fejlesztése és beszerzése,
  2. a meglévő beszerzések integrálása a Magyar Honvédség eszközparkjába,
  3. az új csapásmérő és egyéb technológiák rendszerbe állítása.
Ez utóbbi tüzérség gyanús! :)
Szerintem PULS meg drónok...ezek az újszerű, eddig nem létező képességek. Persze kerekes önjáró löveget is elképzelhetőnek tartok ennek keretében, mert kétség kívül szökségesek...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 320
113
én nem mondom hogy nekem ne lenne szavam vagy ne lenne hatalmam.
de nekem a parolim csak aluminium századost mutat.
ahol ismernek ott van mozgásterem. de a sereg kiszakítja az embert a konfort zónájából. és újra és újra bizonyítanom kell újra és újra ki kell talpalnom ugyan azokat az utakat hogy a szavamnak bármi súlya legyen... és nekem tűzpár szintről kell kezdenem ennek az útnak a kitaposását...
az énhozzám való hozállás új emberek terén alapvetően a semmibevétel egy tarcsis szakszi a sok közül...
és ezt vagy sikerül átlépni vagy nem vagy akarom vagy már leszarom sokadszorra. és egyre sürübben leszarom.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 596
3 813
113
2 attól hogy van egy diplomád. nem fogsz csapatiszt lenni.
pont ez a probléma.
lehet neked 26 diplomád akkor sem leszel harcoló alakulatnál hacoló beosztású tiszt.
tudodmiért? mert a 26 diplomádból eggyik sem katonai diploma.
elmehetsz pénzügyre személyügyre jogi vonalon érdekvédelem stb. de harcoló az nem.
Szia,

Felre ertettel, en arra gondoltam, hogy aki tiszthelyettes, az menjen el levelezo szakon katonai diplomat megszerezni, es igy legyen tiszt.

Tehat veled egyetertve abban, hogy ha valakinek van tiszthelyettesi rutinja, abbol sokkal jobb kezdo tiszt lesz.

Es neked ellentmondva abban, hogy ne nyomjak a kezebe a tiszti kinevezest, mert mar megszoktak a latvanyat a laktanyaban, hanem vegezze el az iskolat, es csak utana legyen tiszt.

Azt nem irtam le, de szerintem a logikus az lenne, ha ezek a levelezo szakok hosszu oktatasok lennenek (6-8 ev), mikozben az oktatasi terhelese kicsi lenne (tehat kb. evente tanulna annyit, mint egy nappali tagozatos hallgato fel evente). Igy nem lenne olyan nagy megterheles munka mellett elvegezni (nyilvan munka mellett sokkal nehezebb tanulni, mint csak arra koncentralva). Az 1-2 ev gyakorlattal rendelkezo tiszthelyettesek kozul a legjobbakat (ami inkabb a legjobb negyed, es nem a legjobb 1%) lehetne kuldeni diplomaert, mire eltelik a tovabbi 6-8 ev, mar igencsak tapasztaltak lesznek, de meg eleg fiatalok ahhoz, hogy teljes erteku csapattiszt karrier alljon elottuk.
 
  • Tetszik
Reactions: Azzurro

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 348
35 198
113
Egy zseni a faszi amúgy 160 körüli iq-val. NATO-ban szép karriert futott aztán emiatt a rivalisai kitették erre az innoválós oldalágra.
Akkor jó, remélem lesz valami ebből így. :)
Az izraeli módszert akarják másolni, ahogy látszik: ott is vannak védelmi innovációs inkubátorok, amiket szintén tábornokok irányítanak. Aztán ha valaki eljutott valameddig, akkor lepasszolják az ötletgazdát meg a projektet valamelyik nagyobb cégnek, mint pl. az ELBIT, hogy tolja meg pénzzel és dobja piacra.