A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 112
18 921
113
Főleg, ha lesz végre egy normális miniszter, nem pedig egy dzsentri ficsúr

Teljesen rendben van. Elkötelezett hazafi, echte jobboldali, a nemzeti hagyományokat maximálisan tisztelő, a nyugati munkakultúrát megtapasztalt, felsővezető. Az elején én is ódzkodtam, de szerintem teljesen rendben van a személye. Pláne ha Tibi bá nyugdíjas stílusára, vagy Hende degenerált, hozzá nemértő tökéletlenségére gondolok. Szerintem nem rossz húzás a személye. Más kérdés mire lesz lehetősége, az adott költségvetésből, ebben a háborús helyzetben.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 139
124 772
113
Teljesen rendben van. Elkötelezett hazafi, echte jobboldali, a nemzeti hagyományokat maximálisan tisztelő, a nyugati munkakultúrát megtapasztalt, felsővezető. Az elején én is ódzkodtam, de szerintem teljesen rendben van a személye. Pláne ha Tibi bá nyugdíjas stílusára, vagy Hende degenerált, hozzá nemértő tökéletlenségére gondolok. Szerintem nem rossz húzás a személye. Más kérdés mire lesz lehetősége, az adott költségvetésből, ebben a háborús helyzetben.
.
 
Last edited by a moderator:

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 112
18 921
113

Mondjuk hogy egy felsővezető, reggel 8 körül bemegy és nem megy haza du 16.00 körül. Hanem ha munka van, akkor esetleg este 21.00 körül távozik. Ez általános egy multinál. A Honvédség régi szoci múltból eredő hagyományai esetében ez lehet a frászt hozná a tábornoki karra. Igaz ez a teljes közszférára, ahol már péntek délben véget ér az élet és fel lennének háborodva, ha tovább bent kellene maradniuk. Az sem mehet a végtelenségig, hogy minden toborzóiroda vezetőjének saját, külön sofőr dukál. Ez elképesztő. Egy nagyvállalatnál is ott a céges szuper kocsi a vezérigazgatónak. De sofőr az nem jár hozzá, maga vezeti. mert egy sofőr, plusz költség. A szombathelyi toborzóirodán, sofőr fuvarozza az iroda parancsnokát, aki talán százados, vagy őrnagy lehet ? Döbbenetes pazarlás és miegyéb, ha komolyabban nézzük.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 139
124 772
113
Mondjuk hogy egy felsővezető, reggel 8 körül bemegy és nem megy haza du 16.00 körül. Hanem ha munka van, akkor esetleg este 21.00 körül távozik. Ez általános egy multinál. A Honvédség régi szoci múltból eredő hagyományai esetében ez lehet ez a frászt hozná a tábornoki karra. Igaz ez a teljes közszférára, ahol már péntek délben véget ér az élet és fel lennének háborodva, ha tovább bent kellene maradniuk. Az sem mehet a végtelenségig, hogy minden toborzóiroda vezetőjének saját, külön sofőr dukál. Ez elképesztő. Egy nagyvállalatnál is ott a céges szuper kocsi a vezérigazgatónak. De sofőr az nem jár hozzá, maga vezeti. mert egy sofőr, plusz költség. A szombathelyi toborzóirodán, sofőr fuvarozza az iroda parancsnokát, aki talán százados, vagy őrnagy lehet ? Döbbenetes pazarlás. Döbbenetes pazarlás és miegyéb, ha komolyabban nézzük.
A tábornokok amúgy látástól mikulásig bent vannak. Plusz állandó rendezvények hétvégéken, külföldi látogatások stb.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 227
113
Mondjuk hogy egy felsővezető, reggel 8 körül bemegy és nem megy haza du 16.00 körül. Hanem ha munka van, akkor esetleg este 21.00 körül távozik. Ez általános egy multinál. A
Nem is olyan juttatásokat kap mint egy katona.
Ráadásul van jövőkèpük,hosszútávon.

Nem hiszem, hogy a honvèdsègnèl a tábik csak napi 8 órát dolgoznak.

Egy nagyvállalatnál is ott a céges szuper kocsi a vezérigazgatónak. De sofőr az nem jár hozzá, maga vezeti. mert egy sofőr, plusz költség
Cèges kocsi sok helyen jár.
Nem kell ahhoz vezèrigazgatónak lenni.

Sofőr az tènyleg ritka.

Honvèdsègnèl elmèletben szerintem is gáz a parancsnoki sofőr.

De!!! ha szituáció van, akkor viszont akár menet közben is kell dolgozni.
Így kell a sofőr.

No nem biztos, hogy toborzóirodai szinten.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 112
18 921
113
Összegezve, tehát rosszul ítéltem meg SZBK., miniszter urat. Rendben, elfogadom ,a rendszerben belül lévők álláspontját. Logikus és egyértelmű hogy aki bent van ,az látja jobban, tudja, mi a valós helyzet. A kinti megítélés, csak a médiában megjelent hírek alapján történik. Nem is tud másképp lenni. Akkor elismerem, tévedtem.
 
  • Tetszik
Reactions: bel, J.G. and Anti

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 139
124 772
113
Nem is olyan juttatásokat kap mint egy katona.
Ráadásul van jövőkèpük,hosszútávon.

Nem hiszem, hogy a honvèdsègnèl a tábik csak napi 8 órát dolgoznak.


Cèges kocsi sok helyen jár.
Nem kell ahhoz vezèrigazgatónak lenni.

Sofőr az tènyleg ritka.

Honvèdsègnèl elmèletben szerintem is gáz a parancsnoki sofőr.

De!!! ha szituáció van, akkor viszont akár menet közben is kell dolgozni.
Így kell a sofőr.

No nem biztos, hogy toborzóirodai szinten.
Szintén tábornokonál általában menet közben is ott a kis laptop, meg folyton telefonon vannak. Azért a toborzó iroda vezetőnek (na azoknak főleg) tényleg indokolatlan.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 219
113
Értem, ok. De a multik manapság nem rúgják ki a melósokat, mert tudják, nem lesz helyettük más. A többi ja, hát tényleg rossz üzenet volt a kirúgási hullám. De nem tudjuk az igazi okot. Lippai Péter kirúgása elég rossz üzenet, politikai értelemben, a teljes állomány felé. A huszárok, hát azok huszárok. :)
Ez mar a NER hozzaallas resze a dolognak.A humaneroforrast majd potoljuk olcso migrancs humanoidokkal-elvegre a Hármaskonyv mar kimondta,hogz mi (NER)nemrsek vagyunk a nemzet!.a jobbagy/humaneroforras nem szamit,lecserelheto eroforraselem.Merthogzy valojaban ez a fikusz "nemzet"politika.
Csakhat ez a HM eseten kicsit nehezkes.Most akkor mongol dzerzodrses katonakat azert megis eleg nehez lesz behozni.MH megse egy szeteloszallag.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 112
18 921
113
Ez mar a NER hozzaallas resze a dolognak.A humaneroforrast majd potoljuk olcso migrancs humanoidokkal-elvegre a Hármaskonyv mar kimondta,hogz mi (NER)nemrsek vagyunk a nemzet!.a jobbagy/humaneroforras nem szamit,lecserelheto eroforraselem.Merthogzy valojaban ez a fikusz "nemzet"politika.
Csakhat ez a HM eseten kicsit nehezkes.Most akkor mongol dzerzodrses katonakat azert megis eleg nehez lesz behozni.MH megse egy szeteloszallag.

Nálad állandóan teljesen, mellé megy minden.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 112
18 921
113
Szintén tábornokonál általában menet közben is ott a kis laptop, meg folyton telefonon vannak. Azért a toborzó iroda vezetőnek (na azoknak főleg) tényleg indokolatlan.

Ja a szombathelyi toborzóirodáról tudom konkrétan, hogy sofőr jár az iroda vezetőjének. Kívülálló vagyok, de nekem ez pazarlásnak tűnik. Miközben a haderő emberhiánnyal küzd.