A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 462
67 802
113
nem jól tudod, mert a rendelés csak akkor valid, ha az illetékes bizottságok az USA-ban rábólintanak..... addig csak egy igény nulla fizetéssel..... A véleményem, egy polcra raktak bennünket Kardigánnal, akiknek az F16V rendelését blokkolták ugyan így..... A vonakodó, mindenkinek keresztbe fekvő szövetséges sorsa ez, most pedig lehet tiltakozni....
Venni kell oroszt vagy kínait, aztàn lehet pampogni.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113

24 virtualis Himarsunk mar van :D

Pulsnak jobban orultem volna de lehet ez a vedelmi penz resze.
Szerintem rohadt jól csináltuk, így ki tudunk bújni ez alól és nem kell ezt a túl hájpolt rohadt drága soha ide nem érő rendszert megvenni. Jöhet a török vagy a zsidó rendszer. Szerintem örömködjünk. :D :p
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
Szerintem rohadt jól csináltuk, így ki tudunk bújni ez alól és nem kell ezt a túl hájpolt rohadt drága soha ide nem érő rendszert megvenni. Jöhet a török vagy a zsidó rendszer. Szerintem örömködjünk. :D :p
Mindenesetre van egy kis infónk, hogy megfelelő mennyiségű ilyen eszközt szeretnénk. Ez most kicsit elégedettséggel tölt el.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Mindenesetre van egy kis infónk, hogy megfelelő mennyiségű ilyen eszközt szeretnénk. Ez most kicsit elégedettséggel tölt el.
azért ez a 24 nem valami sok, de több mint a semmi. Inkább a duplája kellene vaagy több, de kezdetnek megteszi. Ne szarozzunk most kell gyorsan venni puls-t vagy törököt míg amerikában nem csap a kezére valaki a szenátornak. :p
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113

24 virtualis Himarsunk mar van :D

Pulsnak jobban orultem volna de lehet ez a vedelmi penz resze.
  1. OV-nak jól jön a felszabaduló pénz válságkezeléshez (lehet pont így tervezték, azért rendeltek 24-et, mert tudták ha folyamatosan köpködnek, nem lesz szállítás, és fantasztikus maradvány lesz a büdzsében, amit másra akarnak használni)
  2. A svédek blokkolása tuti nem csak péniszméregetés, biztos valakitől kapunk valami viszonzást, a kérdés csak az, hogy ez így nekünk jó-e
  3. Ha pedig nem jó, és mégis fontos a honvédelem is, akkor meg nyugodtan lehet valami EU-s vagy NATO-s (török/dél-koreai?) alternatívát választani
Nemsokára kiderül, hogy melyik! Továbbra is érdeklődéssel várom, hogy hogy lesz meg a 2% zárszámadáskor! (nem a büdzsében, hanem zárszámadáskor)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
ebből a lovéból kijönne 48 török sorozatvető vegyes rakétakészlettel male dronokkal és még maradna 6 db yavuz 155 ösre is ha jól alkudunk.
vagy 48 pulsra színtén vegyes rakétakészlettel és valamennyi dron ide is járna

Nem is kell nekünk az usa raketta.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 446
23 612
113
Szerintem rohadt jól csináltuk, így ki tudunk bújni ez alól és nem kell ezt a túl hájpolt rohadt drága soha ide nem érő rendszert megvenni. Jöhet a török vagy a zsidó rendszer. Szerintem örömködjünk. :D

Pont ezt akartam írni! Eddig az volt a bajuk hogy semmi amcsi cuccot nem veszünk, most hogy vennénk, közlik hogy nem adnak! Ere majd mi veszünk mást és ha legközelebb is beszólnak, tudjuk majd mondani higy hát a múltkor is akartunk de ti nem adtatok! :D
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
azért ez a 24 nem valami sok, de több mint a semmi. Inkább a duplája kellene vaagy több, de kezdetnek megteszi. Ne szarozzunk most kell gyorsan venni puls-t vagy törököt míg amerikában nem csap a kezére valaki a szenátornak. :p
Szerintem precizios csapásmérésre ez pont elég. Ami nagyon égető és kevée az a tüzérség plusz a harcoló alakulatok száma és az ATGM-ek....
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
Szerintem precizios csapásmérésre ez pont elég. Ami nagyon égető és kevée az a tüzérség plusz a harcoló alakulatok száma és az ATGM-ek....
mivel a himarshoz nemigen van skálázható rakétakészlet így nagytávolságúból elég lenne 24.
de mivel a konkurenciák mind skálázhatóak azokból nagyon jó lenne a nagyobb mennyiség.
és így 2 légy lenne egycsapással lecsapva.
pláne hogy árba fele vagy még olcsóbb az izraeli vagy a török. és egy biztos 122 es színte bárhonnan beszerezhető (akár gyártható saját magunknak) 40-45 km ig nagy királyok lennének. mind az izraelivel mind a törökkel. afelett se kellene szégyenkeznünk.
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 739
5 323
113
A légvédelem elvben jön, még ugyebár a drónok elleni kategória égető lenne (plusz MANPADS).
Viszont ha választani kellene, hogy szárazföldi erők vs plusz egy század Gripen akkor nem a vadászgépet választanám.
A légvédelmünk képességét és főleg a javadalmazását nagyon keveslem. Szárazföldi erőkben sajnos nem várható semmilyen előrelépés az újrafegyverzést leszámítva. 1 nehéz, 1 közepes, 1 könnyű, + különleges dandár csak mutatóba jók.
Ukrajnában tartanak éppen bemutatót arról, hogy a minőség semmit sem ér mennyiség nélkül.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 019
38 350
113
@Aladeen mennyi puls jönne ki ebből ? (ezt a 10 milliárd/db ot én amúgy is sokaltam volna.)
A PULS 16,6 millió USD egy indítóra vetítve rakétákkal együtt az idei dán rendelés alapján.
A 24 indító 400 millió dollár lenne rakétákkal - biztos hogy jobb üzlet! (nyilván a rakéta csomagok mérete eltérő lehet)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 462
67 802
113
A légvédelem elvben jön, még ugyebár a drónok elleni kategória égető lenne (plusz MANPADS).
Viszont ha választani kellene, hogy szárazföldi erők vs plusz egy század Gripen akkor nem a vadászgépet választanám.

A légvédelmünk képességét és főleg a javadalmazását nagyon keveslem. Szárazföldi erőkben sajnos nem várható semmilyen előrelépés az újrafegyverzést leszámítva. 1 nehéz, 1 közepes, 1 könnyű, + különleges dandár csak mutatóba jók.
Ukrajnában tartanak éppen bemutatót arról, hogy a minőség semmit sem ér mennyiség nélkül.
Ott van màr régóta készen a török Korkut és Hisar, de mi még mindig szkàjréndzsörre vàrunk.