A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 766
113
Majd ha legalább csapatpróbánál tartunk bármi saját gyártmánnyal is, akkor hihető lesz talán valami. Addig ne nagyon rágódjunk rajt. :) Emlékezzünk, amikor az osztrákok elhatározták hogy csökkentik a Leopárd harckocsijaik számát. Hivatalos helyeken is elhangzott, hogy tárgyalásokat kezdünk, egy zászlóaljnyi mennyiség beszerzéséről, tőlük. Na lehet, azóta is tárgyalunk. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Telak2

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
egyet értek, de ha már építek egy fegyvergyárat, tudnom kéne, hogy mit is gyártok ott pontosan. 2018-as évet írják, vagyis már el kell hogy legyen döntve, hogy M-16, AK-12, Galil, Famas, G36, vagy mi máshoz kell gyártó gépeket beszerezni, beüzemelni, stb. Egyenlőre beszélünk egy fegyvergyárról, fegyver és gyár nélkül. Én is örülnék már valami haladásnak. Szégyen ami a honvédség jelen állapotát illeti.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Szerintem az önálló fejlesztés, ilyen kis tételben nem járható út.
Milyen kis tetelrol beszelsz? Ha sikerulne a piacot arban is minosegben megszorongatni akkor mehetne az export kulfoldre. Egy licencnel ilyen aligha tortenhetne. Az csak kiadast jelentene a megterules lehetosege nelkul. Azzal meg ne erveljen senki sem, hogy azert kicsi itthon a piac, mert nem eleg liberalis a fegyvertorveny. Gepkarabelyrol beszelunk, nem onvedelmi pisztolyrol.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Ha sikerulne a piacot arban is minosegben megszorongatni akkor mehetne az export kulfoldre.
Az a baj, hogy a marketen már nincs nagyon hely számunkra, a kézifegyver piacot (is) kiengedtük a kezünkből, a helyünkre mentek a csehek, lengyelek.
Ilyenkor lehet megköszönni a politikai döntéshozóknak hogy hagyták bedőlni a FÉG-et is.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 854
57 870
113
Zeal

Olyan tudás kellene a jelenlegi gyártók megszorongatásához ami hazánkban már nem létezik.
Nekem is vannak ötleteim azzal kapcsolatban hogy milyen legyen a jövő 21. századi gépkarabélya , de ha adnátok rá pénzt se tudnám normálisan legyártani. Mert ez egyszerűen nem így működik.
Ezért vagyok a licenc pártján.
Tudod először tanuljunk meg járni, aztán ha az megy akkor majd futhatunk is. Fordítva nem sikerül a dolog....
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Az a baj, hogy a marketen már nincs nagyon hely számunkra, a kézifegyver piacot (is) kiengedtük a kezünkből, a helyünkre mentek a csehek, lengyelek.
Ilyenkor lehet megköszönni a politikai döntéshozóknak hogy hagyták bedőlni a FÉG-et is.
Ez nem fogja erdekelni a leendo vevot, ha tenyleg jobb termeket tudunk ele letenni az asztalra.
...a licenszbe vevőnek kedvez soha. ...
A licenc pedig... El kellene mar donteni, hogy milyen orszag akarunk lenni. Hosszu tavon nem sok jot jelent, ha egy olyan egyszeru szerkezetet is licencelunk, mint a gepkarabely.
Olyan tudás kellene a jelenlegi gyártók megszorongatásához ami hazánkban már nem létezik.
Nekem is vannak ötleteim azzal kapcsolatban hogy milyen legyen a jövő 21. századi gépkarabélya , de ha adnátok rá pénzt se tudnám normálisan legyártani. Mert ez egyszerűen nem így működik.
Ezért vagyok a licenc pártján.
Csak mert te nem tudod megcsinalni, az meg nem jelenti azt, hogy mas sem. Az agysebeszkedeshez sem ert senki, megis valahogy minden masodik korhazban van idegsebeszet. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 854
57 870
113
Zeal

Itt nem az én személyem a lényeg hanem az, hogy nincs meg a valós tudás ilyen sorozat gyártható minőségi termék önálló létrehozására.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
...nincs meg a valós tudás ilyen sorozat gyártható minőségi termék önálló létrehozására.
Ezt nem tudom elhinni.
Tudomany tekinteteben nincs akkora szakadek koztunk es a nyugat kozott, sot, sok esetben kifejezetten jol allunk. A vezetok es burokracia hozzaallasa mar egy masik kerdes. Szerintem inkabb az lesz a baj. Barmit kepesek leepiteni es osszeszerelo uzemme degradalni.
Ezt most veresen komolyan mondom: Ha nem tudunk kifejleszteni es legyartani egy sajat gepkarabelyt, akkor megerdemeljuk a sorsunkat. Es rohadtul nem vagyok vevo a tovabbiakban arra amikor egy-egy politikai vezeto a magyar koponyakra es Nobel-dijasokra hivatkozik. Teljesen indokolatlan egy ilyen egyszeru eszkoz licencelese. Nem tudom elfogadni. (duzzogos smajli)
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 962
123 591
113
Mint mondtam a Sero kft képes kiváló minőségben fegyverek gyártására nagy mennyiségbe ha van megrendelése. És én ebből arra következtek, hogy kaptak valamit.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 962
123 591
113
Hát nekem azt mondták, hogy nagy megrendelés esetén elő vannak készítve a feltételek ahhoz, hogy tömeggyártást kezdjenek.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Mint ha régebben meg arról lett volna szó, hogy elsősorban fejleszteni akarnak, nem pedig gyártani. Ezért volt nekem meglepő. De vagy rosszul emlékszem, vagy azóta változtattak a dolgon.
 
Status
Not open for further replies.