A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 689
76 686
113
„Hiszek a műhelymunka gyümölcshozó erejében...”

Nagyon fontos az eredmények hasznosítása és a hasznosulása, mondta portálunknak adott interjújában dr. Berek Tamás ezredes, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar frissen kinevezett egyetemi tanára a Hungária körúti kampuszon található irodájában. Az ezredest a kinevezéséről, oktatói és kutatói hitvallásáról, szakmai sikerekről és határterületek együtt-dolgozásáról kérdeztük.

Kutatási területe az ABV támogatás elmélete és gyakorlata, valamint az objektumvédelem komplex rendszereinek alkalmazhatósága.
 
  • Tetszik
Reactions: efott1974

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 689
76 686
113
2023. május 25.

Közbeszerzési értesítőből...

Részvételi felhívás

A Magyar Honvédség katasztrófavédelemmel összefüggő beavatkozási képességének fejlesztése - KEHOP 1.6.0 III. ütem
Árvízvédelmi beavatkozó csoportok műszaki eszköz beszerzése

A beszerzés európai uniós alapokból finanszírozott projekttel és/vagy programmal kapcsolatos: igen
A Magyar Honvédség (a továbbiakban: MH) Honvédelmi Katasztrófavédelmi Rendszere, azon belül az MH beavatkozó képességének fejlesztése, a (Környezet és Energetikai Hatékonyság Operatív Program (továbbiakban: KEHOP) Európai Uniós támogatással a KEHOP 1.6.0-15-2021-00028 projekt keretében valósul meg.

1. részajánlati kör: flexibilis ivóvíztartályok beszerzése

A szélsőséges időjárás (árvíz, szárazság), toxikus (vegyi, vagy nukleáris) anyagok ipari katasztrófák során történő kiszóródása esetén gyakran sérül az egészséges (vezetékes) ivóvízhez jutás lehetősége a védekezésben résztvevők és a lakosság ivóvíz ellátását helyben tisztított, vagy odaszállított ivóvízzel kell megoldani. A beszerzésre tervezett flexibilis ivóvíztartályok elsősorban a Magyar Honvédség meglévő víztisztító képességével történő együttműködés keretében képesek biztosítani a tiszta ivóvízhez jutást működésképtelen, vagy hiányzó ivóvízhálózat helyett.

A tartályok téglalap alapúaknak szükségesek lenniük. A 2 és az 1,1 m3 tartályok esetén a négyzet alapú kialakítás is megengedett.
Színe zöld színű legyen, és álljon ellen a tartós UV sugárzásnak. A tartályok élelmiszer minőségű kialakítással és minősítéssel rendelkezzenek.

  • 20 m3: 30 db
  • 2 m3: 15 db
  • 1,1 m3: 30 db
A megvételre kerülő pontos mennyiség, a rendelkezésre álló fedezet és a beérkezett ajánlati árak függvényében kerül meghatározásra.
Keretösszeg értéke: Nettó: 137 977 590,- Ft.
Megrendelő a megrendelő a keretösszeg 70%-ának megvételét vállalja.


2. részajánlattételi kör: többfunkciós kézi ásó beszerzése

Az árvízi védekezés során a gátak megerősítéséhez használt homokzsákok kézi töltése, egyszerűbb kézi földmunkák, bontással járó feladatok elvégzéséhez nagy tömegben alkalmazható kézi szerszámok beszerzése tervezett.

A többfunkciós kézi ásó minimálisan az alábbi tulajdonságokkal rendelkezzen:

  • összecsukható, teleszkópos markolat;
  • felülete rozsdamentes és lehetőség szerint matt fekete vagy sötét tónusú legyen;
  • kialakítás biztosítson több funkciós használhatóságot (ásó, lapát, kapa);
  • rendelkezzen edzett acél fűrésszel, melyet használaton kívül a markolatba lehessen rejteni;
  • a fűrészt használat során során fix állásban a nyélhez lehessen rögzíteni;
  • polimer markolat;
  • nyele egyenes kialakítású, teleszkóposan összecsukható és egy kézzel történő ásást biztosító legyen;
  • alkotóelemei külön is beszerezhetőek és cserélhetőek legyenek;
  • felülete a környezeti behatásoknak, korróziónak és kőolaj származékoknak ellenálló és kopásálló legyen;
  • alkalmazható legyen min. -32 oC és 52 oC között;
  • hord helyzetbe összecsukva a méretei ne haladják meg a 160x260 mm-t (+/- 5 % eltérés engedélyezett), kinyitva (fűrész nélkül) a hosszúsága a maximum 655 mm-t (min.: 590 mm), súlya a 700 g-ot (+/- 5 % eltérés engedélyezett).
  • A termékek minimálisan műanyag csomagoló fóliában kerüljenek leszállításra.
  • Az Eladó a termékekre minimum 12 hónap de az ajánlatában az értékelési részszempontok alapján ennél magasabb időtartamú teljes körű jótállást vállaljon.
Tervezett referencia mennyiség a becsült érték számítás alapján 10 000 db
A keretösszeg értéke: Nettó: 218 770 000,- Ft.
Megrendelő a megrendelő a keretösszeg 70%-ának megvételét vállalja.


3. részajánlattételi kör: homokzsák beszerzése

A villámárvizek esetében kiemelten fontos a meglévő gátak megerősítéséhez, infrastruktúrák, polgári létesítmények, lakó ingatlanok védelméhez azonnal rendelkezésre álló, homokzsákok rendelkezésre állása.

Műszaki, technikai követelmények

  • alapanyaga juta-szövet
  • alapanyag területi sűrűsége 270g/m2 +/- 6%
  • zsák súlya 200 g/db +/-10%
  • a zsák névleges kész mérete 50x80 cm +/-5%
  • névleges töltősúly 25 kg +/-10%
  • alsó rész lezárása talpvarrással
  • felső rész szájszegett, nyújtott szájú
  • varrógép öltés hossza 7-12 mm
  • csomagolás: bálázva, raklapon
Tervezett referencia mennyiség a becsült érték számítás alapján 200 000 db
Keretösszeg értéke: Nettó: 56 200 000,- Ft.
Megrendelő a megrendelő a keretösszeg 70%-ának megvételét vállalja.

Ajánlatok benyújtásának határideje: 19/06/2023

Közbeszerzési értesítőből...

Tájékoztató az eljárás eredményéről

A Magyar Honvédség katasztrófavédelemmel összefüggő beavatkozási képességének fejlesztése - KEHOP 1.6.0 III. ütem
Árvízvédelmi beavatkozó csoportok műszaki eszköz beszerzése


Szerződés odaítélésre került: nem

A közbeszerzési eljárást eredménytelennek minősítették.

Az eredménytelenség oka:
Az ajánlatkérő a szerződés megkötésére vagy teljesítésére képtelenné vált vagy a szerződéstől való elállásnak vagy a szerződés felmondásának lenne helye [Kbt. 53. § (4)-(6) bekezdés] [Kbt. 75. § (2) bekezdés a) pont].;

A 2014-2020 programozási időszakban az egyes európai uniós alapokból származó támogatások felhasználásának rendjéről szóló 272/2014. (XI. 5.) Korm. rendelet alapján, a folyamatba épített ex-ante ellenőrzés részeként Ajánlatkérőnek az eljárás során keletkezett iratokat meg kell küldenie a Miniszterelnökség részére a FAIR SSO webes felületen keresztül. Az eljárás során keletkezett iratok beküldésre kerültek a záró tanúsítvány kiállításához 2023. július 14. napján.

Az eljárás feltételes közbeszerzési eljárás, ahogyan az ajánlati felhívás VI.3) További információk, 22. pontjában, valamint a szerződéstervezetben meghatározásra került. Az eljárás eredményességének feltétele, hogy a szerződést legkésőbb 2023. augusztus 1-ig meg kell kötni. Ezen feltétel már nem teljesíthető, tekintettel arra, hogy a Kbt. 131. § (6) bekezdés alapján a szerződés megkötése előtt 10 nappal ki kell küldeni az összegezést az ajánlatok elbírálásáról.

Az eljárás a fentiekre tekintettel eredménytelen a Kbt. 75. § (2) bekezdés a) pontja alapján, tekintettel arra, hogy Ajánlatkérő a szerződést az ajánlati felhívásban történt feltételeknek megfelelően már nem tudja megkötni.
 
  • Szomorú
Reactions: Bubu bocs

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
"Orbán Viktor elmondta, hogy a kormány célnak tűzte ki, hogy legyen ütőképes honvédség és világszínvonalú hadiipar. A következő évtizedekben Európa újra militarizálódik, Magyarországnak alkalmazkodnia kell, a harci drónok gyártása is megindul német–izraeli–magyar együttműködésben. Most fejeződött be a NATO innovációs hete Budapesten, ez azért is fontos, mert Magyarország alapítója az innovációs mechanizmusnak. A kormányfő elmondta: 4 ezren kötöttek szerződést a honvédséggel, gőzerővel folytatják a toborzást is."

Konkrétan milyen harcidrónt fogunk gyártani? A HERO öngyi-drónt? Azt hittem venni fogunk nem pedig gyártani is.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 500
93 718
113
"Orbán Viktor elmondta, hogy a kormány célnak tűzte ki, hogy legyen ütőképes honvédség és világszínvonalú hadiipar. A következő évtizedekben Európa újra militarizálódik, Magyarországnak alkalmazkodnia kell, a harci drónok gyártása is megindul német–izraeli–magyar együttműködésben. Most fejeződött be a NATO innovációs hete Budapesten, ez azért is fontos, mert Magyarország alapítója az innovációs mechanizmusnak. A kormányfő elmondta: 4 ezren kötöttek szerződést a honvédséggel, gőzerővel folytatják a toborzást is."

Konkrétan milyen harcidrónt fogunk gyártani? A HERO öngyi-drónt? Azt hittem venni fogunk nem pedig gyártani is.
Venni és gyártani Várpalotán.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 021
38 352
113
"Orbán Viktor elmondta, hogy a kormány célnak tűzte ki, hogy legyen ütőképes honvédség és világszínvonalú hadiipar. A következő évtizedekben Európa újra militarizálódik, Magyarországnak alkalmazkodnia kell, a harci drónok gyártása is megindul német–izraeli–magyar együttműködésben. Most fejeződött be a NATO innovációs hete Budapesten, ez azért is fontos, mert Magyarország alapítója az innovációs mechanizmusnak. A kormányfő elmondta: 4 ezren kötöttek szerződést a honvédséggel, gőzerővel folytatják a toborzást is."

Konkrétan milyen harcidrónt fogunk gyártani? A HERO öngyi-drónt? Azt hittem venni fogunk nem pedig gyártani is.
Veszünk is, meg gyártjuk is - illetve inkább csak összeszerelejük...
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 760
15 699
113
Közbeszerzési értesítőből...

Tájékoztató az eljárás eredményéről

A Magyar Honvédség katasztrófavédelemmel összefüggő beavatkozási képességének fejlesztése - KEHOP 1.6.0 III. ütem
Árvízvédelmi beavatkozó csoportok műszaki eszköz beszerzése


Szerződés odaítélésre került: nem

A közbeszerzési eljárást eredménytelennek minősítették.

Az eredménytelenség oka:
Az ajánlatkérő a szerződés megkötésére vagy teljesítésére képtelenné vált vagy a szerződéstől való elállásnak vagy a szerződés felmondásának lenne helye [Kbt. 53. § (4)-(6) bekezdés] [Kbt. 75. § (2) bekezdés a) pont].;

A 2014-2020 programozási időszakban az egyes európai uniós alapokból származó támogatások felhasználásának rendjéről szóló 272/2014. (XI. 5.) Korm. rendelet alapján, a folyamatba épített ex-ante ellenőrzés részeként Ajánlatkérőnek az eljárás során keletkezett iratokat meg kell küldenie a Miniszterelnökség részére a FAIR SSO webes felületen keresztül. Az eljárás során keletkezett iratok beküldésre kerültek a záró tanúsítvány kiállításához 2023. július 14. napján.

Az eljárás feltételes közbeszerzési eljárás, ahogyan az ajánlati felhívás VI.3) További információk, 22. pontjában, valamint a szerződéstervezetben meghatározásra került. Az eljárás eredményességének feltétele, hogy a szerződést legkésőbb 2023. augusztus 1-ig meg kell kötni. Ezen feltétel már nem teljesíthető, tekintettel arra, hogy a Kbt. 131. § (6) bekezdés alapján a szerződés megkötése előtt 10 nappal ki kell küldeni az összegezést az ajánlatok elbírálásáról.

Az eljárás a fentiekre tekintettel eredménytelen a Kbt. 75. § (2) bekezdés a) pontja alapján, tekintettel arra, hogy Ajánlatkérő a szerződést az ajánlati felhívásban történt feltételeknek megfelelően már nem tudja megkötni.
Nagyon nem jó, hogy ilyen sok az eredménytelen honvédségi közbeszerzés.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 689
76 686
113
"Orbán Viktor elmondta, hogy a kormány célnak tűzte ki, hogy legyen ütőképes honvédség és világszínvonalú hadiipar. A következő évtizedekben Európa újra militarizálódik, Magyarországnak alkalmazkodnia kell, a harci drónok gyártása is megindul német–izraeli–magyar együttműködésben. Most fejeződött be a NATO innovációs hete Budapesten, ez azért is fontos, mert Magyarország alapítója az innovációs mechanizmusnak. A kormányfő elmondta: 4 ezren kötöttek szerződést a honvédséggel, gőzerővel folytatják a toborzást is."

Konkrétan milyen harcidrónt fogunk gyártani? A HERO öngyi-drónt? Azt hittem venni fogunk nem pedig gyártani is.
Ha bemásolsz valamit, akkor a linket is másold be hogy hol olvastad, ne kelljen nekünk is keresgélni ha már te megtaláltad... előre is köszönjük.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 500
93 718
113
"Orbán Viktor elmondta, hogy a kormány célnak tűzte ki, hogy legyen ütőképes honvédség és világszínvonalú hadiipar. A következő évtizedekben Európa újra militarizálódik, Magyarországnak alkalmazkodnia kell, a harci drónok gyártása is megindul német–izraeli–magyar együttműködésben. Most fejeződött be a NATO innovációs hete Budapesten, ez azért is fontos, mert Magyarország alapítója az innovációs mechanizmusnak. A kormányfő elmondta: 4 ezren kötöttek szerződést a honvédséggel, gőzerővel folytatják a toborzást is."

Konkrétan milyen harcidrónt fogunk gyártani? A HERO öngyi-drónt? Azt hittem venni fogunk nem pedig gyártani is.
Ugyanitt kiemelte a szerb hadiipari együttműködés stratégiai jelentőségét konkrétum nélkül.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 050
18 747
113
Ugyanitt kiemelte a szerb hadiipari együttműködés stratégiai jelentőségét konkrétum nélkül.

Akkor olcsó húst is veszünk a boltból. Konkréten a balkáni szerbek mit tudnak adni egy NATO ország haderejének ? Van a fő hadiipari vállalatuk, ott azt tudom elképzelni, tudnák felújítani és korszerűsíteni a T-72 harckocsikat.


Tetszik még nekem a Lazar harcjárműcsaládjuk, elvileg ez egy olcsóbb APC és több felépítménnyel is van. Nem tudom mennyivel ér többet mitn a BTR 80A, annak nem néztem utána, de feltételezhetően jobb a harcértéke.

 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 628
8 260
113
Akkor olcsó húst is veszünk a boltból. Konkréten a balkáni szerbek mit tudnak adni egy NATO ország haderejének ? Van a fő hadiipari vállalatuk, ott azt tudom elképzelni, tudnák felújítani és korszerűsíteni a T-72 harckocsikat.


Tetszik még nekem a Lazar harcjárműcsaládjuk, elvileg ez egy olcsóbb APC és több felépítménnyel is van. Nem tudom mennyivel ér többet mitn a BTR 80A, annak nem néztem utána, de feltételezhetően jobb a harcértéke.

Akkor már Lazanski…
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 739
5 323
113
Akkor olcsó húst is veszünk a boltból. Konkréten a balkáni szerbek mit tudnak adni egy NATO ország haderejének ? Van a fő hadiipari vállalatuk, ott azt tudom elképzelni, tudnák felújítani és korszerűsíteni a T-72 harckocsikat.


Tetszik még nekem a Lazar harcjárműcsaládjuk, elvileg ez egy olcsóbb APC és több felépítménnyel is van. Nem tudom mennyivel ér többet mitn a BTR 80A, annak nem néztem utána, de feltételezhetően jobb a harcértéke.

Rakéta és lőszer?

Tökéletes példa.
 
  • Tetszik
Reactions: Irsai Olivér

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 739
5 323
113
Úgy tudom a románok is szerb lőszert használnak. Amíg nincs lőszergyárunk és butarakétát sem tudunk összehegeszteni, addig is kell olcsó kezdőszett.

Átcímkézett kínai/orosz cucc lehet még egy opció.
Hatalmas kapacitása van a ppu-nak. A múlt évtizedben teljesen új gépsorokkal szerelték fel (sok nyugati gyártóval ellentétben). Ráadásul minden komponens gyártására képesek. Rendelkeznek nato minősítéssel, az összes nekünk szükséges kalibert és variánst gyártják. Ráadásul olcsó és jó minőségű.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 723
4 108
113
Konkréten a balkáni szerbek mit tudnak adni egy NATO ország haderejének ?
Szia,

MI-24-re fegyverzetet.
Olyan eszkozoket, amit a magyar hadiipar nem kepes eloallitani ezeknek a harci helikoptereknek: mindenek elott geppuska-hevedert. :-(
De nyilvan mukodo 80 mm-es raketa (vagy abba szukseges alkatresz) mellett ami nagyon kellene, az az iranyitott panceltoro raketa.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 312
12 674
113
Akkor olcsó húst is veszünk a boltból. Konkréten a balkáni szerbek mit tudnak adni egy NATO ország haderejének ? Van a fő hadiipari vállalatuk, ott azt tudom elképzelni, tudnák felújítani és korszerűsíteni a T-72 harckocsikat.
Jó néhány NATO-kompatibilis cuccot gyártanak, pl. kerekes önjáró löveg, automata gránátvető, Hispano-Suiza 20 milis gépágyúk.