A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 723
4 108
113
Csatlakoztatni a GM6 alá egy 40x53as cső alatti gránátvetőt?Nem lenne az úgy már nagyon nehéz?
Szia,

Az nehez lenne, de en a 12.7-es (.50 BMG) cso helyere raknam a 40 mm-est, meghagyva azokat a kiegeszitoket, amik kezbol tuzelheto teszik a GM6 Lynxet.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
Szia,

Az nehez lenne, de en a 12.7-es (.50 BMG) cso helyere raknam a 40 mm-est, meghagyva azokat a kiegeszitoket, amik kezbol tuzelheto teszik a GM6 Lynxet.
akkor ugyanarra gondoltunk.A GM6 technológiájával kialakitani egy táras öntöltő/önműködő kézi gv-t.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 059
30 532
113
Jajj, mi jön még ma ? Reggel fanter most meg ez... lassan elő kell venni a xanaxot (ennyit arról @pöcshuszár,@Szittya, hogy majd zalába lesznek szervízelve a leok... )
A HM Currus Zrt., a KMW Hungary Kft. és a német KMW+Nexter Defense Systems (KNDS) vállalatok szándéknyilatkozatot írtak alá a KNDS cég által szállított harckocsik és lövegek üzemeltetéséről, illetve karbantartásáról december 14-én Tatán, az MH Klapka György 1. Páncélosdandár laktanyájában.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
hozok egy kommentet a topik 1. oldaláról. na ezek hatalmas álmodozások voltak anno.
Ha már engem idéztél a régi nick nevemmel (tippre 2006-2007 óta vagyok itt) akkor ebben a megmosolyogtató régi hozzàszólásomban olyan szárazföldi erőről írtam, ami jó esetben a 2030-as évekre valósulhat meg, és ez elszomorít azért. Nagyon ízetlen nekünk a sz@r is tudom, de én személy szerint 4 osztálynyi használt önjáró tüzérséget, és 4 zászlóaljnyi 2a4-et vagy Merkavát, és olyan 200db használt IFV-t vettem volna még az Ukrajnai háború előtt, amíg lehetett...
Akkor most egy fokkal nyugodtabban tudnánk tervezgetni a 2030-as évek projektjeit, s újabb technikák beérkezését követően nem csak a BTR és pár t-72 jelenthetné a tartalékot hanem használható nyugati technika mehetne a tartaléknak...
Továbbra sincs egységesen megemelt illetmény, és továbbra sem tudunk még 10 zászlóaljnyi kiképzett és felszerelt erőt sem felmutatni.
Ezzel ami most van az alapvetően rövid ukrán-magyar határt sem tudnánk tartani és ez a bajom/bajunk.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
Háát akkor meg is van Tipp bajnokság vándorserlegének örökös tulajdonosa...
Ha tényleg te @Crusader volt az, akkor minimum egy HTKA kulcstartó, vagy egéralátét azért járna neki! :cool:
Mivel elég sokat háborogtam a régi nick nevemmel, akkortàjt pedig még katonai életpályát képzeltem magamnak, kértem az adminokat, hogy töröljék a profilom.... :rolleyes:
Ugyanitt még továbbra is visszasírom a régi békebeli fórum motort :D
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113
A pakisztáni, izraeli atombomba után már francia is lesz! Összegyűjtjük mindet mint a pokimonokat! :)
"A magyar fél megismerhette a Francia Haderő Űrparancsnokság (CDE) fő feladatait is, a szervezet felépítését, eszközrendszerét, valamint a képességfejlesztéssel kapcsolatos terveiket. A francia AsterX 2024 gyakorlaton való részvétel mellett a közeljövőben megalakuló űr kiválósági központjukban akár a Magyar Honvédség katonái is szolgálathatnak majd."
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113
Központban az egészségügy: aktualitások és kihívások...

A konferencián szó volt
  • új kihívást jelentett, hogy január 1-től a Honvédkórház kikerült a központ alól
  • közreműködtek többek között a Zvecan településén tömegoszlatási feladatokat ellátó katonák ellátásában és rehabilitációjában, illetve a líbiai segítségnyújtásban is
  • az önálló légi egészségügyi kiürítési képesség első erőpróbája is hamarosan kezdődik
  • Löcher alezredes részt vett romkutató kutyájával, Scottyval a törökországi földrengés utáni mentésben, ahol volt, hogy napi tíz órát is kutattak egyhuzamban.
  • a líbiai segítségnyújtás kapcsán szerzett tapasztalatok
  • az Adaptive Hussars 2023 gyakorlat tapasztalatairól
  • a horvátországi helikopterbaleset egészségügyi szervezési kihívásairól
  • a KFOR tömeges sérültellátás tapasztalatairól
  • a ROLE-2 fejlesztésről
  • a Lynx Pilot programban résztvevők szeptemberi bevonultatásának tapasztalatairól

657dc212e4970487213078.jpg