A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 200
113
Nem megyek bele mélyebben mert feldereng amikor írtam ha Benkő távozik nagy tisztogatások lessznek cserék és kipakolják a fél garnitúrát mert Benkő emberei.... Mire te hogy túl nagy jelentőséget nyílvánítok Benkőnek meg így meg úgy meg én beszélek hülyeséget... Meg lehet nézni.... Pedig majdhogynem viccet csináltál belőllem @Aladeen
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 200
113
De facto ő vitte a haderő fejlesztést és ösztönözte a nyiltabb kommunikációt. A mióta Bobo van azóta ez nincsen. Legfeljebb Böröndi nyilatkozgat, ő is eléggé visszafogottan. Jogilag tényleg nem voltak a Kollár meg Kilián a beosztottjai - ez igaz. De pl. Tömböl alá tartozott.
nem nem MG vitte a haderő fejlesztést még mindig el vagy tévedve ki kicsoda. MG üzletember neki az üzletek megkötése volt a feladata. ÜZLETKÖTŐ. (ügy.nök)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 200
113
az egész Zrinyi Benkő irányítása alatt született meg és öltött testet a mai napig zömében az ő irányvonala fut. Ezt hiába írtam korábban csak a vicceskedés jött vissza. amióta Benkő nyugger azóta bereccsent a tartalékos rendszer és belasúlt a haderőfejlesztés. Minimális hozzájárulások voltak a fejlesztési programhoz Benkő óta inkább korrekciók meg levonások vannak visszavágások meg tologatások...

és igen én megmondtam hogy ez lessz. akkor megkaptam a bohócsapkát többek között tőled . láss csodát (én megmondtam)
meg hogy így meg úgy Benkő embere vagyok. AZ voltam és a mai napig annak tartom magam. hiába húz az ág emiatt
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 895
123 214
113
az egész Zrinyi Benkő irányítása alatt született meg és öltött testet a mai napig zömében az ő irányvonala fut. Ezt hiába írtam korábban csak a vicceskedés jött vissza. amióta Benkő nyugger azóta bereccsent a tartalékos rendszer és belasúlt a haderőfejlesztés. Minimális hozzájárulások voltak a fejlesztési programhoz Benkő óta inkább korrekciók meg levonások vannak visszavágások meg tologatások...

és igen én megmondtam hogy ez lessz. akkor megkaptam a bohócsapkát többek között tőled . láss csodát (én megmondtam)
meg hogy így meg úgy Benkő embere vagyok. AZ voltam és a mai napig annak tartom magam. hiába húz az ág emiatt
Tedd vissza nyugodtan és csendítsed is meg.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 200
113
Tedd vissza nyugodtan és csendítsed is meg.
Le se vettem. És úgy néz ki marad is.
Mert mindennel csak a helybetopi megy semmi más. az előrrelépés nagy0 ami eszköz és teknika jön be az mind mind a múlt terméke. a VKF saját hatáskörébe saját erőforrásbol szerzett be jó sok dront ami azóta sem jutott ki a rendeltetési helyére...
a sapka meg mint írtam még mindig rajtam a tartalékos rendszer lejebb van mint 2 éve loszar munka nincs keleti pajzs de abba sincsen köszönet. még a déli határ tapasztalatait sem sikerült beépíteni a mai napig. közelébe nincs...

Eddig is nagy volt az elmaradás de most az összevissza tologatásokkal és a folytonos csúszásokkal csak zuhanunk. Ami most van ami most jön be teknika és felszerelés túlnyomó részben a múlt szüleménye...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 200
113
Leginkább átnevezésre és megfelelő helyre illesztésre került.
úgy beilessztették eszköz nélkül hogy a tartalékosok java már megint nem tudja hányadik század melyik szakaszának melyik rajába is van valójába és ki is a raj parancsoka... de nyugalom mert hamarosan beépítésre kerül az ömt az ött be és megint egy két évig lehet majd kavarogni hogy ki micsoda hova mikor.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 476
79 533
113
úgy beilessztették eszköz nélkül hogy a tartalékosok java már megint nem tudja hányadik század melyik szakaszának melyik rajába is van valójába és ki is a raj parancsoka... de nyugalom mert hamarosan beépítésre kerül az ömt az ött be és megint egy két évig lehet majd kavarogni hogy ki micsoda hova mikor.
És akkor mi van? De most teljesen őszintén, van bármilyen negatív hatása a feladatellátásra annak, hogy ezeket nem tudják? Dehogy van, hisz mit is csinálnak a tartalékosok?
 
  • Vicces
  • Hűha
Reactions: fip7 and endre

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 200
113
És akkor mi van? De most teljesen őszintén, van bármilyen negatív hatása a feladatellátásra annak, hogy ezeket nem tudják? Dehogy van, hisz mit is csinálnak a tartalékosok?
igen van pl hogy emiatt nem is nagyon lehet velük mit csinálni... a szervezettszerű tevékenység alapból kiesik. és csak ideiglenes kötelékekbe lehet velük dolgozni ami a következő alkalommal homlokegyenest más...

Ez a lényege ha nincs alegységbe nem lehet velük alegység színtű munkát begyakoroltatni.
ördögi kör. vagy nevezd nyugodtan káosznak.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 200
113
a csupa egyéni harcos az a barbarikum. nem mondom tettek nagy haditetteket a germán és gall dák szabad harcosok akik a zömöt adták és egyéni harcos tekintetében igen csak jónak mondhatóak voltak a maguk korába kisebb csetapaték összecsapásokba ez jól is jött ki főleg egymásközött. de aztán ennyi. a hadsereg alapja a szervezettség.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 476
79 533
113
igen van pl hogy emiatt nem is nagyon lehet velük mit csinálni... a szervezettszerű tevékenység alapból kiesik. és csak ideiglenes kötelékekbe lehet velük dolgozni ami a következő alkalommal homlokegyenest más...

Ez a lényege ha nincs alegységbe nem lehet velük alegység színtű munkát begyakoroltatni.
ördögi kör. vagy nevezd nyugodtan káosznak.
Miert ne lehetne? Ha fix az állomány és a parancsnokok is, akkor létre tudsz hozni alegységeket az meg a kutyát nem érdekli, hogy mi van a papírra írva.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 217
36 967
113
úgy beilessztették eszköz nélkül hogy a tartalékosok java már megint nem tudja hányadik század melyik szakaszának melyik rajába is van valójába és ki is a raj parancsoka... de nyugalom mert hamarosan beépítésre kerül az ömt az ött be és megint egy két évig lehet majd kavarogni hogy ki micsoda hova mikor.
Ez egy vicc, ami történik a tartalékosoknál, még nevetnék is rajta csak nem tudok, mikor a szomszédban háború dúl.
Azt már láthatjuk, hogy semmiféle terv nincsen arra nézve, hogy a régi technikát felújítanák, azok harckészségét növeljék. A T72-esek még mindíg pucéran futkároznak, a BTR-eket, meg kiviszik vonatszám a hulladéklerakóba, a jobb állapotúakat meg eladják, kiváncsi lennék az árra, mit kértek a szerbektől azokért a gépekért.
A hiúzok átadása csúszik, a 2018-ban megrendelt leo 2-k utolsó darabjai jövőre érkeznek be. Nincsen rakétatüzérség, meg sem említik, hogy terveznék.
A gidrán beszerzés is éveket késik, arról is tárgyalnak már 2018 óta 2024-ben van belőle max 50db. Tüzérségről sem hallani, hogy lenne valami új beszerzés, értem ezalatt valami olcsóbb kerekes önjáró, vagy vontatott lövegek beszerzését. A D20-asokról sem hallani, hogy rendbe tennék, használható állapotba hoznák őket.
A nasams rendszerről sokat nem tudok, de nagyon keveslem a rakéták számát hozzá.
Csapat Légvédelem sehol, a reiszmetállra várunk, de meddig.
A lőszergyárat most kezdik építeni, ezzel kellett volna kezdeni az egész redvás haderőfejlesztést, mert lőszar nélkül megsüthetik a csilli villi hiúzokat, leokat meg a pzh2000-eket.
A légierő fejlesztése is kérdéses mivel a svéd kormánnyal nem igazán barátságos a kapcsolatunk. Az L39NG beszerzése szép és jó, csak baromi kevés, kiképzésre biztos jó, cas szerepkörben plusz páncélzatot kellene rátenni.

A fityisz ezt is el@aszta!